PDA

View Full Version : Национални олимпиади



cvetinka95
04-01-2010, 05:27
Здравейте, въпреки че раздела запустя сега около ваканцията.
Става въпрос за националните състезания, някои от които минаха, други предстоят. Може ли да ми разясните, тези които са ходили или ще ходят и им е обяснена процедурата. Скоро ми сервираха, че съм класирана за национално по биология, 8ми клас съм, но се явявахме върху материала за 7ми. Случи се да отсъствам тогава, приятелка ми даде тестовете, които госпожата е заръчала за ваканцията, но нищо освен датата и мястото не е казала (транспорт, престоя там, храна, все пак са 2-3 дена.)
Велико Търново съм, ако има значение, ако има някой, също класиран, да казва, другите ако могат някаква информация да споделят, ще е добре. :)

chemist9009
04-01-2010, 08:50
Здравей!
Аз съм класиран за национално състезание по химия което ще се проведе oт 09.04. до 11.04.Ако си класирана на национална олимпиада по биология ето линкче --> http://prirodni-nauki.web.officelive.com/Documents/Programa%20po%20chasove.pdf Ако е някакво състезание разбери точно къде ще се проведе...



~~~Organic Chemistry is my passion~~~


8) 8) 8)

cvetinka95
04-01-2010, 09:30
Точно такава програма търсих, но не ми е попаднала. Мерси мнооого. :) :grin:

vexxx
04-01-2010, 10:00
Здравейте, въпреки че раздела запустя сега около ваканцията.
Става въпрос за националните състезания, някои от които минаха, други предстоят. Може ли да ми разясните, тези които са ходили или ще ходят и им е обяснена процедурата. Скоро ми сервираха, че съм класирана за национално по биология, 8ми клас съм, но се явявахме върху материала за 7ми. Случи се да отсъствам тогава, приятелка ми даде тестовете, които госпожата е заръчала за ваканцията, но нищо освен датата и мястото не е казала (транспорт, престоя там, храна, все пак са 2-3 дена.)
Велико Търново съм, ако има значение, ако има някой, също класиран, да казва, другите ако могат някаква информация да споделят, ще е добре. :)

Ами знам, че националната олимпиада по биология е в Кюстендил, в моето училище - ПМГ, така че cya there :) Аз иначе още чакам резултати по география...

silvana95
04-02-2010, 11:02
:smt015

DanceGirl
04-02-2010, 12:28
Здравей!
Аз съм класиран за национално състезание по химия което ще се проведе oт 09.04. до 11.04.Ако си класирана на национална олимпиада по биология ето линкче --> http://prirodni-nauki.web.officelive.com/Documents/Programa%20po%20chasove.pdf Ако е някакво състезание разбери точно къде ще се проведе...



~~~Organic Chemistry is my passion~~~


8) 8) 8)

И аз ходих на националното по Химия :) Тъй като съм 10ти клас и имаше много неща,който не сме ги учили :( А ти как се представи?

chemist9009
04-02-2010, 16:30
Ти на какво национално ходи? на национална олимпиада или на подборния кръг за национално състезание по химия.Иначе на подборния кръг съм 3-ти в областта.А иначе на състезанието се надявам да изкарам някой хубава оценка,че да вляза във ВУЗ без конкурсен изпит.Трябва ми оценка 4.50 или над 4.50


~~~Organic Chemistry is my passion~~~

8) 8) 8)

DanceGirl
04-02-2010, 18:01
Ти на какво национално ходи? на национална олимпиада или на подборния кръг за национално състезание по химия.Иначе на подборния кръг съм 3-ти в областта.А иначе на състезанието се надявам да изкарам някой хубава оценка,че да вляза във ВУЗ без конкурсен изпит.Трябва ми оценка 4.50 или над 4.50


~~~Organic Chemistry is my passion~~~

8) 8) 8)

Ами на Националната олимпиада в Димитровград ходих :) Ти какво искаш да кандидатстваш?

chemist9009
04-02-2010, 18:13
Еми в момента съм 12 клас и съм решил химично инженерство в Бургас и в ХТМУ-София.Ти какво мислиш да учиш?

~~~Organic Chemistry is my passion~~~
8) 8) 8)

DanceGirl
04-02-2010, 22:22
Ами пред мен има още 2 години,но все пак искам да уча медицина във Варна :) Дори от лятото почваме курсове по химия...че то само две лета останаха :( А ти от кой град си?

chemist9009
04-03-2010, 09:51
Къде ще се провеждат курсовете?

