PDA

View Full Version : Казах им за него .. и сега какво?



CherryS
04-04-2010, 12:23
Разбраха .. :( .
За някой може да е нищо, но това за мен означава много. :(
Опитвах се да скрия тази връзка, но успях да я скрия само една седмица :( .
Знаех нашите как ще реагират и за това не съм им казала нищо.
Но рано или късно те щяха да разберат .. :(
Е днес беше деня в който разбраха.. :(
Накраха ми се и ме попитаха: "защо не си ни казала" пък аз казах : " защото знаех, как ще реагирате" и те: "щом знаеш, защо си тръгнала с него" ?
Той е свестен, има си собствена работа, не е наркоман, абе съвсем нормален си е :) . (на 17 е ).
Те си мислят, че аз не мога да се оправям в живота и ме заплашиха със следните думи: " Внимавай какво правиш, за да не люлеем и ние следващата година внуче" .
Аз НИКОГА не бих направила такова нещо :( .
Просто сега не знам какво да правя, какво да им кажа, как въобще съм много объркана. Не бих направила нещо с което да ги засрамя ..

пп: Моля ви за съвет в тази ситуация :( .
моля без излишни коментари.

givemereasontolive
04-04-2010, 12:28
Еми какво да ти кажа ... Обясни им какво означава за теб , дори и ако неискат да те изслушат .. Кажи им,че не би направила нищо с което да ги засрамиш , че си отговорна,ако щете даже за секса си поговорете,но наисти бъди убедителна,за да те разберат..Незнам какво да ти сажа друго .. Айде успех! Всичко ще се оправи . :)

playhard1
04-04-2010, 12:41
не се притеснявай, с времето ще свикнат. Отначало ти нямат доверие, но ти дръж на връзката си, и лека полека с времето ще разберат, че ти си щастлива с този човек и ще ВИ вярват повече. Нормално е да се притесняват за теб. А за бебето не бъди толкова сигурна, в началото дори през ум не ти минава, но с времето прераства в по-голяма обич и така.. Ти ме разбра ;-)

ivcheto0o
04-04-2010, 13:04
А ти на колко си ?
Мисля 4е каквото и да им кажеш полза няма да има.

justonegirlwithonehope
04-04-2010, 13:06
Защо искат да ти забранят да имаш приятелл ?

playhard1
04-04-2010, 13:11
Защо искат да ти забранят да имаш приятелл ?

Ахах.. Питай мен :shock: Всеки има различни родители.. И всичките с различни претенции.. Момичето да се радва, че не са я заплашвали с бой, да и спират интернета и т.н. :grin:

BonbonaBaby
04-04-2010, 13:29
Според мене каквото и да им кажеш няма да има полза... те родителите са такива ... гледат да те предпазят,но вече след като знаят остава само да не ги разочароваш и всичко ще си е наред... :wink:

xPafx
04-04-2010, 13:29
Еми..според мен си постъпила добре,като си им казала...Все пак са ти родители,грижат се за теб,мисля че имат право и да знаят какво става в живота ти...Но гадно са постъпили като са ти казали тва за "внучето",все пак живота си е твой,имаш право на свои грешки,на избир на любовни половинки и прочие..Кажи им го,или сабери тяа и приятеля ти и поговорете 4-мата,така и те ,и вие ще сте наясно,ще можете да промените мнението им,ще можем да им покажеш,че приятеля ти наистина е свестен.. :)

playhard1
04-04-2010, 13:34
Еми..според мен си постъпила добре,като си им казала...Все пак са ти родители,грижат се за теб,мисля че имат право и да знаят какво става в живота ти...Но гадно са постъпили като са ти казали тва за "внучето",все пак живота си е твой,имаш право на свои грешки,на избир на любовни половинки и прочие..Кажи им го,или сабери тяа и приятеля ти и поговорете 4-мата,така и те ,и вие ще сте наясно,ще можете да промените мнението им,ще можем да им покажеш,че приятеля ти наистина е свестен.. :)

пак да повторя, "не всички имат еднакви родители"... По-добре не го пробвай, може да стане по-зле...

xPafx
04-04-2010, 13:36
Еми..според мен си постъпила добре,като си им казала...Все пак са ти родители,грижат се за теб,мисля че имат право и да знаят какво става в живота ти...Но гадно са постъпили като са ти казали тва за "внучето",все пак живота си е твой,имаш право на свои грешки,на избир на любовни половинки и прочие..Кажи им го,или сабери тяа и приятеля ти и поговорете 4-мата,така и те ,и вие ще сте наясно,ще можете да промените мнението им,ще можем да им покажеш,че приятеля ти наистина е свестен.. :)

