PDA

View Full Version : Щом е само въпрос на ВЯРА,



gir
04-02-2010, 13:19
Щом е само въпрос на вяра, що християните тука не вярвате в Исляма или в друга религия? Там по същия начин се казва, че трябва БЕЗ ДОКАЗАТЕЛСТВА, просто да повярваш.

На какъв принцип се избира едно ВЯРВАНЕ пред друго ВЯРВАНЕ?

emancipaciq
04-02-2010, 13:36
На който както му оттърва ;)

Nam3less3
04-02-2010, 14:16
Много искаш да знаеш. Нали си атеист, защо те интересува?

gandalfepi4
04-02-2010, 14:37
Много искаш да знаеш. Нали си атеист, защо те интересува?

нужно ли е да си китаец за да се интересуваш от историята им или да си англичанин за да учиш английски?

пита щото му е интересно. аз лично си имам отговор, но не е много уважителен и затова се въздържах да го дам още в началото. ако искаш отговаряй ако не искаш недей, никой не те бие.

само да ти припомня:

Матей 19:19 обичай ближния си

елементарна учтивост е да отвърнеш на човека, нито те ругае, нито те осмива.

Nam3less3
04-02-2010, 14:56
Много искаш да знаеш. Нали си атеист, защо те интересува?

нужно ли е да си китаец за да се интересуваш от историята им или да си англичанин за да учиш английски?

пита щото му е интересно. аз лично си имам отговор, но не е много уважителен и затова се въздържах да го дам още в началото. ако искаш отговаряй ако не искаш недей, никой не те бие.

само да ти припомня:

Матей 19:19 обичай ближния си

елементарна учтивост е да отвърнеш на човека, нито те ругае, нито те осмива.Вие осмивате всички вярващи в този раздел, а аватара ти е отвратителен.

gandalfepi4
04-02-2010, 15:06
хммм не помня да се е случвало аз да кажа "мръсна" дума за вярващите честно казано. ако съм цитирал (а не съчинявал) факти, изследвания или пасажи от библията (нещо което вие, вярващите, не правите между другото) то е било с цел дебатиране, а не обида. дори когато намерих неопровержими доказателства че християнството е лъжа написах в заглавието "уви" и го имах в предвид, приятно е да дискутираш философия и тн с вас.

аватара ми пък не е отвратителен понеже е хумористично свързване на атеистите с гоустбъстърите, което пък може да се смята за обидно само за тях самите. (ако ще отвориш дума за подписа ми: той е само и единствено въпрос, ако имаш проблем с цитата, имаш проблем с библията)

това все пак не обяснява защо ти не следваш ЗАПОВЕДИТЕ на своят БОГ и не проявяваш тази най-малка добрина.

Nam3less3
04-02-2010, 17:31
това все пак не обяснява защо ти не следваш ЗАПОВЕДИТЕ на своят БОГ и не проявяваш тази най-малка добрина.Това, че съм християнин, не значи, че съм напълно добродетелен човек, всеки си има недостатъци. Нито съм следвал, нито съм нарушил тая "заповед", просто проявявам хладно отношение към темата и автора, защото станаха толкова много теми и мнения, а ефектът е нулев, и както беше казано, вярата на един човек е въпрос на убеждение и на някой други неща, които не могат да бъдат променени от научни доказателства, линкове и дискусии. А тъй като самите вие ще си останете атеисти, тези спорове няма да променят никой и няма да имат никакъв ефект върху някои потребител тук.

filmimilmi
04-02-2010, 18:02
това все пак не обяснява защо ти не следваш ЗАПОВЕДИТЕ на своят БОГ и не проявяваш тази най-малка добрина.Това, че съм християнин, не значи, че съм напълно добродетелен човек, всеки си има недостатъци. Нито съм следвал, нито съм нарушил тая "заповед", просто проявявам хладно отношение към темата и автора, защото станаха толкова много теми и мнения, а ефектът е нулев, и както беше казано, вярата на един човек е въпрос на убеждение и на някой други неща, които не могат да бъдат променени от научни доказателства, линкове и дискусии. А тъй като самите вие ще си останете атеисти, тези спорове няма да променят никой и няма да имат никакъв ефект върху някои потребител тук.

За глухия, тези които танцуват са луди. И аз не смятам, че има смисъл да се спори с теб. Каквито и факти да ти се предоставят, ти не искаш да слушаш, изсипваш ги в краката си и ги стъпкваш без да искаш дори да им обърнеш внимание... Помни, това е форум и никой не те задържа тук насила. За нас останалите просто темата ни е интересна. :)

gandalfepi4
04-02-2010, 18:12
ей неймлес чел ли си джонатан ливингстън чайката?

може да ти е полезно или поне интересно

http://chitanka.info/lib/text/721

доста хубава и добра малка басня, може и религиозно да я интерпретираш ако успееш. надявам се да ти помогне 8-)

Nam3less3
04-02-2010, 18:24
@filmimilmi това не е наука, че да се работи с факти. Фактите и научните доказателства важат във форума за наука, но не и тук.

