PDA

View Full Version : Косъмчета по цялото тяло /момичета/



shiningsun
04-07-2010, 14:10
Здравейте! :)
Не знам дали е проблем, но вече почвам да се притеснявам за здравето си.. Момиче съм на 14 години, от около половин година може би забелязвам окосмяване по доста места на тялото, на които според мен не би следвало да има. Например, по гърдите, под тях, корема, дупето, гърба. Знам, че тялото е покрито с косми навсякъде, с изключение на ходилата и дланите, но се предполага, че трябва да е съвсем като мъх, докато при мен косъмчетата на места достигат до 1 см. Повечето са тъмно руси, има някои по-тъмни. Знам, че в тази възраст още се регулират хормони и т.н. , но забелязвам, че при хората около мен не е така.
Ще трябват ли някакви изследвания? Чела съм за хормоналния дисбаланс..

L0ST
04-07-2010, 14:29
Четенето за такива работи на мен често ми е правило проблеми...Миналата година се бях диагностицирал с хормонален дисбаланс сам, а се оказа че имам пневмония :D . Не мога да ти кажа дали е нормално, понеже съм момче :D

nIkEnCeTy_bE
04-07-2010, 14:33
Ами нали приличаме на маймуните нормално е това окосмяване. :D Иначе е нормално, сега тепърва сме в пубертета, не се притеснявай. Препоръчвам ти тези по корема, гърдите, ръцете. гърба да не ги бръснеш. Първо, че е смешно, второ постоянно трябва да го правиш, а и ще растат още по големи. Иначе краката е нормално. Според мен изследвания не е нужно. :)

kalpazanka
04-07-2010, 15:50
Менструацията ти редовна ли е?
Да забелязваш да си напълняла? Да имаш упорито акне? Мъхче над горната устна?

П. С. Минах с метла и лопата да обера простотията.

shiningsun
04-07-2010, 16:39
Менструацията е напълно нормална, най-много да закъснее с един ден.
Не съм напълняла изобщо, даже свалих от много време 2-3 кг.
Упорито акне.. Хич даже..Аз една пъпчица нямам.
А мъхчето..Не е мъх ами са си светли косъмчета, които от скоро започнах да махам с епилатор.
:)

shiningsun
04-07-2010, 16:41
А сега де.. :(
Наистина май няма как да е хормонален дисбаланс, но тогава какво?

mArMaLaDkA
04-07-2010, 16:56
Абе, как ще си махаш някакви мъхчета по лицето с епилатор? :shock:

Нищо ти няма. Нормално е. Някои хора имат по-голямо окосмяване(под "окосмяване" считай тея мъхчета), други не, всичко си е до организъм и най-вече до ген. Най-вероятно и майка ти е била така в пуберитета или някоя твоя леля. Ако си с по-тъмна коса и бяла кожа е нормално да си личат повече. Ако пък си русолява и не си личат не виждам защо да ги махаш, но все пак ти си решаваш. Дишай спокойно.

shiningsun
04-07-2010, 18:09
Бе не е мъх.. :-o
За мустачки не сте ли чували бе хора? Над горната устна, някои ходят по козметици или с лентички ги махат..?
Това са си баш косъмчета, не са русички, та да е мъх и къси, по няколко милиметра са и са тъмни, затова ги махам, не е проблем.
Чакам още мнения, ако наистина не е нищо нередно, ще изчакам, те лятото изсветляват доста и изобщо не се забелязва. Няма да бръсна, депилирам във всички случаи. :)

kalpazanka
04-07-2010, 18:13
Е, сега, кофти ми е да кажа мустак, затова като питах, питах за мъх.
Иди при ендокринолог за всеки случай.

Alex4o0o
04-08-2010, 11:19
Ръце,крака,подмишници,триъ ълник-кола маска
По тялото не личат толкова,но ако ти пречат,почвай да събираш пари за лазерна епилация.

bebity92
04-08-2010, 16:25
Всеки има някакво окосмяване,при теб явно е изразено по-силно,ако не си личат тези по гърба няма смисъл да ги махаш,става по-зле.

cherry97
05-30-2010, 15:45
Здравейте,момичета.Аз съм на 12,но имам един проблем.Над горната устна имам малки мъхчета,не си личат от далече,но от близко си личат.Не са големи,но не знам дали е нормално да имам,защото съм момиче.Освен това виждам,че и други момичета имат,дори при някой повече си личат,но все пак нормално ли е?МОля дайте отговори и благодаря предварително :oops:

mArMaLaDkA
05-30-2010, 16:59
^ абе, ти не прочете ли темата? оО