PDA

View Full Version : Ще има ли според вас ТСВ?



delux4eto
04-01-2010, 13:23
ще има ли според вас ТСВ? защо?

amk933
04-01-2010, 13:25
Ще има много ясно.

За да стане ясно кой кого и колко, но въпросът е, че ще има много жертви и невинни хора, защото ще се ползва ядрено оръжие. ;)

BERCUT
04-01-2010, 17:24
Че ще има, ще има, не смея обаче да твърдя с какво оръжие ще бъде, както смело се изказа за вида на оръжието АМК. Ще кажа само едно, при четвъртата световна със сигурност оръжието ще са камъни и копия, както е казал Айнщайн.
Надявам се обаче, тази война да остане в далечното бъдеще. Освен това, има чувството, че това ще е война на два свята - на света на христианите с този на мюсолманите. Война, която ще бъде жестока и гнусна.

amk933
04-01-2010, 19:42
Да между другото и аз все повече си мисля, че Русия и Америка може да не са двата контрапункта, ами съюзници в един кръстоносен поход.

Всъщност виждам два варианта:

САЩ, Канада + Европа + Израел с/у Русия, Иран, Северна Корея и Китай

или

Русия, САЩ, Европа и останалите християнски държави с/у ислямския свят

Второто ми се вижда по-страшно. :?

ZipFail
04-01-2010, 21:28
Второто ми се струва направо жалко, кво могат да направят арабите с калашниците и бомбите срещу военната сила на целия свят...пък първия сценарии ми е наистина любопитен.. :)

amk933
04-01-2010, 21:37
Не подценявай Иран, Ирак, Саудитска Арабия и етц., където джамията често е използвана с манипулативни и политически цели за фанатизиране на хората и насаждане на ислямски фундаментализъм. Голямо мазало може да стане. Да няма да са силни колкото нас, но като ти врежат два самолета в НДК или по време на някое масово събиране... :)

SemperFidelis
04-01-2010, 22:31
Ще има трета Световна война и даже ще е скоро според мен с тея кризи, конфликти и атентати и прочие.

delux4eto
04-02-2010, 07:56
Според мен ще има но АМК ти много грешиш САЩ ще са от страната на мюсюлманите ако питаш защо защото Барак Обама е мюсюлманин и ще е от страната на ислямските държави и смятай какво става.. САЩ,Турция,Иран,Ирак,Саудит ска Арабия с/у Русия и всички останали християнски държави.. русия ще го яде защото САЩ,Иран,С.Арабия и Турция имат атомни бомби и ядрени оръжия може да кажеш ти от каде знаеш знам защото във новините казват всичко.. някои държави крият че имат ядрени оръжия но някои като например Русия,САЩ немогат да крият

amk933
04-02-2010, 08:12
Обама мюсюлманин...ох, ще ме скъсате! :lol:

BERCUT
04-02-2010, 09:03
Обама никога няма да тръгне с мюсолманите, защото рискува Съединените американски щати да се превърнат в Разединени американски щати.
Вероятната коалиция е ЕС и НАТО + Русия заедно с част от страните от СНГ и ОДКБ и другите приятели + Грузия (колкото и да не ми е приятно) + Китай + Индия + Израел + Австралия + срещу всичките мюсолмани. Другите страни е невъзможно да се каже на къде ще залетят. Общия брой на активни ядрени бойни глави в христианската коалиция са минимум 14 000, а на мюсолманите максимум 500.

А що се отнася до вероятните начални точки то, това са Чечения и Ингушетия в Русия, бунтовниците в Ирак и Афганистан и Ирак, при евентуални санкции към него.

Последния вариант е конфликта да започне между Турция и Армения. А също така е възможен конфликт между Грузия и Русия. При тези два варианта противостоянието може да бъде съвсем различно. Даже ми се струва твърде вероятно при последния вариант Турция да тръгне с Русия.

delux4eto
04-02-2010, 09:36
Обама може да не е мюсюлманин но баща му е! как мислиш че ще действа ще смачка народа на своя собствен баща или пък ще мине от страната на мюсюлманите? малко се замисли! а дори и да не мини от тяхната страна мога да кажа че само русия и САЩ с/у Турция и Иран нямат шанс

delux4eto
04-02-2010, 09:37
50 на 50 е .. последните години Турция е много напред с техниката а да не говорим за Иран какви оръжия притежават :wink:

ZipFail
04-02-2010, 09:50
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

KarlDionic
04-02-2010, 22:12
на мен ми е по-чудно какво ще е мястото на България в тая тсв :) сещам се и за още 1 вариант сега както франция германия и англия се навъждат супер много мюсюлмани емигранти и те както раждат по 10 деца като наще цигани, а европеците по 1-2 макс...... имаше клипове че до 20 години макс във франция особено мюсюлманите ще са мнозинство има възмоност и за германия и англия да стане нещо такова и може всичко да се започне от вътрешни конфликти разни въстания на мюсюлмани... а другия вариант е като почват вече много яко да свършват ресурсите демек 20-30 години макс и както в европа няма ресурси... даже и до 15 години макс може и ес да няма то франция няма много само в елзас май имаше някакви по-значителни германия във Рур ама и там скоро ще вземат да свършват и англия имат петрол ама колкото да задоволят собствените си нужди... така че нищо чудно да почнат да се разделят и пак да почнат некви съюзи тип пвс антантати и централни сили... абе ще поживеем и ще видим, но съм сигурен, че докато навърша живот и здраве 70-80 години ще съм видял поне една голяма война :)

mitternacht
04-03-2010, 00:32
Тц.Няма да има.Никой няма да посмее да направи първата крачка.
Колкото до Иран, само в жалките опити за пропаганда е представяна като държава, която сякаш утре ще изпотрепе демократичните и добри страни (разбирай Израел и Америка).
Ахмадинеджад е много интелигентен държавен глава, който се бори за реалната свобода на своята държава, ама не може да го разберете.Спорове не ми се водят.
Замислете се защо не могат да разработват ядрена енергия за мирни цели, а съседите им могат да имат скрит брой ядрени оръжия без ничие позволение.

amk933
04-03-2010, 14:40
Защото тези мирни цели са толкова мирни, колкото безопасно е да пътуваш в московското метро...
И Иран е религиозна теокрация. Само това е достатъчно, за да не могат да имат ядрено оръжие.

А война, че ще има, ще има...

Преди това има други 2 да минат обаче - Северна Корея и Иран.

BERCUT
04-03-2010, 15:29
Защото тези мирни цели са толкова мирни, колкото безопасно е да пътуваш в московското метро...
И Иран е религиозна теокрация. Само това е достатъчно, за да не могат да имат ядрено оръжие.

А война, че ще има, ще има...

Преди това има други 2 да минат обаче - Северна Корея и Иран. То и Израел са много религиозни и са близко до теокрацията, но имат ядрено оръжие, нали? Много лесно може да им щукне да го използват като част от Второт пришествие :D :D :D :D

В московското метро е толкова безопасно, колкото беше да 11 септември в Световния търговски център.

DirtySouth
04-07-2010, 11:33
xxx.

Cybershot
04-07-2010, 12:23
От една страна е почти сигурно, че ще има и е само въпрос на време, но както някой каза, за сега на никого не му стиска, защото тази война може да затрие цялото човечество.
Все пак ако стане нещо такова, първият етап ще е срещу онази фанатическа религия - исляма с техния джихад. Както е било през 2рата световна - срещу фашизма и нацизма. Изходът от този първи етап е ясен - религиите ще намалеят с една. Вторият етап може да настъпе, между съюзниците за разпределението на териториите и прочие (ако има още петрол главно). Ако настъпи такъв втори етап, то той ще е равен на апокалипсис за човечеството.
ТСВ ще има все накога, просто е въпрос на време.

Hayashi
04-24-2010, 18:53
Третата световна война аз я виждам като Америка срещу Европа и въобще, че на този Европейски съюз това му е смисъла, да се подсигурят за в бъдеще. Въпросът е Русия и мюсюлманските страни коя страна ще вземат. А гледам тук, че повечето Япония не я отразявате, но аз лично и нея бих я вписала, защото все пак е една от от Великите сили на този свят.

SolusChristus
04-24-2010, 21:56
А гледам тук, че повечето Япония не я отразявате, но аз лично и нея бих я вписала, защото все пак е една от от Великите сили на този свят.

