PDA

View Full Version : Рутер



ProstoAz
03-31-2010, 16:47
Ползвам интернет със скорост 50 Mbps, но искам да го използвам и на лаптоп. Казаха ми, че това може да стане с рутер и ми препоръчаха D-Link DI-524. Въпросът ми е обаче рутерите по принцип ограничават ли скоростта на жичния си клиент и дали скоростта ми няма да бъде ограничена само до 20-30 Mbps? За WiFi не ме интересува толкова, може и да е по-бавна.

Ice_b0x
03-31-2010, 16:57
Аз само се преебах с моя рутер. Уж не намалявал скороста, НО интернета ми чат-пат е по-бавен, няма сийд на торентите, на някои игри не може да се хоства. Пълен шит ако питаш мен :D
Ползвам TP-link WR524G

doomkillerr
03-31-2010, 17:01
Ползвам интернет със скорост 50 Mbps, но искам да го използвам и на лаптоп. Казаха ми, че това може да стане с рутер и ми препоръчаха D-Link DI-524. Въпросът ми е обаче рутерите по принцип ограничават ли скоростта на жичния си клиент и дали скоростта ми няма да бъде ограничена само до 20-30 Mbps? За WiFi не ме интересува толкова, може и да е по-бавна.

Здравей!

На въпросния рутер максимално възможната скорост на трансфера на данните е - 54 Mbps при Wi-Fi връзката!

При Lan-връзката няма ограничения, тоест си използваш стандартната 10/100 Mbps, като на мрежовата ти карта!

П.С. - Друг е въпроса, че връзката може да се ограничи от настройките на самия рутер! :)

MaGuSs
03-31-2010, 17:02
Ползвам интернет със скорост 50 Mbps, но искам да го използвам и на лаптоп. Казаха ми, че това може да стане с рутер и ми препоръчаха D-Link DI-524. Въпросът ми е обаче рутерите по принцип ограничават ли скоростта на жичния си клиент и дали скоростта ми няма да бъде ограничена само до 20-30 Mbps? За WiFi не ме интересува толкова, може и да е по-бавна.

Здравей!

На въпросния рутер максимално възможната скорост на трансфера на данните е - 54 Mbps при Wi-Fi връзката!

При Lan-връзката няма ограничения, тоест си използваш стандартната 10/100 Mbps, като на мрежовата ти карта!

П.С. - Друг е въпроса, че връзката може да се ограничи от настройките на самия рутер! :)

И аз това щях да пиша ...

L0ST
03-31-2010, 19:44
Може да си сложиш draft n router (150/300mbps)... Иначе според мен не си взимай Д-линк, много народ и се е оплаквал от тези рутери. Вземи си някъв linksys или пък asus (ся пробвах един обикновен, нормална антена с адски обхват, сиг 300м през стени :D )[/i]

amk933
03-31-2010, 22:19
ProstoAz, истинските рутери са няколко марки. В момента се сещам за Сisco, Linksys Cisco и NETGEAR. Cisco са по-скоро за големи фирми, но Linksys Cisco и NETGEAR би трябвало да ти свършат работа. NETGEAR са по-стабилни и настроиш ли го веднъж нямаш грижи. Linksys са по-комплексни и малко по-сложни. Там вече, ако разбираш, можеш и повече да си човъркаш. Може да ти се налага да го пренастройваш и ресваш чат-пат. Аз съм с NETGEAR у дома и съм много доволен.

Нямам никакво забавяне, проблем със сийда и етц. Няма ограничение на скоростта, но моят рутер е n-draft и подържа до 300Mbps - доста по-малко от реалната ми скорост. Ти щом си с 50 би трябвало и рутер, подържащ стандарта 802.11g да ти свърши работа. Той е до 54 Mbps. По-скоро гледай марката и да е някакъв читав. :)

Outlaw87
04-01-2010, 15:32
говориш за 300 мегабита рутер, но не казваш цената, а тя все още е доста солена. Аз си взех един Edimax(wireless) втора ръка и за сега нямам абсолютно никакъв проблем. Нов рутер най-тънко мисля 35 лева Jar computers TP-Link. Все пак може да провериш и какво пишат за конкретния модел. D-link не мисля, че са лоша фирма, а Linksys-а лично на мен ми е скъп. Не може един WRT54GL никакъв да струва 140 лева. Вътре да няма нещо скрито златно синджирче?! :D

lubo111
04-01-2010, 16:17
Може да си сложиш draft n router (150/300mbps)... Иначе според мен не си взимай Д-линк, много народ и се е оплаквал от тези рутери. Вземи си някъв linksys или пък asus (ся пробвах един обикновен, нормална антена с адски обхват, сиг 300м през стени :D )[/i]
рутера си е супер нема си проблеми даже съм много по доволен от него сравнение с стария :x :-x

L0ST
04-02-2010, 21:22
Еми какво да ви кажа, късмет сте извадили и явно не се ползва много.

