PDA

View Full Version : Разстояние между зъбите



jenkaaa
04-02-2010, 18:19
Здравете ! Моят проблем е че имам разстояние между предните два зъба. 8-) Освен това на единият от тях (зъбите) имам едно бяло петно :-k Не знам дали е зъбен камък или нещо от сорта. Наскоро започнах да осъзнавам че тези два проблема ми развалят фасадата :( Започнах да се интересувам и срещам повечко с момчета ии когато искам да се смея си прикривам устата. Срам ме е да го кажа, но дори се комплексирам от красивите зъби на другите момичета. :oops: Повечето хора казват че това им е чара но при мен е по различно . Все пак всеки човек е индивидуален :wink: Кажете ми по какъв начин мога да поправя дези два проблема . Готова съм на почти всичко за цената на красотата :-) Благодаря предварително :smt001

SmilezZz
04-02-2010, 18:24
Научи се да се харесаш такава,каквато си..Едва ли момчетата ще обърнат внимание на това..
Това е най-най-най-малкото нещо,за което да се комплексираш..

Но иначе отиди на зъболекар..Той ще ти каже какво може да направиш

nicolepcd
04-02-2010, 18:27
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=112896&postdays=0&postorder=asc&start=0 Може да ти помогне.

YouAteMyHeart
04-02-2010, 18:27
За разстоянието е най-добре да сложиш брекети/скоби.
Белите петна са флуороза - патологично състояние, причинено от повишен прием на флуор, напр. при продължителен прием на вода с повишена концентрация на флуор или при хронична инхалация на въздух с повишена концентрация на флуор. Протича с поява на бели или
кафяви петна по зъбите, разрушаване на зъбния емайл (зъбна флуороза), уврежда се и костната система (скелетна флуороза).

Говори със стоматолог,тук не ми се вярва да намериш професионален и достатъчно компетентен отговор! :)

sixtenfix
04-02-2010, 18:33
И аз смятам ,че за растоянието е добре да сложиш брекети.Пък за другото иди наистина на зъболекар той и ще те види и най-точно ще ти каже какво да правиш и съм сиг. ,че ще ти помогне :)
колкото до комплексирането ти.....не трябва да се притесняваш..макар,че и аз съм мн. комплексирана защото и аз си имам огромен недостатък,опитай се да не ти пука толкова,както аз не мога :?

YouAteMyHeart
04-02-2010, 18:34
Научи се да се харесаш такава,каквато си..Едва ли момчетата ще обърнат внимание на това..
Това е най-най-най-малкото нещо,за което да се комплексираш..

Но иначе отиди на зъболекар..Той ще ти каже какво може да направиш

За да те харесат другите първо трябва ти да се харесаш.Това няма как да стане,защото това за нея явно е проблем. :(

imaginaryx
04-02-2010, 19:16
И аз като малка съм имала,обаче майка ми и баща ми решиха да го махнат с операция..и да,беше адски болезнено и упойката изобщо не ме е хванала първия път..ся много съжаляват,ама ..аз лично не го забелязвам в другите освен ако не се вгледам,така че не е нещо което да те притеснява ^^

lilqna323
04-02-2010, 19:36
ох аз също имам разстояние между горните предни два зъба не сам се комплексирала ноо не мога да се усмихвам широко на снимки и т.н. аз сам на 16 и мисля че вече е късно за шини и такива работи. напоследък мисля за керамика, но незнам ще стане ли само на горните предни зъби ? или само си въобразявам . :( някой има ли представа и колко всъщност струва :-o

KumchoValcho
04-02-2010, 19:40
Аз имам малко разстояние на горните 2 зъба.
Като малък имах огроомно пространство там 8-)
Но .. не бих го променил. :)

YouAteMyHeart
04-02-2010, 19:41
ох аз също имам разстояние между горните предни два зъба не сам се комплексирала ноо не мога да се усмихвам широко на снимки и т.н. аз сам на 16 и мисля че вече е късно за шини и такива работи. напоследък мисля за керамика, но незнам ще стане ли само на горните предни зъби ? или само си въобразявам . :( някой има ли представа и колко всъщност струва :-o

Говориш за порцеланови керамични коронки нали?!Цените са м-у 100-200лв за 1 коронка.Да,може само на 2 зъба.Разлика няма,ако се направят добре. :)

lilqna323
04-02-2010, 20:09
да да за тях .. ами значи не е фрапантно голяма сума, защото аз искам само на тези зъбчета :o .. почвам от сега да навивам родителите ми и да събираме .. :-)

BlueMushroom
04-02-2010, 23:42
И аз имам. 8-)
Ама на мен супер много си ми харесва и ми се струва чаровно.
На теб ако ти харесва няма смисал от корекции.Ако се комплексираш обаче,говори с ваще,слагай брекети и си готова. :)

sw3etyrrr
04-03-2010, 07:41
добре че нямам :D

NoShTnO_iZkUsHeNiE
04-03-2010, 08:20
добре че нямам :D

Никой не те пита дали имаш или не! :grin:


По проблема ти,някой спомена за някакви керамични коронки,мисля,че това може да бъде решението и на твоя проблем.

teenems
04-03-2010, 09:07
Аз имам малко разстояние на горните 2 зъба.
Като малък имах огроомно пространство там 8-)
Но .. не бих го променил. :)

Аз също като малка имах големичко ,но носих скоби.
Зъболекарката ми каза ,че можем да оставим малко разстояние ,защото носи чар.
Пък и аз без това не успях да изтрая тези скоби докрая и си останах с малката дупчица между зъбите.
На някои им предава чар ,доста хора са ми казвали :
-Много хубава голяма усмивка !
Усмихвам се на всеки 2ри познат и непознат и си се смея като луда.
Изобщо не ми пука ,на който не му харесвам да не ме гледа.
Така че да не ти пука ;)

dead_princess
04-03-2010, 10:46
Разстоянието между зъбите носело чар :lol: Много е грозно даже :lol:

BlueMushroom
04-05-2010, 13:09
Разстоянието между зъбите носело чар :lol: Много е грозно даже :lol:

За теб е грозно.За мен е чаровно.
Кое ли мнение е по-важно в случая? :)

teenems
04-05-2010, 13:13
Разстоянието между зъбите носело чар :lol: Много е грозно даже :lol:

За теб е грозно.За мен е чаровно.
Кое ли мнение е по-важно в случая? :)


Взе ми думите от устата.

-Принцеске ,зъболекарка ми го каза.
И не съм казала ,че ходи на всеки.
Научете се да четете . :-)