8-)

yakuza_
04-24-2010, 22:08
Третата световна война аз я виждам като Америка срещу Европа и въобще, че на този Европейски съюз това му е смисъла, да се подсигурят за в бъдеще. Въпросът е Русия и мюсюлманските страни коя страна ще вземат. А гледам тук, че повечето Япония не я отразявате, но аз лично и нея бих я вписала, защото все пак е една от от Великите сили на този свят.
Доколкото знам Япония се беше обявила против оръжията и беше заявила, че няма да произвежда такива, нещо от сорта беше.

amk933
04-25-2010, 19:33
Третата световна война аз я виждам като Америка срещу Европа и въобще, че на този Европейски съюз това му е смисъла, да се подсигурят за в бъдеще. Въпросът е Русия и мюсюлманските страни коя страна ще вземат. А гледам тук, че повечето Япония не я отразявате, но аз лично и нея бих я вписала, защото все пак е една от от Великите сили на този свят.

Глупости са това. Нито Америка, нито Европа биха си обърнали гръб.

А Япония е единствено икономическа сила. Нищо повече. ;) Военно не може дори да се счита за някакъв значим фактор.

mitternacht
04-26-2010, 00:30
Е то и Германия след краха си, след ПСВ, е била унизена имайки малка армийка, ама виж за нула време к'во става :)

Японците за месец-два ще излязат с нек'ви нереални роботи с лазери и чудеса 8)
Аз тях не ги мисля :)

BERCUT
04-26-2010, 09:03
Е то и Германия след краха си, след ПСВ, е била унизена имайки малка армийка, ама виж за нула време к'во става :)

Японците за месец-два ще излязат с нек'ви нереални роботи с лазери и чудеса 8)
Аз тях не ги мисля :) В какви филми си се вкарал бе човек. Японците само изглеждат прекалено умни, те с техните харакирита още при първата загуба генералите им ще се изпозаколят за чест :D :D

До АМК
То и Съветския съюз и Германия преди войната са изглеждали като истински съюзници, приятели - обменяли са си технологии, военна техника, в Германия са се учели руски военни, а в СССР немски, ама накрая, както българите го казвате "Уйде коньо у реката!" :D :D :D :D

Arieca
06-15-2010, 20:17
Цензура!

Расизъм във форума не се толерира.

амк933

Kole
06-26-2010, 14:48
Ама вие тука сериозно сте се филмирали! Сега, вярно, че никога не знаеш 100% какво ще стане утре, но съм поне 85-90% сигурен, че ТСВ няма и не може да има. И дори да има, тя ще бъде много кратка, най-много за 1-2 години, при положение, че оръжията са толкова развити днешно време. Само Америка сама може да приключи, която и да е война за отрицателно време, ако иска, разбира се. Просто в днешно време го няма този катализатор, няма за какво да има войни, освен може би петрол. ПСВ е била за територии и военно съперничество най-вече межу Германия и Англия. Сега (почти) никой не се бие за територии, а за военно съперничество и дума да не става - САЩ и EU > all. Но САЩ и EU никога няма да се обърнат помежду си. ВСВ е станала, заради ПСВ, а подобно нещо ако ще е ставало някога, това е щяло да бъде в началото на 90-те, когато евентуално източния блок да се обърне срещу Русия. Пък и тогава е имало фанатици като Хитлер и Мусолини. И сега има такива мегаломани, но те НИКОГА, ама НИКОГА няма да бъдат допуснати до властта в дадена държава. Има си "хора", които да се погрижат за това, убеден съм.
А и "студената" война е достатъчно доказателство, че ТСВ няма да има. Щом САЩ и СССР не са се усмелили да се изправят един срещу друг, като те са си баш като "Yin" и "Yang" и едва ли не не могат да се търпят. Но кой ще рискува да прати една атомна бомба, а? Никой.

Моето мнение е, че ако по някакво стечение на обстоятелства има война, то тя ще е само и единствено срещу извънземните. Съвсем сериозно говоря. Но за ТСВ и дума да не става. Стига филми, моля.

