PDA

View Full Version : Кърлеж...



maksimal
04-04-2010, 17:12
Тези дни ще ходя в една гора с приятели и неискам да ми се лепнат кърлежи... Понеже там е пълно поради затоплянето. Миналия път на едно момиче и се залепи за корема и тя го извади (рисковано е, ако главата остане и ще продължи навътре)... Затова моля ви да ми кажете някакви методи или там нещо си какво да направя ако забележа, че имам кърлеж по тялото.

П.П: Нещо да направя на място а не да ходя до доктор(примерно да го намажа с нещо под ръка) чувал съм че когато се капне малко олио на мястото и тои излизал :D

kalpazanka
04-04-2010, 17:55
Питай в аптеката за репеленти против кърлежи.

FatallyGirl
04-04-2010, 17:59
Ами не мога да ти помогна , но това с олиото не е добра идея,защото кърлежа излиза,но си пуска отровата... :)

amk933
04-04-2010, 18:23
Според мен най-доброто е OFF или Autan. Без рецепта са, отиваш в аптеката, казваш едно от двете на спрей, защото ги има и в други форми и си го слагаш. Обновяваш на всеки 3-4 часа. Струва 4-6 лева. :)

Ако ти се забие кърлеж никакви малоумни експерименти с олио и етц. С олиото може да го задушиш и да повърне и да ти лепне някоя болест. Отиваш в първата поликлиника или първото спешно и ще ти го махнат, че даже и за анализ ще го пратят. Така че не експериментирай. :)

zoreto
04-04-2010, 18:26
AUTAN (family) спрей аз от тоя съм най-доволна като по цяло лято съм на село или планина в треволяците ако не е тоя спрей до сега да са ме изяли :D

northernice
04-04-2010, 21:07
Ако се извади до 24 часа едва ли ще те зарази с нещо. Вадиш внимателно с пинцета и почистваш със спирт