PDA

View Full Version : Дефектни хранителни продукти



wildheart
04-06-2010, 21:14
Не знам къде да постна тази тема, затова ако не е в правилния раздел, моля преместете я. Не намерих досега подобна тема.

Сигурно на всеки му се случвало да купи нещо, а после да се разочарова от качеството или съдържанието му. Това не само че не е приятно, но може да бъде и опасно.

Днес например реших да си купя някакъв снакс, защото отдавна не бях ял въздух под налягане, пък ми се дояде и... Всичко си беше добре, докато не видях нещо странно - приличаше на изсушена гризка, цялата черна, миришеше на мухъл, никак не беше приятно. :x

Виждал съм също и хляб (опакован), по който имаше следи от мармалад или нещо подобно... :shock:

Чувал съм и за вафли, по които е имало мравки.


Е, вие попадали ли сте на подобни продукти ?

ImmortalSportFreak
04-06-2010, 22:28
Веднъж като малка майка ми ми купи близалка и имаше мравка в нея о.О
Преди 1-2 години си купихме черно хлебче(опаковано) и като го отворихме за да го ядем , тръгнахме да го режем и се затруднихме 8-) този хляб беше камък! върнахме го.. :booooomb:
За друго не се сещам в момента..

Sisito941
04-07-2010, 08:21
На рождения ми ден преди няколко дни майка ходи до магазина да вземе някакви дребни сладки,отишла,взела ги,след това се върна вкъщи,то и срока на годност изтекъл и били някакви отвратителни на вкус..(само майка ги е пробвала..)..
веднъж взехме нарязан хляб от магазина пак..беше някакъв твърд..абе...
ако се сетя за още такива случаи ще пиша.. :)

titinkaa
04-07-2010, 08:59
Преди 2-3г. дядо ми беше дошъл в нас на гости и купихме от магазина руло вътре май беше със сметана и като го отразя мама вътре беше в мухъл,и със сладки ми се е случвало да не са пресни или т.н.

smiirnoff
04-07-2010, 09:07
Ми преди няколко години бяхме на някво заведение с едни роднини и аз си поръчвам торта с ягоди. Донасят ми я, аз само взех си нали парче с вилицата ии в тортата - мууухъл, ама яко мухъл о.О
И мама веднъж беше купила хляб и вкъщи като го нарязахме, целият беше с някакви черни топчета о.О
Иии .. ъъъ, най - гадното беше един път - купуваме си сладолед, ама от някакъв забутан магазин, щото бяхме на екскурзия .. и отваряме ние и вътре имаше няква гадна ПЕПЕРУДА :razz:
Ужасно беше .. о.О
Имало е и много други такива случаи .. :Д

Sunshin3
04-07-2010, 09:16
И на мен са ми сервирали мухлясала торта. Направо ми идеше да я цапна на главата на сервитиорката.

Преди 2-3 години ми бяха дали меденка, която също имаше мухъл, та дори придружен от червей. :-s

Плодове... много пъти ми се е случвало да имат червеи, но това се случва на всеки.

И бомбата... веднъж баща ми на косъм да изяде една хлебарка в купичка кисело мляко... :booooomb:

За други не се сещам, но сигурно има. :D

Infinity
04-07-2010, 09:48
^ И за к'во точно ти е виновна сервитьорката!? :lol:
На мене ми е се е случвало развален сладолед само да си купя.. :?

marichela
04-07-2010, 09:56
В нашия хляб пък веднъж имаше хлебарка.. :-k А сега покрай Великден си купихме козунак и вътре имаше някакво стъкло.

tamarichka
04-07-2010, 10:16
когато бях някъде на 8-9 години си купих локум ..
мн обичах <3
отворих го .. изядох едно парче , второ ..
и в третото като го поразгледах малко .. имаше молец вътре .. :shock:
от тогава не пипам локум 8-)

sHaDy_sOuL
04-07-2010, 10:43
В моя град някакви хорица си бяха купили хляб с мишка в него. :shock:

