PDA

View Full Version : Влияние на сивото ежедневие???



alkoxolizmo_0
04-01-2010, 19:25
Здравейте!
Имам неясен проблем... не съм сигурна как точно да го обясня с думи.

С приятеля ми сме заедно от близо 2 години вече и имам чувството ,че с течение на времето, липсата на разнообразие и еднаквото ежедневие ...чувствата ми май отслабват.Примерно ние не сме се карали никога,и не съм изпитвала онова чувство, че мога да го загубя,не съм изпитвала такива тръпки,защото всичко е подредено и е в хармония.Допадаме си като характери и сме много добри приятели,но може би сивото и еднакво ежедневие малко по малко убива любовта....

При вас случвало ли се е такова нещо?Дайте обективно мнение,а не искам да се разделяме за нищо на света!Какво да направя ,за да премахна това гадно чувство?Благодаря предварително! :)

YouMakeMeSmile
04-01-2010, 19:50
ми, разнообразете си го, бре. ваканция е. ходете на пикници, разходки, вечер се събирайте голяма компания, приложете нови неща в секса :-o за 2 години мисля, че се познавате добре и знаете кой кво обича. и не е лошо да поговориш с него.

LadyDi
04-01-2010, 20:01
2 години не са малко време. Нормално е да се появи скука, след като вече сте се опознали до такава степен, че не може да се изненадвате всеки ден. Период е. Ще мине, а след него идва даже нещо по-хубаво.

Ако толкова се тормозиш, поговорете си с него, измислете как да се разнообразите. Отидете само двамата някъде.

На по колко години сте?

alkoxolizmo_0
04-01-2010, 20:24
аз на 17,той на 24 и не можем да идем някъде на хижа или извън града примерно и за една нощувка,щото все още имам шибан вечерен час...а той сега е безработен и ако го изкарам на кафе тва му е излизането щото не му се ходи никъде...

LadyDi
04-01-2010, 20:46
Времето сега е топло. Направете си поход в покрайнините на града :) Не е нужно да преспивате някъде. Отидете на пикник, нещо...

w0sh
04-01-2010, 20:49
Правете нещо, което ще ви постави в различни ситуации, които не можете да срещнете в ежедневието си.

pussucetka
04-01-2010, 20:51
И аз със моят приятел съм много дълго време, и на мен някакси ми е еднакво, но се опитваме да измисляме някакви щури неща които не сме правили преди, или някой друг път си говорим за разни неща и потъваме в мечтии :smt008

filmimilmi
04-01-2010, 21:06
Според мен разликата във възрастта също може да е фактор. Щом казваш, че е безработен, на 24 и парите му стигат само за 1 кафе, то вероятно има проблемите произхождат най-вече от самия него. На 17 на теб тепърва ти предстои бал, кандидатсване и прочее интересни неща, докато той вече е изживял своите по-специални моменти, а мислите му са в посока търсене на работа, създаване на семейство... Едва ли му остава време да си мисли как да те разнообразява активно и то без пари. Сподели му, че ще го подкрепяш и каквото и да го отчайва ти ще си насреща, но му кажи също така, че би желала повече разнообразие във връзката ви и така както е тръгнало сякаш всичко върви наникъде. Измислето го заедно де, да не е като да излезе, че му се караш, но и да не е като, че все едно си напълно доволна от настоящото положение...

Priceless
04-02-2010, 06:05
На мен не ми се е случвало, де. Аз постоянно се карам с моя и това чувство го има - даже в излишък. Ежедневието ми се върти около едно и също нещо .. ( да, w0sh, това, за което си мислиш е 8-) ), а и на моя също, така че като излезем обикаляме постичките и ходим на различни места във и около Варна. Винаги може да се измисли нещо.

gir
04-02-2010, 06:34
Според мен разликата във възрастта също може да е фактор. Щом казваш, че е безработен, на 24 и парите му стигат само за 1 кафе, то вероятно има проблемите произхождат най-вече от самия него. На 17 на теб тепърва ти предстои бал, кандидатсване и прочее интересни неща, докато той вече е изживял своите по-специални моменти, а мислите му са в посока търсене на работа, създаване на семейство... Едва ли му остава време да си мисли как да те разнообразява активно и то без пари. Сподели му, че ще го подкрепяш и каквото и да го отчайва ти ще си насреща, но му кажи също така, че би желала повече разнообразие във връзката ви и така както е тръгнало сякаш всичко върви наникъде. Измислето го заедно де, да не е като да излезе, че му се караш, но и да не е като, че все едно си напълно доволна от настоящото положение...


