PDA

View Full Version : Супер важно!!!



schizophrenia1234
04-03-2010, 09:20
Здравейте, снощи с приятеля ми правихме секс.Не сме разбрали как презервативът се е скъсал... Не беше свършил в мен,но по време на секс той отделя малко количество безцветна течност. Тази течност има ли качествата на спермата,може ли да ми обясните по-подробно? Предполагам,че се отделя от простата,но не съм сигурна.
Благодаря предварително.

Callisto
04-03-2010, 09:24
На мен ми се е случвало по време на секс да се изхлузи презерватива, но той никога не свършва в мен и имахме късмет. До колкото са ми казвали принципно в тази течност има малко количество сперматозоиди, но шансът за забременяване не е кой знае колко голям. Може и да греша нека другите да кажат. :)

schizophrenia1234
04-03-2010, 09:28
Мерси,Callisto.Аз не бях в овулация,но въпреки това съм супер паникьосана в момента.Течността е абсолютно безцветна прилича на "сълзичка",както той я оприличава...Нормално ли е да се отделя и има ли вероятност да се забременее от нея.

cyclops
04-03-2010, 09:47
По принцип вероятността е супер малка...а ако смяташ, че си и извън овулация също. Макар че на тези години трудно можеш да изчислиш кога ти е овулацията.
Въпросът е дали си струва да се тровиш с Ескапеле...не съм на място да ти дам съвет. Нямаш ли познат лекар(най-добре гинеколог), който да ти даде съвет? Сега са почивни дни иначе можеше направо да звъннеш на гинеколог за информация, но няма как...

schizophrenia1234
04-03-2010, 09:50
Ами по принцип цикълът ми е като по часовник. Дойде ми на 13 март,следователно към 27 трябва да съм била в овулация...въпреки,че тези неща са малко относителни...Иначе мислих да си взема ескапел,но има супер много противопоказания и не искам да рискувам...

NF_D
04-03-2010, 09:53
Щом ти е точен като часовник нямаш проблеми.Овулацията ти винаги ще е на 14-тия ден след началото :)

SmilezZz
04-03-2010, 10:51
Щом ти е точен като часовник нямаш проблеми.Овулацията ти винаги ще е на 14-тия ден след началото :)

monincetyyy
04-03-2010, 11:18
не при всички жени е на 14тия ден, това е абсолютно индивидуално. както и всяка жена един месец в годината няма овулация. според мен не трябва да се притесняваш толкова. от тази предеякулационна течност се забременява, но мноооого рядко. има хора с години правят секс без презерватив и без никакви контрацептиви и не са имали проблеми. просто шанса е много малък. спокойно :)

Callisto
04-03-2010, 12:32
Наистина аз не бих се доверявала на календарчета и математически изчисления. Аз използвам "Maybe Baby".Ако са само точици не си, но ако има много червейчета си в овулация. Винаги е бил точен. :) Цената му е 82лв, но можете да си го ползвате цял живот и винаги да сте спокойна.
http://images.izgodnobg.com/895/281895_big.jpg
__________________________________________________ ___
Как работи MAYBE BABY™?
MAYBE BABY™ действа като създава изображение на слюнката ви.
Нивото на естроген в слюнката ви нараства значително два до три дни преди да влезете във фертилния си период и достига пика си в самия ден на овулацията. Виждайки увеличено изображението на слюнката си с помощта на MAYBE BABY™ микроскоп, вие можете да определите точно кога се покачват нивата на естроген в организма ви, съответно кога е най-голяма вероятността да забременеете.
Обикновено овулационният тест MAYBE BABY™ отнема само няколко минути.
Поставете малко количество слюнка върху лещите, оставете я да изсъхне и погледнете през обектива.

kalpazanka
04-03-2010, 13:06
Овулацията ти винаги ще е на 14-тия ден след началото :)
Тук ще попитам
При каква продължителност на МЦ овулацията е 14 дни след началото му?!