@gandalfepi4 аз пък ще ти препоръчам книгите Добротолюбие, написани от свети хора и утвърдени източноправославни светци(ако ги прочетеш, ще разбереш защо са сигурни автори), които интерпретират и обясняват по чист и християнски начин библията(смея да твърдя, правилен, прочети ги, и ще разбереш защо).

@gir според мен утвърдените световни религии проповядвят любов и водят до Бог(т.е. не са лъжерелигии) и са просто различни пътища към него. За това кой път ще избереш, сам си решаваш, просто някой религии са подходящи за някой общества, народи, нрави и подхождат на начина им на живот и мислене. За това има няколко религии а не една, защото хората са различни, и различните пътища(религии) пасват на различните хора.

filmimilmi
04-02-2010, 18:52
@Nam3less3, ако си истински християнин просто не става така. Един от водещите принципи, за да можеш да се причислиш към дадена религия е, че ти вече си имаш истина. И дори да намира по нещо вярно в различните вярвания, онзи, който обича Истината, не бива да се съгласява с тях. :)
Мне, не си никакъв християнин според мен щом се считаш за такъв единствено заради обществото, в което си отгледан. По-скоро си агностик, приемаш, че има някакъв висш разум и гледаш да не богохулстваш, но не си си избрал пътя. :-o Мисля, че и един от фундаменталните християни във форума (SolusChristus) ти го каза не веднъж... Но все пак не споря с теб, включването ти по темата си е изцяло в твоето право да изкажеш мнение. :)

Nam3less3
04-02-2010, 19:20
@Nam3less3, ако си истински християнин просто не става така. Един от водещите принципи, за да можеш да се причислиш към дадена религия е, че ти вече си имаш истина. И дори да намира по нещо вярно в различните вярвания, онзи, който обича Истината, не бива да се съгласява с тях. :)
Мне, не си никакъв християнин според мен щом се считаш за такъв единствено заради обществото, в което си отгледан. По-скоро си агностик, приемаш, че има някакъв висш разум и гледаш да не богохулстваш, но не си си избрал пътя. :-o Мисля, че и един от фундаменталните християни във форума (SolusChristus) ти го каза не веднъж... Но все пак не споря с теб, включването ти по темата си е изцяло в твоето право да изкажеш мнение. :)Аз пък ти казвам, че аз съм християнин. Но уважавам другите религии, както трябва да го прави всеки християнин. И имам по-различно интерпретиране на християнството(защото библията е свободна за интерпретации), което съм убеден, че е добро и правилно, но същността си е една и съща. Разликата между моето тълкуване и това на другите е в незначителни и неважни неща, свързани с теми като прераждането и т.н., които са си просто козметични. За това някой ми казват, че не съм християнин, но това не е вярно, защото интерпретациите ми са напълно в духа на християнството и доброто. И мога да го "докажа" :D

gir
04-02-2010, 20:37
Много искаш да знаеш. Нали си атеист, защо те интересува?

Щото да ви покажа, че вярвате по СЛУЧАЙНОСТ. Ако бяхте се родили в Иран щяхте да биете чело на молитвеното килимче по 5пъти на денонощие и да ми хвалите Аллаха,джиновете, Мохамед, хуриите и др., за които ти е ясно, че не знаеш.
А "Истината ще ни направи свободни" - рекъл Исус, който не е бил никакъв Исус, а ЙЕШУА и, който е изглеждал реално така:

РЕКОНСТРУКЦИЯ НА ЛИЦЕТО НА ЙЕШУА (Исус Христос)

http://http-server.carleton.ca/~zcrook/08%20-%20RealJesus.jpeg


Вие сте свикнали да ви го разкрасяват по иконите, ама нямааааа...древните евреи като Йешуа са си тъмни и арабо-подобни.

gir
04-02-2010, 20:41
Много искаш да знаеш. Нали си атеист, защо те интересува?

нужно ли е да си китаец за да се интересуваш от историята им или да си англичанин за да учиш английски?

пита щото му е интересно. аз лично си имам отговор, но не е много уважителен и затова се въздържах да го дам още в началото. ако искаш отговаряй ако не искаш недей, никой не те бие.

само да ти припомня:

Матей 19:19 обичай ближния си

елементарна учтивост е да отвърнеш на човека, нито те ругае, нито те осмива.Вие осмивате всички вярващи в този раздел, а аватара ти е отвратителен.

Прав си. И на мене не ми харесва аватара му, щото заблуждава хората как е изглеждал Йешуа - Исус.

http://http-server.carleton.ca/~zcrook/08%20-%20RealJesus.jpeg

gir
04-02-2010, 20:52
"това не е наука, че да се работи с факти. Фактите и научните доказателства важат във форума за наука, но не и тук."


Прав си. Религията не може да борави с доказателства и факти, щото такива НЯМА. Тя религията НЕ МИСЛИ. Не може да рефлектира сама върху себе си.



"които интерпретират и обясняват по чист и християнски начин библията(смея да твърдя, правилен, прочети ги, и ще разбереш защо)."


Т.е. по религиозен начин? Оня, за който не важат фактите и доказателствата? АМИ ТОГАВА ЗНАЧИ ВСИЧКИ РЕЛИГИИ И ЛЪЖИ СА ЕДНАКВИ! ТИ КАК СИ ИЗБРА ДА СИ ХРИСТИЯНИН ТОЧНО?