Както АМК каза, има няколко хубави марки - cisco/netgear - това са по-скъпите модели. Също от по-евтините бих препоръчал асус. За длинк не искам да говоря - доста жалък обхват имат повечето м модели, да не говорим пък че при свързване на повече компютри..направо забиват. Едимакс..майче са същите само че в други кутии :D . Да не вземете сега да се убидите - просто давам съвет, че после да не съжалява..

doomkillerr
04-02-2010, 22:41
Ами аз до колкото разбрах, на автора на темата му трябва жичен рутер - или поне се интересуваше, колко ще е скороста на жичната връзката!

Според мен няма смисъл да се дават "луди" пари за нещо, което фактически няма да използва!!! Какви са тия "draft n router (150/300mbps)" :neutral: - Да съгласен съм че е много добро, ама да се изръси някой с толкова пари, при положение че ще го ползва в къщи... някак си не идва според мен! :? По добре нещо от средния клас "Wireless" рутери 54mbps, за едно 60-80 лв. и това е! Все пак автора си знае най-добре! :)

П.С. - Много са ми "смешни" някой хора, като почнат да обсъждат темата хардуер - "ама знаеш ли, че на еди кой си, компютъра му е с 8 GB рам памет, четириядрен процесор, 1GB видео карта, 1ТВ хард диск и т.н." - за хиляди левове, пък същия тоя човечец си цъка CS или някоя стратегия, гледа 1-2 филма седмично, слуша музика от време на време и браузи в нета (проверява си пощата и профила в impuls.bg)! :razz:

L0ST
04-03-2010, 08:15
Ем човека каза, че ще го ползва и на лаптоп - лаптоп с жична връзка сие жалка работа.


От къв бяс да дава 60-70 лв за няква боза, като може за 80-90 да си вземе линксис (примерно), който ще кара 10 години?

А да не говорим, пък че и g стандарта ще върши работа в случая, просто да неси купува калпава марка, че да не съжалява после...

doomkillerr
04-03-2010, 11:00
Ем човека каза, че ще го ползва и на лаптоп - лаптоп с жична връзка сие жалка работа.


От къв бяс да дава 60-70 лв за няква боза, като може за 80-90 да си вземе линксис (примерно), който ще кара 10 години?

А да не говорим, пък че и g стандарта ще върши работа в случая, просто да неси купува калпава марка, че да не съжалява после...

Ми не знам дали ще съжалява, ама аз на негово място бих си взел нещо такова: http://jarcomputers.bg/l_bg/?m=7&i=1559

П.С. - Сигурно това е най-добрия вариант за домашен рутер, като видим цената, марката и характеристиките му! - НЕ ВЯРВАМ ПОСЛЕ ДА СЪЖАЛЯВА! 8)

Chacho
04-03-2010, 11:15
Рутерите на този етап за мен не са дългогодишна инвестиция. Сигурно в скоро време ще издъхнат на нови скорости и ще трябва да се сменят. Аз бих си взел по-евтин.

L0ST
04-03-2010, 11:48
Ем човека каза, че ще го ползва и на лаптоп - лаптоп с жична връзка сие жалка работа.


От къв бяс да дава 60-70 лв за няква боза, като може за 80-90 да си вземе линксис (примерно), който ще кара 10 години?

А да не говорим, пък че и g стандарта ще върши работа в случая, просто да неси купува калпава марка, че да не съжалява после...

Ми не знам дали ще съжалява, ама аз на негово място бих си взел нещо такова: http://jarcomputers.bg/l_bg/?m=7&i=1559

П.С. - Сигурно това е най-добрия вариант за домашен рутер, като видим цената, марката и характеристиките му! - НЕ ВЯРВАМ ПОСЛЕ ДА СЪЖАЛЯВА! 8)

Този става и за цената си е супер. Аз просто го съветвах да не си взима длинкове едимаксове и т.н., да си вземе нещо стабилно и хубаво, че да няма проблеми после...

Outlaw87
04-03-2010, 12:05
ми аз Едимакс дали има на пазара не знам. Моя го купувах втора ръка.
По друго написано по-горе не мисля, че скоростите на нета ей така изведнъж ще станат 100гб/с. Какво повече ви трябва от 54мб на секунда?

L0ST
04-03-2010, 12:54
Ами примерно нета ми стига до 70-80мбпс, така че г стандарта не би покрил цялата скорост. Аз си ползвам г стандарта, защото не ми е пристигнала wi-fi за драфт н още...


Според мен тоя рутер дето ти го предполжиха е супер за цената си, аз си мисля дали да не взема един такъв за другият нет...

ProstoAz
04-03-2010, 16:25
Благодаря много на всички за мненията. :) Всъщност ми трябва само за известно време - 4-5 месеца, май пропуснах да го спомена. :) Затова и не ми се дава повече, отколкото да си плащам още една такса за интернет примерно.:)