PDA

View Full Version : Моляви помогнете ми за това тъпо самочувствие и ...



dPa3HuTeJl
04-01-2010, 18:12
Здравейте ! искам да ви попитам защо имам толкова ниско самочувствие ? мисля се за пълно нищожество , незнам защо ! нямам почти никакви приятели , и тези които имам мисля че само ме използват , не съм някакъв грозен , хващам си гаджета ,но защо все ми е някакво гадно , постоянно някакъв плача или само съм намръщен , просто незнам какво ми е ? по цял ден стоя пред компютъра и не излизам , вече няколко месеца несъм мърдал от нас , все някои се намира да ме извика но аз само стоя пред компа и не мърдам .. на 14 съм и съм в пубертета и понякога имам някакви гадни пъпки , и много ме дразнят, мажа ги и ми минават и след няколко седмици пак излизат, незнам заради това ли е , но как мога да си вдигна малко самочувствието ! помогнете плс .. благодаря предварително ! :)

elito0o0o0
04-01-2010, 18:17
О боже! Все едно гледам някоя женка да си мрънка под носа! Я се стегни малкоо?! К`во си се разнежил такъв?! o.O Стани малко от тоя комп,че кой знае какво зомби си станал от него.. Аз честно да ти кажа не мога да ти помогна :) сет малко на въздух и шса опрайш ;]

ecstazy
04-01-2010, 18:18
защо не излизаш?

nIkEnCeTy_bE
04-01-2010, 18:24
Щом те викат, излизай ! Да не стане така после следващата ти тема да е защо нямам приятели ?! Нормално е сега, да се чустваш така, да си в такъв период, всеки който влиза в пубертета е така. За пъпките също. Така е в пубертета, но със силна воля всичко се преодолява. Има хора, които се оплакват, че няма с кого да излязат. Стегни се малко, имай си самочуствието. Излизай щом има с кого, стига си стоял пред този компютър.

dPa3HuTeJl
04-01-2010, 18:25
защо не излизаш?
Немога .. срам ме е от всичко и всички , просто като изляза и имам чувството че всички ми се смеят и подиграват :(

ecstazy
04-01-2010, 18:39
Щом те викат, излизай ! Да не стане така после следващата ти тема да е защо нямам приятели ?! Нормално е сега, да се чустваш така, да си в такъв период, всеки който влиза в пубертета е така. За пъпките също. Така е в пубертета, но със силна воля всичко се преодолява. Има хора, които се оплакват, че няма с кого да излязат. Стегни се малко, имай си самочуствието. Излизай щом има с кого, стига си стоял пред този компютър. ами това е отговорът. Аз няма много с кого да излизам и само чакам да ме викнат. Проблема ти е че не излизаш. Преодолей този срам и покажи малко самочуствие. Сам казваш че не си грозен и момичетата те харесват. Това ти стига. Просто се усмихни колкото и да ти е трудно, излизай, остави го компютъра. С времето всичко ще се оправи, просто не мисли за другите. Какво по дяволите ти пука какво мислят за теб сульо и пульо?!?! успехи :)

Eliii
04-01-2010, 19:00
В днешно време всякакви лайнари се разхождат със самочувствие до небето, а ти си тръгнал да ревеш по форумите... Тц-тц-тц :?


nIkEnCeTy_bE е права. Излизай, общувай с хората, стегни се ... Бъди мъж, все пак!

dPa3HuTeJl
04-01-2010, 19:02
Щом те викат, излизай ! Да не стане така после следващата ти тема да е защо нямам приятели ?! Нормално е сега, да се чустваш така, да си в такъв период, всеки който влиза в пубертета е така. За пъпките също. Така е в пубертета, но със силна воля всичко се преодолява. Има хора, които се оплакват, че няма с кого да излязат. Стегни се малко, имай си самочуствието. Излизай щом има с кого, стига си стоял пред този компютър. ами това е отговорът. Аз няма много с кого да излизам и само чакам да ме викнат. Проблема ти е че не излизаш. Преодолей този срам и покажи малко самочуствие. Сам казваш че не си грозен и момичетата те харесват. Това ти стига. Просто се усмихни колкото и да ти е трудно, излизай, остави го компютъра. С времето всичко ще се оправи, просто не мисли за другите. Какво по дяволите ти пука какво мислят за теб сульо и пульо?!?! успехи :)
Оффф.. найстина какъв ми е тъпия проблем ](*,) Просто незнам как да изляза като винаги се чувствам като МАЛУМНИК простоооо.. незнам как да ви го опиша , мисля че проблема ми е тъпите прости шибани пъпки :-x

