PDA

View Full Version : Рентгенова снимка на белите дробове



sexy_
04-03-2010, 16:56
Въпроса ми е чрез рентгеновите снимки може ли лекар да разбере, че си пушач? Напоследък съм винаги болна и накрая си мисля да си направя една рентгенова снимка на белите дробове, защото в момента имам УЖАСНА влажна кашлица. Пуша от 3 години непостоянно!??

doomkillerr
04-03-2010, 17:05
Не съм много сигурен, но мисля че отговора на въпроса ти е ДА - може да се разбере по ренгеновата снимка на белите дробове дали си пушач или не...

KattY1
04-03-2010, 17:06
Казвали са ми, че не се вижда, но според мен ще се види.

Fx1
04-03-2010, 21:45
Зависи какво ти е състоянието на белия дроб, защото не само пушенето е фактор. Но ако идеята ти е да скриеш от родителите ти (например), че пушиш - какъв е смисълът да си правиш снимка, ако ще лъжеш лекаря?! По този начин никакво адекватно лечение няма да ти назначи.

Bukmop
04-03-2010, 22:42
Въпроса ми е чрез рентгеновите снимки може ли лекар да разбере, че си пушач? Напоследък съм винаги болна и накрая си мисля да си направя една рентгенова снимка на белите дробове, защото в момента имам УЖАСНА влажна кашлица. Пуша от 3 години непостоянно!??

По начина по който е написано.... мисля че си дете на около 13-14 години и мисля че си .. :-x :-x :-x НЕ ПУШИ ЗАЩО ПЛАЩАТЕ ДА СЕ ТРОВИТЕ И ТО НЕ САМО СЕБЕ СИ А И ОКОЛНИТЕ :-x :-x :-x :-x :-x :-x

Bukmop
04-03-2010, 22:43
Казвали са ми, че не се вижда, но според мен ще се види.

Вижда се ... дробовете са по тъмни ... от 3 години щом пуши ... дробовете не са бели а са някви лаиняно жълти....

sexy_
04-04-2010, 07:48
Хах, не разбирам каква логика има начина ми на писане във форума с това на колко години съм, но както и да е!!! В момента не пуша, но ги спрях едва преди месец... В крайна сметка няма да искам направление ще изчакам докато тя сама реши, а и не се прави току - така без причинно рентгенова снимка :) Мерси все пак за отговорите.Бих се надявала някой, който си е правил снимка също да отговори по темата.

SmilezZz
04-04-2010, 09:47
Доколкото знам се вижда..А и при условие,че пушиш от 3 години :?

Sissy90
04-04-2010, 21:13
Вижда се, но не може да се каже на 100%, че си пушач. Изглежда същото, както ако работиш/стоиш дълго на много прашно място или пък както при миньорите, копаещи азбест. Но предвид това, че си малка, най-вероятно рентгенологът ще се усети, че пушиш.

milev5
04-05-2010, 11:59
Тя ги е спряла преди месец 8) Ко очаквате,дробовете се чистят от само себе си в момента.И ако спортува да не говорим.Алвиолите които са задръстени и все ще живи се стремат да се отворят и да поемат кислород и отделят течност за да разредят натрупалите мизерии по тях и за тва има най вероятно влажна кашлица.Но все пак се посъветвай със специалист 8)