KarlDionic
06-26-2010, 21:57
Ама вие тука сериозно сте се филмирали! Сега, вярно, че никога не знаеш 100% какво ще стане утре, но съм поне 85-90% сигурен, че ТСВ няма и не може да има. И дори да има, тя ще бъде много кратка, най-много за 1-2 години, при положение, че оръжията са толкова развити днешно време. Само Америка сама може да приключи, която и да е война за отрицателно време, ако иска, разбира се. Просто в днешно време го няма този катализатор, няма за какво да има войни, освен може би петрол. ПСВ е била за територии и военно съперничество най-вече межу Германия и Англия. Сега (почти) никой не се бие за територии, а за военно съперничество и дума да не става - САЩ и EU > all. Но САЩ и EU никога няма да се обърнат помежду си. ВСВ е станала, заради ПСВ, а подобно нещо ако ще е ставало някога, това е щяло да бъде в началото на 90-те, когато евентуално източния блок да се обърне срещу Русия. Пък и тогава е имало фанатици като Хитлер и Мусолини. И сега има такива мегаломани, но те НИКОГА, ама НИКОГА няма да бъдат допуснати до властта в дадена държава. Има си "хора", които да се погрижат за това, убеден съм.
А и "студената" война е достатъчно доказателство, че ТСВ няма да има. Щом САЩ и СССР не са се усмелили да се изправят един срещу друг, като те са си баш като "Yin" и "Yang" и едва ли не не могат да се търпят. Но кой ще рискува да прати една атомна бомба, а? Никой.

Моето мнение е, че ако по някакво стечение на обстоятелства има война, то тя ще е само и единствено срещу извънземните. Съвсем сериозно говоря. Но за ТСВ и дума да не става. Стига филми, моля.
стига филми моля и ми говориш за извънземни :D :D :D :-D :-D 8-) :lol: :lol: :lol: :razz: според мен ако се появи някаква технология, която да направи ядрените оръжия неизползваеми като например някакъв щит... не като тея боклуци дето американците се опитват да ни изсерат... нещо по-мощно в близко бъдеще... тсв ще бъде неизбежна - всички ще са с развързани ръце. Запомнете: Ядрените оръжия в момента пазят мира на планетата, никой не се осмелява да започне голяма война заради тях. Ако те изчезнат ще се върнем няколко столетия назад, когато войната е била ежедневие за големите и малките сили

darkPaladin
06-26-2010, 23:09
Причина за война?

Цел на войната?

Кои държави ще участват и защо?

на тези въпроси не мога да си отговоря :-o

Kole
06-27-2010, 08:28
Ядрените оръжия в момента пазят мира на планетата, никой не се осмелява да започне голяма война заради тях.
Именно. А такъв "щит" просто много трудно ще се изобрети, да не кажа, че е почти невъзможно в близко бъдеще. Пък и да се изобрети, веднага "някой" ще го унищожи. Просто проумейте, че никой не иска война в 21 век, всеки от големите държави иска да запази статуквото каквото е сега. А ако някоя от по-малките държави се повдигне => ще я смачкат като муха!

yakuza_
06-28-2010, 11:38
Причина за война? Винаги е лесно да се измислят (тайни оръжия, фейк падане на сгради и т.н.)

Цел на войната? Ресурси

Кои държави ще участват и защо? САЩ 100%

на тези въпроси не мога да си отговоря :-o

darkPaladin
06-28-2010, 12:45
по тази логика сащ докъто не се махне от ирак няма да участва

не толкова просто никой не може да си играе на война

едно,че се пращат хора на смърт друго,че една война няма да се отрази добре на икономиката на някоя държава


едва ли някой би рискувал да получи ядрена ракета в задника


и кой кого щенапдне и защо ще се включи целия свят в тази война?

yakuza_
06-28-2010, 13:21
Точно по време на война икономиката се развива с ускоряващи темпове, а именно страна като САЩ която дава най - много пари от всички държави, за военни цели, би имала изгода да води такава. А и кой е казал, че войната ще е в близките 100 години, може и да е след 300, но все някога ще има.

darkPaladin
06-28-2010, 13:39
за икономиката по време на война не съм съгласен

от къде идва името блиц крийк и защо са избрали това име?

PsychoBitchFromHell
06-28-2010, 18:42
Възможно е да има . :D

KarlDionic
06-29-2010, 08:05
за икономиката по време на война не съм съгласен

от къде идва името блиц крийк и защо са избрали това име?
прав си донякъде, обаче за немците е било хубаво да свършват войната бързо щот се бият с горе-долу равни на тях и ако се проточи икономиката загива както през псв. Обаче при САЩ - те водят война с много по-слаби от тях и така няма опастност да се налага да вкарват цялата си икономика във войната - само им седи на по-високи темпове, което май е добре за тях, но съм сигурен, че един ден ще им излезе през носа тоя номер...
бтв те всяка война им е такава - да си опраят икономиката - псв на умряло куче нож вадят, когато вече е сигурно, че немците губят... всв пак същото идват чак когато вече руснаците са им бали майката само корея и виетнам малко се попрекараха :) щот там се месеха и съветите

darkPaladin
06-29-2010, 10:31
сащ тогава е била на огромно разстояние и не са можели да я достигнат

