PDA

View Full Version : Много суха коса



mArMaLaDkA
04-05-2010, 19:23
Тъй. За 20-ти пореден път сигурно пиша тема, можете да ми я подминете, ако искате. 8-)

Принципно косъмът на косата ми е по-дебел и по-груб, от което и самата ми коса е не чак толкова мека на допир и доста суха. Пробвала съм какви ли не шампоани, балсами, маски, мазила. По едно време беше тръгнала и да цъфти, заради което ползвах и масло от пшеничен зародиш. Не ползвам преси, маши и всяк'ви такива неща, само сешоар. Без него няма как, защото косата ми е супер гъста и не я ли изсуша след баня със сешоар, се разболявам обезателно. От сравнително скоро ползвам и пяна за коса, косата ми не се е влошила. Просто положението отдавна е такова и ме изнервя вече, защото не е нормално всеки път преди да изляза да се чудя какви неща да й мажа по краищата най-вече, че да изглежда поне малко жива. Въпросите ми са следните:
1. Фризьорката ми ми предложи гланц за коса на Лореал(който не знае какво е това - гугъл). Тези, които сте го ползвали или имате наблюдения какво мислите? Добър вариант ли е, струва ли си? Аз съм супер скиптично настроена и колкото и да ме убеждаваше, че било безвредно, подхранвало и т.н., съм на мнение, че си е химия, че има няква боя вътре(донякъде) и че ще ми се скапе още повече косата.
2. Можете ли да ми предложите някакви добри продукти за изключително суха коса, от които вие или ваши познати сте доволни? Клоня повече към българска козметика, обичните Elseve, Loreal, Глис Кюр просто не ми понасят. :)

darrie
04-05-2010, 19:53
и аз имам подобен проблем.
попринцип косата ми няма обем и на 2-рия ден започва да се омазнява в корените.
обаче краищата са нереално сухи и цъфтят постоянно.
всичко се получи от пресата и от края на миналата година до сега съм се правила на преса само 2 пъти.
ползвам кристали, най-различни шампоани и балсами.. ефект - няма.
та нямам на идея какво да ти предложа, за да ти помогна, защото аз самата не мога да си помогна. :?
обаче ще следя темата. :)

mArMaLaDkA
04-06-2010, 16:24
ъп

iwancho
04-06-2010, 16:52
сестра ми ползваше гланц и казва че е доволна от него.. :)










__________________________________________________ _____________________

http://www.impulse.bg/invite/set-invitation/uid/8586010 ОТВОРЕТЕ ТОВА,PLEASE! :(

blue_ice
04-06-2010, 17:03
и моята коса винаги е била доста суха и гъста, ама от вече година-две ползвам мн често преса за коса и доста се е влошила.. та ся си купих оня syoss шампоана, дето мн го рекламирват, че бил професионален.. взех си за суха коса и вече съм го ползвала към 3-4 пъти и косата ми се е подобрила видимо, но не знам все пак дали щи ти помогне на теб, защото по доста форуми има мого негативни мнения за него

cvetinka95
04-06-2010, 17:11
Чудят се вече какво да измислят..Гланцове, спрейове, балсами без отмиване, стимуланти, кристали, заглаждащи..
Тези всичките може и да има ефект от тях, но е минимален, което е напълно недостатъчно, като се имат в предвид парите, хвърлени за тях. Наистина са претъпкани с химии. Всички козметични продукти, от козметични си магазини, супермаркети, пък и дори и на фризьорите професионалните, ем не струват. Според мен, забрави за Глис, Елсев и всички подобия, а си вземи нещо от.. аптеката, най-добре масло в твоя случай.

По-конкретно. :)
Предполагам, че си чувала за масло от ленено семе. Някои мноого го хвалят, от скоро се убедих, че има защо. И моята коса е със сухи връхчета само, обаче, от както си го взех се преродих. 8-)
Цената му е приблизително колкото хубави кристали, но е напълно натурален продукт, с омега мастни киселини мисля че беше, тоест, в никакъв случай не може да ти навреди, освен да станат мазни връхчетата, ако сложиш наистина мноого.
Освен, че си подхранва отвътре, прави я наистина мекичка, бяскава, живнала. Ти ще си прецениш, ако искаш- има го в аптеките, само гледай да не ти пробутат на капсули, че то по принцип е много полезно и се приема като добавка май.
:)

Molzinka
04-06-2010, 19:22
Имам същия проблем - Elseve Total Repair 5 :)

mArMaLaDkA
04-25-2010, 13:01
ъп.
много мразя да правя така, ама наистина се налага.

billytalent
04-25-2010, 13:04
Пробвала ли си с Кокосово масло,на мен то ми помогна :-o

mArMaLaDkA
04-25-2010, 15:38
Не съм. За първи път си взех масло сравнително наскоро и то беше от пшеничен зародиш, заради цъфтежите.
Но предпочитам някакъв спрей, отколкото масла.
billytalent, има ли маска на някоя българска фирма, от която си доволна? :-o Разбрах, че пръскането по 10 и повече лв. за маски на прехвалени марки не води до нищо повече, освен до по-бързо свършване на джобните, така че вече българската козметика ми е последната надежда. 8-) пък и да не е българска фирма, пак бих склонила, стига да не е като измислените маски с чесън, змийско мляко(или каквото беше.

А иначе все повече се насочвам към това, да си боядисам косата с безамонячна(безамонячна, безамонячна... колко да е безамонячна? 8-) ) боя, че да ми се заздрави и подхрани малко. Някакви идеи дали ще постигна желания ефект?

billytalent
04-25-2010, 15:49
Ами честно казано не съм доволна от купените маски,на мен нещо не ми се отразяват добре на косата,даже съжалявам,че си купих тази със змийското мляко-не ми хареса,ако искаш на Бг фирма защо не пробваш на Билка,продуктите им са хубави и ефтини,имат маска за суха коса към 3 лв. беше.Иначе и аз съм забелязала,че като се боядисам косата ми става по-хубава и подхранена :)

mArMaLaDkA
04-25-2010, 16:01
Ами, аз за боята съм почти решила, единствения ми проблем е, че искам да си купя лично боята и да дам на фризьорката ми да ме боядиса, а не с нейна боя, че 40-50 лв. множко ми се виждат като за в момента.

Иначе косата ми сега е ужасна. Простоо... суха, сламеста, все едно ползвам преса през 2 часа, а аз въобще не ползвам. :-o

Аз казах, че не искам да ми се препоръчват такива като тази, със змийското мляко и онази, с чесъна, защото и аз имам горчив опит от такива. Уж опаковката е икономична, ама за сметка на качеството. В едно 90% маските по половин кило се оказват доста гадни, а и не свършват бързо и става една...

Molzinka
04-25-2010, 16:48
Купих си маска на Балеа със праскова и бадемово масло и косата ми се подобри наистина! Пробвай я, ако искаш. Не е скъпа - 1,50 някъде беше, ама само за 1 път е :)

y0urhottie
04-27-2010, 11:52
Купих си маска на Балеа със праскова и бадемово масло и косата ми се подобри наистина! Пробвай я, ако искаш. Не е скъпа - 1,50 някъде беше, ама само за 1 път е :)

мм ако не се бъркам тва са едни маски в едни триъгълни такива опаковчици :D мн са сладки .. ама има само за руса и кестенява коса , няма за черна ...

y0urhottie
04-27-2010, 11:53
щях да те посъветвам да ползваш маска на Глис ама сега видях ,че не ти понасят иначе аз имам същия проблем ... мн ми е суха косата но при мене тази маска помага :-o

Infinity
04-27-2010, 12:05
Имам същия проблем - Elseve Total Repair 5 :)