PDA

View Full Version : Лято-работа....



MouSe
04-03-2010, 14:46
Здравейте,тийнове.Аз и моите приятелки мислим това лято да се хванем на някаква работа.Аз доста се чудя по този въпрос,защото искам да съм поне малко независима и да изкарам някой лев.Та аз съм на 14 и нз дали някой би се съгласил да наеме толкова малко момиче.Предложения за работа през лятната ваканция и мение по въпроса?

L0ST
04-03-2010, 14:48
Търси си работа като масажистка, тука колегие от форума казаха, че е много доходно :D .

Иначе незнам, някъде по морето да продавате нещо или пък разни брошури да раздавате, нещо такова.

Unendlich
04-03-2010, 15:16
На 14 сте наистина доста малки, то дори на 16 не е чак толкова сигурно. С раздаване на някакви листовки е най-вероятно, за друго силно се съмнявам. :?

anna93
04-03-2010, 15:29
Всичко зависи от шефовете... Миналата година (бях на 15/16г-навършени през юли) не искаха да ме вземат на едно място, защото съм била малка. А наште щяха да ми дадат разрешение - отнякъде се взимаше бележка, че са съгласни и т.н..... Така че ако имаш познат - той може да те вземе, а иначе на друго място се съмнявам, щом си толкова малка. Както каза Unendlich, най-много ще те вземат за раздване на листовки.

SmilezZz
04-03-2010, 15:45
Освен раздаване на брошури,за друго не знам..Или някаква работа край морето..Не знам..

MouSe
04-03-2010, 16:54
Аз живея в Бургас и съм точно по морето.Това с листовките е добро,но най-много 20 лв и то не е постоянна работа :? . Много гадно така като не може никъде да се работи,ама хората са си прави.Те да са си застраховани,че ако някой ги провери ще им излезе бая солено.

L0ST
04-03-2010, 17:13
Чакай бе, то 20лв на ден не са малко. 20лв х 20 работни дни = 400лв, тва си е повече от минималната заплата.

Unendlich
04-03-2010, 17:45
Има още нещо - с детския труд доста се злоупотребява. Те хора, които имат пълнолетие са безработни, пък какво остава за 14 годишни. Щом си край черноморието има клубове и дискотеки, които си правят реклама чрез листовки, нещо такова можеш да си намериш. :)

gree_girl
04-03-2010, 20:32
На 14 малка си определено, а 20 лева никак не са малко. Миналата година работих за по 1.50 на час и не се оплаквах.
Защо не продавате някакви гривнички или сувенири? Също така защо не пробваш да се хванеш да продаваш сладолед? (работих това лятото, не е трудно и е приятно) Хубаво е, че искате да работите, но използвайте парите разумно, а не за глупости. :)

Chacho
04-03-2010, 22:20
По-добре инвестирай времето в учене (не говоря за училищния материал) и на по-късен етап (след завършването) ще ти е лесно паралелно със следването да се хванеш на квалифицирана работа. Така или иначе сега е криза и изгодните оферти се поизпариха.

KpucmuHa
04-03-2010, 23:00
сервитьорки? 8-) мисля, че ако нямате 18 ще ви трябва разрешително от родител, ама не съм сигурна

Chacho
04-03-2010, 23:31
сервитьорки? 8-) мисля, че ако нямате 18 ще ви трябва разрешително от родител, ама не съм сигурна

Доста повече работи трябват за договор, ама кой непълнолетен работи легално?

maksimal
04-04-2010, 07:49
:D

MouSe
04-04-2010, 10:41
20 лв никак не са малко,но въпроса ми беше това листовките е работа най-много за един ден и зависи колко дискотеки и магазини ще се навият.Със сигурност ще се пробвам ;).Точно затова,че е криза ми се иска да изкарам някой лев,защото не мога все да искам от нашите. за щяло и нещяло.

Jessie
04-04-2010, 12:19
Много си малка да работиш сега ... Надали биха те взели някъде ... :? Стани поне на 16 (ПОНЕ !) и тогава търси. :) Аз лично тази година ще ходя за втори летен сезон на морето. :)

sian4eto
04-04-2010, 14:15
някъде кто севвитьорки може да ви вземт но трябва ии родтелите ви да са съгласни

uBuTo
04-08-2010, 15:44
Ние тва лято с компанията се бяхме хванали да пасем крави! :D Може и да ви звучи смешно, ама си е чиста проба далавера! Цял ден си стоиш на сянка и на края на деня само ги подбираш! :D

desipetkova
04-09-2010, 12:10
аз също съм на 14 и имам късмет, че нашите тая година отварят салон за красота точно лятото и ше мога да помагам и да вземам по някои лев и от там..ама иначе за морето имаш много възможности. Те ти казаха и другите-сладолед да продаваш, ако не ти се раздават брошури има и други варианти. Знаеш ли сега се сещам като ходя по морето има много такива лапета колкото нас да продават фрешове, палачинки да правят, да продават гривни и суенири и т.н. Може би не си се разтърсила ако обиколиш малко по тия лавки за палачинки, фрешове и т.н. и потърсиш работа се някой ще се съгласи, особено ако и вашите подпишат там едно, че са съгласни да работиш. Аааа.. има и друго ама едва ли ще искаш не знам. Нали като отидеш на плажа и минават понякога едни да продават царевица, понички, кифли и т.н. Не е много проятно по цял ден да се печеш, обикаляйки и викайки някой да купи нещо ама пък си е доста доходно. А и ако си от по сръчните също съм виждала някои си правят сами гривни, пръстени и т.н. и ги продават. Доста идеи мисля, че ти дадох дано съм ти била полезна. :P

