PDA

View Full Version : Как да се набавим с енергия?



maksimal
03-30-2010, 17:51
Кажете ми какво да изям, какво да изпия или какво да направя сутрин, след ставане, за да имам енергия за целия ден... Незнам дали ме разбрахте :D всмисъл да съм зареден през целия ден с много енергия...

Може би мед след сън или някакви плодове или зеленчуци..

ZipFail
03-30-2010, 18:04
Като стана преди да ям правя лека загрявка, след това разтягане и дихателни упражнения..при мен действа идеално(естествено съчетано и правилно хранене през деня) :)

maksimal
03-30-2010, 18:21
Като стана преди да ям правя лека загрявка, след това разтягане и дихателни упражнения..при мен действа идеално(естествено съчетано и правилно хранене през деня) :)

а може ли да ми кажеш упражненията които правиш :grin:

HHristov
03-30-2010, 18:56
Яж 5 пъти на ден :) лека храна :)
Простите въглехидрати(шоколад, захар и т.н.) са бърз източник на енергия :-D

maksimal
03-30-2010, 19:01
Яж 5 пъти на ден :) лека храна :)
Простите въглехидрати(шоколад, захар и т.н.) са бърз източник на енергия :-D

а сутрин след сън да изям ли някакъв плод?

HHristov
03-30-2010, 19:07
Закуси нещо :)
Важно е да имаш 3 основни хранения и 2 междинни ;) демек няква вафла или нещо такова

Chacho
03-30-2010, 19:20
Бавни въглехидрати.

HHristov
03-30-2010, 19:23
Ами защо не бавни и бързи ?

ZipFail
03-30-2010, 19:32
Щото бързите имаш енергия за 30 мин и след това увисваш ;)

HHristov
03-30-2010, 19:37
Зависи :)
ядеш сложни преди тренировка и прости след нея :)

yanev4
03-30-2010, 21:51
Спане и много ядене .. разбира се и тренировки ;)

redbul2
03-31-2010, 11:28
Я сега да видим кой не знае елементарен български език? Глаголът НАБАВЯМ нещо за себе си се използва с частицата СИ. НАБАВЯМ СИ, А НЕ НАБАВЯМ СЕ. Набавям си нещо,резервна част за колата,някакви хранителни продукти,сладкиши и пр. И се казва НАБАВЯМ СИ ЕНЕРГИЯ,а не НАБАВЯМ СЕ С ЕНЕРГИЯ. Казва се ЗАРЕЖДАМ СЕ С ЕНЕРГИЯ. Но НАБАВЯМ СИ ЕНЕРГИЯ е без С. :-o

Chacho
03-31-2010, 13:01
Я сега да видим кой не знае елементарен български език? Глаголът НАБАВЯМ нещо за себе си се използва с частицата СИ. НАБАВЯМ СИ, А НЕ НАБАВЯМ СЕ. Набавям си нещо,резервна част за колата,някакви хранителни продукти,сладкиши и пр. И се казва НАБАВЯМ СИ ЕНЕРГИЯ,а не НАБАВЯМ СЕ С ЕНЕРГИЯ. Казва се ЗАРЕЖДАМ СЕ С ЕНЕРГИЯ. Но НАБАВЯМ СИ ЕНЕРГИЯ е без С. :-o

А пък "си" не се нарича частица, а възвратно местоимение. И ми е през хуя честно казано, щом всички дотук сме разбрали какво иска да каже.


HHristov, всеки вижда нещата по различен начин. Простите въглехидрати според мен са само за интервалът от половин-един час преди тренировка и непосредствено след. Когато следех какво ям, правилото ми беше, да ям бързи въглехидрати, само когато не мога да ги заместя с бавни.

Здравата музика се отразява много добре на резултатите в залата (и извън нея, зависи къде тренираш). Яко адреналинче.

HHristov
03-31-2010, 13:36
Да бе :) Прав си ама не може само с тях да се храниш :)

Chacho
03-31-2010, 14:01
Разбира се, че не може. Сладоледът е изкушението на живота ми. Циците и стегнатият задник също, но те са друга бира. Ах, да! И бирата 8-)

kadishona
03-31-2010, 15:33
рано лягане
10 часа сън
5-6 хранения на ден, не докато се натъпчеш а докато спреш да си гладен
плодове
чисто месо
Red Bull
разгрявка сутрин

HHristov
03-31-2010, 18:40
kadishona, нали знаеш, че чистото месо всеки ден не излиза много евтино :)

loko1
04-01-2010, 13:00
Я сега да видим кой не знае елементарен български език? Глаголът НАБАВЯМ нещо за себе си се използва с частицата СИ. НАБАВЯМ СИ, А НЕ НАБАВЯМ СЕ. Набавям си нещо,резервна част за колата,някакви хранителни продукти,сладкиши и пр. И се казва НАБАВЯМ СИ ЕНЕРГИЯ,а не НАБАВЯМ СЕ С ЕНЕРГИЯ. Казва се ЗАРЕЖДАМ СЕ С ЕНЕРГИЯ. Но НАБАВЯМ СИ ЕНЕРГИЯ е без С. :-o

А пък "си" не се нарича частица, а възвратно местоимение. И ми е през хуя честно казано, щом всички дотук сме разбрали какво иска да каже.


HHristov, всеки вижда нещата по различен начин. Простите въглехидрати според мен са само за интервалът от половин-един час преди тренировка и непосредствено след. Когато следех какво ям, правилото ми беше, да ям бързи въглехидрати, само когато не мога да ги заместя с бавни.

Здравата музика се отразява много добре на резултатите в залата (и извън нея, зависи къде тренираш). Яко адреналинче.
затапи го шибаняка :D

shisharkatapz
04-02-2010, 14:43
Вика му се Високо въглехидратна диета...и един хубав сън поне 8 часа.Тия red bull-и ги махни...