PDA

View Full Version : Проблем с микрофон



play23
03-30-2010, 23:10
Вчера ми преинсталираха уиндоуса, че го бях задръстил отвсякъде :D Само има един проблем, май съм го имал и преди, ама кой да помни как се оправя :lol: Като си включа микрофона на работи. Там като отворя долу в дясно за управлението на звука, въобще не ми излиза за микрофон, цъкам и на свойства, ама я няма тази отметка за микрофон, а преди да се преинсталне я имаше. Някой, има ли си на идея, как да го оправя?

Блогодаря !

doomkillerr
03-31-2010, 11:32
От драйвера на звуковата ти карта настройваш съответния Вход (по цвят) в който си включил микрофона! Така ще ти се покаже тази отметка за която говориш! :)

koko95
03-31-2010, 15:34
От драйвера на звуковата ти карта настройваш съответния Вход (по цвят) в който си включил микрофона! Така ще ти се покаже тази отметка за която говориш! :)

това дето говориш ти го има само на по новите компютри(около 2007)
И така аз на братовчетка ми на компа пробвах така и го направих както трабва и не тръгна микрофона.А на старите компютри(дето е моя2005г.)
директно го включваш и с AC97 Audio configuration даваш на S/PDIF-OUT и OUTPUT DIGITAL ONLY и така ако микрофона ти работи(не е прецакан) ще ти работи

doomkillerr
03-31-2010, 16:53
това дето говориш ти го има само на по новите компютри(около 2007)

На "по-старите" компютри си има определен вход за микрофона! Обикновенно е или червен или розов цвят! 8)

MaGuSs
03-31-2010, 17:00
това дето говориш ти го има само на по новите компютри(около 2007)

На "по-старите" компютри си има определен вход за микрофона! Обикновенно е или червен или розов цвят! 8)

Моя е 2008г.Долу също нямам мик,както е описал автора,ма си работи перфектно.

Само въпроса ми е .Защо като говоря с баба ми в Турция ,тя ме чува идеално от поне 1м. разтояние на микрофона,а след минутка като и затворя и се обадя на френда ,който живее над мен ,казва да си ръгам микрофона в устата ,че да ме чува ???

doomkillerr
03-31-2010, 17:04
Само въпроса ми е .Защо като говоря с баба ми в Турция ,тя ме чува идеално от поне 1м. разтояние на микрофона,а след минутка като и затворя и се обадя на френда ,който живее над мен ,казва да си ръгам микрофона в устата ,че да ме чува ???

Проблема според мен не е в твоя микрофон, а в намаления звук на компа на "френда" ти! :)

П.С. - От настройките на "Скайп" можеш да си увеличиш ръчно микрофона до желаното ниво! В реално време можеш да провериш колко добре улавя звука твоя микрофон! Примерно микрофона който аз използвам е вграден в Уеб камерата ми и мога да се разхождам из цялата стая, като лови всичко в радиус 4-5 метра! 8)

MaGuSs
03-31-2010, 17:13
Само въпроса ми е .Защо като говоря с баба ми в Турция ,тя ме чува идеално от поне 1м. разтояние на микрофона,а след минутка като и затворя и се обадя на френда ,който живее над мен ,казва да си ръгам микрофона в устата ,че да ме чува ???

Проблема според мен не е в твоя микрофон, а в намаления звук на компа на "френда" ти! :)

П.С. - От настройките на "Скайп" можеш да си увеличиш ръчно микрофона до желаното ниво! В реално време можеш да провериш колко добре улавя звука твоя микрофон! Примерно микрофона който аз използвам е вграден в Уеб камерата ми и мога да се разхождам из цялата стая, като лови всичко в радиус 4-5 метра! 8)



Проблема според мен не е в твоя микрофон, а в намаления звук на компа на "френда" ти! :)


Не той си го овеличава до дупка...Но пак не съм сигорен...



П.С. - От настройките на "Скайп" можеш да си увеличиш ръчно микрофона до желаното ниво! В реално време можеш да провериш колко добре улавя звука твоя микрофон!



Да ти изглеждам на тъпак ,който не го знае това :-o :D


Примерно микрофона който аз използвам е вграден в Уеб камерата ми и мога да се разхождам из цялата стая, като лови всичко в радиус 4-5 метра! 8)


И аз имам.Но като го включа ,тонколоните ми полодяват...

doomkillerr
03-31-2010, 20:28
Не той си го овеличава до дупка...Но пак не съм сигорен...

Нека увеличи звука и от настройките на Скайп!



Да ти изглеждам на тъпак ,който не го знае това :-o :D

...Как да ти отговоря на този въпрос?!?! :-| Не се познаваме, че да знам какво ти е ясно и какво не... :oops:



И аз имам.Но като го включа ,тонколоните ми полодяват...

Какво имаш предвид под "тонколоните ми полудяват"? - Винаги ли го е имало този проблем с микрофона на уеб камерата ти?

play23
04-02-2010, 21:17
Проблема е решен !