PDA

View Full Version : Пиърсинг на пъпа



t1n4e7o
03-31-2010, 10:56
Имам един въпрос... :) Утре ще си слагам обеца на пъпа и четох къде ли не но така и не открих каквото ме интересува. Молбата ми е ако някой от вас си е правил, нека ми разкаже как се е грижил за нея докато е заздравяла ... :) (от самото поставяне до заздравяване ) :) и кога мога да си взема душ след поставяне и кога да я сваля? :)

t1n4e7o
03-31-2010, 13:47
Е никой ли няма? :-D

nadincety
03-31-2010, 14:42
Аз имам от 3 години почти .. Първия месец-месец и половина пръсках пъпчето 2-3 пъти на ден с "Оксикорт".. Струва около 9-10 лв :) От време на време го промивах с кислородна вода .. Бях чела в интернет,че не трябва да попада в дупката шампоан,душ гел и когато се къпех слагах по една лепенка върху обецата.. Други грижи не съм полагала , а и не мисля , че е необходимо .. :) Душ можеш да си вземеш когато си поискаш..Аз лично си смених обичката може би около месец след като си я сложих .. :) Ако имаш някакви други въпроси-питай .. :P

kuklichka_bg
03-31-2010, 16:19
на мен тази която ме проби ми каза някакъв крем и я мазах с нея....но аз не съм имала никакви проблеми с обицата.

t1n4e7o
03-31-2010, 16:29
Aми аз тука доста хора има които съм питала и всеки различно казва... Един казва че можеш след няколко часа вече да го мокриш, друг казва че 2 дни.. трети 1 седмица... Незнам честно казано на кого да вярвам 8-) Аз иначе съм си взела кислородна вода и Гентамицин за мазане.. А кога трябва да започне да се почиства.. В смисъл обецата ще си я почиствам с Сейвгард(бактериален сапун някакъв) и ще я измивам и ще си я слагам пак... Колко време след като ти я сложат става? В смисъл колко време не трябва да я махаш.. :) ииии вече като заздравее напълно как се почиства?

vampireee
03-31-2010, 16:33
и аз се пръсках с оксикорт
за водата аз не съм спазвала някакво време същата вечер се изкъпах и докато се къпя го промивах с кислородна вода (и сега го правя)

YouDontKnowMe
03-31-2010, 17:42
Аз имам от 5ти клас. Помня, че и аз се пръсках с Оксикорт , даже скоро го изхвърлихме от аптечката, защото е с много отдавна изтекъл срок на годност. Иначе, сутрин и вечер я промивах с кислородна вода. Питай на място колко време не е желателно да я мокриш и прочее, аз лично нямам спомени за това.

Sissy90
03-31-2010, 18:34
Една съученичка имаше доста дълго и накрая я махна - постоянно й се закачала и се разранявала :? При вас имаше ли такова нещо? И ако я махнеш, след колко време заздравява? Защото аз така си прецаках дупката на ухото - забра, махнах обецата "за малко" уж да се пооправи и дупката взе, че зарастна :-o

vampireee
03-31-2010, 18:35
ами ако е била с много висулки нормално да й закача; аз нямам такива проблеми

Sissy90
03-31-2010, 18:57
ами ако е била с много висулки нормално да й закача; аз нямам такива проблеми
В интерес на истината, не беше. Имаше само едно малко ключче, което тя дори откачи.

linka1991
03-31-2010, 19:29
мии аз имам от година обеца и ми пробиха пъпа с пистилет не болеше въобще :grin: :grin: те ти казват с един вазелин да се мажеш около 2=3 седм после минава и ти сама можеш спокоино да си дезенфектираш пъпа със спирт :-P тва е успех!!! :-P

vampireee
03-31-2010, 19:32
С.ПИСТОЛЕТ.НА.ПЪПА. :-s ужас

marin4itu
04-01-2010, 11:09
В никакъв случай с пистолет и в никакъв случай спирт!!!!
Водата не пречи, това си е раничка, а раничката трябва да е чиста и дезинфекцирана с кислородна вода. Не трябва да се бърза с махането и сменянето на обицата, защото на пъпа пиърсинга зараства напълно за 6-7 месеца. Питаите, ако ви интересува още нещо. :)