пак да повторя, "не всички имат еднакви родители"... По-добре не го пробвай, може да стане по-зле...
И каква като не всички имат еднакви родители?Ти сам/а не знаеш какви са нейните..Може да се премирят..нека тя сама да прецени,все пак тя ги познава..

playhard1
04-04-2010, 13:39
да, но рискува твърде много... един вид 50/50, че може и да направят по-горе изброените неща от мен :)

xPafx
04-04-2010, 13:42
Ти си ограничен/а..
Защо ще я бият,за това,че има приятел..?!
А и ,кво кат и спар интернета,нали ще е до нея..ще си прекарва времето с нея..нета не е всичко,истинския живот>кибер живота ;) .
Порасни малко,па тогава спори! :)

playhard1
04-04-2010, 13:44
Това са само някои от нещата.. А ти какво помисли, че ще и забранят някои от тези неща, но ще и позволят да излиза с него, така ли? :D И това не се е случвало на мен, а приятелката ми беше точно под такъв контрол...

xPafx
04-04-2010, 13:46
Не е нужно,да им казва,че излиза с него,когато излиза...а и едва ли могат да й наложат чак такъв "терор".. Щом има желание за нещо,има и начин. ;)

Madeyed
04-04-2010, 13:48
Мисля като xPafx :)

playhard1
04-04-2010, 13:50
еми.. като не си го изживяла много лесно ти се струва, нали? :) така че няма да споря с теб. Дано не ти се случва :)

xPafx
04-04-2010, 14:04
Защо си мислиш,че не съм го изживяла..И аз имах приятел,който родителите ми не одобряваха..

BonbonaBaby
04-04-2010, 14:42
И аз така... :-D

CherryS
04-04-2010, 16:56
Много ми е кофти.


Те могат наистина да ми забранят GSM-a, PC-to. и всякаква връзка с него. :(

playhard1
04-04-2010, 16:58
Много ми е кофти.


Те могат наистина да ми забранят GSM-a, PC-to. и всякаква връзка с него. :(

Един човек да ме разбере най-сетне :)

sladur4etyYy
04-04-2010, 17:02
кво може да направиш? просто гледай да не ги докарваш до положението да люлеят детската люлка и всичко ще е 6+. :Д

CherryS
04-04-2010, 17:09
Как да ги накарам да ми вярват?

Ето още нещо:
мама: " все едно си си оправила живота пък и гадже ще се хващаш,Братовчедка ти което е на двадесет и еди колко си години няма гадже пък ти си имаш .."

Те искат да съм перфектната. :(

Rounder
04-04-2010, 17:14
Добре ве на колко си че ти "забраняват" ....
Слушай к'во събери маика си и татко си,и им разкажи как стоят нещата,т'ва че твоята братовчедка на 20 и колко си години си нямала,не значи че и ти трябва да нямаш,тя ако не се ожени,ти какво и ти ли няма да се ожениш ?

Просто седнете и си изяснете всичо.
И на мен не ми даваха колата,и на мен не ми даваха да се прибирам когато хората отиват на кафе...но като им показах че съм сериозен,че не пия алкохол,че шофирам внимателно,че компанията сме си само сериозни (е на момент ни избива лигата) и всичко е точно.
Седнахме един ден на масата,взех думата и им разясних как стоят нещата,и им казах че ако ще ми забраняват по-добре да забравят че съм им син !
на 16 съм...може и да не съм прав,но .... 8)

BluesCat
04-04-2010, 17:17
Кажи им колко означава за теб, а дори и да не те послушат... все пак нали можеш да излизаш и да го виждаш, нали? :wink:

Rounder
04-04-2010, 17:18
И излизането може да се забрани,така че най-добре седнете и се изяснете,кое/как/защо и т.н. !

BluesCat
04-04-2010, 17:20
И излизането може да се забрани,така че най-добре седнете и се изяснете,кое/как/защо и т.н. !

Нима ще й забранят да ходи на училище? Не, все пак може да го вижда тогава. :)

Rounder
04-04-2010, 17:23
И излизането може да се забрани,така че най-добре седнете и се изяснете,кое/как/защо и т.н. !

