PDA

View Full Version : Странно...



Petrow
04-06-2010, 11:39
Проблема е следният ако може да се нарече проблем... имам настолен компютър DELL ето и снимка... такам може би 1 път в месеца горе долу... както си работи нормално ( попринцип е супер безшумен ) изведнъж вентилатора започва да се товари супер много просто с такава скорост започва се върти че имам чувството че пц ще се вдигне във въздуха това трае около 1 мин и после се успокоява и пак става безшумен... няма прах вътре.. чистя го редовно...

http://store.picbg.net/pubpic/69/14/f456fd07bd516914.jpg

doomkillerr
04-06-2010, 11:53
Ми щом проблема се проявява само 1 път в месеца и то в продължение на 1 минута... Нищо сериозно предполагам, че няма...

П.С. - Може вентилатора да е тръгнал или да трябва да се смаже, но щеше да го чуваш по-често... :neutral:

Chacho
04-06-2010, 12:30
Проблема е следният ако може да се нарече проблем... имам настолен компютър DELL ето и снимка... такам може би 1 път в месеца горе долу... както си работи нормално ( попринцип е супер безшумен ) изведнъж вентилатора започва да се товари супер много просто с такава скорост започва се върти че имам чувството че пц ще се вдигне във въздуха това трае около 1 мин и после се успокоява и пак става безшумен... няма прах вътре.. чистя го редовно...

http://store.picbg.net/pubpic/69/14/f456fd07bd516914.jpg

Да бе, няма прах :D Тая гад само щом си цъкнал Power бутона и е събрало едно кило. Според мен е това.

Все пак мисля, че е от харда, това си му е коронен номер.

Cybershot
04-06-2010, 19:58
след колко време работа го прави тоя номер?
Според мен нещо грее...

PePsImAn
04-06-2010, 19:58
Причините може да са 3:

1.В този момент може да си включил много програми наведнъж и процесора не е издържал.(но това не вяевам да е)

2.Ако не си го изключвал 2-3 дена загрява и пак става това.

3.Може и да е събрал много прах .

1 съвет от мен .. когато е бавен или нещо подобно отиди натисни цтрл+алт+дел и премахвай процесите които ти заемат най-много памет :)

Petrow
04-06-2010, 20:33
2.Ако не си го изключвал 2-3 дена загрява и пак става това.



Той не е изключван месеци а ти викаш 2-3 дни... :lol:

PePsImAn
04-06-2010, 20:41
2.Ако не си го изключвал 2-3 дена загрява и пак става това.



Той не е изключван месеци а ти викаш 2-3 дни... :lol:


Еми открихме проблемът ти значи

:lol:

L0ST
04-06-2010, 20:47
Глупости. Аз от както се помня компютър ен съм изключвал и няма проблеми с това (вече 8-9 години), колко чаркове смених...


Иначе няма проблем, тези работи си ги правят компютрите от време на време, даже май бях чел някъде за тея изсилвания. Няма за какво да се притесняваш. Даже и лаптопа ми прави тея работи от време ан време (Делл е :D), но и той си стои без рестарт вече 14 ден :D .

Иначе тея фирмени модели са страхотни, преди 6-7 годии имах еидн компак, който не се разбираше дали работи или не. Даже мислехд а си купувам някакъв такъв делл да сиго правя на сървър, с райд масивче и да си държа работите на него, но тая криза.. :D

dPa3HuTeJl
04-06-2010, 23:06
Глупости. Аз от както се помня компютър ен съм изключвал и няма проблеми с това (вече 8-9 години), колко чаркове смених...


Иначе няма проблем, тези работи си ги правят компютрите от време на време, даже май бях чел някъде за тея изсилвания. Няма за какво да се притесняваш. Даже и лаптопа ми прави тея работи от време ан време (Делл е :D), но и той си стои без рестарт вече 14 ден :D .

Иначе тея фирмени модели са страхотни, преди 6-7 годии имах еидн компак, който не се разбираше дали работи или не. Даже мислехд а си купувам някакъв такъв делл да сиго правя на сървър, с райд масивче и да си държа работите на него, но тая криза.. :D
Ти сериозно ли бе :shock: :shock: :shock:

PePsImAn
04-07-2010, 02:34
Глупости. Аз от както се помня компютър ен съм изключвал и няма проблеми с това (вече 8-9 години), колко чаркове смених...


Иначе няма проблем, тези работи си ги правят компютрите от време на време, даже май бях чел някъде за тея изсилвания. Няма за какво да се притесняваш. Даже и лаптопа ми прави тея работи от време ан време (Делл е :D), но и той си стои без рестарт вече 14 ден :D .

Иначе тея фирмени модели са страхотни, преди 6-7 годии имах еидн компак, който не се разбираше дали работи или не. Даже мислехд а си купувам някакъв такъв делл да сиго правя на сървър, с райд масивче и да си държа работите на него, но тая криза.. :D


Хммммм.... на мен не ми се вярва от както се помниш да не си изклзчвал компа си ;)

Chacho
04-07-2010, 09:40
Глупости. Аз от както се помня компютър ен съм изключвал и няма проблеми с това (вече 8-9 години), колко чаркове смених...


Иначе няма проблем, тези работи си ги правят компютрите от време на време, даже май бях чел някъде за тея изсилвания. Няма за какво да се притесняваш. Даже и лаптопа ми прави тея работи от време ан време (Делл е :D), но и той си стои без рестарт вече 14 ден :D .

Иначе тея фирмени модели са страхотни, преди 6-7 годии имах еидн компак, който не се разбираше дали работи или не. Даже мислехд а си купувам някакъв такъв делл да сиго правя на сървър, с райд масивче и да си държа работите на него, но тая криза.. :D


Хммммм.... на мен не ми се вярва от както се помниш да не си изклзчвал компа си ;)

Образно казано е, предполагам. Все пак доста хора си държим компютрите без шът даун или рестарт по дълги периоди (лично аз - няколко седмици).

doomkillerr
04-07-2010, 09:49
Хммммм.... на мен не ми се вярва от както се помниш да не си изклзчвал компа си ;)

Че какво толкова се чудиш... Нали момчето не си плаща сам тока... :D

П.С. - Може компютъра да си го е превърнал в FTP домашен сървър или нещо такова... Другия вариант е да е "Uploader" в някой от големите торент тракери и да сиидва 24/7 - 356 дни в годината... :P

Cybershot
04-07-2010, 10:06
Хммммм.... на мен не ми се вярва от както се помниш да не си изклзчвал компа си ;)

Че какво толкова се чудиш... Нали момчето не си плаща сам тока... :D

П.С. - Може компютъра да си го е превърнал в FTP домашен сървър или нещо такова... Другия вариант е да е "Uploader" в някой от големите торент тракери и да сиидва 24/7 - 356 дни в годината... :P

Само един UPS му трябва и е готов :-D
И малко повечко хард.