"@gir според мен утвърдените световни религии проповядвят любов и водят до Бог(т.е. не са лъжерелигии)"


1) Не само любов.

2) Кой е доказал, че има Бог?!




"и са просто различни пътища към него."


Това, ако го вярваш ДИРЕКТНО те отлъчва от Православието.

gir
04-02-2010, 20:56
@Nam3less3, ако си истински християнин просто не става така. Един от водещите принципи, за да можеш да се причислиш към дадена религия е, че ти вече си имаш истина. И дори да намира по нещо вярно в различните вярвания, онзи, който обича Истината, не бива да се съгласява с тях. :)
Мне, не си никакъв християнин според мен щом се считаш за такъв единствено заради обществото, в което си отгледан. По-скоро си агностик, приемаш, че има някакъв висш разум и гледаш да не богохулстваш, но не си си избрал пътя. :-o Мисля, че и един от фундаменталните християни във форума (SolusChristus) ти го каза не веднъж... Но все пак не споря с теб, включването ти по темата си е изцяло в твоето право да изкажеш мнение. :)Аз пък ти казвам, че аз съм християнин. Но уважавам другите религии, както трябва да го прави всеки християнин. И имам по-различно интерпретиране на християнството(защото библията е свободна за интерпретации), което съм убеден, че е добро и правилно, но същността си е една и съща. Разликата между моето тълкуване и това на другите е в незначителни и неважни неща, свързани с теми като прераждането и т.н., които са си просто козметични. За това някой ми казват, че не съм християнин, но това не е вярно, защото интерпретациите ми са напълно в духа на християнството и доброто. И мога да го "докажа" :D

Аз-образът ти е напълно извън досег с реалността. Ако знаеш как си на почти 180 градуса от това, за което се самовъзприемаш...ще се обесиш...

Nam3less3
04-02-2010, 21:19
Да взема да си запиша час при тебе за религиозно съветване? Жалко, че не си на мое място та да разбереш как всичко това, което пишеш, е далеч от реалността, недостижима за тебе, защото живееш в мрак(т.е. си атеист :D ).
За това казвам, че говорим на различни езици. Не съм си избирал да съм християнин, нито пък съм отлъчен от православието, даже напротив. Но тези неща не може да ги разберете, защото не сте християни.
Ето защо не ми се спори с атеисти, единственият конструктивен спор на религиозна тема би могъл да бъде с други вярващи. Няма какво повече да се каже, а всеки ваш следващ дълъг пост с антихристиянски аргументи нито ще повлияе на някой, нито ще има смисъл. Стига сте си губили времето.

gandalfepi4
04-03-2010, 07:06
и все пак-прочети онази басня. тя е просто хубава, известна литература. всеки човек би трябвало да я е мернал поне (като Шекспир или Малкия принц, нещо такова)

а колкото до Добротолюбие, погледнах я. имаше един сайт с откъси и ми се струва че си прав... донякъде.

мъдрост-ммда

добрина-да

свързано с библията-ммда

християнско- не толкова много... виж например будизма, дзен и ще намериш 80-90% сходство между написаните неща.

не казвам че е лошо. според мен е хубаво, но изобщо не прави библията истинска или не маха и лошите ѝ съобщения... нали се сещаш онези довели до ТОВА


http://i.ytimg.com/vi/7OS5qeLlwQI/0.jpg
http://www.opednews.com/populum/uploaded/witch_joanarc17-e-41159-20091108-5.jpg
http://www.tn-atheist.com/wp-content/uploads/2009/05/torture.jpg

http://z.about.com/d/atheism/1/0/D/0/3/AgathaTorturePiombo-e.jpg

колкото и да ти се иска моралът на който учи науката (О ДА) е ДОСТА по-голям от теистичния морал. а пък и доста по-оправдан

Nam3less3
04-03-2010, 17:04
До това са довели хората, не религията. Религията не може да бъде обвинявана заради човешките грешки, направени умишлено с цел политическа печалба от религията.

gir
04-03-2010, 17:34
Да взема да си запиша час при тебе за религиозно съветване? Жалко, че не си на мое място та да разбереш как всичко това, което пишеш, е далеч от реалността, недостижима за тебе, защото живееш в мрак(т.е. си атеист :D ).
За това казвам, че говорим на различни езици. Не съм си избирал да съм християнин, нито пък съм отлъчен от православието, даже напротив. Но тези неща не може да ги разберете, защото не сте християни.
Ето защо не ми се спори с атеисти, единственият конструктивен спор на религиозна тема би могъл да бъде с други вярващи. Няма какво повече да се каже, а всеки ваш следващ дълъг пост с антихристиянски аргументи нито ще повлияе на някой, нито ще има смисъл. Стига сте си губили времето.

