PDA

View Full Version : Счупих си пръст!



Callisto
04-07-2010, 15:50
Здравейте!
Днес братовчед ми мe ритна много злобно по пръста на крака (котрето), докато играехме на футбол с яйца на тавана и ми го счупи. Супер гадно боли, усобенно ако го движа или ходя. Не ми се ходи на доктор, заради едно котре. Какво да го правя, че да не боли. Смисъл трябва ли да му слагам нщо, да го бинтовам, с движението как стоят нещата и най-вече за колко време би трябвало да зарастне. :(

kalpazanka
04-07-2010, 15:51
Зарастването зависи от състоянието на организма.
Иначе, колкото и да не ти се иска, трябва да те види ортопед, било то и заради едно кУтре, Особено ако е счупено. ;)

Callisto
04-07-2010, 15:57
Ама и аз съм голям карък. :D Над 100 шева по главата, лепена буза, шита брадичка, счупена ръка, но кутрето бие всички по болка. :D

L0ST
04-07-2010, 16:23
Оле боже, момиче, какво ти се е случило бе, как 100 шева. Аз 1 не съм имал :D

Callisto
04-07-2010, 16:31
Оле боже, момиче, какво ти се е случило бе, как 100 шева. Аз 1 не съм имал :D

А това е старо. Причината е, че движа пекълено много с момчетата още от както се помня. :D А като бебе бях редовен посетител на Пирогов, понеже много обичах да дразня кучето на леля. :D От там и по-голямата част от шевовете по главата. Останалото е от рампата в скайт парка, няколко стълби, игра с тупкащо топче(внимавайте опасни са) :D и тем подобни. :D

L0ST
04-07-2010, 16:36
Иначе трябва да идеш до болницата, че ако е счупено и зарастне на..криво ще имаш доста проблеми. Преди няколко години стъпих на криво и паднах по едни стълби :D ...от падането нищо ми нямаше но явно при стъпването на криво нещо съм ис навехнал стъпалото...Не тоидох на лекар - в продължение на 3 седмици ме боля постоянно (не мн силна болка) и 1 година и половина ме боля при по-голямо натоварване и всичко това, само защото ме домързя да ида до лекарката :D

liim0nka
04-07-2010, 17:46
Отиди на лекар, ще ти го гипсират и най-вероятно месец ще си с него..една приятелка й казаха месец ама на 5-10 ден го махна.. 8-) само за информация-гипсираха я до..малко под коляното :)

а как разбра че е счупен?

Forest_girl
04-07-2010, 18:03
На мен сестра ми си го счупи, но казаха, че кутре не се гипсира, така че споко! :)

amk933
04-07-2010, 19:27
Кутре, изобщо пръст на крак, освен, ако не е палец, не се гипсира. Мен много ме беше страх от гипс, защото си го бях пукнал и аз така не исках да отида, но като отидах дори снимка не направиха. Казаха, че най-вероятно е пукнат, но и да е счупен няма да го гипсират и да си стоя така. Така и направих. :) Никакъв бинт, нищо...Мажи го с нещо да не те боли и, ако искаш да се разнесе по-бързо отока...

Callisto
04-07-2010, 20:49
Кутре, изобщо пръст на крак, освен, ако не е палец, не се гипсира. Мен много ме беше страх от гипс, защото си го бях пукнал и аз така не исках да отида, но като отидах дори снимка не направиха. Казаха, че най-вероятно е пукнат, но и да е счупен няма да го гипсират и да си стоя така. Така и направих. :) Никакъв бинт, нищо...Мажи го с нещо да не те боли и, ако искаш да се разнесе по-бързо отока...

Именно!
Майката на гаджето ми каза да отида да ми го гипсират, но честно казано не виждам как може да се гипсира нещо подобно...та мойто кутре е 1см дълго. :D

kalpazanka
04-07-2010, 20:52
Никой не е казал да те гипсират, поне една графия могат да ти направят.

bebity92
04-08-2010, 16:34
Отиди на лекар,недей да го подценяваш :)