PDA

View Full Version : Извинявам се за тъпия въпрос...



transformable
04-03-2010, 19:39
извинявам се за тъпия въпрос,но немога да разбера 1 нещо на 1 лаптоп

Процесор: Intel Atom N450 (1.66GHz, 533MHz FSB, 512KB L2 Cache)
Памет: 1GB DDR2 533MHz (1x 1GB, без възможност за повече памет)
Твърд диск: 250GB, 5400rpm SATA
Дисплей: 10.1" WSVGA 1024x600 CrystalBrite с икономична LED технология за по-реалистично изглеждащи цветове
Мрежова карта: 10/100 Ethernet controller
Безжични комуникации: Bluetooth, Wireless LAN 802.11b/g/Draft-N
Звукова карта: HD Audio поддръжка
Високоговорители: Two built-in stereo speakers
Аудио портове: Headphones/ speaker /line-out; Microphone/line-in jack
Камера: 0.3MP Камера + микрофон
Четец на карти: Multi-in-1 card reader (SD Card,MMC, RS-MMC, MS, MS PRO, xD)
Детайли: 1x VGA, 3x USB 2.0, RJ-45, Multi-Touch тъчпад с поддръжка на жестове
Операционна система: Windows 7 Starter
Батерия: 6-клетъчна литиево-йонна батерия 8:00 часа
Тегло: 1.2 кг.

значи това са му параметрите

на Батерията: след йонна батерия 8:00 това 8:00 часа да не би да издържа толкова батерията ? Просто питам защото се учудвам на лаптоп с 10.1 инча да издържа 8 часа батерията .. Пак се извинявам за тъпия въпрос 8)

Chacho
04-03-2010, 19:43
Толкова е да. Това да не е някой от таймлайн серията?

ПС: 8 часа мисля, че е отчетено при оптимални условия (много икономичен режим).

doomkillerr
04-03-2010, 19:46
на Батерията: след йонна батерия 8:00 това 8:00 часа да не би да издържа толкова батерията ? Просто питам защото се учудвам на лаптоп с 10.1 инча да издържа 8 часа батерията .. Пак се извинявам за тъпия въпрос 8)

В какъв смисъл се учудваш... - малко или много ти се струва?!?!

Има още по "портативни" лаптопи на който батерията им държи по 16 часа - Тези лаптопи са "за работа" - примерно, ако пътуваш на дълги разстояния, като лаптопа ти е необходим постоянно и т.н. :)

transformable
04-03-2010, 19:47
на Батерията: след йонна батерия 8:00 това 8:00 часа да не би да издържа толкова батерията ? Просто питам защото се учудвам на лаптоп с 10.1 инча да издържа 8 часа батерията .. Пак се извинявам за тъпия въпрос 8)

В какъв смисъл се учудваш... - малко или много ти се струва?!?!

Има още по "портативни" лаптопи на който батерията им държи по 16 часа - Тези лаптопи са "за работа" - примерно, ако пътуваш на дълги разстояния, като лаптопа ти е необходим постоянно и т.н. :)Много. Е за цена от 569лв. ми се струва много.Питам защото мисля да си взимам такъв за пътуване и т.н 8) Та неразбрах ? 8 часа ли му издържа батерията

Chacho
04-03-2010, 19:49
Зависи какво правиш на него. Ако работиш ще издържи доста часове, да. Сигурно малко надолу, към 7 часа.

transformable
04-03-2010, 19:51
Зависи какво правиш на него. Ако работиш ще издържи доста часове, да. Сигурно малко надолу, към 7 часа.Ок. Благодаря ;) Ще го използвам за сърфиране из нета,когато пътувам или съм на екскурзии ;) Също така ще го използвам за игри (слаби) Дали ще тръгват ?

MaGuSs
04-03-2010, 20:19
Зависи какво правиш на него. Ако работиш ще издържи доста часове, да. Сигурно малко надолу, към 7 часа.Ок. Благодаря ;) Ще го използвам за сърфиране из нета,когато пътувам или съм на екскурзии ;) Също така ще го използвам за игри (слаби) Дали ще тръгват ?

Да .ЩЕ т тр1гават.Даже и NFS MW :-D

transformable
04-03-2010, 20:20
Зависи какво правиш на него. Ако работиш ще издържи доста часове, да. Сигурно малко надолу, към 7 часа.Ок. Благодаря ;) Ще го използвам за сърфиране из нета,когато пътувам или съм на екскурзии ;) Също така ще го използвам за игри (слаби) Дали ще тръгват ?

Да .ЩЕ т тр1гават.Даже и NFS MW :-DТи явно ми четеш мислити ? Тъкмо нея мислех да предлагам :D Да ли ще тръгне

Chacho
04-03-2010, 20:20
Зависи какво правиш на него. Ако работиш ще издържи доста часове, да. Сигурно малко надолу, към 7 часа.Ок. Благодаря ;) Ще го използвам за сърфиране из нета,когато пътувам или съм на екскурзии ;) Също така ще го използвам за игри (слаби) Дали ще тръгват ?

Да .ЩЕ т тр1гават.Даже и NFS MW :-D

MW на това видео?

MaGuSs
04-03-2010, 20:24
Зависи какво правиш на него. Ако работиш ще издържи доста часове, да. Сигурно малко надолу, към 7 часа.Ок. Благодаря ;) Ще го използвам за сърфиране из нета,когато пътувам или съм на екскурзии ;) Също така ще го използвам за игри (слаби) Дали ще тръгват ?

