PDA

View Full Version : Бъбречна криза



under_black_sky
03-31-2010, 15:30
Здравейте,имам диагноза песъчинки в бъбреците и лекарката ми каза само да не ям зеле,боб,леща и газирано да не пия , но мисълта ми е ,че има още неща..дали може да ми кажете нещо по-подробно.И дали мога да ям риба ?

NeverTheSame
03-31-2010, 15:55
След като не вярваш на лекаря от къде на къде ще вярваш на някой с недоказани знания?

under_black_sky
03-31-2010, 16:02
Тя изреди само тези и после каза и други ...Цитирам: Не яж зеле,боб ,лежа,газирано и други храни...ама имаше хора и не може да седне на седняка да ми разправя

Manekena7
04-01-2010, 12:59
Има един дядо в село Чавдар мисля,че се казваше..баща ми ходи незнам каде се намира точно.
Продава една билка която действа на 100%.4 кила лимони се истискват + 1 буркан мед след това се добавя билката и се разбърква и става няколко литра сок.Пие се по 3 пъти на ден (дозата не помня колко беше),ама си пише на шишето с билката всичко с точност как се приготвя).След като изпиеш дозата пиеш и 1 малка чаша - 30 грама мисля,че беше-зехтин наведнъж.Това се прави 3 дена ,като задължително не трябва да слагаш и 1 хапка в устата си-абсолютно нищо не трябва да се яде,само вода се пие много.Меда и сока от лимоните дават енергия колкото да не умреш..Неприятно е и да не ядеш,отслабваш и вкуса на сока и зехтина е гадно,но след 3те дена ще забравиш завинаги с проблемите в бъбреците.Препоръчва се след 6 месеца още един път да се направи диетата,но не е задължително.Гарантирам го това,преди 3 години имах кризи и ми отркиха камъни,пих лекарсттва,но нищо не помогна ,като испих билката съм забравил за бъбреците :) И цветната снимка показа,че нямам никакви камъни.Баща ми дето я взе и той е имал цял живот кризи,но откакто е разбрал за билката от 16 години и той не е имал проблеми..Така,че пробвай потърси в нета адреса че не го знам с точност :) и цената е смешна

ludikalinki
04-02-2010, 15:15
Песъчини в бъбреците може да се образуват не само от храна, а от много други неща. Най-често причината е или варовита вода, или много малка консумация на вода, или смяна на хранителния режим, и т.н. Песъчинките не са голям повод за притеснение. Лошото е когато се образуват камъни с големина над 3 милиметра.
Добре е да се пие поне 1 литър минерална вода на ден (разбира се тя трябва да става за ежедневна консумация). Също така ако можеш да отидеш на Хисаря, там водата е доста лековита. Можеш да пиеш и чай от Мечо грозде - в аптеките трябва да го има.
Не се притеснявай, за всяка болест си има лек :)

SK0RP10N
04-02-2010, 19:50
Що ли мисля, че баш минерлната вода не е удачно решение ?
Принципно тези камъни/песъчинки са съставени именно от минерали или урея

under_black_sky
04-02-2010, 20:02
Е аз май не пия много много водичка и сигурно затова е според мен,ама от както дойде това преди 5 дена пия си вода колкото мога.Аама и една храна яммм аззз,сега съм на специална диета дето избягвам някои неща и се стягам ,че ми писнало от болести :Д