YouMakeMeSmile
04-07-2010, 10:46
аз не пия боза от 5 годишна, защото никога няма да забравя как я отворих и вътре имаше огромна топка човешка коса :lol: мразя бозаа

веднъж в няква сладка имаше зъб,малък 8-)

gia_sena_mono
04-07-2010, 10:55
Често сиренето и кашкавалът миришат гадно,
- козунак,който е толкова сух,че докато ядеш половината пада на трохи и почти нищо не успяваш да хапнеш
- ананас от консерва с вкус на пластмаса от Кауфланд
- косъм в закуска
За друго не се сещам, но сигурно има.

angel4eto100
04-07-2010, 11:48
Веднаж като бях на зелено щях да си счупя зъбите защото в таратора ми имаше кустилка от орех.

А веднаж от метро си бяхме взели лютеница в която имаше следа от пръст който си е греднал. Дояло му се е на човека :D

Много пъти ни се е случвало да е мухлязало киселото мляко или на лавката до даскало айряна или натуралните сокчета да са с истекъл срок на годност

Или пак от метро млечната салата направо се виждаха буците нишесте :?

angel4eto100
04-07-2010, 11:50
В моя град някакви хорица си бяха купили хляб с мишка в него. :shock:

Да бяха го съобщили по новините представяш ли си режеш хляба и всъщото време режеш и....ил повече няма да пиша такива гнусутии :shock:

heiress
04-07-2010, 17:49
^ И за к'во точно ти е виновна сервитьорката!? :lol:
На мене ми е се е случвало развален сладолед само да си купя.. :?

Е, все пак работата ѝ не се изразява само в това да сервира. Длъжна е поне да погледне какво сервира. Не казвам, че тя е изцяло виновна, но отговорността отчасти е и нейна.

gabi7u
04-07-2010, 18:14
в дъвка 'спейс' вместо пълнеж, имаше гума :D
и в млечен шоколад - червеи. :?

vagarious
04-07-2010, 18:19
И аз като малка си бях купила една кутия бисквити, които по средата имаха някакъв крем.И отварям аз кутията и онея мравки като плъзнаха от всички страни, направо зле ми стана.
Сега наскоро реших аз, че ще ям пил.пържола от тези пакетираните и още със замото отваряне на опаковката ме лъхна една доста ужасна миризма, но тогава не съобразих и реших, че ми мирише на препечено(на такова биеше).Все пак опитах и на секундата го изплюх.Незнам..срока ли му беше изтекъл, абе изобщо сега като се сетя ми става зле.Илл..И много често ни се е случвало хляба да е кофти, кашкавала също.Абе нямам думи. :?

diiana86
04-07-2010, 18:30
Веднаж като бях на зелено щях да си счупя зъбите защото в таратора ми имаше кустилка от орех.

А веднаж от метро си бяхме взели лютеница в която имаше следа от пръст който си е греднал. Дояло му се е на човека :D

Много пъти ни се е случвало да е мухлязало киселото мляко или на лавката до даскало айряна или натуралните сокчета да са с истекъл срок на годност

Или пак от метро млечната салата направо се виждаха буците нишесте :?

Костилка от орех? Интересно.

Аз като бях малка, на една екскурзия без малко да си взема зрънчо с грамадна хлебарка в него. Добре, че пликчето беше прозрачно. :?
А преди 1 седмица, баща ми беше взел китайско и в ориза имаше порцелан. : x

cherrygloss
04-07-2010, 19:54
Веднаж като бях на зелено щях да си счупя зъбите защото в таратора ми имаше кустилка от орех.

А веднаж от метро си бяхме взели лютеница в която имаше следа от пръст който си е греднал. Дояло му се е на човека :D

Много пъти ни се е случвало да е мухлязало киселото мляко или на лавката до даскало айряна или натуралните сокчета да са с истекъл срок на годност

Или пак от метро млечната салата направо се виждаха буците нишесте :?

Костилка от орех? Интересно.

