PDA

View Full Version : Има ли невъзможна любов според вас?



Sisito941
04-06-2010, 12:10
Има ли невъзможна любов и ако има, защо?
Никoй не може да ни забрани да чувстваме нещо, но съвместният живот, семейство, деца са нещо,което реализира чуствата ни и любовта към даден човек.И още един въпрос:какво мислите за момичетата на 13-14-15 години,които след като някой е скъсал с тях някои от тех не казвам всички,вместо да се опитат да запазят поне приятелски отношения почват да клеветят момчето,че е скъсало с тях и тем подобни.. :?

И аз по-късно ще отговоря на въпросите.. :)

DaemonBoy
04-06-2010, 12:13
Ква любов ви гони на 13-15 години бе!Не знаете пикае ли ви се или ви се е*е ама вече оле мамо влюбена съм!В какво бе келеш?Ай че и без тва съм ядосан

ivcheto0o
04-06-2010, 12:17
Има ли невъзможна любов и ако има, защо?

Няма невъзможни неща,има пропуснати възможности.


какво мислите за момичетата на 13-14-15 години,които след като някой е скъсал с тях някои от тех не казвам всички,вместо да се опитат да запазят поне приятелски отношения почват да клеветят момчето,че е скъсало с тях и тем подобни..

Нз може би защото са наранени....

SmilezZz
04-06-2010, 12:17
Има ли невъзможна любов и ако има, защо?
Хем има,хем няма - не знам..
Има - защото НИКОЙ не може да ни забрани да обичаме и да сме обвързани към някого..
Няма - защото може да не е "свободен" и др..И тогава е невъзможно да имаме връзка ((освен ако не реша да им развалям взаимоотношенията))
Никoй не може да ни забрани да чувстваме нещо, но съвместният живот, семейство, деца са нещо,което реализира чуствата ни и любовта към даден човек.И още един въпрос:какво мислите за момичетата на 13-14-15 години,които след като някой е скъсал с тях някои от тех не казвам всички,вместо да се опитат да запазят поне приятелски отношения почват да клеветят момчето,че е скъсало с тях и тем подобни.. :?
На тези години почти всички мислят така..Обвиняват момчета/момичето - защото са се разделили

Sisito941
04-06-2010, 12:34
Ква любов ви гони на 13-15 години бе!Не знаете пикае ли ви се или ви се е*е ама вече оле мамо влюбена съм!В какво бе келеш?Ай че и без тва съм ядосан

Защо си го изкарваш на мен.. :x

onestar
04-06-2010, 12:38
Има невъзможна любов.

А онези 13-14 обвиняват/обиждат момчето/момичето, с което са се разделили, защото... хм, май защото акъла не им достига.

dimitar_ak
04-06-2010, 13:19
Невъзможни неща няма. Има трудна любов. Такава за съществуването на която са нужни много усилия, търпение и вяра.

playhard1
04-06-2010, 13:38
Невъзможни неща няма. Има трудна любов. Такава за съществуването на която са нужни много усилия, търпение и вяра.

Не е съвсем така. Когато единия полага твърде много усилия, а на другия/та му/й е през оная работа, къв е смисъла. Така че, ИМА НЕВЪЗМОЖНА ЛЮБОВ

btw не само на тази възраст се случват такива неща, има хора остават прости за цял живот. И пак зависи защо двама са се разделили.

dimitar_ak
04-06-2010, 13:47
Говорим за любов, а не за несподелена любов. Ако правилно съм разбрал става дума и двамата да имат чувства, но да има пречки да са заедно.

playhard1
04-06-2010, 14:02
Говорим за любов, а не за несподелена любов. Ако правилно съм разбрал става дума и двамата да имат чувства, но да има пречки да са заедно.

да предположим, че е така. Лично изживяно от мен: момичето е отдадено на родителите си, момчето няма значение какво казва, става това, което кажат те. Друго: страх го е момичето да е далеч от родителите си, т.е. ти трябва да живееш с тях, и да ви се месят, защото каквото и да кажеш на момичето, отговорът е: "те са ми родители" и точка по въпроса. Бързо ще ти побелее косата, дано не ти се случва :) Сега разбираш ли, че когато нямаш право на глас, и се вършат неща зад гърба ти и ги научаваш в последствие, и не можеш да промениш въпросния човек, има невъзможна любов?

playhard1
04-06-2010, 14:03
а и да, ако си такъв, който се оставяш други да те контролират, естествено, че няма проблеми :)

LadyDi
04-06-2010, 14:11
Невъзможни неща няма. Има трудна любов. Такава за съществуването на която са нужни много усилия, търпение и вяра.

Не е съвсем така. Когато единия полага твърде много усилия, а на другия/та му/й е през оная работа, къв е смисъла. Така че, ИМА НЕВЪЗМОЖНА ЛЮБОВ
Няма невъзможна любов. Ако искаш нещо, има начин. Ако не искаш - има оправдание :)
Когато единият полага много усилия, а на другия не му пука - тогава изобщо не си говорим за любов.

filmimilmi
04-06-2010, 14:18
Невъзможни неща няма. Има трудна любов. Такава за съществуването на която са нужни много усилия, търпение и вяра.

