PDA

View Full Version : Просто не я разбирам тази тъпа математика :@



ilko0214
04-01-2010, 17:40
Какво да правя бе хора (седми клас съм) не я разбирам хич ама хич няма нито една задача с отворен отговор която да мога да реша :X:X:X УЖАС не знам кфо ще правя :X:X:X

ecstazy
04-01-2010, 18:51
Намери си свястна учителка(за уроци) с връзки и учи за себе си, не за оценките. Вярно, не на всеки му се отдава математиката, ама ако си седнеш на гъза и почнеш да учиш, ще видиш че ще има резултат. :) и побързай, нямаш много време.И аз почнах уроците някъде по това време, но за щастие и по БЕЛ и по математика попаднах на супер добрите учителки и много ми помогнаха ;)

edelweiss96
04-01-2010, 18:55
Запиши на уроци, питай учителят си по време на часа или ходи на консултации.
Аз лично разбирам по-лесните задачи, но тези, които са за изпит - не. Затова и се записах на курс по математика към моето училище и определено сега нещата повече ги разбирам.

Eliii
04-01-2010, 19:05
И аз изобщо не я разбирам тая наука, ама кво да се прави... :(

Решавай задачки, ходи на уроци (консултации), старай се малко повече. Всичко се постига с труд. звуча като баба ми

L0ST
04-01-2010, 19:18
Сега ще те посветя в света на математиците, ще ти открия как се става математик. Тайната е един чудотворен елексир. то ти рецептата:
1. Два аспирина
2. Три аналгина
3. 100мл водка
4. 300мл ракия (колкото повече %, толкова повече задачи ще решиш)
5. Черен пипер и сол на вкус, може да сложиш и малко пилешки бульон
Може да добавиш и малко бира, според вкуса


Всичко това се смесва добре, пие по 100 мл преди всяка сесия решаване на задачи и успеха е гарантиран.


А сега по темата. Няма как да ти помогнем. ного е важно дали ти е добър преподавателя по математика. След това също е адскиважно далити отделяш достатъчно време за нея - освен омашното трябв да решаваш и всички задачи от учебника и да можеш да решаваш без проблем решените задачи....

ivcheto0o
04-02-2010, 05:52
То и аз не я разбирам и никога не съм.Седми клас ходих на уроци и определено имаше полза.

UNITED
04-02-2010, 07:37
Аз изобщо ама капка не разбирам математиката и даскала ми пише 3 щото се разбирам с него :lol: Просто след 5 клас математиката стана кат' китайско писмо поне за мен :-D

SkyEatsAirplane
04-02-2010, 07:49
аз я разбирам ама ме мързи да ги решавам задачите :D
а и не съм бележкарка за разлика от някой хора в моя клас дето се циганят за една шестица хахахах

върви на уроци не е толкова трудно
в 7ми клас математиката е много лесна даже!
понапъъъни го тоя мозък
и помни че с нерви нищо няа постигнеш :D

Rounder
04-02-2010, 08:39
Аве и аз не я разбирам,понеже с даскала си пасваме много здраво ми пише 5-ци...
ся лятото ще почна да ходя на уроци,че това което ще кандидатсвам е свързано с математика :)

SmilezZz
04-02-2010, 10:51
И аз също съм седми клас..И си я разбирам математиката..

Иначе ходи на частни уроци,на пробни изпити,купи си сборници - направи всичко възможно,за да го разбереш..
Ако искаш - дай ми някакви задачи на ЛС да ти ги обясня..
Но не седи само пред компа и не си казвай,че не я разбираш..Всичко става с желание и малко повечко труд

therichbitch
04-02-2010, 12:37
заглавието на темата ти адски много ме дразни, не математиката е тъпа, а ти, нали се сещаш, че щом в 7-и клас не можеш да решаваш задачи (т.е. се пак тогава са по-леснички), представям си нагоре, но това е... трябва да се примириш, колкото и пари да потрошат вашите по уроци, пак ще си останеш тъп/а

UrbanLegend
04-02-2010, 13:23
и аз ама ми минава през това,дет го нямам...Търси учителка и ако трябва 300 пъти прекъсвай даскала в час,когато не разбираш нещо

cherrygloss
04-02-2010, 16:03
Е и?Какво очакваш от нас?Да дойдем да ти решим задачите ли?Я си сядай на задника и решавай, а не стой по форуми.. :?

kikicata
04-02-2010, 17:33
Ето ти учители:
http://www.topobiavi.com/професионални-уроци-по-математика-adno138279.html

http://matematika-varna.hit.bg/

http://www.kursove-neg.com/contact/contacts/3.html

http://www.kursove-neg.com/contact/contacts/index.html

Това е.Просто се разрови из интернет и ще намериш учители.

Elenichkaa
04-02-2010, 18:07
И така...Според мен трябва просто да лсушаш повече в час.Това стига.Вместо да се отплескваш и да си мислиш за нещо странично мисли върху това какво ти говори даскала...И с упражнения вкъщи ще постигнеш успех..уверявам те.Няма нужда да си даваш парите по уроци извън клас...ако си впрегнеш малко мозъка ще ги схванеш.Все пак си 7 клас на тази възраст лесно се помни 8) :smt045

YouDontKnowMe
04-02-2010, 19:33
Прочети си урока, реши си задачите от учебника , купи си сборници, решавай от тях. Ако имаш спънки - пиши ми на ЛС.

