PDA

View Full Version : Съдба



Neo712
04-03-2010, 12:17
Вярвате ли в съдбата?

filmimilmi
04-03-2010, 12:26
Има развита тема по въпроса.
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=216751

Neo712
04-03-2010, 12:54
Е, ако греша ме поправи, но там се говори за друго нещо.Човека си дава мнението за "Съдбата", а тук аз питам според вас има ли такава.

filmimilmi
04-03-2010, 13:03
Не те поправям, но темите се припокриват идеално. И в двата случая разискваме едно и също. За да вярваш в съдбата, по начало трябва да я възприемаш като предначертан път. В противен случай няма за какво да вярваш, нали? :)

gir
04-03-2010, 13:31
Вярвате ли в съдбата?

Не. Не е доказано да съществува такова нещо.

Neo712
04-03-2010, 18:01
Вярвате ли в съдбата?

Не. Не е доказано да съществува такова нещо.

Ами то за отва се вярва, бе мойто момиче/момче вярата е да повярваш в нещо, което не се нуждае от доказатлство.Не мога да ти го кажа точно .

gandalfepi4
04-03-2010, 18:49
^ ми не си прав:

вярвам на гаджето ми понеже е вярна, отдадена и добра и го е доказала отново и отново

вярвам а гаджето ми понеже имам усещане, че е добра, а всъщност може да е пълна курва но аз я познавам от 5 минути и съм разгонен пубер

не вярвам в призраци въпреки че пода ми скърца без обяснение

не вярвам в призраци въпреки че си интерактирах половин час с такъв

чаткаш ли? замисли се-ако ти се случат 10 НЕВЕРОЯТНИ неща за един ден много ясно че ще имаш основание ама това не се случва на много хора или поне не на мен или на който и да е който познавам или чието съществуване ми е известно

gir
04-04-2010, 10:54
Вярвате ли в съдбата?

Не. Не е доказано да съществува такова нещо.

Ами то за отва се вярва, бе мойто момиче/момче вярата е да повярваш в нещо, което не се нуждае от доказатлство.Не мога да ти го кажа точно .

Бъркаш ГОЛАТА ВЯРА с НАУЧНАТА ВЯРА...Т.е. вярва се според степента на ВЕРОЯТНОСТ и ВЪЗМОЖНОСТ. Колкото по-невероятно и невъзможно е, толкова по-е гола вярата.
Иначе съм мъжко :) :D
Та си казах, че не вярвам. До-верявам се само на научно-доказани неща (и пак ненапълно, щото науката понякога греши, а и има фалшиви учени...)

ZipFail
04-04-2010, 13:32
А ти бъркаш пресметливостта с вярата ;)

gir
04-04-2010, 18:07
А ти бъркаш пресметливостта с вярата ;)


Никаква пресметливост. Просто научни принципи:

-Теория на вероятностите!
-Бръснача на Окам!
-Достатъчно основание!
-Доказателственост и възпроизводимост на явленията.

От тоя порадък неща...
Иначе с еднаква сила трябва да вярваш на Мойсей и на Мохамед, на бай Ганчо и на чичо Пешо...
Просто още не сте порастнали, за да се научите на какво МОЖЕ и на какво НЕ МОЖЕ да се вярва. Та...вярвайте си, ако искате и в "розов крокодил на Венера", но не е никак резонно.

ZipFail
04-04-2010, 18:39
Светът е доста по-сложен от това, което науката иска да е.. :)
А точно тя е на толкова начално и плоско ниво по отношение на изследването на подсъзнанието, духа и избора, че трябва доста да си наивен или неопитен в тая сфера, че да и вярваш... ;)

И правете разлика между его и съзнание...егото вярва в това в което му е изгодно да вярва, а това няма общо с вярата а е чиста пресметливост...

Не говоря за съдбата, а по принцип ;)

gandalfepi4
04-05-2010, 02:48
^ ха ха браво за изказването :grin: . съгласен съм до голяма степен, но не забравяй че има и доста "ренегати" учени които боготворят хаоса(виж малко повече за кванотвата физика например и щ'и се разглоби мозъка). между другото това за его и подсъзнание какво е? явно не е фройдисткия възглед ма аз други не знам :(

filmimilmi
04-05-2010, 03:54
Ами малко сложно е, но така и така сме тръгнали в този ред на мисли. По-скоро си мисля, или всъщност е редно да кажа, си въобразявам, защото тази груба думичка май повече би отивала за нещо, което ще се опитам да кажа, но трудно някой друг освен мен би могъл да ме разбере. 8-) ... Та поне аз си го въобразявам така:
Единствената същност на егото е, че то иска да притежава. Трябва добре да го опознаеш преди да тръгнеш по даден духовен път, за да не му позволиш да ти попречи в правилната преценка, кое действително задоволява нуждите ти на духовно същество. Един вид не трябва да позволиш на Егото да играе ролята на самата духовност, да му дадеш да те подведе, че уж задоволяваш стремежите си към духовно извисяване, а всъщност задоволяваш с него чрез изпълване на емоционалните си желания или интелектуални стремежи отдавайки се на всяка цена на религия, медитация или прочее учения... Да, предполагам не ме разбрахте :lol: , но аз пак ще го кажа с други думи, за да има по-голяма вероятност да ме разберете... 8-) Опознай егото си, за да ти е по-лесно да откриеш пътя и да не му позволиш да ти попречи да достигнеш до истинското знание... Не знам, въобще трудна задача е да откриеш истината, а не да се заблудиш, че си я открил само защото егото ти казва, че изследванията ти са достатъчни и то се чувства задоволено и сигурно стига да престанеш да търсиш и да се съмняваш защото в момента, в който пуснеш истината , която си открил, то отново се чувства несигурно и празно... Колкото повече го мисля, толкова по-объркано става дори за самия мен... 8-) Но все пак, предупредих ви, така си го въобразвям в общи линии, не твърдя, че съм открил топлата вода за всички или нещо от сорта...

gir
04-05-2010, 18:08
Светът е доста по-сложен от това, което науката иска да е.. :)
А точно тя е на толкова начално и плоско ниво по отношение на изследването на подсъзнанието, духа и избора, че трябва доста да си наивен или неопитен в тая сфера, че да и вярваш... ;)

И правете разлика между его и съзнание...егото вярва в това в което му е изгодно да вярва, а това няма общо с вярата а е чиста пресметливост...

Не говоря за съдбата, а по принцип ;)

Науката не иска и няма предварителни очаквания. Науката върви доказателствено и изучаващо напред.
Подсъзнанието, духът и изборът са различни категории, втората от която не е доказано да съществува като наличност. Първата е спорна. послената е доста-добре изследвана.
Его-неего, все тая. Който е некритичен и ниско-образован, си вярва даже и във вещици...

y0urhottie
04-16-2010, 06:34
вярвам на 100 %