Нима ще й забранят да ходи на училище? Не, все пак може да го вижда тогава. :)

Не,нямах предвид за даскалото,ами да излиза следобед/вечер,то е ясно че в училище може да го вижда,но за колко ? те междучасията са малки .... :?

BluesCat
04-04-2010, 17:25
И излизането може да се забрани,така че най-добре седнете и се изяснете,кое/как/защо и т.н. !

Нима ще й забранят да ходи на училище? Не, все пак може да го вижда тогава. :)

Не,нямах предвид за даскалото,ами да излиза следобед/вечер,то е ясно че в училище може да го вижда,но за колко ? те междучасията са малки .... :?

Но поне е нещо, ако не успее да ги убеди... :?

CherryS
04-04-2010, 17:25
Да. Може да ми забранят. :( .
Ох.. защо все на мен. :(

playhard1
04-04-2010, 17:26
Абе всички давате съвети, ама аз за трети път ще напиша:

"НЕ ВСИЧКИ ИМАТ ЕДНАКВИ РОДИТЕЛИ"! Авторката ако иска да пише на ЛС, моята приятелка беше даже по-зле, мога да и разкажа подробно какво се случи след това, че не е за пред всеки.

Rounder
04-04-2010, 17:28
Да. Може да ми забранят. :( .
Ох.. защо все на мен. :(

Ми нали ти казахме бе,седни се изясни тая вечер веднъж за винаги как стоят нещата !
дали ще ти дават или не и това е...просто им разкажи че е важно за теб,и т.н. се пак са ти родители !

playhard,знам че не на всеки родителите са цветущи,но и моят баща не е от най-добрите,знам какво е гадно !

CherryS
04-04-2010, 17:32
И сега и на въпросното момче му казах и той:

[20:12:12] М каза: И ако кажат че не искат да си с мен кво правим
[20:12:14] М каза: късаме ?
[20:12:28] - Cherry каза: не знам
[20:12:42] М каза: отчайваш ме направо o_o


Ха. Какво правим, ако на тях не им пука, за чувствата ми? И за тва, че съм намерила човек, с кой да споделям?

[20:19:59] - Cherry каза: ето за тва не им споделям нищо.
[20:22:12] - Cherry каза: сложила съм няква граница м/у нас ..

gLypChenCee
04-04-2010, 17:32
Те са ти родители .. Трябва да те разберат!

А пък ако не ти позволят да се виждаш с него :shock:

Тегли им по една майна.. ти си живееш живота.

Ти си решаваш какво да правиш с него .. :)

Знам, че са ти родители и заслужават уважение..

Но не може вечно да се малкото момиченце на мама/тати

и те да ти подбират гаджетата както са ти подбирали дрехите като си била пеленаче .. :?

AnzaRe
04-04-2010, 17:33
Ще ти дам един важен и прост съвет.
Опитай се да го запознаеш с вашите да видят какъв е.На Тука има Тука нема,няма да стане нищо.Така че действай.

YouMakeMeSmile
04-04-2010, 17:37
оооооо, Гери, тва са бели ядове! И наще са така от начало, но щом им поговоря малко за него и ги запозная- всичко е наред. ЗА сегашния ми приятел мога да кажа, че мама го харесва страшно много. Е, петък ме изпращат с думите- щерко, да не се прибереш с корем, ама.. подробности 8-) дай им време да свикнат :)

CherryS
04-04-2010, 17:37
и те да ти подбират гаджетата както са ти подбирали дрехите като си била пеленаче .. :?
ХАХА. ТОЧНО Т'ВА КАЗАХА.
Викат ми: "защо не дойде първо да се посъветваш с нас? Дали ще го одбрим ? Защо не дойде първо да кажеш: "Мамо харесвам си едно момче, какво да правя? "

Смейте се колкото искате .. такава е истината..

