PDA

View Full Version : Как да си сглобя клавиетурата.



torres4o0o0o
04-07-2010, 09:45
Значи аз си разглобих клавиетурата и като я сглобих тя небачкаше някой ако може да ми даде клип или снимки как да я сглобя.

Cybershot
04-07-2010, 09:47
Хмм, не съм си играл да разглобявам моята, но май кабелът отива към една платка, виж дали всичките кабелчета имат връзка с платката.

MaGuSs
04-07-2010, 10:15
Значи аз си разглобих клавиетурата и като я сглобих тя небачкаше някой ако може да ми даде клип или снимки как да я сглобя.

Разкажи по-подробно.За къв чеп си я разглобявал ?? 8)

doomkillerr
04-07-2010, 10:54
Аз преди 2 дни разглобявах моята на съставните и части, за да почистя копчетата, както и боклуците попаднали между тях... Отне ми точно 2 часа от започването на разглобяването, до измиването на всяко едно отделно копче от нея, след това чаках да изсъхнат и накрая ги подредих - все едно редях пъзел по картинка 8-) В резултат от тези мой действия клавиатурата ми придоби "чисто - нов" вид (все едно сега съм си я купил, а не преди 4-ри години) :)

- Най-хубавия момент беше, когато отново заработи... 8)

"torres4o0o0o" - Не съм се сетил да правя снимки, но явно ти нещо си объркал при сглобяването... Виж дали платката е влязла на мястото си или дали не си я обърнал!!! Ето малко снимки, които изрових в нета:

http://www.modreactor.com/_articles/_how_to_guides/mad_jack/project_firefly_keyboard_mod/16.JPG

http://www.modreactor.com/_articles/_how_to_guides/mad_jack/project_firefly_keyboard_mod/22.JPG

Reaper93
04-07-2010, 10:59
Аз преди 2 дни разглобявах моята на съставните и части, за да почистя копчетата, както и боклуците попаднали между тях... Отне ми точно 2 часа от започването на разглобяването, до измиването на всяко едно отделно копче от нея, след това чаках да изсъхнат и накрая ги подредих - все едно редях пъзел по картинка 8-) В резултат от тези мой действия клавиатурата ми придоби "чисто - нов" вид (все едно сега съм си я купил, а не преди 4-ри години) :)

- Най-хубавия момент беше, когато отново заработи... 8)

"torres4o0o0o" - Не съм се сетил да правя снимки, но явно ти нещо си объркал при сглобяването... Виж дали платката е влязла на мястото си или дали не си я обърнал!!! Ето малко снимки, които изрових в нета:

http://www.modreactor.com/_articles/_how_to_guides/mad_jack/project_firefly_keyboard_mod/16.JPG

http://www.modreactor.com/_articles/_how_to_guides/mad_jack/project_firefly_keyboard_mod/22.JPG


Моята колкото и да я чиста, няма да стане като нова, щото са изтъркани копчетата от писане :D

doomkillerr
04-07-2010, 11:03
Моята колкото и да я чиста, няма да стане като нова, щото са изтъркани копчетата от писане :D

Ако имаш предвид буквите и клавиатурата ти е някоя скъпа, можеш да помислиш и за този вариант: >>>ТУК<<< (http://www.printerjet.net/bg/3/it_%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B 8/9/%D0%9B%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%B8_%D0%B7% D0%B0_%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%B0%D1%82%D 1%83%D1%80%D0%B8/27/_%D0%9B%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%B8/)

Reaper93
04-07-2010, 11:08
Не е скъпа(обикновенна DELUX 12 кинта ;д), и не ми трябват лепенки..Познавам си копчетата :D

Само, че трябва да я чистя, щото в миналата намерих хлебарка,чипс,снаксове, прах и разни други мръсотии :D:D

ThEKiNgG
04-07-2010, 11:19
Не е скъпа(обикновенна DELUX 12 кинта ;д), и не ми трябват лепенки..Познавам си копчетата :D

Само, че трябва да я чистя, щото в миналата намерих хлебарка,чипс,снаксове, прах и разни други мръсотии :D:Dне си и представям кво е у вас

Reaper93
04-07-2010, 11:42
Не е скъпа(обикновенна DELUX 12 кинта ;д), и не ми трябват лепенки..Познавам си копчетата :D

Само, че трябва да я чистя, щото в миналата намерих хлебарка,чипс,снаксове, прах и разни други мръсотии :D:Dне си и представям кво е у вас

КАЗАХ миналата клавиатура, демек преди 4-5 години..Тогава бях на 11 някъде, и ядох много пред компютъра, а хлебарката незнам от къде беше(по принцип унас няма хлебарки...А теб кво те интересува, какво е унас?Убеден съм, че е 100 пъти по добре отколкото при тебе!

Chacho
04-07-2010, 12:51
За нищо на света не бих си изчистил клавиатурата. Аз ядене не изхвърлям. ^^

Cybershot
04-07-2010, 13:14
За нищо на света не бих си изчистил клавиатурата. Аз ядене не изхвърлям. ^^

Да нося бира тогава и да я почистим :D

Reaper93
04-07-2010, 13:19
За нищо на света не бих си изчистил клавиатурата. Аз ядене не изхвърлям. ^^

Да нося бира тогава и да я почистим :D

Ах клавиатурата ми е чиста, ама няма нищо носи бира...Ше чистим хладилника :D

Cybershot
04-07-2010, 13:25
За нищо на света не бих си изчистил клавиатурата. Аз ядене не изхвърлям. ^^

Да нося бира тогава и да я почистим :D

Ах клавиатурата ми е чиста, ама няма нищо носи бира...Ше чистим хладилника :D

И на това съм съгласен 8-)

doomkillerr
04-07-2010, 13:32
За нищо на света не бих си изчистил клавиатурата. Аз ядене не изхвърлям. ^^

Имаше един лаф, че "истинския хакер, никога няма да умре от глад... той ще продължава да се храни с трохите останали между копчетата на клавиатурата му!" :-D

Chacho
04-07-2010, 13:43
За нищо на света не бих си изчистил клавиатурата. Аз ядене не изхвърлям. ^^

Имаше един лаф, че "истинския хакер, никога няма да умре от глад... той ще продължава да се храни с трохите останали между копчетата на клавиатурата му!" :-D

И ще има поне един месец интернет от кеша на проксито :D

dPa3HuTeJl
04-07-2010, 15:09
За нищо на света не бих си изчистил клавиатурата. Аз ядене не изхвърлям. ^^

Имаше един лаф, че "истинския хакер, никога няма да умре от глад... той ще продължава да се храни с трохите останали между копчетата на клавиатурата му!" :-D

И ще има поне един месец интернет от кеша на проксито :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

RadioMan
04-08-2010, 15:00
Баща ми разглоби моята клавиатура нещо прекъснаха кабелите наприви ги тои както тряя обаче като я оправихме не работеше мн странно помислих си че платката е изгоряла ала как щее изгоряла като клавиатурата свети а копчетата не бачкат !!

doomkillerr
04-08-2010, 18:19
Баща ми разглоби моята клавиатура нещо прекъснаха кабелите наприви ги тои както тряя обаче като я оправихме не работеше мн странно помислих си че платката е изгоряла ала как щее изгоряла като клавиатурата свети а копчетата не бачкат !!

Платката не допира добре до крачетата на печатната платка на клавиатурата, които я свързват с лампичките и кабела!

Тоест това:
http://img208.imageshack.us/img208/8498/55656513.jpg

Трябва да се сложи хубаво така:
http://img638.imageshack.us/img638/260/81689951.jpg

Има две винтчета, които стягат едната към другата, като от долната страна има една силиконова подложка и желязна планка! :)

MaGuSs
04-08-2010, 21:58
Баща ми разглоби моята клавиатура нещо прекъснаха кабелите наприви ги тои както тряя обаче като я оправихме не работеше мн странно помислих си че платката е изгоряла ала как щее изгоряла като клавиатурата свети а копчетата не бачкат !!


Има две винтчета, които стягат едната към другата, като от долната страна има една силиконова подложка и желязна планка! :)

Не всички имат винтчета.Моята няма :-o

П.П.Пиши ми на ЛС скайпа си /doomkillerr/

Chacho
04-08-2010, 21:59
Е да, но лампичките светят. Може да не е вързан кабела хубаво. На снимката е показано. :>