PDA

View Full Version : ПРЕДЛОЖЕНИЕ ! Относно писането на латиница !



justunique
04-06-2010, 20:13
Очевидно е че писането на латиница няма да спре ! Причините за това са няколко, една от които е извинителна. Масово хората не четат правилата на форума. И в крайна сметка хората които са 'набутани' са модераторите, защото именно те трябва предупреждават всеки, решил да пише на латиница. Както по-горе споменах причините са най-различни .. дали форумците са забравили да сменят езика, или нещо там в компютъра се е развалило, според мен за модераторите няма никакво значение. Колкото и много да са модераторите, колкото и да изпъкват правилата, ясно е че латиницата ще продължава да досажда на форума. Да не говорим за още по-досадните постове на хора, които не присъстват в екипа, да правят забележки. И така темите се пълнят с оффтопик, караници, спорове и така проблемите стават много ..

Ето и самото предложение или по точно решение на проблема ...

1) Слагане на кирилизатор в правене на тема или пускане на мнение - това ще реши проблема на тези които имат очички да го видят, както и на тези, които по една или друга причина не могат да пишат на кирилица
2) Излагане на правилата на всяка страница на форума - за по-кратко при правене на нова тема или пускане на ново мнение с червении главни букви да пише, че писането на кирилица е задължително и нарушаването на това първо правило води до наказание
3) Система за получаване на предупреждение и при повторно нарушение - автоматично получаване на бан по IP адрес, email, и потребителско име


Ще помоля екипа да прочете предложението и да дадат своите мнения. :)

doomkillerr
04-06-2010, 20:36
Темата до колкото зная е обсъждана многократно!!!

1. Кирилизатор във тази версия на форума НЯМА скоро да се сложи... 8)

2. Модераторите пишат във всяка тема пусната на "маймуница", че писането на кирилица е задължително или направо заключат темата, ако потребителя не е нов...

3. БАН - се дава за по-сериозни нарушения на правилата или при системното и нарушаване!

П.С. - Да ме извинява екипа на сайта, че отговарям вместо тях... :oops:

justunique
04-06-2010, 20:43
хах знаех си каква ще е работата .. те модераторите така и така няма какво да си правят и от 4000 мнения, 3900 съдържат ''писането на кирилица е задължително'' .. и както обикновено, тук всяко предложение или критика се пренебрегва и вниманието което се обръща е минимално, в по-голямата част от случаите с отрицателен коментар... аз още докато писах заглавието си знаех и горе-долу имах престава какви ще са оправданията .. има ли значение .. лек ден и най вече .. пожеланието на хората от екипа е ''приятна работа''

amk933
04-06-2010, 20:54
Виж сега...идеите са хуабви, въпросът е, че са неосъществими в настоящата версия на сайта.

Кирилизатор няма как да се вгради или е свързано с инсталирането на модове, което ще отнеме страшно много време...Аз като едитвам и локвам теми на латиница, ако авторът е писал, че има проблем с кирилицата, обикновено винаги слагам препратка към кирилизатор.

Второ, как го виждаш това излагане на правилата на всяка страница? Няма как да се изпишат. Та те самите са много. Още повече, че като видиш, че всички мнения и теми са написани на кирилица би трябвало да се сетиш, че това шрифтът.

За банването няма как да стане. Да кирилицата е нарушение, но не е достатъчна за бан, освен, ако някой нарочно не продължава да пише на нея, въпреки предупреждение на ЛС. А и такъв скрипт би бил много двуяк, защото представи си, че си си написал целия пост на кирилица и си споменал име на филм или песен на латиница. Тоя скрпит как ще разбере? Или всеки, който спомене по две песни ще изяжда бан? :-o

На мен не ми тежи толкова локването и едитването на такива теми. Да няма скандали и дразги, другото са бели кахъри... :)

Благодарско за труда да напишеш темата и предложението. ;)

justunique
04-06-2010, 20:56
Благодаря за вниманието :D