PDA

View Full Version : Какво да ползвам за акне?



sa6opi4a
04-06-2010, 23:34
Искам хора 19-25 годишна вързраст да пишат в тази тема, хора които имат проблем с акнето по лицето. Интересува ме някой на тази вързаст и проблем с акнето, какъв почистващ гел или нещо ползва, за да се отървава от пъпките си и да има някакъв ефект? Ако има и някакви хапчета/витамини или нещо, драскайте смело. От 14 годишен са ми започнали да излизат, сега съм на 20. Ползвам съм много неща, без ефект.
(написал съм 19-25, понеже тука вече проблема е по-сериозен и не може да го наречеш просто "пубертерт", както при някой им излизат пъпки за 2-3 г и после изчезват)

DimovB
04-07-2010, 00:24
нищо не помага
чакаш го да отмине тоя период и тва е
всичко е до хормони

cvetinka95
04-07-2010, 06:08
Драскайте смело вика..Колкото хора, толкова различни продукти по различен начин им действат. Това си е сериозна работа, спри се се тея самолечения. :?
Ползвал си много неща..? Бас давам, че са били от тея измислените, Garnier, Clean & Clear и всякви такива боклуци.. Ако толкова искаш да се отървеш от това акне, спести някой лев повече, върви на добър дерматолог, да ти обърне внимание, рецепта за хубава, наистина лечебна медицинска козметика да ти напише, като ти прецени най-добре нуждите според кожата. При всеки е индивидуално. Не може, понеже на някой му е помогнало Акне Аут да речем, това непременно да значи, че и при теб ще действа. Не само че не е гаранция, ми ще вземеш да си докараш проблеми с лющене на кожа, зачервявания..

:)

SmilezZz
04-07-2010, 07:08
Отиди на дерматолог..
Не всички продукти действат еднакво на всеки.. :?

BurnX86
04-07-2010, 07:38
Това е натурален продукт и много помага.

http://bit.ly/9Iu8Zf

Крема най долу
ZIT BLASTER – Anti Acne
Резултата от крема се вижда до 15 дена

HauteCouture08
04-07-2010, 07:40
аз съм на 19 и също имаХ такъв проблем до преди миналата седмица, след като започнах да ползвам Garnier Pure Active и ходя през ден на солариум за по 15-20 минути... кожата ми се изчисти и смятам да продължа с тази комбинация солариум и Garnier. Препоръчвам ти това! ;)

BlackMeow
04-07-2010, 08:29
Със солариум само ще заприличаш на м...., според мен. :D
Щом имаш сериозен проблем, по-добре отиди на дерматолог вместо да се мъчиш да нацелиш нещо което да ти помогне.
Повечето неща на пазара, особено в България, са за "широката публика" - тоест действат на повечето хора, а твоята кожа може би е по-чувствителна и има нужда от по-внимателно почистване.

kalpazanka
04-07-2010, 08:51
Искам хора 19-25 годишна вързраст да пишат в тази тема, хора които имат проблем с акнето по лицето.
В такъв случай коментарът за хормоните от пубертета е просто излишен.
Консултирай се с дерматолог на първо време- може да ти предпише АБ при предварително направена антибиограма.
Писала съм и друг път в твои теми и съм ти препоръчвала Ексфолиак крем+гел в две серии- за умерено и тежко акне. Ползвал ли си ги изобщо?
Другото, което мога да ти препоръчам, е Vichy normaderm гел за измиване на лице. Около 20 лв е.

YouAteMyHeart
04-07-2010, 09:07
Отиди на дерматолог..
Не всички продукти действат еднакво на всеки.. :?

Дерматолог,но поне да е добър!Може да ти излезне малко по-скъпо,но не мисля,че трябва да се стискаш за 20-30 лв.По-добри от мед.продукти НЯМА.

Гарниер,Нивея..бля,бля-загуба на пари,време и нерви! :x

britzy
04-07-2010, 09:17
първо тръгни редовно на козметик-редовно щот една процедура не стига- и вече като ти оправи козметикът лицето-тогава купуваш продукти и почваш редовно ползване,спираш сладко,мазно.За да има ефект цялата работа- хигиена и без мазно и сладко

kalpazanka
04-07-2010, 09:19
първо тръгни редовно на козметик-редовно щот една процедура не стига- и вече като ти оправи козметикът лицето-тогава купуваш продукти и почваш редовно ползване,спираш сладко,мазно.За да има ефект цялата работа- хигиена и без мазно и сладко
Козметикът ще третира последствията, не и причината. А това схващане за сладкото и мазното е аааааадски остаряло.