nIkEnCeTy_bE
04-01-2010, 19:07
Ако хората са искрени с теб, ще ти кажат всичко в очите. Стига си се самосъжалявал, като можеш да промениш толкова много неща. Излез с приятели, благодари се че имаш такива мама му стара! :x Какво си седнал да пишеш във форумите. Самочуствието не се постига тук ! Миислиш ли колко хора във форума пишат, че нямат приятели ?! Хората те викат, а ти си тръгнал да се самосъжеляваш. Пъпките са нормални за пубертета, разбери го. Ако толкова ти пречат ходи редовно на козметик, но за мен това е излишно, като и сам можеш да се поддържаш. Който те обича, ще те приеме такъв. Неможе всички да са перфектни, перфектни хора няма. Щом те викт, излизай, забавлявай се, общувай ! След време ще съжеляваш, ако продължаваш да стоиш пред шибания комп и да си търсиш проблема!

L0ST
04-01-2010, 19:08
Ми вика му се пубертет. Ще мине и ще се оправиш. Всички минаваме по този път...на някой ни отнема по-малко време, а други повече докато отмине.

Усмихвай се повече, толкова е хубаво като видиш усминат човек, поне мен ме зарежда някак си с енергия. До иналата година ходех намръщен, недоволен, а сега открих колко по-хубав е светът когато си ухилен :D

ecstazy
04-01-2010, 19:10
Щом те викат, излизай ! Да не стане така после следващата ти тема да е защо нямам приятели ?! Нормално е сега, да се чустваш така, да си в такъв период, всеки който влиза в пубертета е така. За пъпките също. Така е в пубертета, но със силна воля всичко се преодолява. Има хора, които се оплакват, че няма с кого да излязат. Стегни се малко, имай си самочуствието. Излизай щом има с кого, стига си стоял пред този компютър. ами това е отговорът. Аз няма много с кого да излизам и само чакам да ме викнат. Проблема ти е че не излизаш. Преодолей този срам и покажи малко самочуствие. Сам казваш че не си грозен и момичетата те харесват. Това ти стига. Просто се усмихни колкото и да ти е трудно, излизай, остави го компютъра. С времето всичко ще се оправи, просто не мисли за другите. Какво по дяволите ти пука какво мислят за теб сульо и пульо?!?! успехи :)
Оффф.. найстина какъв ми е тъпия проблем ](*,) Просто незнам как да изляза като винаги се чувствам като МАЛУМНИК простоооо.. незнам как да ви го опиша , мисля че проблема ми е тъпите прости шибани пъпки :-x повярвай ми, жестоки случаи съм виждала, но хората колкото и да са зле, пак си бяха усмихнати и си излизаха съвсем спокойно. Не си единствения с такъв проблем, нямаш никаква вина за него. Предполагам, си си взел необходимата козметика... Знам как се чустваш, и аз съм се чуствала като някакъв лузър, защото тялото ми не е от най стегнатите, всъщност аз изобщо не се харесвам, но приятелките ми (ако мога така да ги нарека) са ме приели такава каквато съм и единственото което мога да направя е да не мисля за това, да бъда усмихната и в добро настроение. :) хайде, дай го по ведро ;)

kris4ety14
04-01-2010, 19:54
Относно пъпките: това си е типично за пубертета - може да е от хормоните или неправилен начин на хранене. За тях е добре да посетиш дерматолог. Остави ги тия козметици. Така на мен ми бяха правили процедура, за която по-късно дерматоложката ми каза, че не е трябвало първо да се започне с нея :? .
За самочувствието: ако сам не си помогнеш, и господ няма да помогне. Виж - времето се оправи, излез навън с приятели, които наистина те уважават. Затварянето няма да помогне. Също така игнорирай хората, които те карат да се чувстваш некомфортно. Не си длъжен да се съобразяваш със сульо и пульо.