Не е задължително да мисли за семейство. Има си хора, които не си падат по семействата и създаването им. За работата - търси, ако техните не го издържат и, ако няма пари от други канали.
Отделно си мисля и за момичето, че не всички кандидатстват. Там за бала - прав си, повечето ходят на балове.
До нея - нормално е след 2 години да си омръзнете. Ама кой е казал, че пък като ходиш с някой, задължително трябва да гориш от любов? Щом си съвпадате и има смисъл в ходенето ви - действай си по стария начин и това е. Що се самозадължаваш да ти е като в началото? Ако е търпимо и има смисъл, не се вкопчавай толкова в удоволствията.
Все едно като да имаш мечта за работата. Примерно - балерина. И ставаш балерина, ама след 2 години ти омръзва. В същото време това ти носи полезни неща - авторитет, пари, добра фигура, популярност. И какво? Само заради това, че чувствата ти към балета не са като в началото трябва да се откажеш ли? Аз съм за по-прагматичните действия и по-рационалните. Затова не мисля, че някакви си чувства могат да ми направляват действията.

gir
04-02-2010, 06:41
На мен не ми се е случвало, де. Аз постоянно се карам с моя и това чувство го има - даже в излишък. Ежедневието ми се върти около едно и също нещо .. ( да, w0sh, това, за което си мислиш е 8-) ), а и на моя също, така че като излезем обикаляме постичките и ходим на различни места във и около Варна. Винаги може да се измисли нещо.

В тоя ред на мисли - не е задължително да се измисля нещо. Животът и възможностите ни са ограничени. Който се прекланя пред разнообразието толкова, рано или късно, почва да пробва и вредни неща - наркотици, нездравословен секс, пътешествия из опасни местности...
Най-добре е да се приеме, че важното е да е всичко спокойно, здравословно. Това, че "Всичко трябва да се опита в тоя живот" е едно от най-опасните неща, които някога могат да се измислят.

Priceless
04-02-2010, 06:48
^ Да, прекланям се пред разнообразието и пред всичките му последици, които ти изброи. 8-)

gir
04-02-2010, 06:51
^ Да, прекланям се пред разнообразието и пред всичките му последици, които ти изброи. 8-)

Пред последиците от опасните разнообразия едва ли се прекланяш, ама да не дава господ да ти се случат...

Priceless
04-02-2010, 06:53
^ Всичко с мярка е полезно. Think about it, Mr. "know- it -all ;)

alkoxolizmo_0
04-02-2010, 07:40
благодаря ви много за мненията!
много от нещата които казахте са верни ,но рано или късно на него му омръзва от разходки и т.н. затова просто седим на едно място и гледаме филми.Не искам да се оплаквам,разбирам го и от сега нататък ще действам спонтанно.Вярно,сега има по-голям избор заради времето,ако ще и да пием кафе в пластмасова чаша на някоя пейка.Сега се ентусиазирах :grin: благодаря ви много!!! :-)

gir
04-02-2010, 07:57
^ Всичко с мярка е полезно. Think about it, Mr. "know- it -all ;)

Специалността ми е свързана с неща като know (гносеология) и all (онтология, логики). И се опитвам да се доближавам до този идеал.
"Всичко с мярка е полезно" също не е вярно. Това са незадължително-верни съждения. Ще ти дам пример с едно друго, от учебник по логика за 9-ти клас :

"КОЙТО СЕ УЧИ, ТОЙ ЩЕ СПОЛУЧИ"

Доказателството на професор Мерджанов е, че това не е задължително-вярно съждение, защото, много просто, има си хора, които са сполучили и без да са учили, а има и учили, които не са сполучили.

Връщайки се на "Всичко с мярка е полезно", веднага можем да дадем примери с неща, които ВЪОБЩЕ не са полезни, независимо от мярката.
Понеже знам, че не си съвсем малка, няма да те обиждам давайки примери, знам че ще се сетиш за различни такива.

gir
04-02-2010, 08:03
благодаря ви много за мненията!
много от нещата които казахте са верни ,но рано или късно на него му омръзва от разходки и т.н. затова просто седим на едно място и гледаме филми.Не искам да се оплаквам,разбирам го и от сега нататък ще действам спонтанно.Вярно,сега има по-голям избор заради времето,ако ще и да пием кафе в пластмасова чаша на някоя пейка.Сега се ентусиазирах :grin: благодаря ви много!!! :-)

Има хора, които ходят редовно в парковете и бягат, тренират...Да се гледат филми също не е зле. Особено с толкова много безплатни в Интернет.
Спонтанно да се действа...хм, зависи от съдържанието на спонтанното действие. Гледай да не е нещо, дето да го втрещи. РАЗНООБРАЗИЕТО не трябва да е САМОЦЕЛ.

Priceless
04-02-2010, 08:16
Именно. Достатъчно голяма съм си, за да мога да преценя ЗА СЕБЕ СИ кое е вредно и кое - не.

Take_That
04-02-2010, 09:43
Направете, така че да разнообразите "сивото ежедневие"

Hilary_
04-02-2010, 10:33
Не ми се е случвало, защото при нас няма такава хармония .. за което от една страна се радвам, защото на мен в други случаи ми омръзват бързо нещата! .. :D

Опитай се да разнообразиш връзката ви .. дано да ви помогне! (:

gir
04-02-2010, 17:09
Именно. Достатъчно голяма съм си, за да мога да преценя ЗА СЕБЕ СИ кое е вредно и кое - не.

Абе голяма-малка...вредното си е вредно. Примерно големи дози радиация не питат кой колко е голям. Или пък ухапване от отровни змии, ядене на отровни гъби...
Просто няма смисъл да се опитва от всичко.

Priceless
04-02-2010, 19:12
^ Ти май упорито си знаеш своето или си намираш на приказка само, за да спориш с мене.
ЗНАМ кое е вредно и ЗНАМ, че има неща, които и в малки дози са вредни. Довоолен?!