TickTackk
04-18-2010, 12:03
Е,да ама мисля,че така не става да си направиш сама гривни и да ги продаваш по морето.Май трябва някакво разрешително.Иначе и аз имам голямо желание да работя.Сега обмислям да си направя интернет магазин за бижута,но се чудя дали някой ще ми ги купува

Razz

Colouring
04-18-2010, 12:12
Брошури,обаче трябва да имаш връзки.Прекалено малка си.

edelvaysss
04-18-2010, 12:25
Сервитьорки-мъчно,освен ако не сте с връзки или не търсят ученици но и тогава не е много сигурно.Пробвайте наистина с брошурките или някоя забутана книжарница за стари книги-там не са придирчиви :)

Grassh0pper
04-18-2010, 12:31
Малко да ви светна , за работата със сладоледите (които раздават по плажа) не става просто така... Отидеш ли с една чанта да продаваш , просто разбери , че след няма и 1 час ще те чакат 2-3 батковци и ще те понатупат.. (най-малко) !!! Тези плажни ивици , се водят "под наем" (Някоя мутра или достатъчно заможен ги е "наел" за 1 сезон и 2-3 мангали , които да работят за него..) Не смятам , че просто така можеш да се промъкнеш.. Най-добрата идея е тази с листовките.. друго за 14 годишно май няма (освен ако нямаш познати) ... Имам приятелчета на по 16-17 , които не ги взимат ... :? Гадна работа е в БГ.

vampirediaries
04-18-2010, 13:22
И аз съм на толкова и за нашата възраст единствено можем да раздаваме листовки.А някой ще ми разясни ли как става работата с раздаването на листовки-трябва да отидеш в магазина и да предложиш да раздаваш ли?

TickTackk
04-18-2010, 15:34
Трябва да потърсите обява за промоутъри в
jobs.bg

Seducti0n
04-18-2010, 19:10
Аз лично никъде по обяви не съм виждала да търсят учащи /изключваме хамалските услуги, където им трябват млади и здрави момчета за черна работа и малко пари/.
Таа сервитьорка на 14-малко трудничко.Листовките, като че ли са по-възможен вариант предвид възрастта си.Не искам да те разочаровам, но имай предвид, че работодателите винаги ще предпочетат пълнолетен служител.Разправиите са много по-малко, освен това като си непълнолетна не можеш да работиш повече от 8 часа /мисля, че беше или по-малко/, въобще ако се заровиш в кодекса по труда ще видиш колко много пречки има пред теб, мила.
И аз също съм била на 14 и съм имала желание за собствени доходи и т.н, но пък от друга страна като се замислиш, ако наистина не ти се налага по-добре си почивай и се забавлявай.Все пак ваканцията е за това.След време когато станеш самостоятелна и наистина ще бъсе нужно да работиш за да имаш с какво да се препитаваш ще ти се иска да върнеш времето назад, но няма да се получи.

SlaDk0b0nb0nChe
04-18-2010, 21:02
Може в някои задръстен фризьорски салон да отидеш и да сушиш само косите на хората [тъй като си малолетна :)]
А и може да гледаш някое бебе или дете не 3-4-5 години на някои познат... :)

SlaDk0b0nb0nChe
04-18-2010, 21:16
Сега се сетих и нещо друго... ако има някакво магазинче до вас (може и на друго място) може да отидеш да се запишеш да чистиш пода примерно.. това не е толкова сложно :) или ако има CBA може и да чистиш и да подреждаш стоката и количките (примерно) :)

SlaDk0b0nb0nChe
04-19-2010, 19:15
Дайте някви идеи... и аз си търся работа през лятото :)

doublet
04-19-2010, 20:07
Ако питате мен, работа по морето се търси от сезон за сезон.В смисъл, резервираш си место от единия за другият сезон иначе не става!Ако гледахте новините само във Варна са се явили над 500 човека за една "професия" чистач/камелиерка за свободни 100 места (ако не се лъжа).. така че по морето тря имаш връзки!
Ако питаш мен, по-добре на село от колкото на морето. ;) Успех все пак де... и подкрепям мнението че сте малки още :)

Munut0
04-20-2010, 08:13
флаери или сладолед :grin:

Shadowsogirl
04-20-2010, 13:30
Аз в една тема разказах за моята неволя с търпесено на работа, с желанието за повечко парички... Няма да разубеждавам никой да си търси работа, ама като видите обява за масажитка: фризиорка/маникюритска, етц без да има нужда от никакъв опит, курс, докумнт, замислите се за хората при които отивате. Една моя приятелка се обади на такава обява... След това искаше да си сменя номера, понеже се беше уплашила от човека, който и вдигнал.

kykkku
04-20-2010, 17:20
и аз искам на работа 8)