YouAteMyHeart
04-07-2010, 09:38
първо тръгни редовно на козметик-редовно щот една процедура не стига- и вече като ти оправи козметикът лицето-тогава купуваш продукти и почваш редовно ползване,спираш сладко,мазно.За да има ефект цялата работа- хигиена и без мазно и сладко
Козметикът ще третира последствията, не и причината. А това схващане за сладкото и мазното е аааааадски остаряло.

+Ям и сладко и мазно,но пъпка се вясва 1 път в месеца. :?

HauteCouture08
04-07-2010, 10:00
Със солариум само ще заприличаш на м...., според мен. :D
Щом имаш сериозен проблем, по-добре отиди на дерматолог вместо да се мъчиш да нацелиш нещо което да ти помогне.
Повечето неща на пазара, особено в България, са за "широката публика" - тоест действат на повечето хора, а твоята кожа може би е по-чувствителна и има нужда от по-внимателно почистване.

не всеки който ходи на солариум заприличва на М... нали, ако искате потърсете и по други форуми солариума помага и изчиства кожата за супер кратко време, ако отиде на козметик или дерматолог ще му кажат да си вземе зинерит или далацин, и двете адски изсушават кожата, зачервяват и ефекта не е гарантиран, докато при солариума кожата се изчиства става мека и гладка... супер ефект!!! една седмица да ходи дори и през ден ще усети промяната!

britzy
04-07-2010, 13:05
първо тръгни редовно на козметик-редовно щот една процедура не стига- и вече като ти оправи козметикът лицето-тогава купуваш продукти и почваш редовно ползване,спираш сладко,мазно.За да има ефект цялата работа- хигиена и без мазно и сладко
Козметикът ще третира последствията, не и причината. А това схващане за сладкото и мазното е аааааадски остаряло.

+Ям и сладко и мазно,но пъпка се вясва 1 път в месеца. :?
мии аз лично го тествах тва с мазното и сладкото-мноооого голям прогрес ако не ям такива работи-не знам то си е и до организъм.а колкото това да се разбере причината -не й трябват тогава кремчета и глупости ,а направление,кво повече? ...

Sisi7u
04-08-2010, 11:06
не се карайте :D както някои казаха при всеки е абсолютно индивидуално !!! аз с каквото и да се мажа все имам :D при мен оттърване няма.. но забелязвам как с времето стават все по-малко и по-малко

Neopitom3na
04-08-2010, 11:08
acne out :)

YouMakeMeSmile
04-08-2010, 11:08
Гарниер пюр актив!

sa6opi4a
04-11-2010, 01:16
Чак сега сетих да си погледна темата... ходил съм на 2 кожни, ефекта 0 от техните блокуци. Ползвам съм 2-3 продукта както и една серия, няква на нивеа Young или к'во беше... пак не става. Ползвам съм и бабини глупости - 0. Правя си маска с Мед и аспирин , веднъж седмично, пак нищо, правил и съм с хума... пак нищо... сега освен да слагам крем здраве когато ми излезне пъпке, за да закрия малко петното и да зарасне, нищо друго не слагам.

Converse333
04-11-2010, 10:06
Снощи попаднах на една маска в интернет.
Мая (от тази на кубчета, за хляб) се смесва с топло мляко. Може да се добави и хума. Мажеш се с това и стоиш 15-20 мин. Лекува белези, пъпки и т.н. .. Първия месец се прави 1-2 пъти в седмицата. След това профилактично 1 път на 1-2 сед. :)

kalpazanka
04-11-2010, 10:08
Не се занимавай с нивея, гарниер, акне аут и разните там залъгалки! Това си е загуба на време. Питах те ползвал ли си конкретно Ексфолиак? А Виши?

turbinata
04-11-2010, 12:15
ако разбиташ английски потърси инфо за: Accutane, казвам потърси защото знам че има гарантиран ефект, но има и прекалено много странични ефекти които сам прецени дали си заслужават, има статия за него в: drugs . com / accutane . html ( махни празните разстояния мецду точките :) ) Даже и в гугъл да напишеш ще видиш какви неща прави само по снимките, иначе антибиотици действат до едно време след което ставаш резистентен и пак наново, а само с мазила не очаквай нещо особено

sa6opi4a
04-12-2010, 14:13
Мисля, че съм го ползвал това Е... май ми беше даден от личния лекар. Също съм ползвал тая маска, дето я каза с млякото и маята и крем бочко и .. и.... Общо взето, доста неща съм ползвал, от някой дори ставаше по-зле. Чуда се дали съм за някакви инжекции вече, хах! Егаси! Не е да кажеш, че имам някакъв сериозен проблем с много пъпки.... кажи ги 3-4 , които не изчезват (петната им остават)... и след тях се появяват други 3-4 и с петната от другите... те това е кашата.