PDA

View Full Version : Нокът



Tempest
03-30-2010, 19:53
днес по странен начин си ритнах с пета нокътя на палеца на ръката (начина няма значение) и си пресрещнах нокътя.. сцепи се напреки почти целия и почти през средата.. известно време тече кръв, но после спря.. прибрах се и го измих (пуснах чешмата и под водата...) и после с памук с риванол и марля го бинтовах... чудя се колко време ше отнеме докато позарастне по някакъв начин или.. не знам, по някакъв начин да го предпазя цял, защото не ми се губи целия нокът (казаха ми, че имало такава опасност)... и трябва ли да отида в бърза помощ да видят там как стоят нещата?

amk933
03-30-2010, 20:12
За един нокът в Бърза Помощ ми се вижда твърде много...
Ако е посинял отдолу значи ще падне. Ако не ти остава да чакаш да израсте. От майка ми знам, че като си счупи нокът, го лепи с каноколит. Ако можеш, пробвай и ти.

Но гледай най-вече цвета на кожата под нокътя. Ако е син, и в Бърза Помощ да отидеш пак ще падне. Ако не - чакаш. :)

Tempest
03-30-2010, 20:16
ама ше падне само счупената част или?

zoreto
03-30-2010, 20:26
ако е сцепена цялата плочка напречно(така разбрах де) и ак е синьо ще падне и ще израсте нов нокът :) така на крака на палеца ми беше паднал и 2 дни не играх палци :-x

Tempest
03-30-2010, 20:29
смисъл.. сцепен е както като го режа.. за мене тва е напречно на пръста.. иначе не е целия, само част.. до около половината на дължината

amk933
03-30-2010, 20:38
Ако посинее, ще падне целият. :)

Не те ли боли много? Това както си го представям е все едно е сцепен през средата до половината на самия нокът!? :-o

Muddled
03-30-2010, 20:42
Аз мисля, че ще падне само до половината и вече ще расте нов и другата половина ще се измести нагоре. И аз много гадно си бях съборила нокътя, какво направих как се спънах остъргах го целия после доста време го чаках да падне и да израсне новия.

Tempest
03-30-2010, 20:56
Ако посинее, ще падне целият. :)

Не те ли боли много? Това както си го представям е все едно е сцепен през средата до половината на самия нокът!? :-o

изобщо не ме е боляло много... гадна болка все едно съм си ръчнал живеца, ама не е силна... а сега съм го бинтовал и само като изтръпна 1 път ме позаболя... и не знам син ли е, червен ли е, но не посиня докато се прибера (около 40-50 мин).. а и след това.. го бинтовах и не съм го гледал..


леле кво ми дойде до главата.. баш се'а

zoreto
03-30-2010, 21:01
ще падне до сцепеното и ще израсте другата част по-горната