Може да си запишеш час на друго място даже...
Направо съм щастлив, че не съм на твое място. Рядко има някой, който да иска да е по-неосведомен и по-заблуден.
В мрак живеят религиозните шантавели. А атеистите, ако са образовани, всичко им е ясно, поне в основни линии. Примерно аз знам какво е това на аватара ти, а ти си мислиш, че са някакви зелени точици.
Няма значение на какъв език се говори. Има значение съдържанието на казаното.
Ти не можеш да схванеш идеята на темата. А тя е, че ако само на ПРИНЦИП "ВЯРА" подхождаш можеш да вярваш НА ВСИЧКО.

И ти нали повече нямаше да пишеш, какво стана?...

gir
04-03-2010, 17:42
До това са довели хората, не религията. Религията не може да бъде обвинявана заради човешките грешки, направени умишлено с цел политическа печалба от религията.

Ама защо пише, че не можем да пожелаваме робите на ближния си? Ти искаш ли да бъдеш роб или да бъдеш робовладелец? Християнският морал няма против, даже го ЛИГИТИМИРА в заповедта си...
Изкажи се, моля ти се.

emancipaciq
04-03-2010, 20:44
Ти искаш ли да бъдеш роб или да бъдеш робовладелец
Няма значение какъв си, важното е да си благодарен на Бог за това което си ;)
Пример: Йосиф е бил роб, братята му са го продали и той е станал роб в Египет, но той никога не изостави Бог и накрая Той го направи цар на Египет ( 2-ри след фараона ако трябва да съм точен ). Та смисъла е да си благодарен на Бог и да не го изоставяш и накрая ще бъдеш благословен ;)

gandalfepi4
04-04-2010, 08:59
До това са довели хората, не религията. Религията не може да бъде обвинявана заради човешките грешки, направени умишлено с цел политическа печалба от религията.

кое? доктора, който са го убили "борн агейн" християните ли? или пък гоненията на вещици (които определено СА били вещици) заради които са измъчвани и убити хиляди невинни жени? или пък великата инквизиция или кръстоностните походи (въпреки че те специално наистина не се баш толкова заради библията но пак е спомогнала доста)

същото е като да казваш че заради корана никой не се е взривил брато.

gandalfepi4
04-04-2010, 09:06
Ти искаш ли да бъдеш роб или да бъдеш робовладелец
Няма значение какъв си, важното е да си благодарен на Бог за това което си ;)
Пример: Йосиф е бил роб, братята му са го продали и той е станал роб в Египет, но той никога не изостави Бог и накрая Той го направи цар на Египет ( 2-ри след фараона ако трябва да съм точен ). Та смисъла е да си благодарен на Бог и да не го изоставяш и накрая ще бъдеш благословен ;)

ааа да. бях забравил за това. така и не разбрах само за къв дявол са му притрябвали на бог такива подлизурковци ама айде

emancipaciq
04-04-2010, 10:56
така и не разбрах само за къв дявол са му притрябвали на бог такива подлизурковци ама айде
Няма и да разбереш ;)

gandalfepi4
04-04-2010, 11:27
^ ама аз сериозно! искам да кажа виж йов-добър и благочестив човек. нооо бог се хваща на бас с дявола и започват да му правят гадости:

взимат му богатствата
покриват го проказа
убиват му семейството

и най-накрая бог му се натриса и почва да си вее "макавея" и да се прави на големия пич и понеже оня пак стоял като пън бог му върнал богатството... но не и избитите деца.

това е гадно според мене. БУКВАЛНО да си играеш с няква мравка. аз лично не бих направил такова нещо само за да си търся подлизурковци. ако можеш да ми обясниш давай, моля

gir
04-04-2010, 18:21
Ти искаш ли да бъдеш роб или да бъдеш робовладелец
Няма значение какъв си, важното е да си благодарен на Бог за това което си ;)
Пример: Йосиф е бил роб, братята му са го продали и той е станал роб в Египет, но той никога не изостави Бог и накрая Той го направи цар на Египет ( 2-ри след фараона ако трябва да съм точен ). Та смисъла е да си благодарен на Бог и да не го изоставяш и накрая ще бъдеш благословен ;)

Абе няма проблеми. Ти си бъди благодарен/неблагодаре на Бог/на небог...на каквото си искаш! Подкрепяш ли робството? Трябва ли робството да се върне, за да са адекватни "заповедите" на Бога?
Сега заповедта да не пожелаваме роба/робинята се е изпразнила от съдържание, защото почти никъде не са останали роби. Защо Бог не отрича, а легитимира робството?

И защо си сигурно, че има Бог? Няма данни да има такъв...

gir
04-04-2010, 18:24
така и не разбрах само за къв дявол са му притрябвали на бог такива подлизурковци ама айде
Няма и да разбереш ;)

Право си! Такава шизофрения като Библията, компилативна и , оттам, несъгласувана, инкохерентна НЕ МОЖЕ НАПЪЛНО ДА СЕ РАЗБЕРЕ! Лудостта винаги си остава с няколко неизвестни...Но това не е проблем на лекарите, а на лудите...

gir
04-04-2010, 18:28
Ти искаш ли да бъдеш роб или да бъдеш робовладелец
Няма значение какъв си, важното е да си благодарен на Бог за това което си ;)
Пример: Йосиф е бил роб, братята му са го продали и той е станал роб в Египет, но той никога не изостави Бог и накрая Той го направи цар на Египет ( 2-ри след фараона ако трябва да съм точен ). Та смисъла е да си благодарен на Бог и да не го изоставяш и накрая ще бъдеш благословен ;)

