PDA

View Full Version : забраняват употребата на бира в парка!



kypo
04-01-2010, 10:43
от вестник "24 часа" от вчера

2010-03-31 - Забраняват консумацията на бира и спиртни напитки на обществени места, това е една от Анти Кризистните мерки взети на вчерашното събрание между правителството, синдикатите и неправителствените организации.
Забраната се отнася за цялата страна. Законът с мнгогозначителното заглавие "За ограничаване на разносната продажба и потребление (консумация) на обществени места на бира и спиртни напитки", беше приет на вчерашното заседание с цел да се защитят нравствените ценности и здравето на хората и предимно на подрастващите. Освен забрана за консумация на публични места се забранява продажбата и консумацията в детски, образователни и медицински заведения; на улици, стадиони, в паркове, градини и транспортни средства.

и са кво 8-)
немам скенер да ви покажа, ама вижте в интернет изданието!

w0sh
04-01-2010, 10:59
Не е баш забранена.

По-скоро акто в щатите. Трябва да си я крием в хартиени пликчета, за да не се вижда какво пием.

Глобата е 50 лева.

wowSUGARpuss
04-01-2010, 11:03
Не е баш забранена.

По-скоро акто в щатите. Трябва да си я крием в хартиени пликчета, за да не се вижда какво пием.

Глобата е 50 лева.
Така ли е по закон или предлагаш решение на проблема? :-D
Между другото... не очаквам да се спазва.

w0sh
04-01-2010, 11:05
Мисля, че това е в закона, не съм го чел, но имам информация от няколко независими източника, че е така.

Serseri91
04-01-2010, 12:51
Мисля, че това е в закона, не съм го чел, но имам информация от няколко независими източника, че е така.

С риска да ме нападнат, в интерес на истината този закон отдавна е в действие в Турция.Пак трябва да се обвива шишето с хартия, а за цигарите отдавна е забранено да се пуши на затворени места.Ходих, видях, навсякъде се спазва закона.
Дали тука би било същото ако въведат подобен закон :?

kypo
04-01-2010, 13:07
1 април е! пийте бира спокойно в парка 8-)
как пък се хванахте бе :razz:

w0sh
04-01-2010, 13:14
Ама аз сериозно говоря.

antiWHAT
04-01-2010, 13:30
нещо не излезе шегата :D

SkyEatsAirplane
04-01-2010, 14:03
тва нареждане всяка година го чувам... ще си пия бира където си поискам!!!

machoka
04-01-2010, 14:33
По принцип е истина, те го мислеха, но АЗ пък мисля, че го и въведоха от лятото.. даже тука имаше голяма дискусия по въпроса.

Аз съм твърдо за. Не щА да гледам по градинките, където е място за отдих, почивка, съзерцания или спорт, пияни пубертети - всеки поел в здрав захват по една двуцевка и ходи и се оригва за добър ден. Еле пък твърдо. Апотеозът в младежкото деградиране си го запазете за СЕБЕ СИ и се освинвайте по частни дворчета колко искате. Градският парк не е кварталната бирария.

PainMonopoly
04-01-2010, 15:29
В София е забранено от миналата година, в Стара Загора от 3-4. Нарушавал съм го многократно и не съм имал проблеми.

Дори преди месец-два в Борисова някви ушеви ни джобиха за трева, имахме бири, но не ни казаха нищо, но пък бяха убедени, че имаме шмъркотици и си провериха доста обстойно. 8-)

w0sh
04-01-2010, 15:31
То щото в Борисовата нема такива типове, никак даже.

ScionOfStorm
04-01-2010, 15:34
то в Борисовата има ВСЯКАКВИ типове... 8-)

w0sh
04-01-2010, 15:38
Най-мощни са покрай езерото с лилиите.

Но както и да е.

Деца, не пийте бира в парковете. Солена глоба ви чака.

plmn
04-01-2010, 16:02
тва нареждане всяка година го чувам... ще си пия бира където си поискам!!!

после да не съм ви видял да плюете по държавата и законите.

SkyEatsAirplane
04-01-2010, 18:54
че на Българиа законите сакаш някога ще се оправят. Каквото и да забраняват никой няма да го спазва ...такваз ний съдбатъ
Като всички си правят анархия... грабят и т.н.аз като стоя мирно нещо били се променило? НЕ

jghgh
04-01-2010, 19:06
тва нареждане всяка година го чувам... ще си пия бира където си поискам!!!

