PDA

View Full Version : Пищящо зарядно на лаптоп



rrrawrrr
04-07-2010, 08:32
Имам лаптоп от година и половина. До сега съм нямала никакви проблеми, но наскоро зарядното у-во се бъгна някак- не зарежда и издава странни звуци като пищене..тъй де, после нещо бутах, местих кабела и се оправи. Но вчера пак ми направи същия номер - не зарежда и пищи.. Знаете ли на какво може да се дължи това? :-s
Мисля да отида на сервиз, но предпочетох първо да разпитам. :)

Chacho
04-07-2010, 08:36
Може да сигнализира за неправилно свързване. Провери за твоя модел на лаптопа в гуугъл дали някой е имал подобен проблем. Може и на сервиз направо да отидеш.

Cybershot
04-07-2010, 08:43
Щом като бутнеш кабела и се е оправяло, значи не контактува нещо добре. Работата отива към ново зарядно

Chacho
04-07-2010, 08:51
Може и буксата да е проблем.

Cybershot
04-07-2010, 09:05
Може и буксата да е проблем.

Може. По принцип където кабела са огъва с времето сдава багажа. Така стана със зарядното на телефона ми :)

rrrawrrr
04-07-2010, 09:12
Може би е от това. Като разгледах добре забелязах, че кучето ми е оръфало малко кабела и сигурно от там идва всичко - проклето животно! 8-) Но има надежда щом от 2 седмици си работеше без проблем..Мисля да го отворя и да видя как стоят нещата вътре - и без това така или иначе ще купя ново зарядно ( поправката ще излезе на цената на ново) пък... току виж се е оправило ! :D

MaGuSs
04-07-2010, 09:32
Може би е от това. Като разгледах добре забелязах, че кучето ми е оръфало малко кабела и сигурно от там идва всичко - проклето животно! 8-) Но има надежда щом от 2 седмици си работеше без проблем..Мисля да го отворя и да видя как стоят нещата вътре - и без това така или иначе ще купя ново зарядно ( поправката ще излезе на цената на ново) пък... току виж се е оправило ! :D



:shock: :shock: Тоест ,каккоо .Ще се опиташ да отвориш зарядното за какъв гъз?? Моя или твоя :D ? Няма смисъл.Даже може да си оправиш зарядното за 60 стинки.Не ми ли вярваш :lol: Аз мога. :lol:


Необходими неща:
1)ножица
2)свободно време (около 2-3 часа)
3)поялник(Нз какво ти е зарядното затоава предполагам)
4)изолир блант(черно тиксо ,да го каем по-просто)

На работа...
1)Режеш кабела на зарядното
2)Отиваш в някакъв магазин и си купуваш същия ...
3)В буксата предполагам няма как да я отвориш ,освен ако не си купиш нова де... ,затова оголваш и кабела после на купения и ги свързваш..
4)Отваряш зарядното,махаш предишния кабел и там зависи как е сложен той,слага новия...

Ето ти (4) лесни стъпки как да си оправиш зарядното за 60 стотинки...

П.П.Предполагам 1м. кабел е 30ст. ,че да не е по-малко...
П.П.Това "задни части" трябваше да е г*з :lol: ,но явно системата го е поправило :lol:


Успех...

Chacho
04-07-2010, 09:32
Може и буксата да е проблем.

Може. По принцип където кабела са огъва с времето сдава багажа. Така стана със зарядното на телефона ми :)

Да, тва е голяма досада. Аз си взех няква куча марка мп3 плейър, уж ipod. Аудио жак-а ми беше пречупен под ъгъл 90 градуса на 2 сантиметра от буксата (така са го произвели). Е след 2 седмици носене в джоба се изправи на 180 градуса. Също така се и пооголи и поспре да работи ^^


rrrawrrr, трябваше да започнеш обяснението с кучето. Купи му два метра кабел, да има за черни дни, като му прищрака да гризе. :>

rrrawrrr
04-07-2010, 09:38
хах :D май ще е най- добре да го покажа на бащата, че не е женска работа 8-) А за всеки случай да знаете на какви цени са д-г зарядните у-ва ? :-D

MaGuSs
04-07-2010, 09:39
хах :D май ще е най- добре да го покажа на бащата, че не е женска работа 8-) А за всеки случай да знаете на какви цени са д-г зарядните у-ва ? :-D

Аз не ти ли писах 60 ст. :o :o :o :o

Cybershot
04-07-2010, 09:44
^ Аман от тия китайските боклуци!
Да допълня към предложението с поялника : Ще ти трябва припой и колофон, става дълга и сложна :D
Ето ти един по-лесен вариант:
Там където е ръфало кучето, режеш този участък, оголваш кабелите и ги осукваш хубаво (гледай да спазиш поляритета, както са си били преди, да не ги обърнеш) и ако нямаш изолирбанд, с тиксо, за да не правят късо съединение :D
Това е много пишман вариант, но е прост :lol:
EDIT: http://www.bul-market.com/bg/ezine/show/zariadno-za-laptop-zahranvane-adapter-220v-8643.php

rrrawrrr
04-07-2010, 09:53
MaGuSs, благодарско за идеята, но аз съм момиче, по дяволите ! :D
Иначе мерси и на Cybershot и Chacho, аз все ще се опитам или ще помоля баща ми, а в краен случай ново зарядно и готово ! :)

Можете да заключите темата. :smt048

doomkillerr
04-07-2010, 10:46
MaGuSs, благодарско за идеята, но аз съм момиче, по дяволите ! :D
Иначе мерси и на Cybershot и Chacho, аз все ще се опитам или ще помоля баща ми, а в краен случай ново зарядно и готово ! :)

Можете да заключите темата. :smt048

Направо помоли баща си... или занеси зариадното в някой компютърен сервиз и ще ти го оправят, като предполагам няма да вземат повече от 10 лв. :) Кажи им, че кабела прави проблеми и трябва да го заменят с друг!

Chacho
04-07-2010, 12:54
Оправните момичета са секси. Може да се опиташ сама, пък ако не стане - отиваш да ти го сменят.

Valento
04-07-2010, 13:28
Буксата която влиза в лаптопа е капсулована и е направена със специален кабел , специално сечение и съпротивление ... какви ли не кабели съм виждал на лаптопи от едножилен до много жилен , така че го занеси зарядното да ти го поправят някаде в специализиран сервиз за тв-аудио-видео техника и не му мисли .... или направо купуваш ново което хич не е евтино ...

MaGuSs , недей да ставаш ел.техник,ще истрепеш сумати невинен народ ...

Reaper93
04-07-2010, 13:31
Направо ходи до MultiDrama или до там дет си го купила ;)

rrrawrrr
04-07-2010, 14:04
Справих се - поне така изглежда. Проблема е бил в кабела, сега си работи нормално. :smt048

Cybershot
04-07-2010, 14:40
Справих се - поне така изглежда. Проблема е бил в кабела, сега си работи нормално. :smt048

кога ще почерпиш по 1 бира сега 8-)

MaGuSs
04-07-2010, 15:30
Справих се - поне така изглежда. Проблема е бил в кабела, сега си работи нормално. :smt048

кога ще почерпиш по 1 бира сега 8-)

Хммм.Една целувка ме устройва по-добре :lol:

rrrawrrr
04-08-2010, 07:25
:smt006 :smt008 благодаря :smt048

rrrawrrr
04-08-2010, 08:17
Това не са емотиконки, а форумна бира и целувка :oops:

Cybershot
04-08-2010, 08:44
както кажеш
бтл трябва да се измисли и форумен секс :razz: :razz: (очаква се да е много популярен :D)
обаче ти ги закопя яко според мен :D

стига зарибява мацето :D

rrrawrrr
04-08-2010, 08:56
^ май не се получава 8-)

MaGuSs
04-08-2010, 10:16
damn it :D
темата според мен е изчерпана може да се локва
п.п. грешка темите тук май не се локваха :-o

Не грешка.Темите се локват .

Но мисля ,че имаше една тема дет пак почнахме така с бира и amk933 дойде ядосан и я локна щот не бяхме го поканели на партито...

Ем .Не мисля ,че ако го поканем сега ще я локне :lol: Поне по неговата логика би трябвало да е така.

amk933 -Заповядай на партито ... :lol:

Cybershot
04-08-2010, 10:25
^ момичето е само едно все пак :D

MaGuSs
04-08-2010, 10:27
^ момичето е само едно все пак :D

:| :| :|

rrrawrrr
04-08-2010, 10:32
партито ще ми излезе доста солено :/ :D

PePsImAn
04-08-2010, 14:08
Спокойно и моито е така от както сам си купил лаптопа вече 3 години остави го да се изпищи .. нормално е

rrrawrrr
04-08-2010, 15:21
^^ нищо друго. Pepsiman, моето зарядно не работеше - не е нормално. Иначе темата приключи.
Ключ моля.

hamilcar
04-08-2010, 18:00
^^ нищо друго. Pepsiman, моето зарядно не работеше - не е нормално. Иначе темата приключи.
Ключ моля.