PDA

View Full Version : Тестостерон



tonie__
04-02-2010, 21:03
Приятелят ми и един негов познат искат да си бият тестостерон..уж казва,че е много безвредно,че за 1 месец ще има ефект(той иска само 1 цикъл да го взима)..обаче аз се притеснявам и въпроса ми е какъв е ефекта освен визуално и върху здравето му :(

*на 18 е.
**ако съм объркала нещо,съжалявам,не разбирам :D

play23
04-02-2010, 21:26
Тестостерона не е толкова безобидна работа, за какво иска да го взима. Ето ти една статия за размисъл, нали смята чрез инжекции?

Инжекции - това е най старото средство, използвано още през 40-те години на миналия век. То се състои в мускулно инжектиране на дози от тестостерон пропионат. Неприятното е, че след като се постави, тестостеронът изведнъж достига много високи нива (те не са присъщи на организма), които могат да увредят черния дроб. Освен това известна част от приетия по този начин хормон се преобразува в естрадиол, а не това е целта в този момент. И накрая, спадът на стойностите е толкова драматичен, че се налага постоянно поставяне на нова инжекция. За това е хубаво да се въведат и депо-препарати, които ще действат от 1 до 4 месеца.

При всичките положителни ефекти, които тестостеронът има върху телесната структура, самочувствието и кожата, трябва да се познава и обратната страна на медала - тестостеронът може да активира ракови клетки в простатата. Погрешно е да се мисли, че той би могъл да предизвиква карцином, но е важно да се отбележи, че е в състояние да активира вече съществуващи злокачествени образувания. Това е сериозен проблем, тъй като сериозни проучвания показват, че 20-25 процента от всички мъже са носители на “дремещи” злокачествени образувания в простатата. Аутопсии на 80-годишни мъже показали, че 90 процента от тях са имали “спящ” рак на простатата! По тази причина е наложително 45-годишна възраст мъжете да си правят профилактични прегледи за тумори. Нужно е също да се знае, че прилагането на тестостерон трябва да се провежда под строг лекарски контрол. Препоръчително е периодично да се проверяват хормоналните нива, което ще доведе до индивидуализиране на дозите предписани хормони.
При положение че сте решили да правите хормонална терапия, не се доверявайте на случайни консултации или на препоръки на приятели. Без лекарски контрол хормоналната терапия би могла да доведе до трагични последици.

И малко от английски -
Testosterone in the body encourages the muscles to grow but these artificially high hormone levels tell the bones to stop growing just like steroids can. Until you have reached your full height, you would be very wise to avoid supplements.

tonie__
04-03-2010, 09:46
той ми каза,че се взимало 4 цикъла(май),а той щял да го взима само 1 и после да поддържа ефекта.тези негативни неща не се ли получават при дълго ползване?Иначе мерси за информацията,ще му кажа пък дано да му влезе акъл в главата

Chacho
04-03-2010, 10:37
Получават се при предозиране. Сама знаеш, че мъжете имаме повечко тестостерон в кръвта. Ако си боцне още и не го направи с мярка, ще се симулира хиперфункция на жлезата, а при такава са си изредени страничните ефекти в учебниците. Не е въпроса колко дълго ще се боцка, а какво е нивото на тестостерон в организма му. В момента, в който надвиши ще се появят страничните ефекти.

play23
04-03-2010, 10:41
^ Точно, това беше казано и в статията и да го поддържа с 4 цикъла като спре пак ще падне рязко, пък ако не знае е какво се захваща, може по време на цикъла да се вдигне рязко и ще стане лошо(при инжекциите е много по-вероятно). И както е казано там, трябва да се прави под лекарски контрол, ако смята ей така просто да си го слага, без да се правят често иследвания през целия период за хормонални нива, откажи го докато е време.

Chacho
04-03-2010, 10:45
Мхм. Мен ми не е ясно закъде се е разбързал с тоя тестостерон? Културист да става - ясно, но ако тренира за себе си има толкова много алтернативи, които за малко по-дълъг период от време (според мен няколко месеца) ще дадът същите резултати. Не си заслужава. Пък и това е тийнпроблем, предполагам, че става на въпрос за човек, който още е в пубертета и така или иначе има високи нива на тестостерон.