Да .ЩЕ т тр1гават.Даже и NFS MW :-D

MW на това видео?

Извинявам се,но къде пише видео картата ???


Процесор: Intel Atom N450 (1.66GHz, 533MHz FSB, 512KB L2 Cache)
Памет: 1GB DDR2 533MHz (1x 1GB, без възможност за повече памет)
Твърд диск: 250GB, 5400rpm SATA
Дисплей: 10.1" WSVGA 1024x600 CrystalBrite с икономична LED технология за по-реалистично изглеждащи цветове
Мрежова карта: 10/100 Ethernet controller
Безжични комуникации: Bluetooth, Wireless LAN 802.11b/g/Draft-N
...

???

Chacho
04-03-2010, 20:25
Мисля, че беше вградена интелка с 64МБ собствена ;)

MaGuSs
04-03-2010, 20:28
Мисля, че беше вградена интелка с 64МБ собствена ;)

Не,не мисля ,че е 64мб.Най-малко 128мб...

на тоз процесор и рам да сложат такава видео карта.Направо ми се доповръща кат си го помисля :lol:

doomkillerr
04-03-2010, 20:32
Мисля, че беше вградена интелка с 64МБ собствена ;)

Не,не мисля ,че е 64мб.Най-малко 128мб...

на тоз процесор и рам да сложат такава видео карта.Направо ми се доповръща кат си го помисля :lol:

На това "компютърче" и 32 MB видео памет да му сложат, пак ще върши работата за което е предназначено!!!

П.С. - Като искате MW, си я цъкате на настолното РС... :P

MaGuSs
04-03-2010, 20:37
Мисля, че беше вградена интелка с 64МБ собствена ;)

Не,не мисля ,че е 64мб.Най-малко 128мб...

на тоз процесор и рам да сложат такава видео карта.Направо ми се доповръща кат си го помисля :lol:

На това "компютърче" и 32 MB видео памет да му сложат, пак ще върши работата за което е предназначено!!!

П.С. - Като искате MW, си я цъкате на настолното РС... :P

Моя е двуядресн с 2.01 GHz едното ядро,1 GB RAM DDR2 ,256 mb nVidia 7600GS DDR2 видео и не знам как не ми засича NFS Shift ???

transformable
04-03-2010, 20:50
Мисля, че беше вградена интелка с 64МБ собствена ;)

Не,не мисля ,че е 64мб.Най-малко 128мб...

на тоз процесор и рам да сложат такава видео карта.Направо ми се доповръща кат си го помисля :lol:

На това "компютърче" и 32 MB видео памет да му сложат, пак ще върши работата за което е предназначено!!!

П.С. - Като искате MW, си я цъкате на настолното РС... :PПц-то ми е най-ебаното (извинявам се за цинизма) просто няма друго такова :X

AMD ATHLOM 1.10 GHz 512 рам просто какво да говоря :X видеото е Ati Radeon 9550. Просто какво да говоря 7-годишно ми е ПЦ-то.. Дори и NFS NW не тръгва :?

L0ST
04-03-2010, 21:02
Глупости, MW може би ще тръга. Та аз WoW съм играл на Asus EEEPC 701 ... Попринцип каот граеш на ниска резолюция, не ти трябва много мощна видео карта, колкото по-малко, толкова по-малко :D.

Иначе, моят 12" кара по 5:30 с уснато Ви-фи и постоянна работа (компилиране, филми и т.н.), така че е възможно и си е доста удобно. В даскало зарядно не нося изобщо.

transformable
04-03-2010, 21:04
Глупости, MW може би ще тръга. Та аз WoW съм играл на Asus EEEPC 701 ... Попринцип каот граеш на ниска резолюция, не ти трябва много мощна видео карта, колкото по-малко, толкова по-малко :D.

Иначе, моят 12" кара по 5:30 с уснато Ви-фи и постоянна работа (компилиране, филми и т.н.), така че е възможно и си е доста удобно. В даскало зарядно не нося изобщо.Еми и аз тей малко за даскалу да разцъквам,като бягам от часовете :D

L0ST
04-03-2010, 21:46
Става. Аз главно за програмиране го ползвам моят, но става и за по-старички игри...

Chacho
04-03-2010, 22:11
Мисля, че беше вградена интелка с 64МБ собствена ;)

Не,не мисля ,че е 64мб.Най-малко 128мб...

на тоз процесор и рам да сложат такава видео карта.Направо ми се доповръща кат си го помисля :lol:

Погледни им цялата серия, ще видиш че са вградените Intel G45.

Мен нетбука ме кефи, аз ще си взимам сигурно или ЕЕЕ или някой Timeline.

L0ST
04-04-2010, 21:23
Мисля, че беше вградена интелка с 64МБ собствена ;)

Не,не мисля ,че е 64мб.Най-малко 128мб...

на тоз процесор и рам да сложат такава видео карта.Направо ми се доповръща кат си го помисля :lol:

Погледни им цялата серия, ще видиш че са вградените Intel G45.

Мен нетбука ме кефи, аз ще си взимам сигурно или ЕЕЕ или някой Timeline.

Timeline са страшни, карат по много време. Иначе аз имам и едно EEE PC, но ми беше дребно и си взех notebook.

Иначе мен нещо тея атоми не ми харесват. Поне по-старите имат доста слаба производителност, то моят целерон (eee pc) биеше по производителност първите атоми.

Иначе както казах - за тези дисплейчета картите стават, тей като не се изисква гояма мощност да се обработи образа и т.н. .