ааа да. бях забравил за това. така и не разбрах само за къв дявол са му притрябвали на бог такива подлизурковци ама айде

Богът , според характеристиките му в "Книгата', си е един психар, неуравновесен, нелогичен, примитив, инфантил и каквото се сетиш. Та, с такава, антропоморфна, исторически-определена същност харесва именно подчинени, които са по-зле и от него самия...Това е логическото заключение в контекста на Библията. Иначе всички умни хора са наясно, че това е само една измислица, която еволюира от едно богче, женено за богиня, до единен Бог, а после и разтроен на 3-лица...

gir
04-04-2010, 18:31
^ ама аз сериозно! искам да кажа виж йов-добър и благочестив човек. нооо бог се хваща на бас с дявола и започват да му правят гадости:

взимат му богатствата
покриват го проказа
убиват му семейството

и най-накрая бог му се натриса и почва да си вее "макавея" и да се прави на големия пич и понеже оня пак стоял като пън бог му върнал богатството... но не и избитите деца.

това е гадно според мене. БУКВАЛНО да си играеш с няква мравка. аз лично не бих направил такова нещо само за да си търся подлизурковци. ако можеш да ми обясниш давай, моля

Ми като за шизофреник, Богът пак добре се е справил...Ти пък много взискателен ще излезнеш...Някои шизофреници и толкова не могат!... :D

emancipaciq
04-05-2010, 07:22
Мда разбрахме че всички вярващи са шизофреници...То по тая логика ако не си атеист начи си шизофреник :D

SolusChristus
04-05-2010, 08:18
Мда разбрахме че всички вярващи са шизофреници...То по тая логика ако не си атеист начи си шизофреник :D

Естествено, колко трябва да си тъп, та да вярваш на такива приказки? #-o

nymphadora
04-05-2010, 08:29
Добре,аз съм вярваща въпреки,че не признавам Библията и религията,представена по този изкривен начин.
Но да,вярвам,че има Бог.Това шизофреник ли ме прави?

HRaBr0TyYKeBaPcHe
04-05-2010, 14:32
^до известна степен.
Да вярваш в нещо несъществуващо :-o :-o :-o

Все 1 аз да кажа,че всяка вечер 3 леприкона ми крадат обувките.
Вие какво ще кажете-че съм дорбе? :-o

emancipaciq
04-05-2010, 15:01
Ай молят' са...изобщо нямате доказателства че не съществува. Хич не ме интересува имал ли си съпруга, нямал ли си....Факта е че съществува и аз както и много други хора вярваме в Него. Пък ти ако искаш си вярвай че леприкони ти крадат обувките ;)

HRaBr0TyYKeBaPcHe
04-05-2010, 15:47
Съпруга...? Че аз съм на 16 уа :lol: :lol: :lol: Да сега ще кажеш-а някфо лапе ша ма учи.Еми аз дори и да съм разлигавен пубер съм информиран доста
А къде е факта че съществува :?

gandalfepi4
04-05-2010, 16:56
Ай молят' са...изобщо нямате доказателства че не съществува. Хич не ме интересува имал ли си съпруга, нямал ли си....Факта е че съществува и аз както и много други хора вярваме в Него. Пък ти ако искаш си вярвай че леприкони ти крадат обувките

виж, никой няма доказателства че няма НИКАКЪВ бог.

има ДОСТА доказателства, че няма християнски/мюсюлмански/еврейски.

за това става въпрос.

emancipaciq
04-05-2010, 17:11
А къде е факта че съществува :?
Пример: Благодатния огън който всяка година около Възкресение се спуска в църквата Божи гроб в Ерусалим. Можеш да потърсиш из нета за него. Сега ТИ ще кажеш "ама те го запалват там с някви схеми"

Припомняме, че според традицията Православният патриарх на Ерусалимската Църква сваля богослужебните си одежди. В бял стихар, пристегнат с кожен колан, той застава пред входа на параклиса. Войници проверяват дали в дрехите на архиерея не е укрито огниво.
Ок дори и да приемем че запалването е фейк, как ще обясниш че огънят НЕ изгаря хората?

В първите минути на чудото богомолците можаха да измият с огъня лицата и главите си, тъй като се счита, че той не изгаря нито кожата нито косите.
Мисля че това опровергава и твърдението на гандалф че нямало доказателство че има християнски Бог ;)

filmimilmi
04-05-2010, 17:30
^ Абе за какъвто и огън да става дума, сигурен съм, че е жежко каквото и да си говорим. 8-) Ами нестинарите уж не ги боли (танцуващите боси върху жарава), но и те си имат техника... :)

gir
04-05-2010, 17:33
Мда разбрахме че всички вярващи са шизофреници...То по тая логика ако не си атеист начи си шизофреник :D


Говорех, че ако се вярва на характеристиките на Бога - ще се окаже доста ненормална личност. Колкото до лудите - да, при много психични заболявания има повишена религиозност. Не е задължително някой вярващ да е луд, но определено е необразован и/или некритичен и/или много отчаян. Това са механизмите на вярата в :
-богове
-ангели
-караконджули
-полъргайсти
-извънземни...

gir
04-05-2010, 17:36
^до известна степен.
Да вярваш в нещо несъществуващо :-o :-o :-o

Все 1 аз да кажа,че всяка вечер 3 леприкона ми крадат обувките.
Вие какво ще кажете-че съм дорбе? :-o


даже още по-зле...леприконите са къде-къде по-възможни за съществуване, отколкото Извечен, Въздесъщ, Всемогъщ и пр. Бог...Самото понятие за него е ПРОТИВОРЕЧИВО и изпълнено с логическа и онтологическа невъзможнст.

