PDA

View Full Version : пъпки по лицето



pufsss2
04-05-2010, 11:49
Здравейте. На 14 съм и имам пъпки по лицето. :( Използвала съм какви ли не продукти, но няма ефект. Кожата ми свиква много бързо с тях и няма полза. И на козметик съм ходила, но оттам ми дадоха продукти, които премахват черните точки (нямам оплакване). Ако имате някакви предложения за премахване на пъпките моля ви кажете!

SmilezZz
04-05-2010, 13:29
Ами отиди отново на козметик..Обясни й,че искаш нещо против пъпки..
Или попитай в някоя аптека..

user15
04-05-2010, 13:38
Това е нормално за тази възраст и аз имах но ми минаха-ходих на дерматорлог и ми препоръча този крем http://www.framar.bg/%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D1%81%D0%B5%D0%B1%D0%B8%D1%83%D0%BC-akn-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%B2-30-pid30062842.html и съм много доволен като се намазах няколко пъти и ми минаха 8)

maniaka322
04-05-2010, 15:52
Това е нормално, аз съм моче и също имам доста пъпки по лицето. Това следствие, че сме в такава възраст (побертет) където пъпките се размножават и не може нищо да ги спре. На рд-то ми, ми подариха едно на GARNIER, само че, му забравих името точно как се казваше... :( Отиди в някоя аптека и кажи, че ти трябва GARNIER 2 в 1 (т.е. има две мазила в една опаковка). Или просто кажи, че ти трябва комплект от кремове за отстранявне на кожните несъвършенства, черни точки и други . Ще те разберат :) . Надявам се да съм бил полезен.

П.П: Ако не помогне и това, след като си измиеш зъбите (когато си лягаш - вечер) си измиваш лицето с сапун, изплакваш и редуваш топла и студена вода. На мен ми помогнаха и двата начина. В краен случей взимаш мисля, че се казваше силицилов спирт от 2 % и тва вече ще ги изгори. GARNIERA струва двайсетина лева, спирта е не повече от 1 лев

t0nchet0o
04-05-2010, 16:05
и аз съм на твоята възраст и имам също пъпки.. пробвах какво ли не но без резуртат.. едно приятелче ми каза да си взема силицилов спир от 2% .. отначалото имаше ефект но след това отново започнаха да си излизат.. както каза maniaka322 пробвай с такъв спирт може при тебе да има по дълготраен резултат.. :) Но най-важното е да не се затваряш в себе си..С времето всичко се оправя

kalpazanka
04-05-2010, 17:04
С дерматолог консултира ли се?

pufsss2
04-05-2010, 20:13
Не съм се консултирала с дерматолог, обаче една моя приятелка се е консултирала и са й изписали някакво мазило. Тя ми каза, че от това мазило пъпките и се премахват, но не за дълго. И плюс това тя има по-усилено акне отколкото аз имам.

maniaka322
04-06-2010, 11:36
Не съм се консултирала с дерматолог, обаче една моя приятелка се е консултирала и са й изписали някакво мазило. Тя ми каза, че от това мазило пъпките и се премахват, но не за дълго. И плюс това тя има по-усилено акне отколкото аз имам.



Може би, няма да ти помогне, кой знае колко. За всяка кожа реагира по различен начин! Вероятно и ти трябва да ходиш на лекар! :)

elizabethg
04-06-2010, 13:49
Здравей!Много зависи каква ти е кожата...Има различни кожи,които са чувствителни към различни кремове...а има и много боклуци,които изобщо не действат и не помагат...Аз нямам много пъпки,но за сметка на това черните точки ще ме довършат :( Взех си Garnier Pure 3 в 1,но не съм много доволна...Една моя съученичка има същия проблем и казва:"Какво ли не изпробвах,какви ли кремове си купувах и не се махат!"...Аз специално не се доверявам на кремове,а си мажа лицето с мед,слагам една мокра кърпа отгоре и чакам 10 минути,след което махам кърпата и от меда не остава и следа ;) Пробвай ако искаш,но трябва да го правиш поне 2 пъти в седмицата ;)