PDA

View Full Version : Връзката м/у двама души



ShtrudeL
04-06-2010, 12:56
*емотка изразяваща затруднение от това как да започне темата*

Става дума за опознаването. За това до колко се познават две човечета,които уж се обичат. Много е жалко,че се пускат теми от сорта на "Как да му/й кажа/какво да правя/дали ще му/й хареса/Как да разбера дали той/тя еди какво си.../дали е девствен/а/какво ли мисли за нещо си.../как да постъпя,за да не го/я нараня..." и т.н...
Във всички такива теми коренът е един и същ - до колко сме опознали човека до себе си и колко ни е близък...Наистина е жалко,че не можете...тези които пускат такива теми...да разговаряте с човека до себе си...да се допитвате до него,а не тук...Това показва само,че не сте си достатъчно близки...Това ме кара да мисля,че това е една от причините хъм...тийновете да нямат дълги връзки...мисля си,че гледат на половинката си като приятел,който има малко повече привилегии от останалите приятели,но не достатъчно за нещо дълбоко,близко и...сериозно. Моето мнение е и че един тийн (същия в горе споменатите теми) е не зрял егоист в отношенията с половинката си... (съвсем нормално на тази възраст) Не се сещам как да го обясня,за това ще дам пример...
Прасчо и Праска са заедно от Х време...Прасчо не се интересува особено много от Праска,но това не означава,че не я обича. Праска пък си мисли точно обратното - че не я обичана,понеже любимият й не й обръща достатъчно внимание. Тя иска личен конфорт,но не се замисля за този на Прасчо. Общо взето всеки гледа да е щастлив за сметка на другия,като не се интересува искрено от това как се чувства той в дадена ситуация. Всеки иска свобода,но и внимание.

*емотка изразяваща затруднение от това как да завърши поетично и красиво темата ^*

П.П Край* Времето е страшно хубаво <3 *капчица**капчица**капчица** апчица**капчица**капчица*

filmimilmi
04-06-2010, 13:27
Не разбрах какво точно искаше да изразиш в темата си с толкова много многоточия. Ако пишеш есе ги избягвай защото в недовършената мисъл няма много смисъл. :)
Да, всеки е егоист, не само тийновете, но и зрелите хора.

пп. И аз обичам такова време. :)

playhard1
04-06-2010, 13:37
и аз нищо не разбрах :neutral:

ShtrudeL
04-06-2010, 13:40
Така и предположих. ^_^ Нищо... ^_^

nymphadora
04-06-2010, 14:05
На мен пък времето не ми харесва.Искам слънчицее :grin:

А сега по темата-това есе ли е,или изразяване на лично мнение?Или е 2 в 1 :D

Sh@d0w
04-06-2010, 14:08
Здрасти Shtrudel :-)

По темата:Задаваш си въпрос на който сама си отговоряш,защо се учудваш?Да така е това е тийн форум,много от тийновете са на по 14,15,16 години и не знаят какво още искат от живота,камо ли от една връзка.Няма за какво да се изненадваш,с времето човек осмисля нещата които цени и търси и чак тогава започва връзка.Относно това че всеки гледа да си му е добре на него-нормално повечето тийнчета започват връзки защото така е модерно и да не изостават и те.С времето ще се научат.

И btw не се пише
конфорт ,а комфорт :)

blader
04-06-2010, 16:33
Интересни въпроси...
не се бях замислял че всички тези 'защо?...','как?...',кога?...' 'n' stuff сами по себе си са проблем тъй като показват не-познаване на човека до нас(като в 'нас' не включвам себе си тъй като малко или много при мен самотата е изгледа перманентно състояние...)...
често хората...и особено тия на възраст в която могат да бъдат наречен тийнейджъри започват връзка просто за да са започнали връзка(да не говорим че понякога причините са доста по-лицемерни и повърхностни...) и някакси не вникват или дори не се и опитват да вникнат в същността на човека до себе си...
нещо което аз не мога да разбера...
и все пак наистина е тъжно като погледнеш колко много хора има които дори не знаят елементарни неща за 'половинките си' и респективно не могат да си изградят и най-малка представа за реакциите им в дадени ситуации...вследствие на което задават въпроси които пък си нямат никаква представа за какъв тип човек става дума и някакси от това се стига до многото теми в този и други подобни форуми чийто предмет е главно отговора на въпроси като 'как/защо и кога?...'...
ако повече хора се стараеха да са съпричастни или поне осведомени за това какво става вътре в съзнанията на своите човечета то мисля че тогава би имало повече щастливи хора...или поне по-малко объркани...

fenastz
04-06-2010, 16:47
Поне си изравят отнякъде същество, за което да си блъскат главата как да впечатлят...

suantito
04-06-2010, 16:59
Един въпрос към авторката. Ами когато праска не споделя какво и е на прасчо и неможе да се създаде някаква хармония , когато праска крие нещо от прасчо той как трябва да постъпи? Или теенпроблем или врачка ама за второто са плаща......

LadyDi
04-06-2010, 17:10
Един въпрос към авторката. Ами когато праска не споделя какво и е на прасчо и неможе да се създаде някаква хармония , когато праска крие нещо от прасчо той как трябва да постъпи? Или теенпроблем или врачка ама за второто са плаща......
Проблемът в повечето случаи е, че на Прасчо му е по-лесно да попита трета страна отколкото да застае пред Праска и да се поинтересува къде е проблемът.

ShtrudeL, а забелязала ли си пък колко по-рядко днес се използва изречението: "Имам връзка с еди-кой-си". Вместо това се употребява "Ходя с някого"? Защо ли...?

marichela
04-06-2010, 17:37
Ех, колко дълбоко мислиш.Съжалявам, ти си явно неразбран гений защото и аз нищо не схванах. :-o