dPa3HuTeJl
04-01-2010, 20:05
Относно пъпките: това си е типично за пубертета - може да е от хормоните или неправилен начин на хранене. За тях е добре да посетиш дерматолог. Остави ги тия козметици. Така на мен ми бяха правили процедура, за която по-късно дерматоложката ми каза, че не е трябвало първо да се започне с нея :? .
За самочувствието: ако сам не си помогнеш, и господ няма да помогне. Виж - времето се оправи, излез навън с приятели, които наистина те уважават. Затварянето няма да помогне. Също така игнорирай хората, които те карат да се чувстваш некомфортно. Не си длъжен да се съобразяваш със сульо и пульо.
Ами точно това е ... че само 2-3-ма ме "уважават" така да се каже , незнам дори защо ме викат .. май само зада ми се подиграват :?

Unendlich
04-01-2010, 20:08
Ауе има няк'ви селяндури, които целите са на дупки и акнета, не им пука, мислят се за най-големите красавци и плейбои, а ти се вкопчваш за това ?! Много малко тийнове нямат пъпки, не трябва това да те притеснява. :) Щом те викат да излизаш, защо не го правиш? Има хора, които мечтаят някой да ги викне да излязат, а ти си пропиляваш възможностите. И защо плачеш и си намръщен ? На 14 години толкова ли си недоволен от живота си ? Промени начина си на живот, вместо да се самосъжеляваш и да пишеш по форумите. ;) Вместо да излезеш някъде, ти киснеш у вас пред пц, което си е чисто губене на време.. :?

kris4ety14
04-01-2010, 20:42
Такаа, защо според теб ти се подиграват? Може би се заблуждаваш и заради ниското самочувствие правиш от мухата слон.

Добре е да си намериш някакво занимание или хоби, нещо, което те бива да правиш и ти доставя удоволствие. "Безделието ражда пороци" - така се шегуваше учителят ми по английски. Ако продължиш само да хленчиш няма да си облекчиш положението. Започни да се харесваш, за да те харесват и другите :wink: .

dPa3HuTeJl
04-01-2010, 20:53
Такаа, защо според теб ти се подиграват? Може би се заблуждаваш и заради ниското самочувствие правиш от мухата слон.

Добре е да си намериш някакво занимание или хоби, нещо, което те бива да правиш и ти доставя удоволствие. "Безделието ражда пороци" - така се шегуваше учителят ми по английски. Ако продължиш само да хленчиш няма да си облекчиш положението. Започни да се харесваш, за да те харесват и другите :wink: .
Ами честно казано хобито ми е ПЦ-то , :D
-Иначе сте прави всички .. утре ако дойдат да ме извикат ще изляза да видим какво ще стане ... :?

kris4ety14
04-01-2010, 21:06
Ах, този компютъррр :smt079 . Под занимание имам предвид нещо полезно, което ще укрепи самочувствието ти.

dPa3HuTeJl
04-01-2010, 22:27
Ах, този компютъррр :smt079 . Под занимание имам предвид нещо полезно, което ще укрепи самочувствието ти.
Че какво занимание може да ми помогне за самочувствието :shock: ако знаеш нещо казвай ! Веднага започвам :)

theonly
04-01-2010, 22:38
http://pickup-project.net/forum/index.php?topic=580.0

Ето ти един сайт който на мен ми помогна доста.Трябва да откриеш откъде идва тази твоя липса на самочувствие.+ това трябва да откажеш компютъра.Не допускай моите грешки,толкова интересни моменти съм изтървал,с толкова много хора не съм се запознал заради тая тъпа машина.Мисли позитивно :)

Chacho
04-01-2010, 22:46
Ах, този компютъррр :smt079 . Под занимание имам предвид нещо полезно, което ще укрепи самочувствието ти.
Че какво занимание може да ми помогне за самочувствието :shock: ако знаеш нещо казвай ! Веднага започвам :)

Секс

nIkEnCeTy_bE
04-02-2010, 15:24
Чачо кой за каквото си мисли. :P Можеш да излизаш да бягаш с някой приятял, да ходиш на фитнес, и както казах да излизаш с приятелите си.

