PDA

View Full Version : Мнение за тв тунер(pc)



koko95
03-30-2010, 16:55
Значи решил съм да си взимам тв тунер и искам се посъветвам с вас.Искам да си взимам някакъв рутер за пс-то ми,дето да може да записва предавания от повечето телевизии дето ги има по кабелните(дето ги има в cabletel-кабелна и др.) в hd(картина+звук hd),да може му настройвам час и то да се пуска и да си работи-(дори и пс-то да се рестартира или да се спира и пуска пак и дори да е спряно).Да може да записва дори и пс-то да се рестартира или да се спира и пуска пак и дори да е спряно.И да мога да правя снимки от тв предаванията.
----------------------------------------------------------------------------
Предложете ми някакъв тв тунер до 500 лева-най-добрия такъв с тези горе посочените параметри

Outlaw87
03-30-2010, 18:08
Някои неща не са ти ясни. Не може да гледаш К1 с нормална антена и да искаш да правиш HD видео. Искаш съвет обаждаш се на телефона на Jar или Most и ще те посъветват.

koko95
03-30-2010, 18:46
не искам мнение за тв рутер което да може да записва тв с хд качество,което да може да записва когато кома се ресва,спира се пуска се пак и дори като е спрян.Дайте мнението си за 1 добър рутер за пс

Outlaw87
03-30-2010, 20:11
рутер тунер след малко ще излезне че търсиш Lan карта. Това да може да записва докато не е в ОС среда не знам дали го има като вариант. Все пак трябва драйвър и специфичен софтуер, който да рекордва.

doomkillerr
03-30-2010, 20:58
не искам мнение за тв рутер което да може да записва тв с хд качество,което да може да записва когато кома се ресва,спира се пуска се пак и дори като е спрян.Дайте мнението си за 1 добър рутер за пс

Човече - разбирам, че и ти не знаеш точно какво търсиш, но моля те не използвай думата "рутер", когато става дума за съвсем различно нещо!!! :?

Погледни това: http://www.ramelectronics.net/computer-parts/computer-i-o-cards/hdtv-cards/gefen-ext-hd-pvr-hd-video-recorder/prodEXTHDPVR.html

На мен лично много ми хареса! :) Има възможност да записва видео с резолюция до 1080i или иначе казано: 1920x1080 пиксела. Може да записва, както на SD флаш карти, така и на хард диск! :)

П.С. - Предполагам това търсиш! Щом искаш да продължава да записва, когато РС-то ти не работи... Обаче ако искаш да работи и когато нямаш ток у вас, ще трабва да помислиш и за мощно UPS устройство! 8)

slavito007
03-31-2010, 06:13
Да речем, че търсиш ТВ Тунер. Дори и не знам дали съществува това, което търсиш изобщо. Хем да записва, когато компютърът се рестартира, хем дори когато е изключен. Значи няма да има (голяма) връзка с компютъра изобщо. Освен да си вземеш DVD рекордер, който пък няма никаква връзка с компютъра, ама не знам дали има записващи във FullHD Или поне 720p.
По принцип тунерът или минава през видеокартата или е чрез usb. Аз имам хубавец на видеокартата и да ти кажа само, че когато записвам 720х576, ми дига процесора на макс (1.8 гхц) За 1280х720 ще е двойно повече сигурно.
:)

koko95
03-31-2010, 15:15
оп грешката е моя търся тв тунер за пс.Предложете ми дето записва хд качество когато компа е спрян.Мерси предварително

koko95
03-31-2010, 15:16
ама дето да е като усб(флаш памет) или малко по голямо до 250 лева

doomkillerr
03-31-2010, 16:50
ама дето да е като усб(флаш памет) или малко по голямо до 250 лева

Няма начин да продължава да работи, когато компа е спрян! Външните TV-тунери (дето приличат на флашка), не могат да работат самостоятелно без компютъра или когато той е спрян - първо няма от къде да вземат ток за да ряботят и второ няма да има къде да записва информацията! :wink:

koko95
03-31-2010, 19:21
а кой тв тунери които са по-малки работят когато компа е спрян,не може ли да записва на флаш и да взема ток от разклонител

doomkillerr
03-31-2010, 20:58
а кой тв тунери които са по-малки работят когато компа е спрян,не може ли да записва на флаш и да взема ток от разклонител

Разгледай ги и ето тези - ако щеш и просто информативно: http://www.myshopping.com.au/PT--105_DVD_Players_Recorders_HDD_Recorder_HDTV__fs_25 019_38901_e__

П.С. - Има и такива, който могат да записват и на флаш памет, но почти всички си имат вграден HDD :)

Виж и този примерно: http://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=2_366&products_id=32730