после да не съм ви видял да плюете по държавата и законите.
Извинявай, ама тая забрана е супер тъпа.
Какво пречи човек да си пие кенчето с бира навън?


Защо не глобяват просто пияните хора по улиците, а не всеки, който е седнал и пие?

BrainlessROCKBABY
04-01-2010, 19:15
тва нареждане всяка година го чувам... ще си пия бира където си поискам!!!

plmn
04-01-2010, 19:15
тва нареждане всяка година го чувам... ще си пия бира където си поискам!!!

после да не съм ви видял да плюете по държавата и законите.
Извинявай, ама тая забрана е супер тъпа.
Какво пречи човек да си пие кенчето с бира навън?


Защо не глобяват просто пияните хора по улиците, а не всеки, който е седнал и пие?

написаното беше по повод изказването по-горе, тип 'ще си прая квот си искам, през кура ми е за вас и законите ви'. другият пост даже няма да го коментирам.

отностно забраната - за мен е грозно да се пие алкохол, и то в паркове/градинки, докато минават всякакви хора, майки с деца пр.

SkyEatsAirplane
04-01-2010, 19:18
че аз не съм виждала майка с бебе през нощта
аре стига с тез заяждания
и без това в България КОЙТО КВОТ СИ ИСКЪ ПРАЙ!

plmn
04-01-2010, 19:21
че аз не съм виждала майка с бебе през нощта
аре стига с тез заяждания
и без това в България КОЙТО КВОТ СИ ИСКЪ ПРАЙ!

ужас.
обясни ми ти кво пък ще правиш посред нощ в парка с алкохол в ръка?
заради плиткоумни същества като теб, които се водят по 'България КОЙТО КВОТ СИ ИСКЪ ПРАЙ!' сме доооста зле, ама да не 'почвам с клишетата.
проблема е много по-дълбок от това къде и кога ще пиеш бира.

SkyEatsAirplane
04-01-2010, 19:27
посред нощ ли ти се вижда 22 часа?
и пак ще задам въпроса аз като спра нещо ще се промени ли?
докато съм си тук ще се държа колкото си искам плиткоумно
като не мога да живея нормално тук ще се държа ненормално! и това е
не може всички да се променят от раз! и няма да стане
според мен.. никога
такъв ни е манталитета...
само като погледна например Big brother ми се ПОВРЪЩА!
защото ей такава измет са всички!

така че аз бирата ще си я пия където си поискам
и това че аз пия бира в парка не ме прави плиткоумна даже напротив... умните ли си мълчат? и кво после? какъв е резултата по-добре ли си живееш като спазваш правила които не са спазвани от никой?
когато ме видиш да се въргалям по канафките тогава ме наричай както си поискаш!

plmn
04-01-2010, 19:33
ама никой не те кара да се променяш от раз. колко години вече сме в преход, всичко уж трябвва да се променя към по-добро, еми айде, де? колко години още са нужни на българина да разбере, че някои правила трябва да се спазват, че се правят заради него.

всички що-годе нормални европейски държави, щатите и т.н. могат да си спазват законите, а ние сме прекалено специални за това. ха! да ми налагат къде да си пия бирата и да си пуша цигарката, за кви се мислят тия? АЗ СЪМ НАЙ-ГОЛЕМИЯ, че си живеем както си знаем. до кога?

такъв ни бил манталитета. сам/а си го правиш такъв.
кой те кара да си мълчиш? като пиеш бира и нарушаваш няква забрана за много голям/а ли се имаш? вече не си от онези, които спазват законите и си стоят 'мирно', ти го наруши! ами браво! вече си от силните ;)

PainMonopoly
04-01-2010, 19:38
Аз пък си мисля, че хубавото на България е точно това, че е по-голяма анархия от подредените роботски западни общества и можем да си позволим такива малки удоволствия, като да пием бира в парка.

Не е нито деградиращо, нито влияе негативно на морала на подрастващите да видят друг, който пие БИРА. Какво може да им повлияе? И те да пият бира в парка ли? Че какво лошо има?

Тази забрана до какво води? До това, че младежите ще се бутат в задимените гнусни заведения? Там обстановката винаги ли е високоморална?

Разбира се не може да има буйстващи пияници, които налитат на бой, чупят и цапат там където има майки и деца. Но всички, които са седнали за по бира на пейка ли са такива?

Трябва да се преследват хората, които са проблем. Пияници, наркомани и разбира се тези, които си хвърлят боклуците извън кофите. Евентуално може да се забрани консумацията на твърд алкохол, но само твърд. Пиенето на бира на слънце и сред зеленина е естетическо блаженство и не трябва да ни го отнемат току така.

SkyEatsAirplane
04-01-2010, 19:39
ама наистина не хващаш кво ти говоря...
изобщо пък не се мисля за най-големия хахах
тея гъзарщини пък отдавна са ми минали не съм на 13 :D
ама аз каквото и да говоря всичко се възприема на криво
още една българска черта :D

аз като си пия бирата в парка не означава че пуша крада изнасилвам и т.н. :D

ще си пия биричката ще си мълча нарушавайки 1 единствено правилце
докато мен ме ограбват ей тез отгоре и ми плюят на шибаният животец :)

пък като толкова не ти харесва тук защо просто не се махнеш
имаш празни надежди...

jghgh
04-01-2010, 19:45
Аз пък си мисля, че хубавото на България е точно това, че е по-голяма анархия от подредените роботски западни общества и можем да си позволим такива малки удоволствия, като да пием бира в парка.

Не е нито деградиращо, нито влияе негативно на морала на подрастващите да видят друг, който пие БИРА. Какво може да им повлияе? И те да пият бира в парка ли? Че какво лошо има?

Тази забрана до какво води? До това, че младежите ще се бутат в задимените гнусни заведения? Там обстановката винаги ли е високоморална?

Разбира се не може да има буйстващи пияници, които налитат на бой, чупят и цапат там където има майки и деца. Но всички, които са седнали за по бира на пейка ли са такива?

Трябва да се преследват хората, които са проблем. Пияници, наркомани и разбира се тези, които си хвърлят боклуците извън кофите. Евентуално може да се забрани консумацията на твърд алкохол, но само твърд. Пиенето на бира на слънце и сред зеленина е естетическо блаженство и не трябва да ни го отнемат току така.

+

Защо не гонят тия, които не прибират насраното от кучетата си?
Тия, които си хвърлят боклука?
Лудите на свобода или агресивните пияндета?

Защо не преследват тях, а са тръгнали да се занимават с спокойните пиещи?

И това за заведенията беше ебаси забивката. 8-) Хич не се сетих за това, но си е самата истина.

plmn
04-01-2010, 19:46
ама наистина не хващаш кво ти говоря...
изобщо пък не се мисля за най-големия хахах
тея гъзарщини пък отдавна са ми минали не съм на 13 :D
ама аз каквото и да говоря всичко се възприема на криво
още една българска черта :D

аз като си пия бирата в парка не означава че пуша крада изнасилвам и т.н. :D

ще си пия биричката ще си мълча нарушавайки 1 единствено правилце
докато мен ме ограбват ей тез отгоре и ми плюят на шибаният животец :)

пък като толкова не ти харесва тук защо просто не се махнеш
имаш празни надежди...

не слагай определни черти на българите, крив единствено си ти, отказващ да приеме, че има правила, които трябва да се спазят.
днес ще нарушиш това '1 единствено правилце', утре - друго.

да, не ми харесва, хич даже, може и да се махна.
надеждите не са празни, стига да има повече хора, с желание да променят нещо. ако всички като тебе нарушават правилата, кога ще дойде промяната?

plmn
04-01-2010, 19:48
Аз пък си мисля, че хубавото на България е точно това, че е по-голяма анархия от подредените роботски западни общества и можем да си позволим такива малки удоволствия, като да пием бира в парка.

Не е нито деградиращо, нито влияе негативно на морала на подрастващите да видят друг, който пие БИРА. Какво може да им повлияе? И те да пият бира в парка ли? Че какво лошо има?

Тази забрана до какво води? До това, че младежите ще се бутат в задимените гнусни заведения? Там обстановката винаги ли е високоморална?

Разбира се не може да има буйстващи пияници, които налитат на бой, чупят и цапат там където има майки и деца. Но всички, които са седнали за по бира на пейка ли са такива?

