PDA

View Full Version : Работа за непълнолетни през лятото



AliceCullen19
04-02-2010, 11:58
Здравейте,хора!Знам,че има вече такава тема,но гледам,че в нея не пишат много и реших да пусна нова.Ако има проблем,може да я изтриете. :)
Та,значи,искам да попитам тези,които имат някакъв опит в областта...През лятото имам желание да започна някаква работа,на 16 съм и знам,че схемата е малко сложна и не взимат навсякъде....някакви предложения? :? Знам,че повечето ще кажат да раздавам листовки или да търся в Макдоналдс,така че ако може да ми разясните как става работата с Макдоналдс-а и дали ще се навият да ме вземат след като нямам 18 години. :?
Ако някой има други варианти,да сподели... :-D
Мерси предварително :D

SmilezZz
04-02-2010, 12:07
1.Раздаване на листовки
2.Макдоналдс..Мисля,че вземаха при навършени 17 години ,но не съм сигурна
3.Някъде другаде като сервитьор..Не знам..

gree_girl
04-03-2010, 20:56
Здравей! След като си навършила 16 години можеш да работиш и то законно. Трябва ти здравна книжка, която се изкарва (но работодателите ще ти разяснят по-добре, защото се изкарва с тяхна помощ) и също така ти трябват подписи от 2мата родителя, че са съгласни да работиш. А сега къде?

1. Да продаваш сладолед
2. Сетвитьорка
3. Продавачка в магазин (примерно за дрехи)
4. В салон за красота (ако си изкарала курсовете)

AliceCullen19
04-04-2010, 16:11
gree_girl,много ти благодаря за инфото. :)
Само че възниква и друг проблем.Родителите ми са разведени и просто няма как да взема подпис от баща ми,защото той не живее в България,а да пътувам в чужбина само за един подпис.. :? Има ли някакъв начин работата да стане без него и само със съгласието на майка ми?
Това за продавачката в магазин за дрехи много ми хареса и определено ще потърся нещо такова. :) Ще ми бъде приятно...

gree_girl
04-05-2010, 17:22
Ами не съм сигурна. Но ако майка ти е попечителка, може да става и само с нейния подпис. Предполагам, че закона е предвидил и това. За да си по-сигурна се поинтересувай от някого, който е по-запознат от мен.

Радвам се, че ти помогнах! :-) Надявам се да си намериш работа за през лятото :)

JuLeTyYy
04-05-2010, 19:41
Здравейте, понеже видях че има такава тема, реших да не пускам нова. Аз и още няколко мои приятелки искаме да раздаваме листовки през лятото, но не знаем къде може да намерим обяви. На 14 години сме и много ще се зарадваме, ако някой знае и е работил вече това и може да ни помогне. От София сме. Благодаря предварително :)