PDA

View Full Version : Брекети+Цигари?!



Zannia
04-06-2010, 10:44
Здравейте!
Нося брекети от 1 година (ще ги нося още 2 месеца) и от 4 месеца пуша.Но наскоро се замислих...възможно ли е цигарите да навредят на ортодонтското лечение по някакъв начин ?:o (защото би било адски тъпо 4 бона да отидат на вятъра) Съжалявам,че се допитвам до вас,но няма как да се консултирам със зъболекарката,защото ако тя разбере,че пуша,ще разберат и наще :( :( Моля за компетентни отговори!Благодаря предварително :)

cherrygloss
04-06-2010, 11:00
Имам приятелка ,която носи брекети и пуши от около година и нищо не е станало.
Но самите цигари си вредят на зъбите , оцветяват ги, развалят ги.Но щом си започнала,предполагам, че знаеш последиците.

Zannia
04-06-2010, 11:09
Спокойно,наясно съм :) А според теб,възможно ли е като ми отлепят брекетите да останат бели петна под тях,заради оцветяването от цигарите? :o :o

Biskfitka
04-06-2010, 11:12
Спокойно,наясно съм :) А според теб,възможно ли е като ми отлепят брекетите да останат бели петна под тях,заради оцветяването от цигарите? :o :oТова ще бъде много готино 8-)

Zannia
04-06-2010, 11:14
Не мисля така. ^^
Моля,без подигравки,наистина ми е нужна помощ!

MaLty
04-06-2010, 11:22
ми като се замисля .. възможно е ..
ноо,не знам ..

SmilezZz
04-06-2010, 11:57
ми като се замисля .. възможно е ..
ноо,не знам ..

Иначе не мисля,че ще повредят "ортодонтското лечение"

cookie_master
04-06-2010, 12:20
Спокойно,наясно съм :) А според теб,възможно ли е като ми отлепят брекетите да останат бели петна под тях,заради оцветяването от цигарите? :o :oще бъде доста забавноо :Д

liim0nka
04-06-2010, 13:03
Спокойно,наясно съм :) А според теб,възможно ли е като ми отлепят брекетите да останат бели петна под тях,заради оцветяването от цигарите? :o :o
Носила съм брекети..опасявах се, че като ми ги махнат ще останат разлики..но не е така.Щом ти остават още два месеца носене (едва ли ще ти повлияе мнението ми, но все пак.. :) ) защо не ги спреш, за да си спокойна.. използвай вода за уста, мий си зъбите по-продължително време..
А и не мисля, че зъбите ти ще пожълтеят щом пушиш само от 4 месеца.

Zannia
04-06-2010, 13:27
Мерси много,Лимонке :)

Inn0cenCe
04-06-2010, 16:57
Според мен не е най-добрата комбинация, но мисля че след свалянето на брекетите зъбите се избелват, така че мисля че няма да имаш проблем :) .

angel4eto100
04-06-2010, 16:59
Спокойно,наясно съм :) А според теб,възможно ли е като ми отлепят брекетите да останат бели петна под тях,заради оцветяването от цигарите? :o :oще бъде доста забавноо :Д

Определено :razz:

martinaN
04-07-2010, 20:38
Миличка , да има такава опасност даже ти гарантирам ,че сте стане тъй като съм виждала такова момиче . Повярвай ми СПРИ цигарите , щото после ще съжаляваш цял животт..
И ако ги спрещ това ще ти е в + .. :)