за това не са ги бомбардирали нито веднъж
да не говорим как се плашат като чуват за ФАУ единствената им роля е била да одрежат доставките на немците нормандия е военно учение по-скоро колкото и да е голям десанта руснаците печелят войната не те

Kole
06-29-2010, 17:00
руснаците печелят войната не те
По-скоро заслугата е поделена. СССР обръщат развоя на войната със Сталинград, но пък САЩ го обръщат при Тихия океан, също и Ел Аламейн заедно с англичаните и французите. То затова след това и студената война е между СССР и САЩ, а не примерно между СССР и Англия. Защото това са двата така най-големи "заслужили". Но Хитлер сам си е виновен, кой аджеба го кара да влиза толкова навътре в Русия, в тая тундра. :(

ZipFail
06-29-2010, 22:25
В Тихия океан САЩ бият Япония основно в една битка, при това със супер-мега-гига брутален късмет, и това обръща събитията...

BERCUT
06-30-2010, 04:56
руснаците печелят войната не те
По-скоро заслугата е поделена. СССР обръщат развоя на войната със Сталинград, но пък САЩ го обръщат при Тихия океан, също и Ел Аламейн заедно с англичаните и французите. То затова след това и студената война е между СССР и САЩ, а не примерно между СССР и Англия. Защото това са двата така най-големи "заслужили". Но Хитлер сам си е виновен, кой аджеба го кара да влиза толкова навътре в Русия, в тая тундра. :( Всъщност Хитлер въобще за чий дявол се е забърквал с нас - Наполеон, Хитлер, турците в 8 от 12 войни, като на 2 от войните изхода е неопределен, германските кръстоносци също пострадаха :-D :-D :-D

darkPaladin
06-30-2010, 05:11
руснаците печелят войната не те
По-скоро заслугата е поделена. СССР обръщат развоя на войната със Сталинград, но пък САЩ го обръщат при Тихия океан, също и Ел Аламейн заедно с англичаните и французите. То затова след това и студената война е между СССР и САЩ, а не примерно между СССР и Англия. Защото това са двата така най-големи "заслужили". Но Хитлер сам си е виновен, кой аджеба го кара да влиза толкова навътре в Русия, в тая тундра. :( Всъщност Хитлер въобще за чий дявол се е забърквал с нас - Наполеон, Хитлер, турците в 8 от 12 войни, като на 2 от войните изхода е неопределен, германските кръстоносци също пострадаха :-D :-D :-D

пфф Хитлер навлиза на 500км в Русия без нито един истрел щото Сталин заповядал да няма стрелба срещу немците
а през това време е бил пиян на вилата си и не го било еня какво става в Русия

Единствено грешката му да прехвърли войските от Ленин град в Москва ви е спасила,защото в Ленин град правят контра настъпление и удрят в гръб

иначе до тогава сте сваляли с граната танк (били са 12гранити ама е умирал по един човек накрая)

Kole
06-30-2010, 14:33
Всъщност Хитлер въобще за чий дявол се е забърквал с нас - Наполеон, Хитлер, турците в 8 от 12 войни, като на 2 от войните изхода е неопределен, германските кръстоносци също пострадаха :-D :-D :-D
Всъщност има нещо в това, че Япония е трябвало да нападне Русия откъм Азия, но заради пакта "Рибентроп-Молотов" са се отказали. Тъп си, Хитлерчо, не става така - хем Антикомунистически пакт с Япония, хем пакт с Русия. Е, не става така. :D Ясно е, че все някой ще ти тегли една майна. :D

darkPaladin
07-01-2010, 11:37
руснаците печелят войната не те
По-скоро заслугата е поделена. СССР обръщат развоя на войната със Сталинград, но пък САЩ го обръщат при Тихия океан, също и Ел Аламейн заедно с англичаните и французите. То затова след това и студената война е между СССР и САЩ, а не примерно между СССР и Англия. Защото това са двата така най-големи "заслужили". Но Хитлер сам си е виновен, кой аджеба го кара да влиза толкова навътре в Русия, в тая тундра. :(


Нъц всичко се решава при Курск,там немската войска вече е обезвредена