Пример:


-може ли Всемогъщият да направи толкова тежък камък, който да не може да повдигне?

gir
04-05-2010, 17:40
Ай молят' са...изобщо нямате доказателства че не съществува. Хич не ме интересува имал ли си съпруга, нямал ли си....Факта е че съществува и аз както и много други хора вярваме в Него. Пък ти ако искаш си вярвай че леприкони ти крадат обувките ;)
Да поясним - много неща не съществуват:

-розов плинтифленгер с хобот на Венера
-мръсен дъждобран с хобот на Марс
-Бог :-P
Но несъщесвуващото не трябва да се доказва. Доказват се съществуващите неща. И това е отговорността на този, който твърди, че има нещо - да го докаже.
Това, че преди Богът ви е бил едно от многото богчета, показва, че идеята за него е ИЗМИСЛИЦА.
Фактът не е, че съществува, а че - нищо не показва да съществува.

Вярването на хората не определя нищо...Те и на Пол Пот са вярвали някои...

gir
04-05-2010, 17:59
Благодатният огън не е нищо интересно. Има си много случаи на самозапалване в природата. А и не е изключено да е трик. Така или иначе от много църкви, даже и от Ватикана това не се признава за чудо...

"Ок дори и да приемем че запалването е фейк, как ще обясниш че огънят НЕ изгаря хората?"

ОБЯСНЯВАМ ГО С ТОВА, ЧЕ НЕ СТЕ УЧИЛИ В УЧИЛИЩЕ ЗА ХЛАДНИЯ ОГЪН! Има такава разновидност на огъня в химията. Ниско-температурен огън. Ама, ако някой си мисли, че огънят винаги изгаря, лесно става жертва на религиозно вярване. Много неща могат да горят с хладен огън, най-известното е:

-етиловият ефир на борната киселина !
ЕТО ПРИМЕР на обикновен човек, който си го допира това, в домашни условия на лицето!

Сега видя ли, че вярваш в неправилното?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/ru/a/aa/Fire_not_burn2.jpg

emancipaciq
04-05-2010, 18:15
Ама да разбира се, как не се сетих. Сигурно милионите хора които вярват в това и те не са се сетили...шизофреници такива!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :D :D :D

gandalfepi4
04-05-2010, 19:31
А къде е факта че съществува :?
Пример: Благодатния огън който всяка година около Възкресение се спуска в църквата Божи гроб в Ерусалим. Можеш да потърсиш из нета за него. Сега ТИ ще кажеш "ама те го запалват там с някви схеми"

Припомняме, че според традицията Православният патриарх на Ерусалимската Църква сваля богослужебните си одежди. В бял стихар, пристегнат с кожен колан, той застава пред входа на параклиса. Войници проверяват дали в дрехите на архиерея не е укрито огниво.
Ок дори и да приемем че запалването е фейк, как ще обясниш че огънят НЕ изгаря хората?

В първите минути на чудото богомолците можаха да измият с огъня лицата и главите си, тъй като се счита, че той не изгаря нито кожата нито косите.
Мисля че това опровергава и твърдението на гандалф че нямало доказателство че има християнски Бог ;)

ох божичко, а ти как ще обясниш факта че никой не се докосва до свещения огън за пвече от 5 милисекунди преди да погледне просветлено

http://www.youtube.com/watch?v=fUFeFYw4aMg

да не би вяра да им липсва нещо? аз не виждам кой знае какво е станало освен наяакви големи хора си "перват" ръцете над пламъка за малко и си вярват че е невероятно

emancipaciq
04-05-2010, 19:49
Може би ТИ трябва да се вгледаш малко повече и по-точно в 0:40 секунда има един брадат мъж който си "перва" огъня над брадата. Не би ли следвало тя да изгори или поне малко да се запали? :?

gir
04-06-2010, 05:23
Гандалф, разбирам я нея, че се прави, че не ми е видяла поста, където обясних за хладния огън (в природата редица неща горят без особено отделяне на топлина), ама ти не го ли видя?! Виж на предната страница поста ми, даже съм приложил снимка как може да се получава това в домашни условия. По тоя начин се решава спора - просто използват химическо вещество, което гори с хладен огън. Няма нищо свръхестествено. Поне ти можеш да го разбереш това, еманципираното е неспасяемо, то си личи...

gandalfepi4
04-06-2010, 06:56
^ да ама не знам дали не се иска специално гориво. затуй си трая да не пусна неква глупост, ако самия пламък се предава на друг материал и запазва свойствата си кажи че тогава става ултра лесно вече 8-)

