PDA

View Full Version : Бързо или Бавно правене на упражнения



ro6lio
04-05-2010, 11:24
ЗДр.Искам да попитам как ще има по добър ефект -ако правим бързо или бавно упражненията.Чувал съм от различни хора различни неща-едните викат бързо др бавно..Примерно кофичките бързо и не напълно до доло или бавно и до доло да ги правя?Или набиранията бавно и до доло или бързо и до средата??

как е правелно за добър ефект/ :)

fr33runner
04-05-2010, 11:54
Зависи от целите ти.Ако искаш хипертрофия-бавно и пълна амлитуда.

Chacho
04-05-2010, 11:55
За сила и експлозивност са бързите.

Myrth
04-05-2010, 12:10
И пак зависи, има различни видове сила. Аз съм голям фен на много бавните и контролирани изпълнения, с много напрежение, но реално смесвам и двата вида тренировки, за да извличам максимална полза.

ro6lio
04-05-2010, 13:10
ем аз по принцип искам оформяне на мусколите :)

redbul2
04-05-2010, 13:29
Не само го правиш бавно,ами и задържаш секунда-две до три в пиково положение.При максималното натоварване на мускула.Бавното изпълнение не ти позволява да използваш замаха и инерцията.От които полза нямаш,а само си губиш времето.Защото с тях снемаш напрежението от мускулите,които уж искаш да натовариш.И слагаш още и още тежести от които смисъл няма.Само увеличават риска ти от травма.Целта на сериозно трениращите в залата е не да се фукат колко вдигат.А да натоварят мускулите си максимално.И това не се постига с много малки тежести,както и с много големи.И от едните,и от другите реална полза няма.Много бързото изпълнение съкращава времето за натоварване на тренирания мускул.А ти трябва да се стремиш точно обратното.По-продължително време при всяка серия той да бъде натоварен на макс.
Това е при основна цел мускулна маса и хипертрофия

Chacho
04-05-2010, 13:46
ем аз по принцип искам оформяне на мусколите :)

Ако имаш впредвид орелефяване, по важно е колко и какво тренираш. Трябва да стопиш мазниниките за релеф.

Ако имаш впредвид стягане, както и да изпълняваш упражненията ще станат твърди. По начина, по който редбул е описал, ще се стегнат още преди да си се усетил. ;)