POLLINA
04-01-2010, 11:41
аз имам от 2 години
мажех се с гентамицин 1 седмица, след това с кислородна вода известо време се промивах

Inn0cenCe
04-01-2010, 13:25
Една съученичка имаше доста дълго и накрая я махна - постоянно й се закачала и се разранявала :? При вас имаше ли такова нещо? И ако я махнеш, след колко време заздравява? Защото аз така си прецаках дупката на ухото - забра, махнах обецата "за малко" уж да се пооправи и дупката взе, че зарастна :-o

Нормално е да зарасне бързо, щом се е разранило. Така че когато се раздразни, аз нося задължително само златни обици и сутрин и вечер го промивам с кислородна вода :) .

kuklichka_bg
04-01-2010, 14:30
Не трябва да се маха,защото първи винтчето може да се разхлаби и да падне и второ дупката може да зарасне.Мойта пада два пъти 8-)
Сега за лятат мисля да си купя с висулка,инъче съм само с едно камъче.

annamari
04-01-2010, 15:53
най-важна е хигиената

marin4itu
04-01-2010, 19:22
Нормално е да зарасне бързо, щом се е разранило. Така че когато се раздразни, аз нося задължително само златни обици и сутрин и вечер го промивам с кислородна вода :) .

Кръвта се окислява от златото и затова не е хубаво за прясна дупчица златна обица. ;)

Иначе на мене само пластмасови топчета са ми са се разхлабвали.

hotchery
04-04-2010, 09:10
аз имам обеца от един два месеца.тук е вси4ко което трябва да знае6:
http://piercing-bg.com/docs/navel.html
:)

CryToDie
04-04-2010, 10:12
И аз искам, обаче нашите докато са живи няма да ми позволят. С 300 мъки си продупчих ухото за 2 допълнителни обици :)

soni4kuu
04-04-2010, 14:32
Една съученичка имаше доста дълго и накрая я махна - постоянно й се закачала и се разранявала :? При вас имаше ли такова нещо? И ако я махнеш, след колко време заздравява? Защото аз така си прецаках дупката на ухото - забра, махнах обецата "за малко" уж да се пооправи и дупката взе, че зарастна :-o
като са ти дупчили ушите би трябвало да са ти казали,че първата седмица не трябва да си махаш обицата.а ухото ти сигурно е забрало щото си си сложила някакво тенеке на ушите.А ти за "за колко малко" си махна обецата?? ако е било за 5-6 часа няма начин да ти е зараснала дупката.... :)
иначе CryToDie и аз много искам обеца на пъпа обаче и на мен наще няма да ми дадат.просто не е за вярване как позволиха на сестра ми да си направи трайна татуировка с череп на ръката,а на мен един пиърсинг не ми дават,а сестра ми на всичко отгоре е и по-малка от мен :x

just_els
04-25-2010, 10:57
И аз много искам да си пробия пъпа,но не ми дават.Една приятелка наскоро си сложи обица на пъпа и ми каза,че я промива с кислородна вода,но и със спирт може.Ако обицата не е с висулки не се закача по дрехите.

POLLINA
04-25-2010, 11:13
спирт в никакъв случай

casey
04-25-2010, 14:35
Най-добре питай в студиото, където ще ти я слагат...

ScarletBite
04-25-2010, 14:52
Няма нужда от лепенка, докато се къпеш, но е добре за тази област да ползваш антибактериален сапун.
Промиване с кислородна вода сутрин и вечер, с напоена клечка за уши, много внимателно.
Аз пръсках с антибиотик (забравих името) седмица-две.От студиото ще ти изпишат някакъв, не се притеснявай. :)
Не сменяй обецата поне месец, след като си я сложила, защото тъканите още са разранени.Ако ще си слагаш след това, гледай да не е някакво интернет-менте.Трябва да бъде изработена от медицинска стомана и в никакъв случай сребро или злато.
Внимавай да не закачиш с дреха или цип, ужасно боли!
Също така на няколко дни размърдвай обецата нагоре-надолу, за да не се получи срастване.Напълно зарастнала ще бъде след 8 месеца.

Еми... това е :)
Не се притеснявай, написано звучи по-сложно, отколкото е.