PDA

View Full Version : Помощ - цъфтяща коса



Sladinkoto94
04-02-2010, 12:24
:P здравейте
Имам проблем - косата ми е сравнително гъста и почти къдрава със средна дължина.Преди изобщо не цъфтеше,а сега какво става!Почти не я третирам не ползвам боя,а преса 1 път на седмица,но колкото и да я подстригвам след около 3 седмици пак е цъфнала!Имам чувството,че още с излизането от салона не са успели да оберат цъфтежите :o Ползвах и маска на Shauma за цъфтяща коса,но от нея стана още по - зле.Харесвам косата си и освен цъфтежите нямам други проблемилМоля ви кажете някакви маски,шампоани каквото и да е,за да спра цъфтенето :-)

kalpazanka
04-02-2010, 12:31
Спри пресата.
Купи си бадемово масло- нанасяш преди да се изкъпеш, стоиш 1 час с него.
Масло от пшеничен зародиш- с него внимавай, изсушава косата. Ако по принцип ти е суха, не ти го препоръчвам.
Купи си спрей балсам Глис- впръскваш на измита коса.

petinkataaa
04-04-2010, 12:14
цъфтежите не са малък проблем....спри напълно пресата ии я подхрани с някакви витамини..не знам какви,съжалявам..

sunshine955
04-05-2010, 11:29
ползвай кристали за коса .. те попринцип защитават косата от пресата и придават блясък но аз ползвам и термозащитен гел преди да се изправям .. :)

nicolepcd
04-05-2010, 11:32
Нито кристали, нито Глис Кюр за цъфтящи краища не помагат. :) Поне при мен :-o

Sunshin3
04-05-2010, 11:42
Кристалите НЕ предпазват косата от пресата. :wink:

Разрови се във форума, има много теми за домашни маски. Ако не - потърси в чичко гугъл. Избери си една за цъфтяща коса и я прави редовно(колкото пъти е посочено), но не прекалявай. Според мен домашните маски са по-добри от готовите купени. :)

Converse333
04-05-2010, 12:02
Аз използвам шампоан и балсам Глис за цъфтящи връхчета, намалих пресата до 1 път в седмицата и правя маски с бадемово масло. Косата ми не цъфти. :)

TheLightQeen96
04-06-2010, 20:54
На мен много ми допада колекцията за изправяне на косата GLISS-Asia Straight :) Косата ми попринцип е сравнително права , но сега ми е доста филирана и етажирана,и за това се начупва,накъсва, та чак и ''разцъфва'' ;Д Доста съм доволна :) Използвам също и GLISS-hair repair 19 спрей за коса !!! Та съм много доволна и от него :) А до колкото разбирам,имаш доста захабени краища на косата ... препоръчвам да си правиш домашна маска с яйце и кисело мляко 1-2 пъти в седмицата преди къпане ;)

Дано да подейства! :):):)