ПП еманципацията е мъжко да знаеш


а иначе... ЕМАНЦИПАЦИО! триста космически зомбита каубои яхнали лазерни динозаври киборги ме взели за колко тъп ме имаш? мислиш ли че не бих отдели 2 минути да изгледам нещо което би променило живота ми ако е вярно? да, видях пича с брадата и обяснението е болезнено явно-това не е гъши пух, или вата много ясно че като го "пернеш" леко няма да избухне като атомна бомба да не би да си е топил лицето в напалм преди това? да не говорим че горящите ръбове на хартия ти предоставят доста лек пламък, ако беше от ацтиленова горелка нямаше да е същото ама на.

http://www.youtube.com/watch?v=RmH8bqJE074

тоя като не изгаря да не е моисей нещо? на мене веднъж ми се бъгна запалката и ми бухна един пламък в лицето и се дръпнах страшно бързо(нямах много вяра че пламъка ще ме остави без рани както и твоите вярващи май), и освен подозрителната миризма ми нямаше нищо нито на веждите, нито на миглите, нито на перчема... чудо от бог???

така и не отговори-защо "вярващите" си "перват" ръчичките за съвсем мъничко над пламъка?

аз съм си правил "опити" над свещ (доста по концентриран пламък само между другото) можеш да си държиш ръката за около секунда преди да усетиш болка, 2-3 секунди и започва да става лошо. над този огън не виждам защо хората просто не си слагат дланите за малко (не не толкова малко колкото го правят, 5 милисекунди за НИЩО не стигат ) и да се радват после. дай някакво клипче в коет се вижда как тези хора си слагат дрехите, косите или кожатана над пламъка за ПОНЕ 5 секуди и не им става нищо, това е доказество за необикновен огън, а не жалкото перване. така си играят дори децата не се излагай бе човек :?

та чакам, защо вярващите си перват кунките над пламъка вместо да го докоснат истински? страх че ще ги опари ли?

аз отговорих на твоя въпрос твой ред е. защо? и защо ще дава такова ташак чудо когато може да регенерира крайниците на 2-3-ма добри човека и ГОТОВО
явно бог иска да прави чудеса но защо не направи едно две ...хммм "полезни" чудеса? както е правил в библията например :oops:

но каткто и да е де. защо си перват ръчичките?

gandalfepi4
04-07-2010, 17:39
аре де. такъв простичък въпрос пък 2 дена минаха и нищо. не е ли очевиден отговора както и при предните ми запитвания?

YzyrpatoR
04-10-2010, 12:22
християнската паплач НЯМА аргументи безмислено е да и се задават въпроси

gandalfepi4
04-10-2010, 13:26
^ мнението ти е радикално и грубо :smt085

виж, сигурен съм че те са пълни с отговори, които са важни. вярвам в това, понеже има майки които убиват децата си за да са сигурни че ще отидат в рая, фундаменталисти които убиват доктори правещи аборти, родители които убиват децата си като ги лишават от лекарства, уповавайки се на божествено изцеление и книга, която твърди че някой който те обича ЩЕ изпрати 90-ина процента от живелите някога хора в ужасяващо място, което сам е направил завинаги И ГО НАРИЧАТ ДОБРО И ВЯРНО нещо, въпреки че отрича логика, наука и морал...

требе да си има отговор за това държание и на мен ми се струва важен, за това и питам, и питам и чакам :-D

с грубост не се стига до познание, приятелю.

YzyrpatoR
04-13-2010, 22:38
не по-радикално и грубо от християнството
"отрича логика, наука и морал... "
Ти ако си доволен на такъв отговор аз не съм
за сметка на това обаче съм доволен от познанието което имам и това че съм груб няма да ме направи по-малко знаещ
Всеки сам си прави изводите ако чакаш някой да те убеди че християнството е хубаво(всеки християнин вярва или поне се опитва да вярва в това поради ред причини за които можеш и сам да се досетиш) или ще се отвратиш от него или ще свършиш като пенсионерите които живеят за да идат да изметат на попа църквата

YzyrpatoR
04-15-2010, 20:36
ето ти християнски "аргументи" и "отговори" на въпроси,мисля че са достатъчно показателни по-добри от тях едва ли ще получиш най-много някой цитат от библията да лепнат

защото дори и да отговоря на всичките ви въпроси, това няма да има никаква полза, от далеч си личи, че и Бог буквално да се появи пред лицето ви, няма да повярвате ами ще търсите научно обяснение


вярващите знаят, че съществува Бог, пък те тръгнали да им казват, че е лъжа.
"Знаещия истината никога не се насилва да бъде убедителен, той е убедителен, защото знае истината!". Убедителността ми разбива всички атеисти с поглед 8)


Вярата води до знание, унищожаващо всички "научни доказателства"
А да не забравяме и SolusChristus който псува като каруцар и приема абсолютно невъзможни неща(да за противоречията в библията говоря и по-специално стария завет)за обясними
Както се казва в "Забавна библия" на Лео Таксил щом християните вярват че един от светците им е живял седмици в корема на кит те без никакви съмнения биха повярвали че и кита може да живее няколко седмици в корема на светеца стига само божествения гълъб да им продиктува така
Жалка история

Kaley
04-29-2010, 13:54
[quote="YzyrpatoR"]не по-радикално и грубо от християнството
"отрича логика, наука и морал... "

аа не ! http://hristianstvo.blog.bg/technology/2006/08/02/evoliuciia-ili-sytvorenie-kakvo-kazva-naukata.8550

преди да почнеш да обиждаш и нападаш поне виж за какво иде реч.

