PDA

View Full Version : Пърхут?!?



anonymous704272
03-31-2010, 11:23
Здравейте. Нов съм тук (като регистриран) и имам много как да го реча "тъп" проблем, но от скоро имам проблеми с кратуната ми и имам пърхут ( и косата ми е страшно мазна все едно съм със олио намазан.)
Значи пробвах всякакъв шампоан и H&S и W&G ама не стават....
Къпя се през ден и нищо. Изкъпя се и след 3 часа макс пак ми се появява пърхут.... Помощ. :(

п.п. Извинявам се ако е грешен раздела :D

BurnX86
03-31-2010, 11:36
Пробвай Clear много хора са доволни -мисля ги има навсякъде по магазините аз лично си зимам от Метро.Струва некаде 7-8 лева (поне така съм запомнил)

Outlaw87
03-31-2010, 11:39
не мисля, че можеш да си сигурен, че е точно пърхут. вземи си едно направление и ходи да те види някой. недей да се самолекуваш от подобно кожно заболяване. само нерви време и пари ще загубиш.

anonymous704272
03-31-2010, 12:17
Ще пробвам Clear
междодругото съм забелязал че в моя клас всички от момчетата са като мене и се чудя да не е от пубертета? :shock:

an0nimenn
03-31-2010, 13:38
да вземи си clear и аз го ползвам ,след първото измиване има ефект..

dimitar_ak
03-31-2010, 13:45
Пърхота може да е много упорит и масово рекламираните шампоани да не помагат. Ако е толкова сериозно положението нека те види дерматолог. Вземи под внимание това, че всички шампоани против пърхот много омазняват косата. Ще се наложи да я миеш едва ли не всеки ден.

FreakyDoll
03-31-2010, 17:26
Здравейте. Нов съм тук (като регистриран) и имам много как да го реча "тъп" проблем, но от скоро имам проблеми с кратуната ми и имам пърхут ( и косата ми е страшно мазна все едно съм със олио намазан.)
Значи пробвах всякакъв шампоан и H&S и W&G ама не стават....
Къпя се през ден и нищо. Изкъпя се и след 3 часа макс пак ми се появява пърхут.... Помощ. :(

п.п. Извинявам се ако е грешен раздела :D


И аз преди не можех да се оттърва от този гаден пърхут и мазната коса. Пробвала сам какви ли не шампоани и маски и всички бяха или без или с временен ефект. Препоръчвам ти шампоана SELSUN BLUE , които само с няколко измивания реши проблемите. :) Струва около 13 лв и се продава само в аптеките. Отдавна спрях да го използвам и пърхута не ми се появява, нито косата ми се омазнява бързо. Дано да съм ти помогнала :)
:-)

bloodysunrise
03-31-2010, 17:32
Катранен шампоан.

ImmortalSportFreak
03-31-2010, 20:56
Опитай да не се къпеш през ден.Доста често е .. 2-3 пъти седмично някъде.. И да - възможно е да си така от пуберетета. :)
Използвай H & S лимон или мента главно. Добри са срещу мазна коса и пърхут .. ;)

Rounder
03-31-2010, 21:55
Ми винаги ползвам Clear,много съм доволен,нямам такива проблеми като :мазна коса,пърхот,и си я чувствам много добре :grin:

amk933
03-31-2010, 22:09
На мене clear-ът ми докарва повече пърхот.

Аз ползвам SelsunBlue и Nizoral. Те са медицински и без рецепта. Иначе имам и Nexxus Aloe Rid, ама него в България го няма.


:)

kalpazanka
04-01-2010, 06:13
Авторе, пърхутът по целия скалп ли е или на петна?!
В дерматологията има заболявания, които да ти имитират пърхут и ти да се къпеш с какво ли не без ефект. Така че горещо ти препоръчвам да идеш на лекар.
П. С. Не си губи времето с Клиър, Шаума и не знам какво още против пърхут, а си вземи Низорал.

Madeyed
04-01-2010, 12:58
Пробвай Clear много хора са доволни -мисля ги има навсякъде по магазините аз лично си зимам от Метро.Струва некаде 7-8 лева (поне така съм запомнил)
Използвай този :)

anonymous704272
04-01-2010, 14:00
Еми ще пробвам избраните шампоани от вас и ако не стане си взимам еднопосочен билет то лекара.

milev5
04-03-2010, 12:02
0 номер + маркови шампоани няколко месеца и ти е решен проблема.

kotver
04-10-2010, 10:52
Колкото и смешно да звучи при пърхут много помага свинския сапун или едно лекаство където си мажеш косата Seboral !! Seboral изключително много помага :)

FantaMen
04-10-2010, 15:13
.... или едно лекаство където си мажеш косата Seboral !! Seboral изключително много помага :)

Казаха ви го е тва е решението.. 2 лева стува ама помага адски много.. опитал съм всичко баща ми също (на мен си ми е по рождение този проблем) та.. само това ми помогна след къпане си мажеш косата. с него нито мирише нито нищо... даже има ефект като гел смисъл като си го втриеш разрошиш си косата и така си остава... та опитай без рецепта е.. на мен много ми помага