PDA

View Full Version : Проблем с лаптопа ми



rado0201
04-01-2010, 04:59
Здравейте! Виждам, че тук не е най-подходящото място на темата, но наистина ми трябва спешно решение. Ето защо, бих бил много благодарен, ако някой помогне скоро.

Проблемът е следният: имам лаптоп Acer K50ABseries и е на около 1 месец. Поне веднъж дневно ми се случва и се опитвам да разбера от какво е и как да реша проблема. Забелязах, че се случва често, когато лаптопът загрее /НО НЕ ВИНАГИ/. Също така пипнах една настройка на батерията при зареждане, беше нещо за сменяне /суитчване/ автоматично при включване на лаптопа в зарядното устройство. Основно проблемът започна, когато я направих тази промяна.

Мисля, че това е всичко, което знам. Ако имате някакви допълнителни въпроси питайте. Надявам се, някой разбиращ /такива има много/ да успее да ми помогне. Благодаря Ви предварително! :) :) :)

Грешен раздел.
kalpazanka

DollDaggaBuzzBuzz
04-01-2010, 05:26
А какъв точно е проблема ?? 8-)

rado0201
04-01-2010, 05:35
Ами общо взето проблемът е угасването на лаптопа. По принцип е само за около 5 минути и след това си тръгва, но мен наистина ме дразни! Също така забравих да кажа, че много рядко се случва докато работя с него. По принцип отказва да се включи, когато капакът е бил затворен /но лаптопа включен/. Обаче след 5 минути си отварям на ново капака и тръгва. Все пак, един-два пъти ми се е случвала да се гаси и докато работя с него. Наистина е дразнещо! :( :( :( :(

DollDaggaBuzzBuzz
04-01-2010, 05:40
Моя лаптоп също прегряваше много в началото,и само един път се е изключвал,докато се работи на него,но тогава едвам го включихме,появяваха се някакви размазани картинки,но го оставихмеда си почине и се оправи.Иначе бая време си прегряваше редовно,а сега си е нормално.


Да не би да имаш някакъв проблем с вентилатора? :-o

rado0201
04-01-2010, 05:49
Ами честно казано не знам, но мисля, че не е това проблемът. Както ти казах много често го оставям затворен за 1 час примерно, а той, когато е затворен няма как да прегрее, дори не е топъл. И все пак проблемът го има- надигам капака на лаптопа и той просто не се включва :( :(

FantaMen
04-01-2010, 06:17
Виж сега то и моят процесор не е топъл на допир ама си държи 70 градуса?? нали...Това че не е топъл нищо не значи може вътре да прегрява от къде знаеш... най добре е да се обърнеш към специалист особено щом е лаптоп веднъж отварях повече не мисля... Щом е нов трябва да има гаранция значи мисля че няма много голям проблем да го занесеш ;) Може да е от толкова много неща... ужасно много

rado0201
04-01-2010, 06:28
Благодаря много! Сега ще инсталирам една програма, която мисля, че можеше да показва температурата. Чувал съм, че не може да й се вярва много, но все пак ще добия представа :) И съм бих добавил, че мисля, че е свързано с батерията. Този проблем възниква обикновено, когато батерията се зарежда. И също така когато включа зарядното екрана изгасва за 1 секунда и се включва...излиза надпис, че превключва на нещо друго.. :D не помня и аз какво беше.. Но си мисля, че може да е и нещо, свързано с това, не знам защо.. :-o

Valento
04-01-2010, 07:58
Ако си го държиш в краката лаптопа не му запушвай отзад отвора където духа перката ... защото и при мен така става .... дига температура,защитата се включва и гасне .... от това е целия х*й

theonly
04-01-2010, 13:06
Пробвай с Еверест да си видиш температурата на лаптопа

Petrow
04-02-2010, 07:39
Слагаш еверест както каза някой по нагоре и го следиш какво прави! :-P

doomkillerr
04-02-2010, 10:32
Здравейте! Виждам, че тук не е най-подходящото място на темата, но наистина ми трябва спешно решение. Ето защо, бих бил много благодарен, ако някой помогне скоро.

Проблемът е следният: имам лаптоп Acer K50ABseries и е на около 1 месец. Поне веднъж дневно ми се случва и се опитвам да разбера от какво е и как да реша проблема. Забелязах, че се случва често, когато лаптопът загрее /НО НЕ ВИНАГИ/. Също така пипнах една настройка на батерията при зареждане, беше нещо за сменяне /суитчване/ автоматично при включване на лаптопа в зарядното устройство. Основно проблемът започна, когато я направих тази промяна.

Проблемат според мен, не е в прегряването на лаптопа, а в това, че си пипал настройките -> "Power Options". Не зная с каква операционна система си, но предполагам, че щом лаптопа е на около 1 месец е с Windows 7. На един приятел, който си взе лаптоп също доста скоро имаше подобен проблем... Лаптопа заспиваше след 20-30 минути, докато той си гледаше филм и след това не искаше да се пусне! Той почна да ми се оплаква, че лаптопа му бил повреден нещо, а най-вече се съмняваше в батерията. Проблема му го реших, като настройх лаптопа да не намалява светлината на дисплея, когато е в режим "само на батерия", забраних "Sleep" функцията, а също така и да не се спира хард диска и т.н.! :)

dPa3HuTeJl
04-03-2010, 13:04
Аз пък мисля че се нагрява прекалено много видео картата .. незнам , може причините да са хиляди :D вместо тука да гадаем каква е причината занеси го в някой сервиз да видят какъв е проблема преди да стане твърде късно :)

rado0201
04-04-2010, 05:35
Благодаря много за предложенията!

Инсталирах Еверест и се оказа, че температурата е нормална, така че едва ли се крие проблема в прегряването. А този проблем започна да се случва и в още една ситуация- когато не изключа лаптопа, а затворя капака за 1 час примерно и понякога, когато надигна капакът чувам звука, че лаптопът се е включил, но няма картин :o :o :o :o Решава проблема като затворя още веднъж капака и след 2 секунди пак го надигна, но понякога това трябва да го правя 3-4 пъти докато най-накрая се появи картината. Наистина лошо!!! :( :( :( :(

А относно режима, наистина е на режим да потъмнява екрана с цел пестене на батерията, но не мисля, че там е проблемът...Единствената настройка, която съм пипал е автоматично сменяне /суичване/ на графичния процесор!

Ако имате някакви предложения, ще се радвам, защото наистина се тревожа с този лаптоп... :( :( :( :(

doomkillerr
04-04-2010, 15:34
А относно режима, наистина е на режим да потъмнява екрана с цел пестене на батерията, но не мисля, че там е проблемът...Единствената настройка, която съм пипал е автоматично сменяне /суичване/ на графичния процесор!

Ако имате някакви предложения, ще се радвам, защото наистина се тревожа с този лаптоп... :( :( :( :(

Направи го да не влиза в режим "Stand By" или "Sleep"! :)