PDA

View Full Version : въпрос



bandrr
04-06-2010, 07:32
два месеца подред почвам противозачатъчните и ги спирам защото се разболявам и трябва да пия антибиотик предния месец ми дойде на 5-ти а сега още не ми е дошло а вече 2 седмици имам предменструални симптоми днес ще си направя и тест но не са ставали гафове ..може ли да ми закуснява от времето от притеснение или нещо друго ? :-o

kalpazanka
04-06-2010, 07:43
Защо ги спираш?! Какво общо има АБ?

bandrr
04-06-2010, 07:47
защото на противозачатъчните пише да не се пият с пеницилинови лекарства демек с антибиотици :-o

kalpazanka
04-06-2010, 07:48
^Не всички антибиотици са от групата на пеницилините.

Какви ОК пиеше?

bandrr
04-06-2010, 07:51
марвелон да но точно тия антибиотици си беха такива прочетох преди да ги спра след малко ще ходя да си правя тест защото хич не е на добре работата :(

kalpazanka
04-06-2010, 07:54
А кой ти каза да ги спираш?

bandrr
04-06-2010, 07:55
ами никой не ми е казал но прочетох листовките и на двете и видях че са несъвместими

kalpazanka
04-06-2010, 07:57
Ще ти копирам информацията от листовката за пациента, която намерих в интернет.


3.8 Контрацептивните таблетки и другите лекарства

Някои лекарства могат да попречат на действието на контрацептивните таблетки. Такива са лекарствата за лечение на епилепсия (напр. примидон, фенитоин, барбитурати, карбамазепин, окскарбазин, топирамат, фелбамат); туберкулоза (напр. рифампицин, рифабутин); и HIV инфекции (напр. ритонавир); антибиотици, прилагани при други инфекции (напр.пеницилини, тетрециклини, гризеофулвин) и фитопрепаратите, съдържащи жълт кантарион (използвани първоначално за лечение на депресивни настроения). Контрацептивните таблетки може да си взаимодействат и с други лекарства.Съобщете на Вашия лекар или фармацевт, ако напоследък сте приемали други лекарства или фитопрепарати, въпреки че не са Ви били предписани.Уведомете всеки друг лекар или зъболекар, които могат да Ви предпишат други лекарства (или фармацевтът, който Ви го отпуска), че приемате Marvelon. Те ще Ви кажат дали е необходимо да вземете допълнителни предпазни мерки и колко време да ги прилагате.


Идеята е не да спреш ОК, а да вземеш допълнителни предпазни мерки с цел предпазване от забременяване!
Лекар нямаш ли? Защо не му се обади да се консултираш, преди да вземеш разрешение от шапката си и да спреш ОК?!

bandrr
04-06-2010, 10:37
направих си тест беше отрицателен но докато не ми дойде ще си правя всеки ден незнам това закъснение на какво се дължи ?

kalpazanka
04-06-2010, 10:39
На това, че си правиш експерименти с хормоните. Започваш ги, пиеш ги известно време, скимне ти да ги спреш- хипоталамусът и хипофизата са с иззети функции, яйчниците са хипотрофични, а ти ги сюрпризираш и издевателстваш над тях да започнат изведнъж продукция на хормони. Че и за капак с претенции за нормален МЦ.