Аз като бях малка, на една екскурзия без малко да си взема зрънчо с грамадна хлебарка в него. Добре, че пликчето беше прозрачно. :?
А преди 1 седмица, баща ми беше взел китайско и в ориза имаше порцелан. : x
За ореха предполагам ао таратова е бил поръсен с настъргани орехи е попаднала костилка .. ако се чудиш де 8-)

diiana86
04-07-2010, 20:21
Веднаж като бях на зелено щях да си счупя зъбите защото в таратора ми имаше кустилка от орех.

А веднаж от метро си бяхме взели лютеница в която имаше следа от пръст който си е греднал. Дояло му се е на човека :D

Много пъти ни се е случвало да е мухлязало киселото мляко или на лавката до даскало айряна или натуралните сокчета да са с истекъл срок на годност

Или пак от метро млечната салата направо се виждаха буците нишесте :?

Костилка от орех? Интересно.

Аз като бях малка, на една екскурзия без малко да си взема зрънчо с грамадна хлебарка в него. Добре, че пликчето беше прозрачно. :?
А преди 1 седмица, баща ми беше взел китайско и в ориза имаше порцелан. : x
За ореха предполагам ао таратова е бил поръсен с настъргани орехи е попаднала косилка .. ако се чудиш де 8-)
Не, чудя се откога орехите имат костилки. 8-)

lovey0u
04-07-2010, 20:33
^ :razz:

Glamour92
04-08-2010, 07:32
и в млечен шоколад - червеи. :?

случвало ми се е,ужасно беше
намирала съм и в хляба габърче 8-) също и щипалка,а веднъж бяхме намерили и една наилонова торбичка
а една лелка разправяше преди време как намерила разопакован презерватив в хляба :shock:
оттогава купуваме само нарязан

mishanavolley
04-08-2010, 08:18
един път си бях купила шоколадови бисквитии, и отварям ги аз ама те бяха толкова разтопени, че по кутията после видях че има шоколад. Също се сещам, че си бях купила една закуска, и вътре кашкавалът беше толкова мухлясъл, че беше направо зелен и за капак имаше някви косми :smt078 пък аз както съм гнуслива .. а да бях си купила бейк ролс и вътре имаше цял краешник от хляб 8-) иначе всичко му беше наред

mishanavolley
04-08-2010, 08:22
В моя град някакви хорица си бяха купили хляб с мишка в него. :shock:
баси бруталното скоро може и някой хамстер да намерим :D

ameli
04-08-2010, 08:29
^^.. барабар с котката :lol:


а на мене само мухлясали кроасанчета са ми се случвали, въпреки, че на опаковката пишеше, че срока на годност не е изтекал 8-)

ecstazy
04-08-2010, 08:52
ГАДОООООООСТ :-& :-& :-& :-& :smt107 аз не съм попадала... май. Иначе по новините бях видяла по новините, как някакъв човек си взел кетчуп и то вътре хлебарки. А от мои приятелки съм чувала как някоя си взела хляб и вътре зъб ааа ГАДООООСТ :-x

December
04-08-2010, 09:05
Мале какви са тея неща в хляба ви :shock: На мене никога не ми се е случвало.Как ги правят тея хлябове?Нарочно ли ги слагат тея неща?За мишки,хлебарки разбирам,може да са се промъкнали,ама презерватив :shock:
На нас никога не ни се е случвало да си копуваме такива неща.Вие на какви магазини ходите? Само веднуж помня бяхме взели някакъв евтин сок от тези двулитровите кутии и като го отворихме отвора му окъдето попринцип се налива сока беше целият мухлясал,а като се опитах да налея сока зелен :shock: А пък уж беше от портокал.Никъде не пишеше срок на годност което е най-интереното...Оттогава си купувам само Капи и винаги гледам за срок на годност за всякаква храна.

П.П. А сока го дадахме на кучето 8-) То си го изпи и не се разболя де...

zoreto
04-08-2010, 09:08
а една лелка разправяше преди време как намерила разопакован презерватив в хляба :shock:
оттогава купуваме само нарязан

е защо ,той ненарязания хлая е забавен-- разрежи и намери :D

December
04-08-2010, 09:12
^ e да но защо поне веднъж не се намери 2-3 лева вместо мишка,хлебарка,презерватив :shock: