PDA

View Full Version : Какво знаем за компромиса, ние, влюбените?



milenkaaa
03-31-2010, 15:34
Ако ти смяташ, че някой с който имаш дадени отношения, "би било хубаво" да направи компромис към теб, ти ще се замислиш ли над идеята, че може би точно ти си човека който трябва да направи този компромис?


..По моите разсъждения компромиса е условно взаимно обещание между страните, които правят компромиса.Ако аз ще спазвам дадено условие, то от теб се очаква същото!Компромисите са взаимни (!!!) обещания на страните, че ако се изпълни условието от едната страна, ще последва съответната реакция от другата страна. Всяко отклонение от условието на компромиса, бих разбрала като злоупотреба ...
Човека, който не знае какво е компромис ще почне да се сърди, ще насилва, и ако не му мине номера ще започне да те обвинява.На кратко, този човек е повярвал във правотата си и инатът и егото няма да допуснат гордостта да си замине..Когато един такъв човек има връзка, е страшно трудно да му обясниш проблема си...Той просто прехвърля вината върху теб, като си внушава че ще постигне(ш) развитие.Става така, че ти си виновен за всички проблеми и скандали.А твоето себеуважение не позволява да бъде подлагано на пилене на нервите.....

w0sh
03-31-2010, 15:35
По моите разсъждения компромиса е условно взаимно обещание между страните, които правят компромиса.Ако аз ще спазвам дадено условие, то от теб се очаква същото!

Да ти имам компромисите.

milenkaaa
03-31-2010, 15:44
Еми разбира се!Няма аз да давам всичко от себе си и да правя отстъпки, а от другата страна да гледам бездействие и въпреки това желание за още и още...Всичко което получаваш, трябва да си заслужиш по някакъв начин.

Ти ако направиш компромис към даден проблем, няма ли да очакваш, когато имаш нужда, и другият да направи компромис към теб??.. Иначе е маалко егоистично,хм?

w0sh
03-31-2010, 15:46
Не, няма да очаквам.

Компромисите се градят на взаимно уважение, а не на насилническо изискване.

milenkaaa
03-31-2010, 15:55
:Д Никого нищо не насилвам...Това което имам предвид е точно взаимното уважение...Защото е тъжно когато правиш компромиси за някого, когото наистина обичаш и зачиташ мнението му, а той никога не се замисля, да направи компромис към теб..
Тогава и ти ще престанеш да правиш компромиси, защото според мен, един вид се унижаваш..

w0sh
03-31-2010, 15:56
Очевидно, щом му нямаш доверие за тези неща, не го уважаваш достаъчно и не може да се достигне до компромис.

milenkaaa
03-31-2010, 16:05
...Както и да е, не се занимавай с моите разсъжденя..
Кажи, ако искаш, твоето мнение по въпроса: Компромисът в любовта.

Wrathchild
03-31-2010, 16:06
Компромиси трябва да има и от двете страни.

filmimilmi
03-31-2010, 16:06
Компромисите трябва да са двустранен процес. В противен случай ставаш роб на капризите на другия.

milenkaaa
03-31-2010, 16:11
Дам, и аз до това заключение стигам всеки път..

golqmumnik
03-31-2010, 16:33
Компромиси с принципите си не правя! 8)

milenkaaa
03-31-2010, 16:34
xax... А трябва понякога..(,

NeverTheSame
03-31-2010, 16:34
Компромис е да пренебрегнеш чувството за собствен комфорт и да се съобразиш първо с предпочитанията на половинката си.Разбира се това е двустранен процес x]] Не може само единият да прави компромиси.

Hilary_
03-31-2010, 19:02
Зависи от дадения момент ии колко голям трябва да е този компромис .. :-o Не за всичко бих отстъпила ..

gir
03-31-2010, 19:13
Най-добрата позиция е съчетанието между двете на Филмимилми и Хилари.

umri
03-31-2010, 19:18
Ако ти смяташ, че някой с който имаш дадени отношения, "би било хубаво" да направи компромис към теб, ти ще се замислиш ли над идеята, че може би точно ти си човека който трябва да направи този компромис?


