PDA

View Full Version : Краят на християнството, исляма и юдеизма настъпи. (уви)



gandalfepi4
04-01-2010, 10:54
Уви, настъпи този тъжен ден. Най-накрая има неопровержими доказателства срещу съществуването на Бог (не на такъв по принцип, а на Йехова). Както се оказва той е просто част от един стар пантеон, който е еволюирал (о, жестоката ирония).

Нека всички да обърнат внимание:

Това не е убеждение, твърдение, теория, философия, извод, мнение, а твърд, силен, доказуем 100 процентов ФАКТ, който не може да бъде оборен.

Не призовавам никой да се конвертира към атеизма (с това се занимават религиозните хора). В крайна сметка остават Будизма (атеизъм по дефиниция между другото), Индуизма и Шинтоизма ако искате да продължите да бъдете религиозни... или пък някоя от другите стотици малки или просто забравени религии, кой знае може и да харесате стария култ към Йехова... и баща му Ел, и брат му Ба'ал, и жена му и тн и тн.

ето ви доказателствата които са единодушни и от доста уважавани източници.


малко уикипедия

http://en.wikipedia.org/wiki/Ugaritic_pantheon#Pantheon

http://en.wikipedia.org/wiki/Yahweh#History_of_Yahweh-worship_in_ancient_Israel_and_Judah

малко странични сайтове, една лекция и дори самата библия

http://webspace.webring.com/people/nl/lilinah_haanat/templetoc.html

http://bible.org/article/baalism-canaanite-religion-and-its-relation-selected-old-testament-texts

http://jot.sagepub.com/cgi/content/abstract/33/4/387?rss=1

http://www.childrenofyah.org/yahweh_it's_origin%20and%20sigificance.htm

http://www.youtube.com/watch?v=gq0QTjnbKhM&annotation_id=annotation_619215&feature=iv

http://www.youtube.com/watch?v=4TKhBdfL_UE
прилагам и кореспонденцията си с Трейси Харис (от the athеist experience ако и вие искате да говорите с нея) която беше достатъчно учтива да ме пооткрехне

[quote]Hello, and thanks for writing:

It's likely some people on the list have books to offer. I mention one at the very end. But if you google "ugarit+el" you'll find what you are looking for. In the Bible itself, it mentions Nehushtan (which has mysterious roots and is not as well recorded as the Ugarit "borrowed" gods the Hebrews used), Astarte (who has many different spellings of her name, and was the consort of the main god), Sophia (the goddess of Wisdom personified who actually has a speaking part in the book of Solomon).

http://en.wikipedia.org/wiki/Ugaritic_pantheon#Pantheon (See El and Yahweh, Athtart on this list)

http://en.wikipedia.org/wiki/Nehushtan

http://en.wikipedia.org/wiki/Astarte
While the first Biblical reference mentions Astarte in opposition to El/Yahweh, other references, esp. in Kings, talk about her worship in conjunction with El/Yahweh--which would have been predictable considering she is his wife in the pre-existing Semitic pantheons.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sophia_Wisdom

And of course Ba'al--a relation of El in Ugarit, but also a generic name for "god," is often at odds with El/Yahweh in the Old Testament:

http://en.wikipedia.org/wiki/Baal

Like "Ba'al," "El" can also be a proper name of god or a generic name of god. The writers of the Old Testament are divided into two camps: J and E. This is because some use the label Yahweh (sometimes also translated Jehovah) and others use El--as the name of god. The generic term for god, el, is also used in the OT.

http://en.wikipedia.org/wiki/El_(deity)

http://en.wikipedia.org/wiki/Yahweh
Above, read the sections on "Linguistic roots and meaning" and "Development of Yahweh worship."

I think Molech is also referenced in the OT. Gods were often viewed as having regional/local authority. Today we have an idea of god being "real" or not real. But in the Bronze Age, in the Mid East, the idea was that you paid homage to whatever gods covered the region you moved to or that you were passing through. The Hebrews, having nomadic roots, seem to have adopted Yahweh/El as a patron god who actually _moved_ with them anywhere they traveled. This was a departure from the norm, but makes sense for a nomadic tribe. For more on this, Karen Armstrong's "History of God" has some content on it in her section on Judaism's development.

I hope any of this helps. If you have specific interest, you can check references at these sites for more in-depth books or articles.

Thanks for contacting the list.

-th

###


--- On Mon, 3/29/10, *******************:


From:*******************@abv.bg>
Subject: Polytheistic roots of Judeism?
To: "tv@atheist-community.org" <tv@atheist-community.org>
Date: Monday, March 29, 2010, 5:22 AM


Hello,

Recently I was told that Judeism had polytheistic roots, that is, there was an entire bunch

Nam3less3
04-01-2010, 11:07
Великият gandalfepi4 се оказа най-умният и мъдър човек, същестувал някога, който разби вярата на милиарди хора на този свят....
Даже не си направих труда да прочета темата, да не мислиш, че някой ще се върже на тия простотии :lol:
Нека християните и другите там да не му обръщат внимание, иначе никога няма да се спре.
Има обяснения за всички тия неща, но няма да ги получиш наготово. И една секунда не бих изгубил от времето си, за да се опитвам да разсъждавам с твърдоглави атеисти. Ако проявяше интерес към християнството, тогава щях да организирам оборването на тая тема :)
Но първо си избий тая дума "доказателства" от речника ти, когато пишеш тук. Никакви доказателства нямаш. Вярата води до знание, унищожаващо всички "научни доказателства". Затова няма начин да излъжеш някого.

gandalfepi4
04-01-2010, 11:19
^ хммм... значи:

- Пич, ВИЖ това е куче!
- Не, това е мравка.
- Ъ? Как така? Това е ЯВНО куче и нищо друго. Та ти дори не си го видял! Ей, отвори си очите и го виж преди да говориш.
- НЕ МОЖЕШ ДА МЕ НАКАРАШ ДА ГЛЕДАМ! АЗ ИМАМ УСЕЩАНЕ И УБЕЖДЕНИЕ!

ъъъхъм. имам новини за за теб

http://gbcw.files.wordpress.com/2008/12/moron.jpg

и после викаш, че съм искал да станеш атеист... пхххахахаха :razz:

първо прочети...
АКО СМЕЕШ СТРАХЛИВЕЦО

filmimilmi
04-01-2010, 13:29
Ватиканът призна теорията на Дарвин

Представител на католическата църква е заявил, че еволюционната теория на Чарлз Дарвин не противоречи на библейската версия за сътворението на света и живите организми.

Думите на папския съветник, архиепископ Джанфранко Равази (Gianfranco Ravasi) цитира британския The Times.

Архиепископът уточнил, че еволюционите идеи могат да се видят в текстовете на Тома Аквински и Свети Августин.
"В действителност, когато говорим за еволюцията, ние говорим за света в такъв вид, в каъвто го е създал Бог", добавил Равази.

Равази подчертал, че католическата църква никога официално не е отричала теорията на еволюцията.

През 1950 г. Папа Пий XII заявява, че тя представлява обоснован научен подход към обяснението на развитието на човека.

През 1996 г. понтификът Йоан Павел II определя еволюцията като "нещо повече от хипотеза".

Припомняме, днес се навършват 200 години от рождението на великия учен.

http://news.ibox.bg/news/id_1793396007

По всичко личи, че истината не е толкова неудобна, а дори е факт, че отдавна се обмисля създаването на Нова Световна Религия

http://www.youtube.com/watch?v=Rrz55xh7cXI

Да, клипчето не е монтаж! Дори Папа Йоан Павел II заявява колко е важно създаването на нова религия, която да обедини всички досегашни.

Съжалявам, но фактите по-горе, колкото и да ви се иска не са просто в духа на шегата, въпреки че днес е 1 Април.

Nam3less3
04-01-2010, 13:59
И да е вярна, и да не е вярна теорията на Дарвин, това по никакъв начин не влияе на християнството. Какво общо има еволюцията с религията?

Macallan
04-01-2010, 14:15
И да е вярна, и да не е вярна теорията на Дарвин, това по никакъв начин не влияе на християнството. Какво общо има еволюцията с религията?
Ами човек цялото християнство се е зародило да покаже откъде произлиза човека. Докато Дарвин търси еволюционния план религията тръгва отзад напред - казва човек е произлязъл от кал ... и т.н. един куп лайна и ако на 100% се докаже еволюцията на човека религията се обезсмисля

Nam3less3
04-01-2010, 14:35
И да е вярна, и да не е вярна теорията на Дарвин, това по никакъв начин не влияе на християнството. Какво общо има еволюцията с религията?
Ами човек цялото християнство се е зародило да покаже откъде произлиза човека. Докато Дарвин търси еволюционния план религията тръгва отзад напред - казва човек е произлязъл от кал ... и т.н. един куп лайна и ако на 100% се докаже еволюцията на човека религията се обезсмисляРелигията няма за цел да обяснява биологичния произход на човека, нито пък да дава научни обяснения. Това не е смисълът и. Ако в библията има текстове, говорещи по тая тема, те може да са с друга цел, да имат специален смисъл, да са символистични и т.н.
Така че и да е вярна теорията за еволюцията, и да не е вярна, това ще окаже нулев ефект върху всякакви религиозни теми, нито ще има някакво значение. Ако някой иска да спори относно християнството, науката е последното нещо, което трябва да дава аргумент. Но каквито и спорове да има, християните винаги си остават християни(защото каквото и да напишете, не може да се сравнява с думите на Исус Христос), а атеистите имат шанс да проумеят истината, която отричат и от която бягат.

gir
04-01-2010, 14:52
Даже не си направих труда да прочета темата,.

Следователно думите ти по нея губят валидност. Ти си догматично и заслепено, некритично религиозно мозъче, което даже не умее да води елементарен диспут. Уважи малко повече труда на човека - линкове е давал, кореспонденции е водил.
Ама както и да е, като те мързи да четеш, аз ще ти помогна:

Християнският Бог се заражда като един от многото в политеистичния пантеон на семитите :)

Неудобно ли ти е? :oops:

Nam3less3
04-01-2010, 14:55
Даже не си направих труда да прочета темата,.

Следователно думите ти по нея губят валидност. Ти си догматично и заслепено, некритично религиозно мозъче, което даже не умее да води елементарен диспут. Уважи малко повече труда на човека - линкове е давал, кореспонденции е водил.
Ама както и да е, като те мързи да четеш, аз ще ти помогна:

Християнският Бог се заражда като един от многото в политеистичния пантеон на семитите :)

Неудобно ли ти е? :oops:Какво да ми е неудобно? Всичките ви думи на вас са невалидни, аз пък мога да дам линк към библията и с това да прекратя всички спорове. Но то не е само да я прочетеш, ами и да я разбереш. Каквото и да напише някой, това не променя фактите. Които са известни на хората с вяра.

gir
04-01-2010, 15:09
Даже не си направих труда да прочета темата,.

Следователно думите ти по нея губят валидност. Ти си догматично и заслепено, некритично религиозно мозъче, което даже не умее да води елементарен диспут. Уважи малко повече труда на човека - линкове е давал, кореспонденции е водил.
Ама както и да е, като те мързи да четеш, аз ще ти помогна:

Християнският Бог се заражда като един от многото в политеистичния пантеон на семитите :)

Неудобно ли ти е? :oops:Какво да ми е неудобно? Всичките ви думи на вас са невалидни, аз пък мога да дам линк към библията и с това да прекратя всички спорове. Но то не е само да я прочетеш, ами и да я разбереш. Каквото и да напише някой, това не променя фактите. Които са известни на хората с вяра.

Думите ни са валидни, защото се опират на фактически неща. В случая на историята на религията ВИ, която ВИЕ не познавате. И живеете само в приказката на библията...
Библията е сборник от митове и легенди. Не важи. Давай линкове от научни списания, енциклопедии и пр. Те важат.
Чели сме я и сме я разбрали. Митология. Нищо оригинално. Сказанията на викингите са даже доста по-богати, ама ти не си ги чел...
Фактите са , че НЯМА ДОКАЗАН БОГ, прав си, че не може да се променят.
Хората с вяра не са с предимство. Предимството е за тези, които са информирани. Да вярваш без доказателства е детинско.
Ти що не повярваш в корана и в Аллаха? Те и там са на пинципа "ВЕРВАЙ МИ!"... :?

filmimilmi
04-01-2010, 15:15
Ами @Nam3less3, тогава си я чети и не си хаби времето да влизаш повече в подобни теми. Ако действително си създаден за един ден, то смятам, че Бог малко е претупал работата с теб. 8-) Нищо лично. :)
Слава богу, че бог няма. 8-) Но ако има, ще се покаем. Не се бой за нас. :) 8-)

Nam3less3
04-01-2010, 15:25
Май говорим на различни езици. И все пак, с каква цел е пусната тая тема, не знам как да ви обясня, че за един християнин всичко това са празни приказки, тук изобщо не става въпрос за наука и доказателства. С такива теми нищо няма да стане, това си е просто антихристиянска пропаганда, на която никой християнин не би се вързал :)

SpeakSoftlyLove
04-01-2010, 15:27
Хм, инетересно.
Аз повече не желая да влизам във спорове и бих съветвала Nam3less3 да направи същото.
"И светлината в мрака свети, и мракът я не схвана"
Просто искам да попитам следното...
Атеизма става все по-популярен и то във влиятелни страни като Великобритания, Америка и т.н. Мислите ли, че ако наистина имаше доказателства срещу съществуването на Бог, те досега нямаше да видят бял свят и да са всеизвестни?
Не може да тръгнеш да доказваш, че Бог не съществува при условие, че не знаеш истинската Му същност.

gandalfepi4
04-01-2010, 15:41
това си е просто антихристиянска пропаганда, на която никой християнин не би се вързал

уикипедия принципно не пропагандира. едно от най-добрите ѝ постижения е че е неутрална.


аз пък мога да дам линк към библията и с това да прекратя всички спорове

тогава защо не даваш? ще спасиш нашите души и тези на християни загубили спора или още нерешили, които можеме да подведем. давай линк към точния пасаж и да приключва спора.


хммм... то и аз мога да дам линк към библията като се замисля:

Then on the next morning Balak took Balaam, and brought him up to Bamoth Baal. From there he saw the extent of the nation


2:11 The Israelites did evil before the Lord by worshiping the Baals. 3:7 The Israelites did evil in the Lord’s sight. They forgot the Lord their God and worshiped the Baals and the Asherahs. 8:33 After Gideon died, the Israelites again prostituted themselves to the Baals. They made Baal-Berith their god. 10:6 The Israelites again did evil in the Lord’s sight. They worshiped the Baals and the Ashtars, as well as the gods of Syria, Sidon, Moab, the Ammonites, and the Philistines. They abandoned the Lord and did not worship him. 10 The Israelites cried out for help to the Lord: “We have sinned against you. We abandoned our God and worshiped the Baals

2:13 “I will punish her for the festival days when she burned incense to the Baal idols; she adorned herself with earrings and jewelry, and went after her lovers, but she forgot me!”

18:25 Elijah told the prophets of Baal, “Choose one of the bulls for yourselves and go first, for you are the majority. Invoke the name of your god, but do not light a fire.” 26 So they took a bull, as he had suggested, and prepared it. They invoked the name of Baal from morning until noon, saying, “Baal, answer us.” But there was no sound and no answer. They jumped around on the altar they had made. 27 At noon Elijah mocked them, “Yell louder! After all, he is a god; he may be deep in thought, or perhaps he stepped out for a moment or has taken a trip. Perhaps he is sleeping and needs to be awakened.” 28 So they yelled louder and, in accordance with their prescribed ritual, mutilated themselves with swords and spears until their bodies were covered with blood. 29 Throughout the afternoon they were in an ecstatic frenzy, but there was no sound, no answer, and no response

ако си беше направил труда да прочетеш какво пиша вместо да се страхуваш и да използваш незнанието си като щит щеше да знаеш че и самата ти света книга ме подкрепя

gandalfepi4
04-01-2010, 15:43
Хм, инетересно.
Аз повече не желая да влизам във спорове и бих съветвала Nam3less3 да направи същото.
"И светлината в мрака свети, и мракът я не схвана"
Просто искам да попитам следното...
Атеизма става все по-популярен и то във влиятелни страни като Великобритания, Америка и т.н. Мислите ли, че ако наистина имаше доказателства срещу съществуването на Бог, те досега нямаше да видят бял свят и да са всеизвестни?
Не може да тръгнеш да доказваш, че Бог не съществува при условие, че не знаеш истинската Му същност.

ами аз точно това представям ама твърдата ти кратуна не ще да чете.

аз съм чел библията и я използвам, защо ти се страхуваш от това което пиша?

filmimilmi
04-01-2010, 15:55
@SpeakSoftlyLove, по същия начин можеш да разглеждаш и липсата на доказателства за съществуването на нещо като доказателства за това, че не съществува. А специално за съществуването на някакъв абсолют, нещо което е имало преди от нищото да стане нещо все още науката мълчи и само предлага различни теории като тази за Големият взрив, но не се занимава с отричането на причини. За сега причината за Големия взрив може да се каже, че е Бог. Но ако почнем да си лафим за конкретна религия, библии и прочее, тук науката вече няма как да си мълчи. Правиш ли разликата между това какво защитаваш? Има такава между Бог и религия. Второто е политика, най-общо казано намесваща се в живота на хората като им предлага принципи и норми за поведение, които уж някой мъдър старец, живеещ високо на върха на някоя планина е научил защото е можел да си поговори с господ. Така е станало и с 10-те божи заповеди, нали? Мойсей се качил на върха на планината докато нямало НИКОЙ наоколо и точно тогава Бог му дал инструкции как хората трябва да живеят... 8-)

@Nam3less3, значи всяко откритие на науката за теб е антихристиянска пропаганда? 8-) В кой век живееш? Ами нека зададем въпроса в обратен ред. Кой освен християнин би повярвал, че е направен за 1 ден и то от кал. 8-)

HRaBr0TyYKeBaPcHe
04-01-2010, 16:33
Великият gandalfepi4 се оказа най-умният и мъдър човек, същестувал някога, който разби вярата на милиарди хора на този свят....
Даже не си направих труда да прочета темата, да не мислиш, че някой ще се върже на тия простотии :lol:
Нека християните и другите там да не му обръщат внимание, иначе никога няма да се спре.
Има обяснения за всички тия неща, но няма да ги получиш наготово. И една секунда не бих изгубил от времето си, за да се опитвам да разсъждавам с твърдоглави атеисти. Ако проявяше интерес към християнството, тогава щях да организирам оборването на тая тема :)
Но първо си избий тая дума "доказателства" от речника ти, когато пишеш тук. Никакви доказателства нямаш. Вярата води до знание, унищожаващо всички "научни доказателства". Затова няма начин да излъжеш някого.

Ееее...немога да изляза замалко и веднага сумати и мнения 8-)
Та...да си дойдем на думата...
"твърдоглави атеисти"
Ти си този който е твърдоглав.Някой ти е втълпил нещо и айде и ти.Навярно не знаеш за кво става на въпрос.Това че не си си направил труда да видиш какво е извадил,дал линк човека ти-не.Ти си твърдоглавия и невежия!!!Така,че не прави такива изказвания. :? И не са простотии тези неща.Бог няма.Най-малкото виж Десетте Божи заповеди...
За това да не пожелаваш роба и тн е говорено и няма какво да му объщам внимане-дори това е док че нама Бог,но нека продължа...
Попринцип пише нали че една от превилегиите на човека е да управлява животните и дрън дрън...Дотук хубаво.Ами защо не е казал да не ги измъчваме и убиваме???Аз ако създада няколко "неща" бих поверил едните на другите,но изрично бих казал да не ги избиват,иначе за какво съм си правил труда най малкото или защо да им пречинявам това.Нали Бог е милостив,справедлив и тн.Ами само това е достатъчно.Но като цяло Библията е погрешно написана-което довежда но мисълта,че не е писана от върховен "ум".Казва се че човек е по-умен и тн от др видове-еми това не е така.Хайде няма да казвам за изънземни,защото ставате безсилни и ша почнете-ааааа извънземни няма и тн но не ми се разправя да ви давам факти,доказателства,бройка на земята колко са и тн защото 1во няма да погледнете вообще защото сте слепи уж вЕрващи...и 2ро няма да се замислите и да кажете прав си( а сам прав защото не сам го казал аз...).А животните (е не всички) са по-добре устроени с по-голям интелект(не ми се обяснява защо,защото темата ще прерасне мн) от хората.Най-малкото че ние сами се самунищожаваме,по-бавно се приспособяваме и тн и тн...
А като цяло ние(хората) живеем благодарение на науката...Ако я е нямало сме мъртви(ако имате нещо горе ще се сетите защо,ако ли не ще ви подсетя).
А за обединяването на религиите както каза filmimilmi e вярно но...Това е идея на масони.Целта е уж да се постигне обединение,но надали е това..Тяхното като лого е-Нов Световен Ред.И може би така ставаме по-лесни за упревление(макар и сега сме и сме упревлявани, и не само от тях).Все още не е ясно, но ще видим.Най-вероятно когато разберем ще е късно.
В един град има нещо като подписка в която всички така водещи хора от всяка религия се съгласяват да стане обща.Този град е нов и почти изцяло проектиран от масон.И главната сграда където става това е голяма пирамида-символ на масонството..И има мистика в тази сграда.
Оффф иска ми се понапиша още доста,но ме мързи и няма смисъл,защото четателя отсреща няма да го осмисли и да повярва на фактите и ще е ТВЪРДОГЛАВ вЕрващ,който не иска да "прогледне" а да си седи сляп.Незнам защо...Дали го е срам да си признае,че е победен или...нз

gir
04-01-2010, 16:55
Май говорим на различни езици. И все пак, с каква цел е пусната тая тема, не знам как да ви обясня, че за един християнин всичко това са празни приказки, тук изобщо не става въпрос за наука и доказателства. С такива теми нищо няма да стане, това си е просто антихристиянска пропаганда, на която никой християнин не би се вързал :)

Не за всеки християнин, а за тези, които са догматици и фанатици. То е като налудната идея при шизофренията - не подлежи на корекция с логически доказателства и си трябва терапия с лекарствени препарати.
Ограничеността се проявява и в разбирането на нещата толкова ЕГОЦЕНТРИЧНО - било антихристиянска пропаганда, моля ви се! Авторът ненапразно е писал за 3-те семитски религии, не само за християнството, ама ...
Човечето си няма нито капацитета информационен, нито желанието да се издигне НАД догмата.

Nam3less3
04-01-2010, 23:52
Май говорим на различни езици. И все пак, с каква цел е пусната тая тема, не знам как да ви обясня, че за един християнин всичко това са празни приказки, тук изобщо не става въпрос за наука и доказателства. С такива теми нищо няма да стане, това си е просто антихристиянска пропаганда, на която никой християнин не би се вързал :)

Не за всеки християнин, а за тези, които са догматици и фанатици. То е като налудната идея при шизофренията - не подлежи на корекция с логически доказателства и си трябва терапия с лекарствени препарати.
Ограничеността се проявява и в разбирането на нещата толкова ЕГОЦЕНТРИЧНО - било антихристиянска пропаганда, моля ви се! Авторът ненапразно е писал за 3-те семитски религии, не само за християнството, ама ...
Човечето си няма нито капацитета информационен, нито желанието да се издигне НАД догмата.Да приемем за секунда невъзможното нещо, че религията е измама и т.н.
И така да е(но ви уверявам, че не е така) какво толкова се карате тука на всички вярващи? Сякаш са ви платили да ни "разбивате илюзиите" и да унищожавате християнството, защо си хабите времето в изгубени каузи? Искате да ни принизите до вашето атеистично ниво и да живеем в мрак ли :D
Вместо да се опитвате да лъжете хората, вземете Новия Завет, четете и се учете, и то не с нагласата че всичко това е лъжа и т.н.
Явно наистина ви липсва вяра, това е нещо, което не може да се опише с думи и научни доказателства.

gandalfepi4
04-02-2010, 06:58
"Да приемем за секунда невъзможното нещо, че религията е измама и т.н."

приеми го за минута даже щото ти показах и цитати от самата ти библия :D

"И така да е(но ви уверявам, че не е така) какво толкова се карате тука на всички вярващи? "

миии това че живееш с убеждението че 2/3 от живите сега хора и 90-тина процента от живелите някога ще бъдат измъчвани завинаги щото не са ти пасвали на идеалите е малко обидно по принцип :?


"Сякаш са ви платили да ни "разбивате илюзиите" и да унищожавате християнството, защо си хабите времето в изгубени каузи?"

ми защото аз като един гаден атеист ИЗПЪЛНЯВАМ ЗАРЪКАТА НА ИИСУС като се трудя да събирам информация за да помогна на други хора които от страх точно че ще им разбия илюзиите дори не я четът... което е много страно като вземем впредвид че досега ВИНАГИ или наман или солус или калей или ван4о или данаилдемиров са ми спорили до пушек на абсолютно всички изказвания, въпроси и цитати
ама ТОЧНО сега като пуснах най-доброто и ясно доказателство че християнството, юдеизма и исляма са си една лъжа "пуф" всички замлъкнаха и остана само ти да пускаш ехидни коментари прикрил се зад липсата си на труд дори да се докоснеш до това което е на един "клик" от теб... толкова ли те е страх наистина?

"Искате да ни принизите до вашето атеистично ниво и да живеем в мрак ли :D "

ми доколкото си спомням от оная тема с религията и науката постиженията на религията са ТЪМНИТЕ ВЕКОВЕ ГОРЕНЕТО на "вещици" кръстоносните походи и инквизицията а пък на науката ВСИЧКО друго. но по въпроса ти. ти казваш че не си погледнал тази нова информация... а знаеш ли че "светлина" е поетичен синоним на "истина"?

"Вместо да се опитвате да лъжете хората, вземете Новия Завет, четете и се учете, и то не с нагласата че всичко това е лъжа и т.н."

колко пъти още? ЧЕЛ СЪМ БИБЛИЯТА не е някакво табу за мен или за който и да е друг ЧЕЛ СЪМ ТИ КНИГАТА И ДОРИ ТИ Я ЦИТИРАМ като точно тя го доказва САМИЯТ ИИСУС СЕ СЪГЛАСЯВА С МЕН написах къде по-горе ТОЧКА, СВЪРШИ, ФИНИТО, КРАЙ
и спри да ме наричаш лъжец давам само и единствено исторически източници нищо друго! не мога да лъжа и да искам даже докато ти си този който се уповава на липсата си на труд и кураж за да бъде убедителен. пич не ти виждам погледа... не ти виждам и смелостта и вярата честно казано. ако аз вярвах толкова много щях да видя за к'во става въпрос за да не се колебаят други ако не за себе си или за автора

"Явно наистина ви липсва вяра, това е нещо, което не може да се опише с думи и научни доказателства."

а на бас
http://www.craphound.com/images/godsloveandanger.jpg

напиши в гугъл fmri god и гледай к'во става... ако смееш :-D
и след този коментар или прочети за какв става въпрос най-накрая или се преименувай от неймлес на брейнлес че това става смешно вече :x

ZipFail
04-02-2010, 07:06
А докога ще спрете да смятате църквата и религията за едно също нещо ?
И кога ще спрете да приемате, че християнството е единствената религия по света и щом тя е лоша то всички са лоши.. :-o

Не съм християнин, но гледате супер повърхностно и едностранно на нещата, вие атеистите :)

gandalfepi4
04-02-2010, 07:15
А докога ще спрете да смятате църквата и религията за едно също нещо ?
И кога ще спрете да приемате, че християнството е единствената религия по света и щом тя е лоша то всички са лоши.. :-o

Не съм християнин, но гледате супер повърхностно и едностранно на нещата, вие атеистите :)

бе не знам как да ти го кажа но дори не мисля че думата църква е спомената някъде из темата или постовете :(

пък и говоря за 3-те семитски религии и ги наричам не лоши а просто еволюирали от стар политеизъм.(тоест не това за което се опитват да минат сега и трите)

а в горното си мнение като наричам 2/3 от сегашните живи хора и 90% от всички не-християни май показвам че не смятам че то е единствената религия :(

мисля че все пак требе да прочетеш поне 2-3 реда преди да пишеш така. едно е да пишеш спонтанно но все пак недей чак така, наистина не съм говорил аз или някой друг нещо такова
(ако пък си видял нещо което аз не съм моля цитирай го за да видя и аз, сори преждевремено ако е така :) )

emancipaciq
04-02-2010, 07:23
Гандалф, тва нямаш ли си друга рапта че тръгваш да оспорваш християнството..не, не, по-точно правиш жалки опити да оспориш християнството.... Тва имам чувството че по цял ден седиш и търсиш материали и доказателства че Бог не съществува..Кво толкова ти пречи религията? Като не ти харесва недей да я следваш....
Или пък прай си кот си искаш...не съм аз човека който щи казва ко да прайш. Все пак рано или късно някой ден ще видим кой е бил прав ;)

gandalfepi4
04-02-2010, 07:41
Гандалф, тва нямаш ли си друга рапта че тръгваш да оспорваш християнството..не, не, по-точно правиш жалки опити да оспориш християнството.... Тва имам чувството че по цял ден седиш и търсиш материали и доказателства че Бог не съществува..Кво толкова ти пречи религията? Като не ти харесва недей да я следваш....
Или пък прай си кот си искаш...не съм аз човека който щи казва ко да прайш. Все пак рано или късно някой ден ще видим кой е бил прав ;)

оу, деликатен намек, че ще бъда измъчван во векивеков заедно с 2/3 от всички живи сега хора и 90% от живелите някога...

колко християнско.

знаеш ли какво-направи си труда да прочетеш началния ми пост и тогава пак ме попитай същия въпрос... ако си в състояние де :D

ZipFail
04-02-2010, 07:53
Прочел съм ти повечето неща в тоя раздел и мога ти кажа, че сте(ти и храбротокебапче) просто поредните всезнайковци, тръгнали да учат другите и колко били заблудени и прецакани...щото рабираш ли в библията било пълно с противоречерия, еволюцията била доказана, кръстоносните походи убивали хора, пък църквата горяла вещици, свещениците били педофили и т.н. и т.н...знаем ги наизуст всичките доказателства и неоспорими твърдения, почти нищо ново не казваш.. :)

Имало е поне още 5-6 човека като вас в тоя раздел и не са разубедили никой, просто щото вярата не се изгражда от чужди твърдения и неясни изледвания, а от личен опит и усещания ;)

Нямам нищо против да ви чета нещата, има някои наистина интересни моменти, ама просто наместа прекалявате с нятякването си колко сте прави и истински, без никой да го интересува.. :)

emancipaciq
04-02-2010, 08:17
ама просто наместа прекалявате с нятякването си колко сте прави и истински, без никой да го интересува.. :)
Съгласен!
Няма смисъл да ти чета поста, знам че сички неща са измислени шитни...Пък и не секи тука знай английски ай като си такъв мераклия го преведи сичкото...
И да намек е тва и кво не му е християнското? Ти пък точно от къде знайш кое е християнско и кое не е....Ти кво искаш само обещания за рая, вечен кеф и мохабети?! Еми не става така...Не може сичко да ти идва на готово.

gandalfepi4
04-02-2010, 09:13
Прочел съм ти повечето неща в тоя раздел и мога ти кажа, че сте(ти и храбротокебапче) просто поредните всезнайковци, тръгнали да учат другите и колко били заблудени и прецакани...щото рабираш ли в библията било пълно с противоречерия, еволюцията била доказана, кръстоносните походи убивали хора, пък църквата горяла вещици, свещениците били педофили и т.н. и т.н...знаем ги наизуст всичките доказателства и неоспорими твърдения, почти нищо ново не казваш.. :)

Имало е поне още 5-6 човека като вас в тоя раздел и не са разубедили никой, просто щото вярата не се изгражда от чужди твърдения и неясни изледвания, а от личен опит и усещания ;)

Нямам нищо против да ви чета нещата, има някои наистина интересни моменти, ама просто наместа прекалявате с нятякването си колко сте прави и истински, без никой да го интересува.. :)

ми не искам да съм груб ама точно това става нали? аз сам съм си казал че вярвам само в едно нещо: "Стават много неща от които си нямаме и понятие." и смятам че съм прав. това не е твърдение че съм "истински" но:
A large number of deities were worshiped by the followers of the Canaanite religion.

Anat, virgin goddess of war and strife, sister and putative mate of Ba'al Hadad
Athirat, "walker of the sea", Mother Goddess, wife of El (also known as Elat and after the Bronze Age as Asherah)
Athtart, better known by her Greek name Astarte, assists Anat in The Myth of Ba'al
Baalat or Baalit, the wife or female counterpart of Baal (also Belili)
Ba'al Hadad, storm god, perhaps superseded El as head of the Pantheon
Baal Hammon, god of fertility and renewer of all energies in the Phoenician colonies of the Western Mediterranean
Dagon, god of crop fertility and grain, father of Baal or Hadad
El Elyon (lit. God Most High) and El; also transliterated as Ilu
Eshmun, god, or as Baalat Asclepius, goddess, of healing
Kotharat, goddesses of marriage and pregnancy
Kothar wa Hasis, the skilled, god of craftsmanship
Lotan, serpent ally of Yam
Melqart, king of the city, the underworld and cycle of vegetation in Tyre
Molech or Moloch, putative god of fire[5]
Mot or Mawat, god of death (not worshiped or given offerings)
Nikkal-wa-Ib, goddess of orchards and fruit
Qadeshtu, lit. "Holy One", putative goddess of love, modernly thought to be a sacred prostitute, although there is no evidence of sacred prostitution in ancient Canaanite cities
Resheph, god of plague and of healing
Shalim and Shachar, twin gods of dawn and dusk
Shamayim, the god of the heavens
Shapash, also transliterated Shapshu, goddess of the sun; sometimes equated with the Mesopotamian sun god Shemesh[6] whose gender is disputed[7]
Yahweh or Yah, for a short time, a son of El and brother of Baal[clarification needed], sometimes married to Asherah.
Yam-nahar or Yaw, also called Judge Nahar
Yarikh, god of the moon and husband of Nikkal

определено доказва че трите семитски религии са били некъв политеиъм. какво повече от история? ако те интересува си имам причини да не харесвам религията ще т дам три:
http://www.islam-watch.org/Assets/Shiite-torture-Muslim-children-ahoura.gif

http://images.sodahead.com/polls/000512507/polls_Sharia_lawMuslim_1129_821863_poll_xlarge.jpe g

http://www.awda-dawa.com/photos/image/12079947906a00c225289060604a00d41424d5b83c7f-500pi.jpg

има си вреда от тези неща и е по-голяма от атеизма, агностицизма, или будизма. никога не съм казвал че всички религии са боклук или неверни (нямам доказателства) и не ми пука. можеш да си вярваш в каквото искаш докато не станеш опасен ако вярата ти те прави по-добър човек вярвай си и в леприкони и еднорози даже.

а на мене лично ми би било доста годтино ако видя че има някакъв бог който да се грижи за хората, да не мислиш че много искам да умра и да изчезна просто?

ПП това в началото... не е свързано с темата а с предните ми мнения те не са релевантни за този ни разговор :)

gir
04-02-2010, 09:14
Да приемем за секунда невъзможното нещо, че религията е измама и т.н.

Защо да е невъзможно? Те всичките религии са си измами и самоизмами.


Платили са ни да разбиваме илюзии? Ти за друга мотивация освен за пари да си чувал? Не може ли човек просто да изпитва удоволствие от ПРОСВЕТАТА?

"защо си хабите времето в изгубени каузи?"


Тренираме си мозъците и се опитваме да помогнем, щото не всичко е изгубено.


МРАКЪТ е в твоята глава. Ти си даже в мрак/невежество относно корените и историята на личната си религия. Обаче не го осъзнаваш.

Никой не лъже хората. Показваме неща, известни ДАЖЕ И НА ВЯРВАЩИТЕ, образовани хора - в духовните семинарии, Ватикана и пр.
Ти не си мисли, че всички вярващи са идиоти от порядъка, който ни демонстрираш.
Пак ти казвам, че съм изчел всичките простотии в митологиите ви.
Както и да се нагласиш, вижда се, че има абсурди и, че няма нищо божествено, а всичко е продукт на човешко, еврейско-римско мислене.
Пак ти казвам :

-В Завета ти се признава робството
-Защитава се монархическо устройство на света
-Няма нищо за съвременни явления като тютюнопушене, дрога и компютри...
Личи си, че е плод на човешко, конкретно-историческо мислене. Но ти не знаеш какво означават тези неща, щото не само си зомбирано, но и си недоучило.

Вярата, когато е без доказателства е ГРЯХ.

Те и мюсюлманите те призовават да ВЯРВАШ. Ти що не почиташ Мохамед? Той , Мохамед и Коранът, са още по-нов Завет? Ти що си си избрал да зациклиш по средата между Юдаизма и Исляма?
Ще се опитам да ти обясня нещо - ако е само ВЯРА, би трябвало да вярваш ЕДНОВРЕМЕННО на всички религии, щото те искат от тебе само ВЯРА. А при науката не е така.
Предлагам да се откажеш да пишеш повече, щото не си наясно с материята. Само чети и се учи.

gir
04-02-2010, 09:25
А докога ще спрете да смятате църквата и религията за едно също нещо ?
И кога ще спрете да приемате, че християнството е единствената религия по света и щом тя е лоша то всички са лоши.. :-o

Не съм християнин, но гледате супер повърхностно и едностранно на нещата, вие атеистите :)

Някои атеисти са тъпи, както и някои вярващи.
Обаче какво значение имат разликите между църквата и религията?
Тука конкретно се подлага на критика християнската идеология, без значение, църковните институти какво и доколко споделят от нея.

Другите религии, независимо по-добри ли по-лоши от християнството, са също религии и, като такива, са догми, които са малко или повече погрешни.

gandalfepi4
04-02-2010, 09:26
ама просто наместа прекалявате с нятякването си колко сте прави и истински, без никой да го интересува.. :)
Съгласен!
Няма смисъл да ти чета поста, знам че сички неща са измислени шитни...Пък и не секи тука знай английски ай като си такъв мераклия го преведи сичкото...
И да намек е тва и кво не му е християнското? Ти пък точно от къде знайш кое е християнско и кое не е....Ти кво искаш само обещания за рая, вечен кеф и мохабети?! Еми не става така...Не може сичко да ти идва на готово.

първо-не са шитни а факти,
второ-не съм ги писал аз че да ги наричаш мои,
трето-има едно нещо наречено гугъл транслейт-копирай си материала в него и ще ти даде някакъв превод http://translate.google.com/# ,
четвърто-знам кое е християнско доста добре-бил съм такъв, чел съм литература, образовал съм се (за разлика от тебе),
пето-изобщо не искам обещания за рай от когото и да било, просто обещания за вечно мъчение от някой олигофрен който твърди че ме обича е малко прекалено. смятам че идеята за наказание е ОК но това което описват християните и мюсюлманите дори и за невинни хора които протсо не са вярвали в тяхната религия е отвратително и не бих го пожелал дори и на Хитлер. това не може да бъде оправдано.

шесто-как смееш да ми противоречиш бе нищожество женско?!

отвори си първата глава на светата книга и прочети 'ко стаа на 3:16. как смее да ми противоречи ДАЖЕ и забрадка не носиш сигурно... еретик! преди "няколко" години твоите събратя християни биха те зизгорили на кладата за наглоста ти! (жалко че теъи гадни атеисти са помогнали на жените да имат равни права с мъжете ама ай сиктир ще се върне религиозното време)

gir
04-02-2010, 09:30
Гандалф, тва нямаш ли си друга рапта че тръгваш да оспорваш християнството..не, не, по-точно правиш жалки опити да оспориш християнството.... Тва имам чувството че по цял ден седиш и търсиш материали и доказателства че Бог не съществува..Кво толкова ти пречи религията? Като не ти харесва недей да я следваш....
Или пък прай си кот си искаш...не съм аз човека който щи казва ко да прайш. Все пак рано или късно някой ден ще видим кой е бил прав ;)

То християнството си се само-оспорва. Толкова компилативно е и абсурдно, че няма нужда от Гандалфа. Колкото до неговите опити - не знаех, че УСПЕШНИ опити могат да са ЖАЛКИ, но...в примитивните съзнания всякакви "логики" на парадокса са възможни.
Вече отдавна се е видяло кой е прав. Каквото и да се окаже по-нататък, такъв абсурд като християнския Трилик Бог не може да има.

gir
04-02-2010, 09:35
"За сега причината за Големия взрив може да се каже, че е Бог."


:D :D :D :D


Как пък го измисли това, бе?! Нещо НЕНАЛИЧНО да е причина за колосални събития? :D
Дай да бъдеш по-последователен учен или философ и действай по Окамовия бръснач. Щото, ако ще си играем така, аз пък ще застана на позицията, че причината за Големия взрив си ти. Доста по-реален си от измислените митове за Бог.






" Мойсей се качил на върха на планината докато нямало НИКОЙ наоколо и точно тогава Бог му дал инструкции как хората трябва да живеят... 8-) "


Също като онзи - основателя на Мормонизма...то и на него така му проговорили, в гората...

gir
04-02-2010, 09:46
Прочел съм ти повечето неща в тоя раздел и мога ти кажа, че сте(ти и храбротокебапче) просто поредните всезнайковци, тръгнали да учат другите и колко били заблудени и прецакани...щото рабираш ли в библията било пълно с противоречерия, еволюцията била доказана, кръстоносните походи убивали хора, пък църквата горяла вещици, свещениците били педофили и т.н. и т.н...знаем ги наизуст всичките доказателства и неоспорими твърдения, почти нищо ново не казваш.. :)

Имало е поне още 5-6 човека като вас в тоя раздел и не са разубедили никой, просто щото вярата не се изгражда от чужди твърдения и неясни изледвания, а от личен опит и усещания ;)

Нямам нищо против да ви чета нещата, има някои наистина интересни моменти, ама просто наместа прекалявате с нятякването си колко сте прави и истински, без никой да го интересува.. :)

Това, че някой не се разубеждава лесно не е голям аргумент. Шизофрениците, които чуват гласове (а с някои от тях "разговаря" самият Бог, както казват, ВЕРВАЙТЕ ИМ!) също не могат да бъдат разубедени с логически и научни аргументи.
Има един патологичен процес в мозъка, където се образуват ВАЛОВЕ и просто не допускат информацията, която оборва налудната идея да достигне до нея.
Колкото вярата на какво била продукт - на първо място на простотия, мързел и некритично мислене. На опит- не в прекия смисъл на думата "опит", щото досега никой не е опитвал нещата от вярата-нали сами казвате, че това е над-опитно и не може да се докаже в опита, в експеримента?
Колкото пък до усещането, чувството и пр., всеки може да си усеща каквото си ще - това не доказва нищо.

emancipaciq
04-02-2010, 09:48
1-во тва че ги има в тъпата уикипедия не ги прави факти
2-ро нарекох твой поста ти не така наречените от теб "факти"
3-то знам за гугъл транлейт много добре ама нали ти си голям мераклия да оспорваш Библията айде ти го преведи
4-то личи си ти колко знайш кво е християнско и изобщо що за християнин си бил.... ( ако наистина си бил...)
5-то то и баща ти те обича ама като сгафиш те наказва нали?
6.1 не съм женско и аз не те обиждам а гледам да се сдържам макар че мога да кажа много работи за тебе или за майка ти...
6.2 какъвто си искам такъв ще съм ти НИКОЙ не си че да ми казваш аз кво да прая, кво да нося или в кво да вярвам ай ходи си чукай главата в сляпо търсене на "факти" за несъществуването на Бог...аа тръгнал съм с тебе да се занимавам от къде на къде...

gandalfepi4
04-02-2010, 10:08
1-во тва че ги има в тъпата уикипедия не ги прави факти а на бас. тя е неутрална, пък и не давам инфо само от нея изобщо :D
2-ро нарекох твой поста ти не така наречените от теб "факти"
3-то знам за гугъл транлейт много добре ама нали ти си голям мераклия да оспорваш Библията айде ти го преведи с какава цел? ти не четеш! ако го беше гаранция, че ще го видиш и усвоиш 2 пъти щях
4-то личи си ти колко знайш кво е християнско и изобщо що за християнин си бил.... ( ако наистина си бил...) пак: а на бас!
5-то то и баща ти те обича ама като сгафиш те наказва нали? с малката разлика, че е едно да те накажат, за да не правиш нещо повече, а СЪВСЕМ ДРУГО ДА ТЕ ИЗМЪЧВАТ ЗАВИНАГИ(!!!!!!!!) ПОНЕЖЕ СИ БИЛ МИРЕН И ДОБЪР БУДИСТ... нали? ТОЧНО това пише в библията :D
6.1 не съм женско и аз не те обиждам а гледам да се сдържам макар че мога да кажа много работи за тебе или за майка ти...бъди каквото си искаш поне вече виждаш какво е отношението на религията ти към жените. ей, знаеш ли че бурката е християнска?
6.2 какъвто си искам такъв ще съм ти НИКОЙ не си че да ми казваш аз кво да прая, кво да нося или в кво да вярвам ай ходи си чукай главата в сляпо търсене на "факти" за несъществуването на Бог...аа тръгнал съм с тебе да се занимавам от къде на къде... ми доста явно си тръгналаА щом пишеш и четеш, а фактите са горе... само дето ти не искаш да ги прочетеш... от страх :oops:

а иначе ще ти казвам каквото си искам. виждаш ли, самият факт, че без да ме познаваш ти ВЯРВАШ че аз ще бъда измъчван завинаги, както и 99% от популацията на света те прави до доста голяма степен олигофрен. каквото и да кажа аз или който и да е от тук нататък няма да е достатъчно[/b]

emancipaciq
04-02-2010, 10:19
Оу да, нааках се от страх да не би да помисля че измислиците които пише в нета са истина... :razz:
Да е бурката е християнска...то и иконите ги има в православната църква ама в Библията пише да не си правим кумири или нещо направено от човек, нито да им се кланяме. Поради същата причина която мойте вярвания ме правят олигофрен твойте вярвяния те правят още по-голям...
Ама айде празници идват и нямам намерение някой си атеист ( или там за какъвто се мислиш ) да ми скапи настроението. Айде със здраве и късмет в търсенето на "факти" :D

gandalfepi4
04-02-2010, 10:35
Оу да, нааках се от страх да не би да помисля че измислиците които пише в една книга от бронзовата ера са истина... :razz:
Да бурката е християнска...то и иконите ги има в православната църква ама в Библията пише да не си правим кумири или нещо направено от човек, нито да им се кланяме следователно църквата прави неща които противорекът на библията, която е написала, но айде да върви няма противоречие. Поради същата причина която мойте вярвания ме правят човек който подлага на критичен анализ подложената му информация за да не бъде заблуден, твоите вярвяния те правят човек който...ъъъ...ако беше роден в ислямско семейство щеше да се гъзи няколко пъти на ден.
Ама айде древни езически обичаи свързани с пролетното слънцестоене и езически ритуали с червени яйца и зайци идват и нямам намерение някой си теист да ми скапе настроението. Айде със здраве и късмет в търсенето на това, което съм написал по-горе, но всички вярващи доста явно ги е страх да прочетът.

ПП ей много уважавам начина по който деликатно игнорира проблема с нечовешките мъчения на които ще бъдат подложени 99% процента от хората които някога са ходили по земята завинаги

emancipaciq
04-02-2010, 10:42
Е баш 99% не ама да иначе прав си повечето ще се мъчат ся ко да напрая и не го игнорирам просто не го засягам то тва си е така ;) И не, аз не търся тва което ти си писал по-горе щото просто не ми трябва :)

gandalfepi4
04-02-2010, 10:49
Е баш 99% не ама да иначе прав си повечето ще се мъчат ся ко да напрая и не го игнорирам просто не го засягам то тва си е така ;) И не, аз не търся тва което ти си писал по-горе щото просто не ми трябва :)

ама разбира се. Пенчо от Мало-Гяуриново да не би трева да е пасъл, че да е по-лош от Ганди?

ама наистина... какво ли те засяга в това, че "по-голямата" част от човешката раса ще бъде измъчвана по най-нечовешки (може би дори божествени) приоми докато на мене разни менади ми лапат суджука на горния етаж понеже приживе съм бил от "верния отбор".

все пак носпоримия факт че доста добри хора ще бъдат изтезавани зверски без някаква цел, а ей така, от злоба не ти пречи.

gir
04-02-2010, 11:41
Прочел съм ти повечето неща в тоя раздел и мога ти кажа, че сте(ти и храбротокебапче) просто поредните всезнайковци, тръгнали да учат другите и колко били заблудени и прецакани...щото рабираш ли в библията било пълно с противоречерия, еволюцията била доказана, кръстоносните походи убивали хора, пък църквата горяла вещици, свещениците били педофили и т.н. и т.н...знаем ги наизуст всичките доказателства и неоспорими твърдения, почти нищо ново не казваш.. :)

Имало е поне още 5-6 човека като вас в тоя раздел и не са разубедили никой, просто щото вярата не се изгражда от чужди твърдения и неясни изледвания, а от личен опит и усещания ;)

Нямам нищо против да ви чета нещата, има някои наистина интересни моменти, ама просто наместа прекалявате с нятякването си колко сте прави и истински, без никой да го интересува.. :)

ми не искам да съм груб ама точно това става нали? аз сам съм си казал че вярвам само в едно нещо: "Стават много неща от които си нямаме и понятие." и смятам че съм прав. това не е твърдение че съм "истински" но:
A large number of deities were worshiped by the followers of the Canaanite religion.

Anat, virgin goddess of war and strife, sister and putative mate of Ba'al Hadad
Athirat, "walker of the sea", Mother Goddess, wife of El (also known as Elat and after the Bronze Age as Asherah)
Athtart, better known by her Greek name Astarte, assists Anat in The Myth of Ba'al
Baalat or Baalit, the wife or female counterpart of Baal (also Belili)
Ba'al Hadad, storm god, perhaps superseded El as head of the Pantheon
Baal Hammon, god of fertility and renewer of all energies in the Phoenician colonies of the Western Mediterranean
Dagon, god of crop fertility and grain, father of Baal or Hadad
El Elyon (lit. God Most High) and El; also transliterated as Ilu
Eshmun, god, or as Baalat Asclepius, goddess, of healing
Kotharat, goddesses of marriage and pregnancy
Kothar wa Hasis, the skilled, god of craftsmanship
Lotan, serpent ally of Yam
Melqart, king of the city, the underworld and cycle of vegetation in Tyre
Molech or Moloch, putative god of fire[5]
Mot or Mawat, god of death (not worshiped or given offerings)
Nikkal-wa-Ib, goddess of orchards and fruit
Qadeshtu, lit. "Holy One", putative goddess of love, modernly thought to be a sacred prostitute, although there is no evidence of sacred prostitution in ancient Canaanite cities
Resheph, god of plague and of healing
Shalim and Shachar, twin gods of dawn and dusk
Shamayim, the god of the heavens
Shapash, also transliterated Shapshu, goddess of the sun; sometimes equated with the Mesopotamian sun god Shemesh[6] whose gender is disputed[7]
Yahweh or Yah, for a short time, a son of El and brother of Baal[clarification needed], sometimes married to Asherah.
Yam-nahar or Yaw, also called Judge Nahar
Yarikh, god of the moon and husband of Nikkal

определено доказва че трите семитски религии са били некъв политеиъм. какво повече от история? ако те интересува си имам причини да не харесвам религията ще т дам три:
http://www.islam-watch.org/Assets/Shiite-torture-Muslim-children-ahoura.gif

http://images.sodahead.com/polls/000512507/polls_Sharia_lawMuslim_1129_821863_poll_xlarge.jpe g

http://www.awda-dawa.com/photos/image/12079947906a00c225289060604a00d41424d5b83c7f-500pi.jpg

има си вреда от тези неща и е по-голяма от атеизма, агностицизма, или будизма. никога не съм казвал че всички религии са боклук или неверни (нямам доказателства) и не ми пука. можеш да си вярваш в каквото искаш докато не станеш опасен ако вярата ти те прави по-добър човек вярвай си и в леприкони и еднорози даже.

а на мене лично ми би било доста годтино ако видя че има някакъв бог който да се грижи за хората, да не мислиш че много искам да умра и да изчезна просто?

ПП това в началото... не е свързано с темата а с предните ми мнения те не са релевантни за този ни разговор :)

На една от снимките е смъртно наказание с камъни (раджъм), да не се чудят душковците тук.
За леприкончетата :D бях забравил за тях :) Това ирландската митология с леприконите, феите, клуриконите си е много интересно нещичко. То и християнството е интересно, ама ако го гледаш като приказка, а не като сериозно си вярваш, че е живата онтология, подобно на нашия приятел тук с "вярата и познанието, което тя давала..."

Иначе да не ти пука, че няма да те има...Преди да се родиш нали те е нямало пак? И какво от това? Болеше ли? :D

gandalfepi4
04-04-2010, 11:39
добре де. а сега като ви е страх да четете уикипедия защо пише това в библията

езикил 43

21После да вземеш и юнеца, който е в принос за грях, и нека го изгорят в определеното място на дома, вън от светилището.

22А на втория ден да принесеш козел без недостатък в принос за грях; и така ще очистят олтара както го очистиха с юнеца.

23Като свършиш чистенето му, да принесеш юнец без недостатък, и овен от стадото без недостатък.

24И като ги принесеш пред Господа, свещениците нека хвърлят сол на тях, и нека ги принесат всеизгаряне Господу.

25Седем дни да принасяш всеки ден козел в принос за грях; нека принасят тоже юнец и овен от стадото, които нямат недостатък.

26Седем дни нека правят умилостивение за олтара и го чистят; така ще го осветят.

27И като се свършат тия дни, от осмия ден нататък нека принасят свещениците всеизгарянията ви на олтара, и примирителните ви приноси; и Аз ще ви приема, казва Господ Иеова.

тааа това е след армагедон... защо още има жертвоприношения? това е след жертвата на иисус, след живота на хората, след греховете...

що така казва бог? не е нещо метафорично явно. езикил ли лъже що става?

ПП да чел съм цялото нещо. няма нищо от контекста което да не съм взел в предвид

gir
04-04-2010, 18:15
добре де. а сега като ви е страх да четете уикипедия защо пише това в библията

езикил 43

21После да вземеш и юнеца, който е в принос за грях, и нека го изгорят в определеното място на дома, вън от светилището.

22А на втория ден да принесеш козел без недостатък в принос за грях; и така ще очистят олтара както го очистиха с юнеца.

23Като свършиш чистенето му, да принесеш юнец без недостатък, и овен от стадото без недостатък.

24И като ги принесеш пред Господа, свещениците нека хвърлят сол на тях, и нека ги принесат всеизгаряне Господу.

25Седем дни да принасяш всеки ден козел в принос за грях; нека принасят тоже юнец и овен от стадото, които нямат недостатък.

26Седем дни нека правят умилостивение за олтара и го чистят; така ще го осветят.

27И като се свършат тия дни, от осмия ден нататък нека принасят свещениците всеизгарянията ви на олтара, и примирителните ви приноси; и Аз ще ви приема, казва Господ Иеова.

тааа това е след армагедон... защо още има жертвоприношения? това е след жертвата на иисус, след живота на хората, след греховете...

що така казва бог? не е нещо метафорично явно. езикил ли лъже що става?

ПП да чел съм цялото нещо. няма нищо от контекста което да не съм взел в предвид

Доколкото имам опит, сега ще предложа 2-3-4... възможни варианта на реакция от промитите мозъци:


1) АМА ТИ РАЗБИРАШ ВСИЧКО БУКВАЛНО , БЕ!!! НЕ Е, НЕ Е! То пише да принасяме жертви, ама всъщност Бог е искал да каже да не принасяме жервти, а да ходим да пием по една водка и да прекопаем нивата на баба!

2) Бе то това е в Стария Завет, ние си имаме Нов Завет...Не сме ги чели и не се сещаме кое от кой е, ама нещо такова ще е...

3) Господ ще те накаже! Спри да се ровиш! Аз вЕрвам! Не можеш да ме разубедиш!

4) А ти какво предлагаш? Американците не направиха ли няколко войни?

... Общо взето има и други ненормални реакции, но аз предлагам тези...

Kaley
04-29-2010, 14:10
езекил е в стария завет, следователно-стар закон..

gandalfepi4
05-03-2010, 13:44
изобщо не ме ебе че е стар закон, твоят бог е непроменлив както и думите му(виж из някоя онлайн библия дето поддържа сърч ако не знаеш). хората пък според библията ти са живеели в мрак, болести, страдание, мъка, мъчение и без надежда или светлина, умиращи на около 30тина години с разложени зъби без да знаят нищо за света или за "истинския" бог ХИЛЯДИ години преди бог да реши да се жертвопринесе на себе си за 3 дни за да изкупи деяние което е грях само според него и пак само според него трябва да бъде изплатено от хора които нямат нищо общо с него щото се е случило доооста преди да се родят.

gandalfepi4
05-06-2010, 07:31
всеки нормален атеист знае че няма доказателства, които да оборват съществуването на някакък бог. това е просто невъзможно (както и е невъзможно да се обори съществуването на невидимия, лилав еднорог или летящото спагетено чудовище) за сега. не ме е срам/страх да призная това. обаче има купища доказателства оборващи 100% от "светите" писания(точно затова вече 3/4 от библията се отнасят за "старите" хора и са само за да знаем малко история(която пък е метафорична) а другите части от нея (също) са метафорични, когато казват че е добре да убиеш детето си ако когато го хване пубертета си помисли само да опъне съседскаа щерка например)

kokolan
05-06-2010, 09:26
Приятел, понеже виждам, че навсякъде "сереш" мнения, ти предлагам да събереш всякакви мисли като тази тема и всичко което те тревожи. Ако трябва ще платя на някой богослов или ще ти намеря свещеник, за да ти отговорят на въпросите един по един. Имаш нужда от обща култура по темата. Ужасяваща нужда!!!

gandalfepi4
05-06-2010, 11:55
Е, можете да започнете веднага на г-н kokolan.

Можете да започнете с цялата информация, която дадох в началото например ... след това продължете с:

Защо Исус предсказва края на света през първи век преди новата ера, като по този начин прави едно погрешно пророчество?

Защо вашият Бог обича миризмата на изгорени мазнини от около бъбреците?

Защо има жертви в рая След края на света (без повече грехове)?

Тогава ще може да продължим, ако искате :)

ПП И аз не съм ти приятел

gandalfepi4
05-07-2010, 07:37
ape be pi4 kade sa ti otgovorite? parite li ti svuar6iha kade se izpokri? dai mi ob6tata kultura deto mi lipsvala tolkova mnog, molq te!

gladen sum za informacia i znanie, ne me mu4i pove4e otgovori napone edinia vupros ako ne vsi4kite nali si mnogo umen are pi6i misli ne se krii pri mi6kite :x