Kaley
04-29-2010, 13:56
ето ти християнски "аргументи" и "отговори" на въпроси,мисля че са достатъчно показателни по-добри от тях едва ли ще получиш най-много някой цитат от библията да лепнат

защото дори и да отговоря на всичките ви въпроси, това няма да има никаква полза, от далеч си личи, че и Бог буквално да се появи пред лицето ви, няма да повярвате ами ще търсите научно обяснение


вярващите знаят, че съществува Бог, пък те тръгнали да им казват, че е лъжа.
"Знаещия истината никога не се насилва да бъде убедителен, той е убедителен, защото знае истината!". Убедителността ми разбива всички атеисти с поглед 8)


Вярата води до знание, унищожаващо всички "научни доказателства"
А да не забравяме и SolusChristus който псува като каруцар и приема абсолютно невъзможни неща(да за противоречията в библията говоря и по-специално стария завет)за обясними
Както се казва в "Забавна библия" на Лео Таксил щом християните вярват че един от светците им е живял седмици в корема на кит те без никакви съмнения биха повярвали че и кита може да живее няколко седмици в корема на светеца стига само божествения гълъб да им продиктува така
Жалка история

седмици ? май нещо не си информиран.. седял е 3 дена в корема на въпросния кит..

Kaley
04-29-2010, 13:58
^ родители които убиват децата си като ги лишават от лекарства, уповавайки се на божествено изцеление и книга, която твърди че някой който те обича ЩЕ изпрати 90-ина процента от живелите някога хора в ужасяващо място, което сам е направил завинаги И ГО НАРИЧАТ ДОБРО И ВЯРНО нещо, въпреки че отрича логика, наука и морал...

тея родители явно даже не са си направили труда да прочетат тази книга, щото там пише, че благоразумния човек не би отхвърлил съвета на лекаря..

bishop
04-30-2010, 22:14
Може би ТИ трябва да се вгледаш малко повече и по-точно в 0:40 секунда има един брадат мъж който си "перва" огъня над брадата. Не би ли следвало тя да изгори или поне малко да се запали? :?

Кукло, допускам че не си присъствала в часовете по химия в училище, а вместо това си ходила в кафето да пушиш. Ето ти малко инфо от светото писание на атеистите - учебника по естествознание (в случая физикохимия).

Горенето е процес на много активно окисление с кислород (защото просветените знаем че има и други окислители) при условие някаква начална топлина, при което се отделя термична енергия. По дефиниция (или ако предпочиташ термохимичното уравнение) отделената топлина е равна на енергията (топлината на образуване) на изходните в-ва минус топлината на образуване на продуктите в реакцията. Което означава че ако разликата е достатъчно малка отделената топлина ще е съвсем малко повече от необходимата за поддържане на горенето (виж активираща енергия, енергетична диаграма), т.е. ще се поглъща от процеса. Ерго огънят няма да е достатъчно топъл за да подпали брадата на пича. Което по между другото също не е лесна работа, тъй като брадата не пламва току така. (виж учебника по биология за 9 (или беше 8 ) клас, урока за хомеостазата)

m0n4yyy
05-22-2010, 14:46
Много искаш да знаеш. Нали си атеист, защо те интересува?

Глупаво казано.:)


Не съм много запозната как стоят нещата в този раздел и какви хора има, защото не съм го посещавала много, но съдейки по твоите думи тук христяните не зачитат другите религии. Е аз пък ги зачитам. Според мен Отца не е само Господ на нас христяните. Той е въплъщение на всичко добро, красиво (в истинския смисъл на тази дума), мило и т.н. Той е любов, вяра, спасение .. Тези думи не са зачитани само от христяните, а от всички, тоест всеки има право да вярва в тях, друг е въпросът, че тази вяра се изразява по различни начини. Независимо дали вярваш в Христос, Аллах, Буда и т.н. ти си човек, а Бог е Бог ! Аз уважавам всеки човек, който е праведен спрямо религията си и е с чисто сърце. :)

За съжаление това, което видях досега от този раздел ме разочарова. Очаквах тук да има повече мирни и истински хора, с които се говори добре. Но явно тук преобладават контрастни на желаните от мен емоции. Какъв е този расизъм и злоба ?? Нали сме християни (обръщам се спечиално към тях) ?? На това ли ни учи Господа ? :? :? Атеисти, вярващи всички сме хора !! Не ние трябва да съдим околните. Гледайте първо в своята паница, пък после в чуждата.

Vortexa
05-22-2010, 23:51
Вие осмивате всички вярващи в този раздел, а аватара ти е отвратителен.

Аз пък мисля, че аватарът му е разбиващ! Супер много съм се смял на аватарчето.Евала! :grin: