PDA

View Full Version : Тренировки...



maksimal
04-03-2010, 11:54
Нямам възможност да ходя на фитнес, затова ако може някой от вас да ми препоръча някаква програма или нещо друго :-o ... Имам тука едни гири и една щанга... В даскалото има лостове, почти всеки ден съм там... Но трябва да правя нещо за маса а после(на лостовете) да я оформям...

Chacho
04-03-2010, 12:07
На лост и успоредка също може да се прави маса, но доста по-бавно. Оформят те отначало, след това с слаби темпове се качва ефективна мускулна маса (освен маса, често се качва и експлозивна сила). По този начин тренирам аз.

С гири можеш да натоварваш всички мускулни групи. С щанга можеш доста. Въпроса е какви килограми можеш да им качнеш и колко са ти нужни на теб самият. Търсиш упражнения за отделните мускулни групи с дъмбели и щанги (в bb-team.org има достатъчно), харесваш си някакви и почваш да блъскаш. Мойта любима програма е:

1ден. Гърди+трицепс
2ден. Гръб+бицепс
3ден. Рамо+корем+крака

4ден. Гърди+трицепс
5ден. Гръб+бицепс
6ден. Рамо+корем+крака

7ден. Почивка

При деня с гърди и гръб товарех тези две мускулни групи повече, а трицепса и бицепса само го доизпомпвах. Правил съм и популярната гърди+бицепс, гръб+трицепс, но от тази по-горе съм по-доволен. Трябва сам да опипаш почвата и да видиш, кое върши работа за самият теб.

maksimal
04-03-2010, 12:23
ОК! Благодаря за отделеното време... :)

Outlaw87
04-03-2010, 16:05
Chacho като тренираш една мускулна група по 2 пъти на седмица какво мислиш, че ще направиш?! що не пробваш да качиш на 3 пъти в седмицата а?

какви резултати си постигнал с тея тренировки?!

Valento
04-03-2010, 16:56
Chacho като тренираш една мускулна група по 2 пъти на седмица какво мислиш, че ще направиш?! що не пробваш да качиш на 3 пъти в седмицата а?

какви резултати си постигнал с тея тренировки?!

така само травми може да си докара ....

автора ... прави си кофи,набирания и тичане за корем стандартните коремни преси :)

Chacho
04-03-2010, 18:03
Chacho като тренираш една мускулна група по 2 пъти на седмица какво мислиш, че ще направиш?! що не пробваш да качиш на 3 пъти в седмицата а?

какви резултати си постигнал с тея тренировки?!

За мен 72 часа е нужното време да се възстанови един мускул и накрая на седмицата има еднодневна почивка, поради интензитета на програмата. За мен 4-5 дневни сплитове са прекалено дълги почивки за начинаещи. Този, който съм написал по-горе го прилагах с около 45мининутни-1часови тренировки.

Резултатите ми от 5-дневен сплит: за 3 месеца бяха около 1кг отгоре мускулна маса и релеф. +20 кг на лежанката. Без добавки.

Резултатите ми от този 3-дневният: за 2 месеца около 3кг. мускулна маса. +35кг на лежанката. Без добавки.

Не съм имал никакви травми, докато съм бил на тези сплитове. Направих една единствена на рамото, когато бях по една трета програма, защото си изнесох много назад ръката при раменна преса и не удържах тежестта на последна серия. Като изключим това инциденти не съм имал.

Опита ми е от когато бях на 14-15 годишна възраст (начинаещ), а ако не се лъжа и автора май беше на някъде толкова (засичах някъде по форума мнения, с такова впечатление съм останал). Фитнес за мъже и фитнес за юноши са две различни неща. Все пак децата сме с доста по-бързи темпове на възстановяване и метаболизъм. Да не говорим колко индивидуални са фитнес програмите.


ПС: Истинският ми съвет е да ходи на лост и успоредка, да тренира по нещо с тежести или да се запише на някой по-активен спорт, колкото да влезе в добра кондиция, да има сила и издръжливост. С такава основа на по-късен етап резултатите идват много по-леко и бързо.

fr33runner
04-03-2010, 22:36
така само травми може да си докара ....

Моля те,обясни ми как ще си докара травма?Просто ми е любопитно.
По темата,авторе увеличи храната,ходи си на лостове,ако имаш възможност прави набиранията и кофичките с тежести.Напредък ще има и ти ще се убедиш в това. :)

maksimal
04-04-2010, 07:30
една малка програмка?? :oops: 8-)

Everytime
04-04-2010, 08:27
На лост и успоредка също може да се прави маса, но доста по-бавно. Оформят те отначало, след това с слаби темпове се качва ефективна мускулна маса (освен маса, често се качва и експлозивна сила). По този начин тренирам аз.

С гири можеш да натоварваш всички мускулни групи. С щанга можеш доста. Въпроса е какви килограми можеш да им качнеш и колко са ти нужни на теб самият. Търсиш упражнения за отделните мускулни групи с дъмбели и щанги (в bb-team.org има достатъчно), харесваш си някакви и почваш да блъскаш. Мойта любима програма е:

1ден. Гърди+трицепс
2ден. Гръб+бицепс
3ден. Рамо+корем+крака

4ден. Гърди+трицепс
5ден. Гръб+бицепс
6ден. Рамо+корем+крака

7ден. Почивка

При деня с гърди и гръб товарех тези две мускулни групи повече, а трицепса и бицепса само го доизпомпвах. Правил съм и популярната гърди+бицепс, гръб+трицепс, но от тази по-горе съм по-доволен. Трябва сам да опипаш почвата и да видиш, кое върши работа за самият теб.

ей ти я програмата :)

stoqnka2010
04-05-2010, 06:10
Най-добре по една мускулна група на ден, като големите мускулни групи - гръб и бедра се тренират малко повече като време примерно -45 мин до час ( особена за гърба ) краката от ходене си се натоварават

DUCKULA
06-13-2010, 15:06
Здравейте, проблемът ми е следният: вчера ходих в залата и тренирах гръб и рамо, и обикновено днес трябваше да имам мускулна треска на гърба, но вместо на гърба имам на бицепсите, което следва че не съм направил качествена тренировка за гръб..., но не това ме интересува, въпросът ми е дали утре мога да отида в залата и да си права ръце(защото по порграма в понеделник съм за ръце), и да не чакам на пълно да отмине мускулната треска на бицепсите ??!