..По моите разсъждения компромиса е условно взаимно обещание между страните, които правят компромиса.Ако аз ще спазвам дадено условие, то от теб се очаква същото!Компромисите са взаимни (!!!) обещания на страните, че ако се изпълни условието от едната страна, ще последва съответната реакция от другата страна. Всяко отклонение от условието на компромиса, бих разбрала като злоупотреба ...
Човека, който не знае какво е компромис ще почне да се сърди, ще насилва, и ако не му мине номера ще започне да те обвинява.На кратко, този човек е повярвал във правотата си и инатът и егото няма да допуснат гордостта да си замине..Когато един такъв човек има връзка, е страшно трудно да му обясниш проблема си...Той просто прехвърля вината върху теб, като си внушава че ще постигне(ш) развитие.Става така, че ти си виновен за всички проблеми и скандали.А твоето себеуважение не позволява да бъде подлагано на пилене на нервите.....
Дефиниция на думата компромис ли искаш? Чрез отговорите искаш да си отговориш на твой собствен незададен въпрос или просто даваш акъл и се опитваш да дадеш собствено академично обяснение за думата компромис?

Говори направо.

hooliganka89
03-31-2010, 19:29
Любовта е да дадеш на някой възможноста да те смачка с надеждата,че той няма да го направи.
Значи да речем,че за авторката на темата компромисът е нещо от сорта на -Обичам те и ще направя компромис.Следователно и ти ме обичаш и би направил същото за мен?
Малко е наивно,но и аз често процедирам така.

Wrathchild
03-31-2010, 20:42
Като вземете да говорите с клиширани фрази, мнението ви няма да добие по-голяма стойност...

DarknessAngel
03-31-2010, 20:45
Компромиси трябва да се праят и от двете страни . И все пак не винаги.

CherryS
03-31-2010, 21:07
Компромиси с принципите си не правя! 8)

milenkaaa
04-01-2010, 10:10
Ако ти смяташ, че някой с който имаш дадени отношения, "би било хубаво" да направи компромис към теб, ти ще се замислиш ли над идеята, че може би точно ти си човека който трябва да направи този компромис?


..По моите разсъждения компромиса е условно взаимно обещание между страните, които правят компромиса.Ако аз ще спазвам дадено условие, то от теб се очаква същото!Компромисите са взаимни (!!!) обещания на страните, че ако се изпълни условието от едната страна, ще последва съответната реакция от другата страна. Всяко отклонение от условието на компромиса, бих разбрала като злоупотреба ...
Човека, който не знае какво е компромис ще почне да се сърди, ще насилва, и ако не му мине номера ще започне да те обвинява.На кратко, този човек е повярвал във правотата си и инатът и егото няма да допуснат гордостта да си замине..Когато един такъв човек има връзка, е страшно трудно да му обясниш проблема си...Той просто прехвърля вината върху теб, като си внушава че ще постигне(ш) развитие.Става така, че ти си виновен за всички проблеми и скандали.А твоето себеуважение не позволява да бъде подлагано на пилене на нервите.....
Дефиниция на думата компромис ли искаш? Чрез отговорите искаш да си отговориш на твой собствен незададен въпрос или просто даваш акъл и се опитваш да дадеш собствено академично обяснение за думата компромис?

Говори направо.

Просто създадох темата за да изразя мнението си и който иска да изрази своето.Интересно ми е как хората разсъждават над компромисите...

Shely
04-01-2010, 14:16
Не, няма да очаквам.

Компромисите се градят на взаимно уважение, а не на насилническо изискване.
+ 1

w0sh
04-01-2010, 14:18
Чета тука и се мая.

Май много малко хора разбират компромиса в цялата му същност.

Един човек,кото има уважение към вас и желае да направите компромис по някакъв проблем, няма да иска да отстъпвате от принципите си и да правите неща, които не са ви приятни.

Боже, с какви хора се познавате, че са ви такива представите.

loliii
04-01-2010, 15:18
Ако ти смяташ, че някой с който имаш дадени отношения, "би било хубаво" да направи компромис към теб, ти ще се замислиш ли над идеята, че може би точно ти си човека който трябва да направи този компромис?


..По моите разсъждения компромиса е условно взаимно обещание между страните, които правят компромиса.Ако аз ще спазвам дадено условие, то от теб се очаква същото!Компромисите са взаимни (!!!) обещания на страните, че ако се изпълни условието от едната страна, ще последва съответната реакция от другата страна. Всяко отклонение от условието на компромиса, бих разбрала като злоупотреба ...
Човека, който не знае какво е компромис ще почне да се сърди, ще насилва, и ако не му мине номера ще започне да те обвинява.На кратко, този човек е повярвал във правотата си и инатът и егото няма да допуснат гордостта да си замине..Когато един такъв човек има връзка, е страшно трудно да му обясниш проблема си...Той просто прехвърля вината върху теб, като си внушава че ще постигне(ш) развитие.Става така, че ти си виновен за всички проблеми и скандали.А твоето себеуважение не позволява да бъде подлагано на пилене на нервите.....
Да си чувала за "компромис от двете страни"? Компромис значи да дадеш нещо от себе си на другия, така че на него да му е добре, въпреки че самият ти може да се жертваш. Следователно от израза "компромис от двете страни" следва, че щом компромисът трябва да е от двете страни, че да има добро съжителство, значи компромисът може и да е отделно действие. /Ако има две страни, значи има и една./ Тоест, компромисът принципно е действие от само една от страните. Компромис значи да се жертваш за благото на другия, докато ти не се съобразяваш със самия себе си. Иначе казано, компромисът не може да е хубаво нещо, което да обърнеш в своя полза. Човек не прави компромис, за да може да му се отвърне. Напротив, компромисът е абсолютно саможертвено действие, което е подтикнато от желанието да дадеш на другия. И от тук следва, че изразът "компромис от двете страни" напълно изопачава смисъла на думата "компромис". Думата "компромис" и думите "от двете страни" взаимно се изключват. Ако ти направиш компромис, а другия ти отвърне, значи ти не си се жертвал безкористно... значи това не е компромис.
Всеки говори колко е хубаво да правиш компромиси, защото само така можеш да създадеш здрава връзка. Глупости! Това, което хората правят не е компромис. Това е просто съгласие, съжителство, хората си създават правила и норми, по които трябва да живеят, че да се разбират.

Take_That
04-02-2010, 10:12
Компромисите трябва да са двустранен процес. В противен случай ставаш роб на капризите на другия.

Съгласна съм

ScionOfStorm
04-02-2010, 10:19
Мдам, комприсът трябва да е пресечна точка, която да не уврежда прекалено /бих казал въобще, ама все пак говорим за човешки отношения, ахах../ нито едната страна, нито другата.

Проблемът е, че във всеки от нас има едно его, което не ще да отстъпи и не снема глава, когато трябва. В някои е по-силно то, в други - недотам. С прекалено горделиви хора ми се е случвало да търся компромис, ужасна работа е, просто не ми се говори.

Важното е човек при различия да осъзнае, че нещата са поправими и не чак толкова фрапантни и до решение може да се стигне с желание и от двете страни. Ама наистина желание. :р

Nich
04-02-2010, 17:21
Да си чувала за "компромис от двете страни"? Компромис значи да дадеш нещо от себе си на другия, така че на него да му е добре, въпреки че самият ти може да се жертваш. Следователно от израза "компромис от двете страни" следва, че щом компромисът трябва да е от двете страни, че да има добро съжителство, значи компромисът може и да е отделно действие. /Ако има две страни, значи има и една./ Тоест, компромисът принципно е действие от само една от страните. Компромис значи да се жертваш за благото на другия, докато ти не се съобразяваш със самия себе си. Иначе казано, компромисът не може да е хубаво нещо, което да обърнеш в своя полза. Човек не прави компромис, за да може да му се отвърне. Напротив, компромисът е абсолютно саможертвено действие, което е подтикнато от желанието да дадеш на другия. И от тук следва, че изразът "компромис от двете страни" напълно изопачава смисъла на думата "компромис". Думата "компромис" и думите "от двете страни" взаимно се изключват. Ако ти направиш компромис, а другия ти отвърне, значи ти не си се жертвал безкористно... значи това не е компромис.
Всеки говори колко е хубаво да правиш компромиси, защото само така можеш да създадеш здрава връзка. Глупости! Това, което хората правят не е компромис. Това е просто съгласие, съжителство, хората си създават правила и норми, по които трябва да живеят, че да се разбират. [/b]

SmilezZz
04-03-2010, 10:40
Компромис е да пренебрегнеш чувството за собствен комфорт и да се съобразиш първо с предпочитанията на половинката си.Разбира се това е двустранен процес x]] Не може само единият да прави компромиси.

И аз мисля така