Не е съвсем така. Когато единия полага твърде много усилия, а на другия/та му/й е през оная работа, къв е смисъла. Така че, ИМА НЕВЪЗМОЖНА ЛЮБОВ
Няма невъзможна любов. Ако искаш нещо, има начин. Ако не искаш - има оправдание :)
Когато единият полага много усилия, а на другия не му пука - тогава изобщо не си говорим за любов.
Да предположим просто в името на аргумента, че си влюбена в Брат Пит. 8-) Смяташ ли, че имаш шансове с любовта ви да бъде споделена?
Сега пак помислете отново, ама този път хубаво, има ли невъзможна любов. 8-)

LadyDi
04-06-2010, 14:24
Аз не мога да бъда влюбена в Брад Пит. Аз мога да ХАРЕСВАМ Брад Пит, да съм УВЛЕЧЕНА от Брад Пит. Но не и да бъда ВЛЮБЕНА.

Да си влюбен е нужно да познаваш човека, да го разбираш, да си имал досег до него. Дори и тогава, когато любовта е "несподелена", тя пак не е любов, защото не е пълноценна. Една любов, за да бъде "истинска", трябва да е споделена. Трябва да си усетил всичките й страни - както щастливите моменти, така и да си плакал за нея. Само когато е преживяна, тогава е любов.

Всичко останало е хлътване, увлечение, харесване - каквито думички искате може да сложите тук - но не и любов.

dimitar_ak
04-06-2010, 14:25
Говорим за любов, а не за несподелена любов. Ако правилно съм разбрал става дума и двамата да имат чувства, но да има пречки да са заедно.

да предположим, че е така. Лично изживяно от мен: момичето е отдадено на родителите си, момчето няма значение какво казва, става това, което кажат те. Друго: страх го е момичето да е далеч от родителите си, т.е. ти трябва да живееш с тях, и да ви се месят, защото каквото и да кажеш на момичето, отговорът е: "те са ми родители" и точка по въпроса. Бързо ще ти побелее косата, дано не ти се случва :) Сега разбираш ли, че когато нямаш право на глас, и се вършат неща зад гърба ти и ги научаваш в последствие, и не можеш да промениш въпросния човек, има невъзможна любов?

Моята история е в пъти по-сложна, но аз съм изключително упорит, а тя ми показва че усилията ми имат смисъл

filmimilmi
04-06-2010, 14:35
Аз не мога да бъда влюбена в Брад Пит. Аз мога да ХАРЕСВАМ Брад Пит, да съм УВЛЕЧЕНА от Брад Пит. Но не и да бъда ВЛЮБЕНА.

Да си влюбен е нужно да познаваш човека, да го разбираш, да си имал досег до него. Дори и тогава, когато любовта е "несподелена", тя пак не е любов, защото не е пълноценна. Една любов, за да бъде "истинска", трябва да е споделена. Трябва да си усетил всичките й страни - както щастливите моменти, така и да си плакал за нея. Само когато е преживяна, тогава е любов.

Всичко останало е хлътване, увлечение, харесване - каквито думички искате може да сложите тук - но не и любов.

Харесването преминава във влюбване неусетно. Несподелената любов си е пак любов. Някой може да е лудо влюбен в теб и никога да не престане да те обича дори любовта му да не е пълноценна и ти никога да не отвърнеш на чувствата му. Искам да кажа, че ако това, което някой изпитва е много повече от увлечение, не би му попречило дори да жертва живота си за теб, макар и само той да би го направил, а на теб да не ти пука особено много.
Чак от другата страна на аргумента стои въпросът да разгледаме до колкото една любов може да е "истинска", макар и непълноценна защото не е споделена. Любовта си е любов. :)

gLypChenCee
04-06-2010, 16:02
Има невъзможна любов.

А онези 13-14 обвиняват/обиждат момчето/момичето, с което са се разделили, защото... хм, май защото акъла не им достига.

didi0804
04-06-2010, 16:11
Не знам,може би има.

А за 13-14-годишните мисля че правят така,защото те самите още не знаят какво искат

silky92
04-06-2010, 16:39
Наистина няма невъзможни неща ,всичко се определя от това дали и двамата имат желание да са заедно . Ако,няма такова нищо не се получава и единят остава доста наранен. Преживяла съм го и знам за какво става дума .Сега осъзнавам ,че няма нищо по-гадно и болезнено от невъзможната любов. А,що се отнася за любовта на 13-14 -това просто не е истинска любов ,а е една нереална фантазия и оттам идват и другите неща. :)

uBuTo
04-06-2010, 17:50
Не! Ако двама души искат да са заедно просто няма какво да ги спре!

mishanavolley
04-07-2010, 16:32
Невъзможни неща няма. Има трудна любов. Такава за съществуването на която са нужни много усилия, търпение и вяра.

++