Wrathchild
04-04-2010, 18:40
Добре, но на колко години си?

pussucetka
04-04-2010, 18:45
Еми какво да ти кажа ... Обясни им какво означава за теб , дори и ако неискат да те изслушат .. Кажи им,че не би направила нищо с което да ги засрамиш , че си отговорна,ако щете даже за секса си поговорете,но наисти бъди убедителна,за да те разберат..Незнам какво да ти сажа друго .. Айде успех! Всичко ще се оправи . :)

+1

Sisi7u
04-07-2010, 12:41
Еми какво да ти кажа ... Обясни им какво означава за теб , дори и ако неискат да те изслушат .. Кажи им,че не би направила нищо с което да ги засрамиш , че си отговорна, ако щете даже за секса си поговорете, но наисти бъди убедителна,за да те разберат..Н езнам какво да ти kажа друго .. Айде успех! Всичко ще се оправи . :)
съгласна съм, друго няма какво да се направи :? и нашите са същите тъпаци :D

Linns
04-07-2010, 12:43
Що за родители имаш? Това, че си имаш гадже не значи, че ще се омъжиш за него!? Ще имате деца и т.н. .. По тая логика, в последните 3 години имах две сериозни връзки, кво тряяше да стане!? Наште да ме заключат вкъщи? И през ум не им е минало подобно нещо.. Не знам, лично аз не мога да ги разбера такива родители.. Ти държиш на него, но може да сте заедно месец-два и да се оставите, значи за всяко момче тряя да ти се карат? Че ти сега ако не излизаш с момчета за да ги опознаеш като пол, когато се омъжиш ли да го правиш?

Rebus
04-07-2010, 13:45
Просто седнете и си изяснете всичо.
И на мен не ми даваха колата,и на мен не ми даваха да се прибирам когато хората отиват на кафе...но като им показах че съм сериозен,че не пия алкохол,че шофирам внимателно
Седнахме един ден на масата,взех думата и им разясних как стоят нещата,и им казах че ако ще ми забраняват по-добре да забравят че съм им син !
на 16 съм...може и да не съм прав,но .... 8)


Безотговорни родители бих казал, а твоето е пубертетска постъпка... 8)

didi0804
04-07-2010, 14:30
Живота си е твой,прави каквото искаш с него.А и чак от такива ограничения няма смисъл - тъпо е,защото е ясно че ще направиш точно обратното на това,което ти забраняват.Живей както на теб ти харесва

Rounder
04-07-2010, 15:26
Просто седнете и си изяснете всичо.
И на мен не ми даваха колата,и на мен не ми даваха да се прибирам когато хората отиват на кафе...но като им показах че съм сериозен,че не пия алкохол,че шофирам внимателно
Седнахме един ден на масата,взех думата и им разясних как стоят нещата,и им казах че ако ще ми забраняват по-добре да забравят че съм им син !
на 16 съм...може и да не съм прав,но .... 8)


Безотговорни родители бих казал, а твоето е пубертетска постъпка... 8)

пък аз бих ти казал да си е*еш путката лелина,не знаеш нищо,такаче недей коментира кое какво е :-x

Rebus
04-07-2010, 15:48
Просто седнете и си изяснете всичо.
И на мен не ми даваха колата,и на мен не ми даваха да се прибирам когато хората отиват на кафе...но като им показах че съм сериозен,че не пия алкохол,че шофирам внимателно
Седнахме един ден на масата,взех думата и им разясних как стоят нещата,и им казах че ако ще ми забраняват по-добре да забравят че съм им син !
на 16 съм...може и да не съм прав,но .... 8)


Безотговорни родители бих казал, а твоето е пубертетска постъпка... 8)

пък аз бих ти казал да си е*еш п****та лелина,не знаеш нищо,такаче недей коментира кое какво е :-x

Ахахаха ..засегнахме ли се?Кво се правиш на оборотен?
Аман от 16-17 годишни шофьори и леко с обидите .. :-x

fc
04-07-2010, 15:57
Не е нужно да им казваш каквото и да било. Действай както ти си знаеш.

Elenichkaa
04-07-2010, 16:18
Погледнато реално мисля че и родителите ти имат право да се тревожат за теб.
Те не го познават и му нямат доверие,а и ако си единствено дете за тях е още по-трудно да пуснат дъщеря си с непознат за тях просто ей така...
Тряабва да говорите....Може би с майка ти ще ти е по-лесно защото и тя е минала по същия път. :wink:

Colouring
04-07-2010, 16:25
Тревожат се!Родителите никога,ама никога не мислят зло на детето си!И защо не отговори на колко си?Естествено,ако си на 13-14-аз мисля,че са в правото си.Той е по-голям от теб.Ти как би се почувствала ако си родител и малкото ти момиче тръгне с 'батко'?Друго е,ако и ти си на 17.Тогава пак съм съгнасна донякъде с тях,защото мислят за теб,но трябва да поговорите повече и няма как да не се съгласят.На тези години е нормално.