PDA

View Full Version : да се променя..



silwinka
04-05-2010, 14:28
Искам да се променя,защото всички ме тъпчат и малтретират..
иде ми да избягам понякога,защото ми казват,че съм тъпа и т.н
искам момчето,което супер добре си говорим в скайп,да ме хареса и навън да не ме е срам от него..
От време искам да се променя – да гледам различно на живота, да не завиждам, да не лъжа, да съм истинска, всички да ме обичат и харесват,да не позволявам да ме тъпчат, да нося по-смъкнати дрехи, Кефи ме една приятелка, както стила и държанието и… Искам да не се фукам, да приемам всичко като предизвикателство, да променя всичко, което не харесвам в себе си – да уча много, ДА СМЕНЯ СТИЛА СИ – НАЙ ВЕЧЕ..
- да не съм зависима от някой (както е с най-добрата ми приятелка,постоянно ме командва и ме кара да правя разни работи които не искам)
- искам да съм себе си,да не се лигавя..
- да не подръжавам на някого
- да спра да се срамувам
моля,отделете ми по изречение поне за всеки проблем,страшно много разчитам на вас.. 8-) :(

awesomesheepy
04-05-2010, 15:33
промяната зависи изцяло от теб.
бъди себе си общо казано..
1вата стъпка си я направила,започваш да изобразяваш недостатъците си,това е добре!
сега,само остава за да ги отстраниш,и да почнеш да работиш по тях..
имаш време,априлската ваканция се захвани,състави си план,и действай. 8-)

zoreto
04-05-2010, 16:16
след като вече знаеш какво искаш според мен започни да се държиш както ти искаш.Ако някой ти се сърди оставяй го и да не ти пука,защото ако мислиш само за другите никога няма да имаш време за себе си.Започни постепенно да се налагаш и ще видиш как другите ще променят държанието си спрямо теб тоест ще те ценят повече.Това за завистта- няма човек,който да не завижда за нещо (" човек се оценява по завистта на другите")! Просто вместо да завиждаш се амбицирай и постигни повече от другите :) Бъди себе си и на давай да те командват ,даже аз започнах аз да командвам :D (не прекалявам) Ако трябва действай малко по-егоистично , но не позволявай да те тъпчат.Започни да изброяваш качествата ,които харесваш в себе си и виж , за колко малко време ,колко повече качества ще натрупаш. ам малко се увлякох :-D

SmilezZz
04-05-2010, 17:13
Бъди себе си..
И направи тази промяна - не заради някого,заради САМАТА СЕБЕ СИ..
+ Според мен няма значение как изглеждаш - всеки е уникален сам по себе си.Ако искаш да се промениш и мислиш,че така ще се чустваш по уверена давай - тогава,но ако го правиш заради хората около теб майната и на промяната..Ти си си ти и ако не те харесват някои хора ще има ,и такива който те харесват

filmimilmi
04-05-2010, 17:22
Искам да се променя,защото всички ме тъпчат и малтретират..

Буквално ли те тъпчат и малтретират? Ако е така, значи не заслужават да се промениш заради тях. Намери си приятели, които ще те ценят такава каквато си.

иде ми да избягам понякога,защото ми казват,че съм тъпа и т.н

Наникъде не трябва да бягаш защото от какъвто и проблем да избягаш, рано или късно ще ти се наложи да се върнеш и да се изправиш отново лице в лице с него. По-добре рано от колкото със закъснение. Така даваш възможност на проблемите да прерастнат в още по-големи. Ако игнорираш хората, които те унижават няма да постигнеш нищо, те ще си мислят, че си слаб характер и ставаш за перфектния отдушник, който да попива лошите им настроения. Когато някой те настъпи, настъпи го и ти!

искам момчето,което супер добре си говорим в скайп,да ме хареса и навън да не ме е срам от него..

Защо да го е срам от теб? Има ли причина? Явно е лицемер щом в скайп поддържате контакти, а на живо се опитва да е приятел с всички и поради тази причина нито е с теб, нито срещу теб. Не ти трябва да ти пука за някой, който се срамува да признае чувствата си понеже смята, че ще почнат да го тъпчат, така както тъпчат и теб. Щом едно момче няма смелост да те защитава, значи е путьo. Хич да не ти пука за него!

От време искам да се променя – да гледам различно на живота, да не завиждам, да не лъжа, да съм истинска, всички да ме обичат и харесват,да не позволявам да ме тъпчат, да нося по-смъкнати дрехи,

Ще си истинска единствено когато престанеш да търсиш мястото си и се отпуснеш и оставиш на течението. Не можеш да бъдеш истински обичана ако сложиш маска пред хората единствено, за да им се харесаш. Бъди такава каквато искаш да бъдеш, а уважението на останалите ще спечелиш с времето. Връстниците ти в момента са жестоки, но с времето ще помъдреят. Само истинският характер печели авторитет, не позите, които рано или късно се надушват.

Кефи ме една приятелка, както стила и държанието и… Искам да не се фукам, да приемам всичко като предизвикателство, да променя всичко, което не харесвам в себе си – да уча много, ДА СМЕНЯ СТИЛА СИ – НАЙ ВЕЧЕ..

Фукаш ли се? Това вече е реален проблем. Не го прави, но и не копирай приятелките си. Ще те намразят, направи така, че те да искат да ти подръжават. Не можеш да промениш всичко с магическа пръчица, от днес за утре. Калявай характера си, пребори се е желанията на егото си.

- да не съм зависима от някой (както е с най-добрата ми приятелка,постоянно ме командва и ме кара да правя разни работи които не искам)

Поне веднъж трябва да покажеш характер и да й възразиш! Никой освен теб самата не трябва да бъде твой господар. Не позволявай да ти се качват на главата. Понякога трябва да бъдеш малко гадна с хората, за да го разберат.

- искам да съм себе си,да не се лигавя..

Много просто. Дръж се като по-зряла, дори ще покажеш пример на връстниците си, че понякога е готино да си сериозен.


- да не подръжавам на някого

Няма смисъл да подръжаваш на когото и да било, вече ти казах по-горе.

- да спра да се срамувам

Няма от какво да се срамуваш! Всичките ти комплекси са илюзия!

моля,отделете ми по изречение поне за всеки проблем,страшно много разчитам на вас.. 8-) :(

silwinka
04-05-2010, 18:20
леле хора златни сте..

silwinka
04-05-2010, 19:58
друг да се изкажи? :oops:

nIkEnCeTy_bE
04-05-2010, 20:03
Много точно си го каза filmimilmi :)

silwinka
04-05-2010, 20:09
filmimilmi ,уникална си..това мнение ме вдъхнови супер много.

filmimilmi
04-05-2010, 20:13
filmimilmi ,уникална си..това мнение ме вдъхнови супер много.

Момче съм, но нищо 8-)

silwinka
04-05-2010, 20:15
пропуснах да допълня:
искам да променя и още някои неща :
- да сменя стила си
- да седя по-малко пред компа
- да уча силно
- да не ме се срам в даскало да вдигам ръце,защото всички ми се чудят като дигна,пък знам за 6
- искам да съм по-общителна,по-силна
- да съм свободна,и да не робувам на някого
- да изслушвам хората(много гадно мое качество)

pufsss2
04-05-2010, 20:45
Аз мисля, че не трябва да се криеш, не трябва да бягаш, не трябва да отстъпваш и не трябва да се оставяш на другите! Слушай себе си и последвай своите желания и интереси. Когато правиш това, което другите ти казват, те разбират, че могат да те контролират. Не ги допускай толкова близо до себе си. А ако става въпрос до стила-разгледай малко магазините и се позабавлявай с покупки. Също така не е важно дрехите да са маркови, а е важно на теб да ти харесат :) :) :) Със сигурност ще направиш добър избор за новия си стил :) :) :) :)

Sisi7u
04-10-2010, 14:27
ще ме извиняваш, ама тфа ''искам'' ме дразни !!
само с искаме не става !! трябват и действия !!
кфо очакваш да ти кажем ?!? просто действай ...
това не са невъзможни неща ! даже мн лесни ако питаш мен... :)
а и щом та смятат за тъпа всички значи има защо ;]]
никой да не се засяга, плс! само си казах мнението !! =]

delux4eto
04-10-2010, 17:02
хората казват обичай този който те обича а не този който те привлича защото красотата е за ден а любовта до гроб студен! затова външния вид не е най-важен!

elizabethg
04-10-2010, 18:19
Здравей!След като те тъпчат,значи ти го позволявяш...Промени се!Покажи им,че трябва да те уважават...преди всичко,всички сме хора и никой не заслужава лошо държание.Отърви се от така наречената ти приятелка,която прави така с теб,защото вижда,че всички те тормозят и ти нямаш смелост да им се отръскаш...тя мисли,че може да прави с теб каквото си поиска,но е сгрешила...Просто сипи башка на всички к*ви и смотаняци,който те тъпчат и ще видиш колко добре ще се почувстваш ;)
Не забравяйте,че никой не може да ви унижи без вашето съгласие!!! ;)

tedichhkata
04-11-2010, 19:12
Бъди себе си..
И направи тази промяна - не заради някого,заради САМАТА СЕБЕ СИ..
+ Според мен няма значение как изглеждаш - всеки е уникален сам по себе си.Ако искаш да се промениш и мислиш,че така ще се чустваш по уверена давай - тогава,но ако го правиш заради хората около теб майната и на промяната..Ти си си ти и ако не те харесват някои хора ще има ,и такива който те харесват

twilightHeart
04-12-2010, 12:27
ще ме извиняваш, ама тфа ''искам'' ме дразни !!
само с искаме не става !! трябват и действия !!
кфо очакваш да ти кажем ?!? просто действай ...
това не са невъзможни неща ! даже мн лесни ако питаш мен... :)
а и щом та смятат за тъпа всички значи има защо ;]]
никой да не се засяга, плс! само си казах мнението !! =]

Втф?! Е, това е мн тъпо, което казваш. Изобщо не е лесно да се промениш, а и хората почти винаги изграждат грешно мнение. Това, че я мислят за неква куха не означава, че е. Едно е да си тъпчо, др е просто на такъв да се правиш. Явно не е доказала,това че си има мозък.
Не приемам мнението ти, защото определено е мн глупаво. Една гледна точка не стига!