nana26
04-02-2010, 21:52
пролема ти е че ти пука кво мислят за тебе, помисли малко..... имаш приятели, викат те да излизаш, отивай ... щом те викат значи те искат в компанията, приятен си им... се се затваряй сега за да не останеш сам по нататък ... тея хора няма се ено да те търсят :wink: прятелите са единственото нещо дето може да ти повдигне самочувствието .. с тях се чувсваш по уверен... а ако наистина искаш някак си да си повдигнеш самочувствието заставаш пред огледалото и си ВТЪЛПЯВАШ "аз съм пич, всички ме харесват...." (колкото и нелепо да ти звучи, действа) айде успех :) :)

nniicckkoo
04-03-2010, 07:26
Здравейте ! искам да ви попитам защо имам толкова ниско самочувствие ? мисля се за пълно нищожество , незнам защо ! нямам почти никакви приятели , и тези които имам мисля че само ме използват , не съм някакъв грозен , хващам си гаджета ,но защо все ми е някакво гадно , постоянно някакъв плача или само съм намръщен , просто незнам какво ми е ? по цял ден стоя пред компютъра и не излизам , вече няколко месеца несъм мърдал от нас , все някои се намира да ме извика но аз само стоя пред компа и не мърдам .. на 14 съм и съм в пубертета и понякога имам някакви гадни пъпки , и много ме дразнят, мажа ги и ми минават и след няколко седмици пак излизат, незнам заради това ли е , но как мога да си вдигна малко самочувствието ! помогнете плс .. благодаря предварително ! :) <-- все едно съм го писал аз...споко братле аз бях същият...стоях пред компа и не излизах дори когато ме викат навън..имаше хора които ме дразнеха като съм навън..но един ден избухнах,смазах ги от боъ и ми мина....просто намери на нещо/някои да си го изкараш сичко негативно което си събрал и се радвай на положителното,хвани си готино гадже и обикаляй с нея

dPa3HuTeJl
04-03-2010, 10:24
Здравейте ! искам да ви попитам защо имам толкова ниско самочувствие ? мисля се за пълно нищожество , незнам защо ! нямам почти никакви приятели , и тези които имам мисля че само ме използват , не съм някакъв грозен , хващам си гаджета ,но защо все ми е някакво гадно , постоянно някакъв плача или само съм намръщен , просто незнам какво ми е ? по цял ден стоя пред компютъра и не излизам , вече няколко месеца несъм мърдал от нас , все някои се намира да ме извика но аз само стоя пред компа и не мърдам .. на 14 съм и съм в пубертета и понякога имам някакви гадни пъпки , и много ме дразнят, мажа ги и ми минават и след няколко седмици пак излизат, незнам заради това ли е , но как мога да си вдигна малко самочувствието ! помогнете плс .. благодаря предварително ! :) <-- все едно съм го писал аз...споко братле аз бях същият...стоях пред компа и не излизах дори когато ме викат навън..имаше хора които ме дразнеха като съм навън..но един ден избухнах,смазах ги от боъ и ми мина....просто намери на нещо/някои да си го изкараш сичко негативно което си събрал и се радвай на положителното,хвани си готино гадже и обикаляй с нея
Ако хвана някой да си изкарам на него негативното и в пирогов няма да го спасят :lol:

petinkataaa
04-03-2010, 12:29
:-o стегни се,докато не е станало прекалено късно !

