PDA

View Full Version : Сколиоза



Elizabett
04-04-2010, 21:15
Здравейте...Направих си тази регистрация тук, за да мога да науча полезни за мен неща и за да получа отговори на повечето от въпросите си. Аз съм на 14 ..в началото на миналата година ми откриха изкривяване на гръбначния стълб (сколиоза) ...след прегледа при лекаря, специалист ми показа серия от упражнения за коригиране на гръбначния стълб, които редовно правя вкъщи , записах се и на плуване и там също съм постоянна. Но конкретния ми въпрос е: Високите токове оказват ли неблагоприятно влияние върху гръбначния стълб?...понеже аз обичам да нося високи обувки, но ме е страх,че по този начин си вредя допълнително..Четох най-различни работи и мнения относно това и съм страшно объркана. Ако сте запознати или дори и да не сте , споделете това, което мислите...много ще ми помогнете. Благодаря предварително! :) [/code][/b]

zoreto
04-04-2010, 21:38
според мен тея токове натоварат и май ще е по-добре да носиш "равно" обувки (лично мнение) :)

Elizabett
04-05-2010, 10:23
Благодаря ти :-)

magrto
04-05-2010, 21:30
И аз имам същото заболяване, но никой от лекарите не ми е казвал да не ходя на високи токове.Затова не смятам, че би причило чак, така че ако ти се носят-носи.Това е моето мнение, аз така и правя.:)

Elizabett
04-06-2010, 09:31
И аз до сега не съм се ограничавала :-D Но за всеки случай ще се консултирам и с лекар.
Благодаря ти! :-)

nicolepcd
04-06-2010, 19:25
Абе, можете ли да ми кажете част от упражненията, дето правите :-o

Elizabett
04-06-2010, 20:18
Еми аз не съм много запозната с това...Мисля,че серията от упражнения се подбира спрямо градусите на изкривяването(не съм сигурна). За мен най-добре ще е да се консултираш със специалист,защото точно той ще бъде този,който ще ти покаже упражненията...Защото ако не се правят точните упражнения,има опасност да се увеличат градусите на изкривяването,което води до корсети...и в най-лошия случай операция,която е много сложна и рискована. :? За това първо се консултирай със специалист-това е мойто мнение. :)