Трябва да се преследват хората, които са проблем. Пияници, наркомани и разбира се тези, които си хвърлят боклуците извън кофите. Евентуално може да се забрани консумацията на твърд алкохол, но само твърд. Пиенето на бира на слънце и сред зеленина е естетическо блаженство и не трябва да ни го отнемат току така.

+

Защо не гонят тия, които не прибират насраното от кучетата си?
Тия, които си хвърлят боклука?
Лудите на свобода или агресивните пияндета?

Защо не преследват тях, а са тръгнали да се занимават с спокойните пиещи?

И това за заведенията беше ебаси забивката. 8-) Хич не се сетих за това, но си е самата истина.

и аз питам същото. защо?

заведенията - ами то всичко е навързано. като няма кой да прави проверки и да глобява - да, ще ходят в заведенията и ще пушат/пият/друсат.

SkyEatsAirplane
04-01-2010, 20:04
аз на мен знам какво ми е кривото знам какво и е кривото и на държавата :)
просто казвам че не правя нищо лошо
не съм и правила и не смятам и да правя
ако ще ми забранят да пия бира в парка няма да спра и това е
а ти обърна всичко наопаки

FREEDOM OF SPEECH MOTHERFUCKERS

бях забравила защо мразя този форум :)

plmn
04-01-2010, 20:08
аз на мен знам какво ми е кривото знам какво и е кривото и на държавата :)

държавата сме ние, нашите действия и бездействия я оформят. може да бъде прекрасна, може и да е кенеф. какъвто и е.


просто казвам че не правя нищо лошо
не съм и правила и не смятам и да правя
ако ще ми забранят да пия бира в парка няма да спра и това е
а ти обърна всичко наопаки

не знам дали е лошо за теб, нарушаваш закон. лошо е, че гласуват закони, а после няма кой да следи дали се спазват.

SkyEatsAirplane
04-01-2010, 20:13
ами тогава не ми се карай на мен
аз ще нарушавам закона (който не знам дори дали съществува) и ще чакам да ме глобят :)

проблемът си е мой :)

ама ми е интересно ако тръгнат да глобяват всичко седнало в парка хахах
ще наблюдавам с нетърпение дали... дали :) ама не

plmn
04-01-2010, 20:16
ами тогава не ми се карай на мен
аз ще нарушавам закона (който не знам дори дали съществува) и ще чакам да ме глобят :)

проблемът си е мой :)

както си е твой, така се превръща в национален, след като и други прескачат забраните.


ама ми е интересно ако тръгнат да глобяват всичко седнало в парка хахах
ще наблюдавам с нетърпение дали... дали :) ама не

кое му е интересното? наложителна мярка за всички, които нарушават закона. не сме свикнали да виждаме да се върши подобна работа, затова ти изглежда странно.

SkyEatsAirplane
04-01-2010, 20:28
яяя му се скарай :)

да бях пък дебилско малоумна!!!!!!!!!
не ми обяснявай едно и също
ясно ми е какво искаш да кажеш
аре стига

тук в този форум нищо няма да оправиш!
карай ми се на мен па пак нищо няа стане :)

не ме разбра
пък и няма да се обяснявам повече!
не съм длъжна

ясно ми е че правата всички си ги знаят но не и законите ясни са ми много неща не е нужно да ми ги обясняваш :)

Still1ME1Still1HERE
04-01-2010, 20:46
С двамата идиоти,които водя "спора" мога да се заяда на по 2-3 места но нямам време,може би утре.

Подкрепям jgh и pain :)

SkyEatsAirplane
04-01-2010, 20:54
ам то всички тва правят само се заяждат :)
заяждайте си се ... пфъ :D

5StaR
04-01-2010, 22:18
Интересно е как в последно време виждам много повече момиченца ( 13-16 години ) отколкото момчета в парковете да пият бира..

plmn
04-01-2010, 22:59
С двамата идиоти,които водя "спора" мога да се заяда на по 2-3 места но нямам време,може би утре.

Подкрепям jgh и pain :)

аз пък се кефя на идиоти, които 'подкрепят' това и онова, без грам аргументация. все пак сега нямаш време, разбирам.

SkyEatsAirplane
04-02-2010, 06:29
Интересно е как в последно време виждам много повече момиченца ( 13-16 години ) отколкото момчета в парковете да пият бира..аз по парковете ги виждам други неща да правят :)