PDA

View Full Version : Мотивацията



Chacho
04-07-2010, 16:41
Всички с известен стаж в залата (пък и не само) знаят, че тренировките не са постоянно изпълнени с ентусиазъм и не винаги сме в най-добрата си форма. Понякога идват сивите периоди, в които не ни се става от леглото, камо ли да отидем чак до залата. Не правим упражненията като хората, зяпаме дълго време в една точка, мотаем се. С две думи - нищо не правим.

Когато натрупаме още малко стаж, намираме своето решение на проблема. Въпроса ми е - как се справяте в тези периоди и какво ви кара да си върнете мотивацията и да изпълните отново тренировките си с хъс?


Аз когато чуя някоя песен, която инстинктивно свързвам с тренировки я свалям и я пускам на repeat. След това 10 минути си прехвърлям мислите в главата, защо започнах да тренирам, какви са ми целите, колко искам да ги постигна и какво съм готов да дам, за да ги осъществя. След това я добавям в плейлиста за залата. Всеки път като я чуя по време на тренировка подсъзнателно я свързвам със всичките тези мисли. Един вид съм закодирал в нея смисълът на тренировките си. Действа ми като шамар + душ със студена вода - веднага се ободрявам.


Друго, което ползвам е една мисъл: "Когато мислиш, че нямаш повече сили, попоти се още 10 минути."


Последното, което ме надъхва са думите на треньора ми след тренировка. Тях в едно мнение не мога да ги предам :>

HHristov
04-07-2010, 17:47
Имало е дни в които не ми се влиза в залата :) Камо ли пък да играя спаринг :D Прекрача ли вратата и видя ли ринга полудявам :grin:

fr33runner
04-07-2010, 18:52
Много хубава тема,за което поздравления Chacho.Преди 4-5 месеца нямах почти никакво желание за тренировки,въпреки това не ги спирах.Преди 3 месеца някъде изгледах няколко от онези филми който "ти отварят очите",знам звучи глупаво и никой не приех на 100% процента.Но започнах доста да се замислям над живота като цяло,когато не ми се тренира,си пускам тиха музичка и се замислям за всичките хора който поради някакъв здравословен проблем не са в състояние да тренират или дори движат.Тогава просто няма начин да реша,че е много по-добре да отида в залата,да се посмеем с момчетата и да съм направил нещо,отколкото да си седя просто вкъщи. :)

maksimal
04-07-2010, 19:38
И аз правя така :smt001 Пускам си някоя надъхваща песен и започвам :-D :-({|=

Та за това : "Когато мислиш, че нямаш повече сили, попоти се още 10 минути."
Знам едно подобно: "Когато се измориш сметни последното ти упражнение по 3 и започни :razz: " или нещо такова беше ама смисъла май го схвана ;) :D :D 8-)

Everytime
04-07-2010, 19:56
има и моменти когато не ми се тренираа,имам си и дадена тренировка : краката
Обаче се сещам, че няя друг начин да направя мускули и отивам и тренирам :)

имам си и песен която ме надъхва супер много : Roy Jones - Can't Be Touched :)

InDo
04-08-2010, 11:24
Много хубава тема,за което поздравления Chacho.Преди 4-5 месеца нямах почти никакво желание за тренировки,въпреки това не ги спирах.Преди 3 месеца някъде изгледах няколко от онези филми който "ти отварят очите",знам звучи глупаво и никой не приех на 100% процента.Но започнах доста да се замислям над живота като цяло,когато не ми се тренира,си пускам тиха музичка и се замислям за всичките хора който поради някакъв здравословен проблем не са в състояние да тренират или дори движат.Тогава просто няма начин да реша,че е много по-добре да отида в залата,да се посмеем с момчетата и да съм направил нещо,отколкото да си седя просто вкъщи. :)

Абсолютно съм съгласен с теб.

Да клипове,музика,нагласа общо взето е това е! NO PAIN NO GAIN!

ZipFail
04-08-2010, 16:24
Много рядко ми се случва липса на мотивация..обикновено проблема ми е физическо претоварване, понеже имам ниска изръжливост а се опитвам да тренирам няколко спорта сериозно..тогава си взимам няколко дена почивка, лежа по цял ден, оправям си хранителния режим, спя по много и разни такива :)


Когато въпросът е на мързел и психика се опитвам да се концентрирам изцяло върху това което правя т.е. да бъда тук и сега и да изчистя мислите си от страх, мързел, болка и т.н..след тренировката вече си почивам стабилно, доволен че съм си свършил работата както трябва и следващия път отивам свеж :)


ПП: Хубава страничка с цитатчета: http://www.zealland.com/Treasure_Chest_Feb13-20,00.htm

Myrth
04-08-2010, 17:48
Когато нямам мотивация не тренирам просто. Явно има причина да не ми се тренира. Но има и друго - никога не тренирам с програми, а имам просто тренировъчни принципи, което внася много разнообразие в тренировките ми, така че желанието ми не се убива. Пък и от много време не тренирам, защото трябва, ами просто защото ми е навик и ми доставя удоволствие.

Преди време, когато нещатата стояха по друг начин, тренирах с манията да стана много силен и реално този начин на мотивация работеше. Но не е добър за останалите аспекти на живота. Просто манията съсипва много неща - затова съм и против фиксираните програми и хранене по часовник. Когато се научим да угаждаме на тялото и на духа си, няма да ни липсва мотивация.

d3d0ks7eR
04-09-2010, 13:13
И на мене беше така миналия месец .Училище ,работи ,проекти ,момичета ,проблеми вкъщи и работа вкъщи и то просто човек не издържа на всичко това.Но пусна ли си някой клип на някой бодибилдър как тренира или да позира ,или да си пусна някой клип на К1 и направо се едно са презареждам с още повече сили ... :) :)