filmimilmi
04-03-2010, 12:45
Нещо си се сдухал поради вътрешни причини, но в компания винаги можеш да ги прикриеш. Какво толкова те тревожи? Ако толкова те е срам от нещо много лично, то именно за това си има лични неща. Работи, които не е необходимо друг освен теб да знае. Вероятно е и никой да не те пита какви са тревогите ти, не излизай с презумцията, че на приятелите си трябва да споделяш всичко. Ако те попитат нещо неудобно, защото по всичко си личи, че нещо постоянно те тревожи, за което си мисли, че другите биха разбрали и биха те ебавали, то абстрахирай се от тези натрапчиви самовнушения. Сам се вкарваш във филма 1 вид. Няма по-лесно от това да излезеш сред приятели, да се вкараш в напълно друг филм, да се забавляваш с останалите без да ти пука за личните проблеми. Повярвай ми, всеки страда от някакви комплекси, не е задължително да тръгнеш да ги преодоляваш, за да почнеш да се социализираш. Просто превъзмогни постоянното чувство за несигурност сред хората и се отпусни. Няма да те изядат. Ако нещо толкова неудобно те кара да се срамуваш и да страниш от това да създаваш контакти, то опитай се се настроиш така, сякаш няма нищо по-важно от това да бъдеш такъв какъвто искаш да бъде. Дори случайно някой да го обърне на ташак, не си премълчавай, отвъщай на нападките, докажи, че не си слаб характер, не се поддавай на внушенията на останалите, че си дебел, кльощав, грозен и прочее... Важното е да почнеш да приемаш останалите такива каквито са, някои ще те ебават, други ще се държат през цялото време като приятели, а скрито няма да те уважават, но ще има и такива, в които ще истинските хора с течение на времето, въпреки недостатъците им на пръв поглед и страха ти да станеш по-гъст в котнатктите си с тях заради опасанията си, че ще те сдухват и ебават. Виж, няма приятели, които да не си правят шегуват по между си, понякога злобни, понякога не толкова, но това е просто в реда на нещата. А и си на 14, не е времето тъкмо сега да се отдалечаваш от връстниците си и да се затваряш вкъщи защото е страх от света. Света си е такъв какъвто е, ще продължава да си бъде същия - жесток, несправедлив, но все пак трябва да си превъзмогнеш комплексите като почнеш да се социализираш. Не може да чакаш от самосебе си да стане някакво чудо, да порастнеш бързо бързо и да станеш какъвто си мечтаеш да бъдеш. Не си пропускай времето за забавления. Наред със смотаните мигове, ще има и такива, които си имал с приятелите си, които никога няма да искаш да забравиш и ще се радваш, че си ги преживял, вместо пропуснал от страх. Наистина, необходимо ти е да почнеш да излизаш с връстниците си, в противен случай никога няма да изградиш характер, който ще ти е особено необходим за бъдещето...
Успех!

jimei
04-03-2010, 17:12
Смисълът на живота: Да живееш на макс всеки ден, да се кефиш, да се смееш и накрая да умреш с усмивка на лицето и хубави спомени, като преди това си се потрудил да подпомогнеш на следващото поколение да живее толкова хубаво.

Така че я ми ставай от компа и отивай са напрайш...

Lucho
04-03-2010, 19:16
К'ви мъже сте, уе, "Сядам и рева, намръщен съм.." к'ъв мъж си ти, ве, я се стегни :x у срам !

LiquidFunk
04-09-2010, 04:40
Относно приятелите намери си друга компания,няква печена която не търси изгода,важното е да имаш готина компания а другите нека ти се присмиват(ако наистина има такива)те голямата част от пуберите не знаят за кво са на тоя свят ма се мислят за голяма работа

KumchoValcho
06-01-2010, 18:18
К'ви мъже сте, уе, "Сядам и рева, намръщен съм.." к'ъв мъж си ти, ве, я се стегни :x у срам !Толкова противно мислене

SheIsAggressive
06-02-2010, 07:43
Че аз от къде да знам защо ти е ниско самочувствието..? :?

miroclava
06-05-2010, 06:48
Ami razgovarqi s horata badi ob6titelen izlizai zabavlqvai se s priqteli ne se podtiskai y vas gore - glavata ne e svar6il sveta prosto trqbva da razbere6 4e ne si ne6tojestvo 6om ne ti se podigravat i i si hva6ta6 gadjeta zna4i vse pak si hybav podnovi imidja si kypi si novi drehi ili svalqi momi4etata izpolzvau 4yvstvoto si za hymor ne podtiskai 4yvstvata si za tova se 4yvstva6 taka ili moje bi si vlyben nz.
bye ot mene
Бъдещето принадлежи на тези, които вярват в красотата на мечтите си.

iiordanova
06-05-2010, 08:38
Намери къде ти е проблема в самочувствието и премахни този проблем.
Излизай с приятели , не мисли само от какво да се оплачеш.
Огледай се , навсякъде има хора .. какво си мислиш , че и те си нямат проблеми ли или , че и те нямат комплекси ?
Не си единствен , спокойно.
Не е края на света .. стегни се!
Вместо да излезеш някъде , ти тук продължаваш да се сдухваш.