~~~Organic Chemistry is my passion~~~
8) 8) 8)

DanceGirl
04-03-2010, 10:40
Ами във Велико Търново :) Но точното място още не го знам :) Госпожата,която ни преподава ги организира и общо взето ходим само ученици от ПМГ :D (но нали има закон,че не може учителят,който ти преподава да води курсове,те са обявени за общоградски)

vanesa0pld
04-03-2010, 10:43
Ох и аз бях на олимпиада по Биология,но все още нязнам дали съм се класирала за национално.Повечето въпроси бяха от седми клас,а аз дори не си и спомням да съм си купувала учебник(бях в квартално училище и в часовете по Биология бяхме само около 6-7човека,другите бягаха).Та нищо от 7клас незнаех и съм сигурна че не съм се класирала...а толкова много искам :?

Obsession
04-04-2010, 13:33
Иди в инспектората и питай без да се притесняваш, те са там, за да ти обяснят ;)
Аз се класирах на националната по литература. :grin:

DanceGirl
04-05-2010, 13:16
Чак до инспектората да стигне... :D Предполагам,че момичето е от ПМГ ВТ :) На 12 април,като тръгнем на даскало, просто ще попита някоя от учителките по Биология...всичко ще и разяснят :)

Obsession
04-05-2010, 15:45
Чак до инспектората да стигне... :D Предполагам,че момичето е от ПМГ ВТ :) На 12 април,като тръгнем на даскало, просто ще попита някоя от учителките по Биология...всичко ще и разяснят :)

Не зная как е при вас, но тук учителите не са запознати, защото, на практика, нямат почти никакво отношение с процедурата. А заявлението за участие ти минава именно през експерта по съответния предмет. Говоря за националните олимпиади.

cvetinka95
04-05-2010, 16:53
DanceGirl и ти си от ПМГ ВТ, нали? :)

Иначе наистина чак до инспектората не вярвам да се стигне, защото предполагам, че като информират или класната, или госпожата ми по биология, те ще кажат. Аз просто бях по-любопитна и исках да науча нещичко за процедурата по-бързо, видях програмата вече и ми се изясни горе-долу. :grin:
Значи всичко е осигурено от Министерството, правилно разбирам?
Аз почнах яката подготовка, някои учебници ги препрочитам повторно, да си припомня ако нещо съм забравила, тестове и тем подобни. 8)

DanceGirl
04-06-2010, 21:41
Дам,и аз съм от ПМГ :) Коя ти е по биология? Иначе не се притеснявай толкова за тази олимпиада,миналата година едно момче от нашия клас ходи и стана 6ти :) Важното е,че си стигнала до там :) А ако всяка година се представяш толкова добре,най-вероятно в 12-ти клас ще спечелиш студентски права :grin:

cvetinka95
04-07-2010, 06:48
:) А дано..
По биология...Ванкова, тя нали сега е за последна година, класната ни е г-жа Милева и тя ще си ни вземе догодина.
Иначе тези курсове по химия, на които ходиш лятото, предполагам ги организира г-жа Петрова? И на нас ни е тя, също ще провеждаме курсове малка групичка лятото преди училище, уж да ни подготви догодина, не пак да изоставаме, като правим олимпиадата за 8ми, а направо и за 9ти да се явим. Тази година също имаше химия за 7ми олимпиада, но нямаше национален, както е по биология. :(