ImmortalTechnique
04-03-2010, 11:04
Нищо нема му стане. Тестостеронът е един от най-безвредните стероиди. Най-вероятно ще му излезе само акне по рамената и толкоз. Ама 1 месец е малко за тестостерон. Трябва поне 6-8 седмици и то с къс естер, ако е дълъг дори повече време. Отделен е въпросът обаче, че на тази възраст не му трябва тестостерон, щото си има ендогенен в излишък.

Chacho
04-03-2010, 11:12
На тези години, ако вземе допълнително тестостерон, акнето му ще стигне сигурно до задника. От друга страна пък тестостерона повишава силно либидото, така че всяко зло за добро. Все пак според мен половин килограм мускули за половин килограм пъпки не си заслужава.

fr33runner
04-03-2010, 11:47
И да добавя със излизането от цикъла и суплементите,който ще му трябват+протекторите,най-малко 200 лв ще му струва САМО излизането от цикъла. :)

Едит:Питай приятеля ти дали въобще осъзнава какво решение прави.Иначе със всичко казано от Chalcho съм съгласен.

ImmortalTechnique
04-03-2010, 11:50
И да добавя със излизането от цикъла и суплементите,който ще му трябват+протекторите,най-малко 200 лв ще му струва САМО излизането от цикъла. :)

Така си е, спор няма.

Chacho
04-03-2010, 11:52
Еха, за 200 лева отгоре ще се омажа с високопротеинова диета за повече от месец :D

Outlaw87
04-03-2010, 12:02
много сте ми интересни като казвате, че ефектът от тестостерона може да се постигне и от малко по-дълго дигане правилно разбираш ли. едни от моя фитнес се боцкат и преди вдигаха малко(или да кажем нормално) са дигат 130 или 150 ако не се лъжа. говоря за лег. ако ставаше от правилни тренировки нормално ядене и нормално почивка огромния ефект нямаше да има химий.

Chacho
04-03-2010, 12:09
много сте ми интересни като казвате, че ефектът от тестостерона може да се постигне и от малко по-дълго дигане правилно разбираш ли. едни от моя фитнес се боцкат и преди вдигаха малко(или да кажем нормално) са дигат 130 или 150 ако не се лъжа. говоря за лег. ако ставаше от правилни тренировки нормално ядене и нормално почивка огромния ефект нямаше да има химий.

По-горе казах, че има смисъл, ако гони големите килограми (собствени и на тежестите). С креатин се качват килограмите на тежестите по-ефективно, отколкото с тестостерон, според мен.

fr33runner
04-03-2010, 12:14
много сте ми интересни като казвате, че ефектът от тестостерона може да се постигне и от малко по-дълго дигане правилно разбираш ли. едни от моя фитнес се боцкат и преди вдигаха малко(или да кажем нормално) са дигат 130 или 150 ако не се лъжа. говоря за лег. ако ставаше от правилни тренировки нормално ядене и нормално почивка огромния ефект нямаше да има химий.

По-горе казах, че има смисъл, ако гони големите килограми (собствени и на тежестите). С креатин се качват килограмите на тежестите по-ефективно, отколкото с тестостерон, според мен.

Общо взето приема на тестостерон и всякакви такива медикаменти без съзтезателни цели няма смисъл.

Myrth
04-03-2010, 13:09
Пил съм креатин, разликата не е кой знае колко голяма. А за тестостерона - както при приема на всеки хормон си има известен риск.

Всъщност накратко казано, идеята при взимането на тестостерон е да се повиши активността на белтъчния синтез в клетките на трениращия (основна функция на хормона). Азотния баланс в организма се оптимизира, мускулите се трупат много по-лесно. Страничните ефекти могат да са разнообразни, със сигурност обаче сред тях е агресивното поведение, което може да се отрази зле на връзката ви. И другото което е, ако ще прави цикъл, нека да го прави както трябва, за да не се ядосва после, че нищо не е постигнал. Много хора всъщност казават и друго - аа то това е слаб стероид нищо няма да ти стане. Не знам какъв е случая при колегите от форума, но аз лично това съм го чувал от няколко човека, на които им личи, че са зимали яко - изглеждаха яяяко изтъпели и мисля, че е физиологична причината ;)

Всъщност и вредите са леко пресилени, така че ако е решил - да взима. Според мене обаче, ако няма особено добра причина да го прави, по-добре да не се захваща. В крайна сметка идеята на хората, трениращи и нетрениращи, е да са щастливи и доволни от себе си. ТОВА няма да го направи по-щастлив :)

Outlaw87
04-03-2010, 16:03
според мен всяко нещо с акъл не е толкова лошо. Не съм информиран на макс относно тестостерона, но може би ако умееш да го направиш като хората и ако вредите не са големи защо не. иначе знам и 2 и 200 във фитнеса и бокса, но темата не е да обсъждаме всички добавки. Креатина си е креатин. Ефект има,но не е нещо кой знае какво. Истинския билдър знае как да направи тяло и това идва с опита според мен.

tonie__
04-03-2010, 17:50
той искаше тестостерон,защото било по-евтино и не искал да си дава цялата заплата за протеини и всякаквите му шейкове и глупости.твърди,че пъпките и другите странични ефекти са като се ползва много,а той както казах иска само 1 цикъл,кето мисля,че показва,че не иска да става културист.всичко идва от това,че от миналото лято има проблем с качването на килограми и при височина 1,80 е 60 кила :shock: яде си сериозно,но си седи така и изглежда супер гърджав,въпреки че е силен така да се каже.

Chacho
04-03-2010, 18:10
На колко е, ако не е тайна?

tonie__
04-03-2010, 18:25
кара 19 :)

Chacho
04-03-2010, 18:30
На 19 може и трябва да вземе сам решение. Понаписахме това-онова, нека го прочете и сам да си извади изводите. Пък и предполагам, че самият той не е гол и бос по темата. Ако бях на неговото място обаче бих избрал алтернатива. Още повече ядене, без аеробни тренировки, бирена мая. Ако кара дълго време по една програма във фитнеса може да опита друга.

Още един въпрос: От колко време тренира?

tonie__
04-03-2010, 18:50
той винаги си е тренирал,но от няколко месеца започна малко по-честичко да ходи.той си е здрав,обаче ръцете му примерно изглеждат адски слаби,а всъщност са си доста силнички 8-)

Chacho
04-03-2010, 19:41
Сила и мускулна маса са две различни неща. А малките ръце не са само негов проблем ;) Аз по темата като че ли се изчерпах. Пиши след време да видим какво решение е взел и какъв ефект е дало. Поздрави и със здраве!

hamilcar
04-03-2010, 20:40
Мисля, че с правилна диета и добре изготвена фитнес програма може да се избегне тестостерона.

"той винаги си е тренирал,но от няколко месеца започна малко по-честичко да ходи" оттук започва всичко.

Myrth
04-03-2010, 20:43
Мене ме съмнява да има траен ефект това, дето го мисли. Просто трудно ще стане евтино. Впрочем, не е толкова трудно да се качи. Просто с времето и опита разбираш какво се отразява добре на тялото ти. Аз например много лесно качих с добавени към храната 2 до 3 л на ден пълномаслено прясно мляко. То си е натурален гейнър, иска се само известно време храносмилането ти да свикне с количеството. Просто на 60 кг не си струва да се взима тестостерон. Знам колко е трудно да се качва с много бърз метаболизъм, но не е невъзможно, а от един момент нататък е даже лесно. Нека да пробва това с млякото и нека клекът със щанга и набирането да присъстват в тренировката му задължително. Знам, че може да звучи като говорене наизуст и даже леко наивно, но за мене истината винаги е била в простичките неща. Нека да даде шанс на този метод, според мен ще има ефект.

Outlaw87
04-03-2010, 21:35
просто има хора с екзоморфна структура или както там се казва. това е някаква комплексарщина на приятеля ти. 1 и 80 и 60 кила и тръгнал към инжекциите. мислете мислете мислете!
Хубава програма правилно изпълнение почивка хапване и резултатите пристигат. ако ще мисли за тестостерон да прочете достатъчно мисля има по нета - колко пари е, колко трябва да приемеш за да има ефект, странични ефекти...

Chacho
04-03-2010, 22:15
Може още да има късен пубертет.

fr33runner
04-03-2010, 22:23
Има толкова много начини да оптимизира тренировките си като цяло и след това да посегне към стероидите. :)

redbul2
04-05-2010, 13:12
той искаше тестостерон,защото било по-евтино и не искал да си дава цялата заплата за протеини и всякаквите му шейкове и глупости.

Твоят приятел се опитва да замени протеините с тестостерон.Което показва,че не познава добре нещата.Именно протеинът е това структурно вещество,което изгражда мускулите.И хормоните и анаболите с които се тъпчат големите културисти,повишават усвояването и задържането точно на протеина в клетките.(Положителен азотен баланс).НО КОГАТО ГО ИМА.Затова независимо от вземаните хормони и анаболи,имат едно здраво хранене.Добра протеинова диета.
Явно момчето не е наясно с тези неща.С хормони дори,тия мускули не се вземат от въздуха.Анаболите само повишават усвояването на протеините.Те са основното.И с нищо не могат да бъдат заменени.Без тях ще види промяна на куково лято.Той може да си мисли,че много яде.Всеки по-слаб смята същото.Зависи и какво консумира.
И освен това момчетата с голяма сила лесно правят мускули.Просто му трябва подходяща програмка с малко повторения и по-големи тежести за мускулна хипертрофия.

Chacho
04-05-2010, 13:40
той искаше тестостерон,защото било по-евтино и не искал да си дава цялата заплата за протеини и всякаквите му шейкове и глупости.

Твоят приятел се опитва да замени протеините с тестостерон.Което показва,че не познава добре нещата.Именно протеинът е това структурно вещество,което изгражда мускулите.И хормоните и анаболите с които се тъпчат големите културисти,повишават усвояването и задържането точно на протеина в клетките.(Положителен азотен баланс).НО КОГАТО ГО ИМА.Затова независимо от вземаните хормони и анаболи,имат едно здраво хранене.Добра протеинова диета.
Явно момчето не е наясно с тези неща.С хормони дори,тия мускули не се вземат от въздуха.Анаболите само повишават усвояването на протеините.Те са основното.И с нищо не могат да бъдат заменени.Без тях ще види промяна на куково лято.Той може да си мисли,че много яде.Всеки по-слаб смята същото.Зависи и какво консумира.
И освен това момчетата с голяма сила лесно правят мускули.Просто му трябва подходяща програмка с малко повторения и по-големи тежести за мускулна хипертрофия.

Имал е впредвид да замести протеиновите добавки, не протеините изцяло.

play23
04-06-2010, 19:10
В крайна сметка, какво реши ?

HHristov
04-07-2010, 07:28
Ае друсай и да не ти пука :grin:
Вместо тестостерон може да си вземе Трибестан :)
Върши много добра работа :) Пък и ти също ще намажеш :-D

dopee
12-10-2012, 16:53
Остана ми тестостерон от цикъла ако те интересува skype:krasi_2531

DownloadVirus
12-10-2012, 18:02
Ма как няма да се интересува тема на 2 години и половина и юзър с едно мнение предлага медикаменти..

dopee
12-11-2012, 07:51
Ма как няма да се интересува тема на 2 години и половина и юзър с едно мнение предлага медикаменти..Значи по твоита логика ако имам 50 коментара примерно медикаментите са ми хубави а ако имам 1 коментар не са така ли ?И къде се бъркаш дето не ти е работа ?

Mladenoff
12-11-2012, 09:30
Според мен, тоя пич вече мисли как да си махне акнето и косопада и отдавна е зарязал всякакви цикли. Темата е от 2010 междудругото...усмивки от старите песни

DownloadVirus
12-11-2012, 11:38
Значи по твоита логика ако имам 50 коментара примерно медикаментите са ми хубави а ако имам 1 коментар не са така ли ?И къде се бъркаш дето не ти е работа ?
Не не е така..И се бъркам където си поискам ,щото аз съм шефа .Капиш?

dopee
12-12-2012, 03:56
Не не е така..И се бъркам където си поискам ,щото аз съм шефа .Капиш?
Много шефове станахте ми се струва.Знаеш ли колко ме бърка какъв си и що си xd

DownloadVirus
12-12-2012, 12:24
аз се бъзикам ама ти се вземаш насериозно много .. Че и ти правя услуга като пиша в темата и я държа ,белким пък някой идиот ти се върже и вземе нещо.. Продажбата на медикаменти btw е забранена

dopee
12-12-2012, 21:28
[QUOTE=DownloadVirus;10524710]аз се бъзикам ама ти се вземаш насериозно много .. Че и ти правя услуга като пиша в Не просто мразя някои да ми говори на въпреки и знам че е забранена продажбата на медикаменти.Въобще не ми пука да ти кажа чесно дали някои ще купи или не просто го написах е така .