PDA

View Full Version : Как ще коментирате това?



mitternacht
04-06-2010, 14:44
http://marrinski.blog.bg/novini/2010/04/06/v-internet-se-poiaviha-video-zapisi-s-razstrela-na-jurnalist.523862

Айде, чакам коментари...

Мам*а му, няма ли кой да им го върне тъпкано на тия скапани мизерници...

Ай дано посмеят да навлязат в Иран 8) мам*а им окупаторска 8)

Толкова невинно население избито от тия зверове... как може! В съвремието! Да има убийства на мирни жители и безнаказано окупиране на суверенни държави?

Chacho
04-06-2010, 15:09
Не е приемливо толкова лесно да се дава разрешение за откриване на огън. Със същите доводи могат да избият полицията там.

Всеки, който е загубил близък, може да разбере какви са последиците от войната и не би останал безпристрастен към показаното. Беше им нужна една минута да поискат разрешение за стрелба, да им го дадат и да бележат завинаги животите на цифра хора. Къде е закона на Линч за тия педераси?

mitternacht
04-06-2010, 15:23
Абсолютно съм съгласен! При все че гадните изроди не могат да различат камера от АК47, но те американците не знаят и колко страни има триъгълника, камо ли такива сложни неща! Или деца от "въоръжени терористи"!
Нали знаеш на къде отиват нещата!Сега членовете на семействата на убитите някак си ще гледат да си го върнат на чуждата окупационна армия... и преди да е нямало изобщо никакви "терористи", сега ще има борци за свобода!

И разни мазни грездеи с промити мозъци вярват, че това е "ДЕМОКРАЦИЯ"!
Как не може някой да им я върне тая демокрация!

mitternacht
04-06-2010, 15:25
пс. и накрая се вижда как изобщо без да им пука от преминаващите цивилни взривяват сграда с три ракети, просто защото си помислили, че вътре имало въоръжени.

Умни оръжия, как ли пък не! По-скоро- тъпи говеда!

Wildchildd
04-06-2010, 15:58
Ще продължава, докато американците не си помислят, че са достатъчно силни и се захванат с някоя европейска държава, все някога ще направят тая грешка.Тогава ще видим тъжният край на една изкуствена държава.

T72
04-06-2010, 16:31
А АМК явно без да иска пропуска да прочете тази тема.

Аз също съм на мнение, че това е противохуманно, всъщност погледнато от международното право това е военно престъпление и се наказва с уволнение от армията, лишаване от звание и 10 години затвор. Но с решение на ООН, което е ратифицирано само от някои страни членки на НАТО (не е подписано от Франция, Турция и Германия) американските войници са над този закон. И отдавна го забелязах по миротворески мисии, още като български войник. Забележете, през 2008 година НАТО беше доставило на Грузия 26 Хамара, които по време на войната бяха комфискувани от Руските миротворчески сили, а американския президент и курвата - Кондолиза Райс заявиха, че това е противозаконно, но когато американците комфискуваха руска техника от Югославия и Ирак, техните действия бяха законни.
Затова, приемете го, американския войник е 5-6 класи над останалите и може да прави каквото си иска.

amk933
04-06-2010, 17:21
АМК не е длъжен да отговаря на всичко, а и има доста разбота из другите раздела във форума, а и не само...

И аз мисля, че е пълна изродщина, но то е ясно, че ще си понесат последствията солено, защото в Америка Военната Прокоратура и правосъдието работят и над закона хора няма. Може наивно да звучи, но на тези няма да им се размине. За това съм спокоен. Има инциденти. Нормално е за 7 години войни вече да има такъв инцидент. По-важното е тези да бъдат наказани подобаващо, в което вярвам. Не само те, ами и тези, които са отговорни за тях ще бъдат санкционирани, сигурен съм. Просто ми е ясно как функционира Америка и що е то правосъдие.

WildChild не бих бил толкова смел в изказванията си за едно евентуално нападение на САЩ над Европа. Такова просто няма да има. ;) Америка е първа дружка с ЕС и членките от НАТО и няма такива изгледи, така че не се надявай. А и, ако съдим по броя ядрени глави, този на Америка надвиша този на целия ЕС заедно неколкократно, така че по-добре да няма такава война. Нито Америка ще спечели, нито Европа.

mitternacht
04-06-2010, 18:22
Масова практика надали може да се нарече "инцидент", като съдим по броя на избитите цивилни и изобщото пълно игнориране на факта, че пешеходци вървят покрай сградата по която стрелят с ракети.

Надявам се наистина да бъдат взети мерки и тези да бъдат хвърлени в затвора, дори това им е малко за цинизма който проявяват след убийствата.

amk933
04-06-2010, 19:34
Абе не е толкова масова практика. Или не е нарочно. При военен конфликт и престрелки в оживени места е нормално да има цивилни жертви. Въпросът е такива инциденти да бъдат правилно използвани от съда, за да се въвежда ред и виновните да си носят последствията. И ще си ги. Военният съд няма да им цепи басмата хич...като го знам как процедира. Ще отидат в затвора и ранга ще им вземат, че и докато са живи ще плащат на близките на умрелите.

T72
04-06-2010, 20:09
Вярвай си АМК. Досега няма нито един американски войник приведен под отговорност, за това че е убил или ранил цивилен. В периода 1991 - 2002 над територията на Ирак постоянно се сипеха американски и великобритански бомби без да имат разрешение от ООН или някоя друга организация. Оправданието беше, че САЩ бомбардира радари намиращи се в "забранените зони за летене на Ирак", но всъщност се бомбардираха жилищни квартали, училища и болници. Кажими колко пилота бяха наказани.

amk933
04-06-2010, 20:16
Ти си вярвай, че няма. Имаше преди година-две пак скандал точно за злоупотреба с власт на американски военни в Ирак. Всичките бяха осъдени, включително една жена и доколкото знам са в затвора, освободени от ранг и от служба. ;)

За мъчение на затворници ставаше въпрос тогава. Сега за убийство съвсем ще ги срежат.

Chacho
04-07-2010, 09:46
По новините казаха, че първоначално са били оневинени, преди да видят кадрите. Не знам как са протекли след това делата по обвиненията, може и да са ги осъдили.

Има го и другият момент, че е пълно с въорежени групировки там, които избиват дори по-голям брой цивилни.

Странно обаче, че не се опитаха да обезвредят групичката, без да ги избиват или да им нанасят сериозни рани. Представете си да сте кмет на града си, полага ви се да носите оръжие, отивате до магазина и ви разтрелват с хеликоптер Apache. Ясно е, че ще понесат последствия. Притеснява ме методиката да не е масова практика.

Cybershot
04-07-2010, 10:08
Те колко са избили така...
Някой може ли да им каже нещо?
Тия американци са ИЗРОДИ. 11 Септември е тяхна работа. Хиляди невинни хора избиха (явно това е цената да живееш там), за да имат причина да обявят война на Ирак и да им вземат петрола, защото са напълно зависими от него. Нищо чудно, скоро и ред на Иран да дойде, после ще се оправдаят с ядрената им програма, че били опасни и т.н. Иран май е на 2ро място в света по залежи на петрол.
По принцип света е разделен на 2 части, които се влияят от Русия и САЩ.
САЩ не се месиха в Северна Осетия, Русия не се месиха във войната с Ирак.