PDA

View Full Version : Вирус във Флашка



zuzinkata
03-31-2010, 10:18
Смятам че имам вирус във флашката, на моят компютър нямам антивирусна и не ми излиза нищо, но на други компютри излиза вируса премахвам го но влезе ли флашката в моя компютър отново се заразява, странното е че не мога да си изтегля антивирусна защото влеза ли в някои торент за антивирусна и експорера и мозилата се затварят, не мога да форматирам и флашката и когато искам да я извадя от компа със SAFETY REMOVE ми изписва че има програма която работи със флашката и не мога да я извадя безопасно, някакво решение


п.п В интернет видях много такива теми, но никой нямаше точно такива проблеми и пробвах по няколко начина но нищо не се получи

doomkillerr
03-31-2010, 11:17
Първото нещо, което трябва да направиш е да преинсталираш Windows-а на твоя компютър! Веднага след като свършиш тази работа, второто нещо което трябва да направиш е да си инсталираш антивирусна програма и да сканираш абсолютво всички дялове "С:", "Д:" и т.н. Така ще се избавиш от вирусите, който в момента са плъзнали из твоето РС... Чесно казано проблема с вирус на флаш паметта, в момента е най-малкия ти проблем :P

След като изчистиш всички гадинки от хард диска си, бодваш флашката в USB порта и без да отвараш съдържанието и, щракаш върху нея десен бутон на мишката "Format" и т.н.... :)

koko95
03-31-2010, 15:22
ако не може да се форматира,изтрий всичко на от нея(като си я вкарал на 100% чист компютър ) и така може се оправи.Или ако ти я засече като вирус дай на сканираи с (антивирусната ти).Или ако и така не стане загубена ти е работата,трабва си вземеш нова

MaGuSs
03-31-2010, 16:48
Аз пък си купих флашка от office 1 superstore .В нея също имаше вирус.Все още не съм го изтрил.Ако ми стане нещо на компа ,от този вирус,тях ще отвиня :D .Поне ще ми сложат оригинален windows ...

zuzinkata
04-03-2010, 13:53
а какво да правя след като преинсталирах уиндоуса и проблема си остана, възможно ли е вирусът да е в някои от другите директории освен във С.

L0ST
04-03-2010, 14:18
Разбира се че е възможно. Нали ти казаха вече да го сканираш. Попринцип след преинсталация на бозата вирусите някак си се деактивират, доакто не пуснете някое exe наново.

Слагаш нов уин, пускаш едно касперски или някоя по-лека да сканира всичко и всичко е 6, важното е да е пускаш никакви програми от харддиска ти - ПРИМЕРНО някоя игирчка и т.н. преид да си сканирал харда.

zuzinkata
04-03-2010, 15:35
проблема е че аз не мога да инсталирам антивирусна, защото нямам достъп точно заради този вирус отворя ли страница за телгене тя веднага се затваря и дори да успея да изтегля нещо отворя ли папката където се намира инсталацията тя се затваря

doomkillerr
04-03-2010, 16:47
проблема е че аз не мога да инсталирам антивирусна, защото нямам достъп точно заради този вирус отворя ли страница за телгене тя веднага се затваря и дори да успея да изтегля нещо отворя ли папката където се намира инсталацията тя се затваря

В такъв случай си теглиш пакета Hiren's BootCD 10.2 (щракни точно тук!) (http://hiren.anthropomorpho.com/Hirens.BootCD.10.2.zip) - Разархивираш "ZIP" архива и в него ще намериш "ISO" файла, който трябва да го записваш на един CD-диск, но да не хванеш да запишеш самия файл - ако ще го записваш с програмата "Nero" примерно от меню "Recorders" избираш "Burn Images..." - намираш файла и така ще се запише като буутващ диск! Другия вариант е да използваш добавената в пакета програмка за запис на "image" файлове с името "BurnCDCC.exe". Даже най добре използвай нея за по-лесно! Стартираш я от първото поле избираш ISO файла, а той си е в същата папка с името "Hiren's.BootCD.10.2.iso", избираш си записвачката, намаляваш скороста от скролера на CD 8x - за по качествен запис (защото файловете на диска са много) и след това бутона "Start"...8) и чакаш да се изпече диска!

В този пакет имам множество инструменти за тестване на РС-то, делене на хард диска, възсановяване на данни, както и антивирусни програми, като всички те работят и без наличието на операционна система на самия компютър, тъй като се стартират под ДОС! Пълен списък на програмите можеш да видиш, като щракнеш >>>ТУК<<< (http://www.hiren.info/pages/bootcd)

След като запишеш диска - рестартираш компютъра, буутваш диска от СД-то и чрез антивирусните програми си сканираш всички дялове на харда и триеш вируса!!!

Имай в предвид, че след като изчистиш всички вируси има вероятност операционната система да не иска да тръгне, поради изтриване и на нейните файлове (в случай че са били отново заразени от вируса)!

Успех ти желая в борбата с вируса!!! :)