CryToDie
04-04-2010, 09:54
И аз тази година не ги разбирам, предполагам, че е защото се смени учителя. Сега УЖ ни преподава голяма математичка, пък успеха на класа по математика е 3.33 :o Напрао я мразя :x Пък аз от шестици сега съм на тройки и четворки :?

sian4eto
04-04-2010, 14:18
запиши се някъде на уроци :)

roflCHOPTER
04-04-2010, 22:40
Олеле защо чак сега казваш,че математиката ти е трудна?!?!
Май е малко късно да се сетиш ,извинявай,че ще ти го казвам и все пак дай да не те виня.Не мисля,че би могъл да я научиш за 8 седмици,които остават до изпита :? освен ако не седнеш и не се напънеш ЗДРАВО!
Мога да ти дам следния съвет:по български нещата,ако ти вървят що годе както трябва,седни след 15 юни и научи няколко теми по история,пък пробвай в НГДЕК (там няма математика!)И все пак искам да ти кажа,че тва е възможно нааай,най-добрия пример за училище,което мога да ти дам!Не уча там,но знам,че училището е доста добро! :)

teenems
04-05-2010, 09:51
И така като викаш ,че не можеш няма да успееш скоро.
Почнеш ли да решаваш задачата си казваш МОГА ДА Я РЕША ! ..
и като цяло са ти дали много добри съвети ..

rammstein123
04-05-2010, 17:05
:smt003 По-малко висене пред компютъра и излизане, повече упражнения. Сигурно един цял раздел от Пенка не си решил, пък ни се оплакваш. С бездействие не се учи.

fgirl14
04-05-2010, 17:13
тука има един шибан "математик" на име чОчо :razz:
хич не му се доверявай ако тръгне да ти решава щото всяка втора му е грешна :razz:
иначе ако е алгебра 7 клас може да питаш мен :P

0ptimYm
04-05-2010, 18:40
Глупаво е да пръскаш пари за частни уроци,като не разбираш питай (все пак за тва им се плаща на учителите,да ни научат на нещо)или вземи отвори учебника,прочети внимателно и после се пробвай да решиш някоя задачка...аз така правя и нямам проблеми + тва математиката за 7 клас не е хич трудна :)

Chacho
04-05-2010, 19:11
чОчо

Вече и на галено ли почнахме? И аз те обичам :>

ПС: Математиката е като срането. Колкото повече се напъваш, толкова повече успяваш.

Biskfitka
04-05-2010, 19:23
И на мен до 7ми клас ми беше лесно,ама след тва ... 8-) Не на всеки му се отдава,аз се отказах вече,въпреки,че 9ти клас е лесно и имам 6ци и 5ци :shock: :D
Ама ходи на уроци ..ще има все някакъв резултат :D

Zaritu
04-06-2010, 17:41
кви консултации ... то човек като не я разбира не я разбира и това е .. аз като ходих на частни уроци при две учителки да не би да ми наляха акъл .. тцц :?

ronnyty
04-06-2010, 19:02
aми не се впрягай много..защото на повечето ученици математиката им е проблем. :D :D Аз лично съм на ти с тоя предмет и не правя никакви усилия..ти обаче ...ами трyгни на уроци и замени ровенето в нета с задачите..колкото и кофтi да ти звучи ще има положителен резултат..математиката е само теореми и практика-седни и ре6авай определен тип задачи..като речи6 20 вече няма да имаш проблем с тях :):) :D 8)

didi0804
04-06-2010, 19:14
И аз никога не съм я разбирала и ... продължава да е така ;д

loffgame
04-07-2010, 08:16
И аз изобщо не я разбирам тая наука, ама кво да се прави... :(

Решавай задачки, ходи на уроци (консултации), старай се малко повече. Всичко се постига с труд. звуча като баба ми


да ++ и аз не я разбирам ама.. ме мързи да взимам уроци и.. някак си .. оцелвам горе-долу нещата :-D

AZBEHORA
04-07-2010, 09:07
Математиката хич не ми вървеше ,но си намерих учителка (с връски).
За един месец от двойки започнах да изкарвам четворки.
И сега се чувствам много ама много по-добре. :grin:

DevilWish
04-07-2010, 09:18
И аз бях така имах и учител, който на нищо не ме научи, но успях да мина ;) И ти ще успееш стига да искаш.Винаги има начин.
Беше последния ден, когато пишеше срочните оценки и аз се развиках ,че не ми е дал никога шанс и не съм получила обеснение и му казах реши една от тея задачи пред мен и ми дай друга.Той я реши и аз трябваше да реша една на същият принцип като гледах от другата стъпка по стъпка направих същото и тогава му казах пак ли мислите, че не мога??Дайте още една ако искате?И тогава той ми каза сядай имаш тройка.
След това имах кавга с 2 момичета, които останаха :)) Но така е, ако сам не си помогнеш никой няма да ти помогне ;)

Turgun_
05-20-2013, 08:19
da , shtoto si tup kato galosh! Matematikata ot 5 do 7 klas e elementarna . Smqtai kvo shte pravish v 12!!! Stegni se poloji usilia , ne te karat da uchish kitaiski tva sa samo edni zadachki edva 7 klas si , a veche ti e trudno!

Chacho
05-20-2013, 08:51
Темата е дърта.